Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Thr] Alex Kava
Autor Wiadomość
mechtylda 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-20, 15:25   [Thr] Alex Kava

Alex Kava - "W UŁAMKU SEKUNDY" to druga powieść autorki bestsellera "DOTYK ZŁA"

A oto króciutka recenzja z okładki:

" Na własny użytek nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Agentka specjalna Maggie O'Dell przez dwa lata śledzi każdy ego krok, a on bawi się z nią w kotka i myszkę, aż wreszcie zostawia jej po sobie trwałą pamiątkę/ Schwytany Albert Stucky ucieka z więzienia i rozpoczyna grę, wciągając Maggie w ej kolejną rundę.

Poprzednia walka ze Stuckym mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Nawiedzają ją koszmarne sny, dręczy poczucie winy, że nie zdołała ocalić jego ofiar. W trosce o dobro Maggie szef odsuwa ją teraz od śledztwa. Ale przecież tylko ona ma wgląd w chory umysł zbrodniarza. Tylko ona ma szansę go złapać.

Gdy staje się oczywiste, że kolejne ofiary Stucky'ego są związane z Maggie, FBI pozwala jej podjąć śledztwo. Razem z przydzielonym pomocnikiem agentka kontynuuje polowanie na psychopatę. lecz ten wciąż wyprzedza ich o jeden krwawy krok. Prowadzi z Maggie makabryczną grę, która doprowadza ją na skraj załamania nerwowego.

W powieści "W ułamku sekundy" Alex Kava maluje piórem mrożącą krew w żyłach bezlitosny portret poddanej na manipulację ludzkiej psychiki. Jej opowieść to prowokacyjne, odważne spojrzenie na istotę dobra i zła obecnych w każdym z nas.

To tyle z "okładki"... tak ku zachęcie... a z własnego doświadczenia powiem, że przeczytałam pierwszą jej książkę "Dotyk zła" w ciągu wieczoru, nocy i poranka... tak wciąga... długo poszukiwałam kolejnych....

pozdrawiam
mechtylda
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 20:32, w całości zmieniany 4 razy  

mechtylda 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-21, 14:25   

A oto wprowadzenie w klimat i zachęta do przeczytania kolejnej ksiązki Alex Kava: "ŁOWCA DUSZ"

Maggie o'Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef, zastępca dyrektora Cunningham, zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie rózne, pozornie nie związane ze sobą sprawy?

Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner R.J. Tully zagłebiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. łączą jej osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty, która rozrasta się niemal z dnia na dzień. Młodzi mężczyżni z domu letniskowego okazują się członkami kościoła Everetta, córkę senatora zamordowano tuż po jednym z organizowanych przez wielebnego spotkań modlitewnych.

Kluczem do rowiązania zagadki est więc Everett, ale ten jest nietykalny, mieszka w pilnie strzeżonym obozie, do którego nie sposób się dostać. Maggie próbuje dotrzeć do niegi za pośrednitwem własnej matki, członkini kościoła Everetta.

Kim jest wielebny: psychotycznym szaleńcem, który ma na tyle silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy też jedynie kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana, niż jej się kiedykolwiek śniło...

jocy 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-29, 00:52   

Ja przeczytałam "W ułamku sekundy", nie czytałam "Dotyku..." choć może od tego należało zacząć, ale teraz to nieważne :)
Naprawdę nie można się oderwać od tej książki, lekko się czyta na tyle na ile to możliwe, bo przy tym jest to całkiem porządny thriller (znam osoby, które nie wytrzymały napięcia i zrezygnowały :) )
Tylko dla posiadaczy jako takich nerwów :mrgreen:

Odpowiedz do tematu