Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nieznany
2009-05-13, 16:28
Łańcuszek tytułów
Autor Wiadomość
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-17, 13:13   Łańcuszek tytułów

Może tak nowa zabawa? Łańcuszek tytułów książek i filmów. Zobaczymy, czy się przyjmie :roll:

Zasady:

1. Początek łańcuszka daję ja :)
2. Lańcuszek tworzymy z tytułów książek, cykli książkowych, filmów.
3. Nowy element łańcuszka musi zawierać przynajmniej jeden wyraz z poprzedniego "ogniwa", z tym że może mieć zmienioną formę gramatyczną.
4. Sam tytuł nie wystarczy, trzeba dodać nazwisko Autora - w przypadku książki, Reżysera - w przypadku filmu.


Jesteśmy na forum książkowym (nie tylko), więc
5. Opcje:
5.1 Dla pracowitych - dodajemy własną recenzję dopisanej pozycji, choćby najkrótszą, ale jednak - może kogoś zachęcimy do lektury :)
5.2 Dla zapracowanych - wklejamy notkę wydawcy, recenzję gdzieś znalezioną, fragment książki, itp. itd. - może kogoś zachęcimy do lektury :D
5.3 Dla leniwych - poprzestajemy na punkcie 4 :lol:

6. Jeśli łańcuszek utknie na 3 dni w martwym punkcie - autor tematu :mrgreen: proponuje nowy punkt startowy.

Przykłąd:

"Ogniem i mieczem"
autor: Henryk Sienkiewicz.

"Pierwsza część pisanej "dla pokrzepienia serc" Trylogii - cyklu trzech powieści historycznych Sienkiewicza - to dzieje wojny Polaków z Kozakami w XVII w. Na szerokim tle historycznym przygody bohaterów tworzą porywającą czytelnika fabułę, opartą na powtarzanym w całym cyklu motywie "miłości z przeszkodami". W Ogniem i mieczem na drodze miłości Skrzetuskiego do Heleny staje tragiczne uczucie Bohuna, rywala i przeciwnika politycznego."

"Miecz w burzy"
autor: David Gemmell

"Pierwsza - osadzona w nowym świecie - powieść twórcy sagi Drenajów. W głębi porośniętych zielonym lasem gór krainy Rigante leży osada Trzy Strugi, której mieszkańcy oddają cześć bogom powietrza i wody oraz duchom ziemi. Wśród nich żyje chłopiec, którego czeka świetlana przyszłość. To Connavae, Miecz Demona, zrodzony w burzy, która zabrała mu ojca. Człowiek o znamionach wielkości ma zawsze wrogów, a w kronikach zapisano przepowiednie, iż pewnego dnia Kamienne Armie nadejdą zza wody� i runą na kraj jak lawina. Do głosu dochodzą także przedziwne siły, dobra i zła - od generała Ducha i złowrogiego Morrigu, po Las, Którego magia sięga korzeniami czasów przed pojawieniem się człowieka."

"Po burzy spokój"
autor: Greer Luanshya

"Dalszy ciąg sagi, którą otwiera powieść "Kto sieje wiatr". Posiadłość Bonne Esperance, od ponad stu lat należąca do rodziny Rebeki Conrad, wciąż jest przyczyną waśni między różnymi gałęziami rodu Bouvilliersów. W połowie XX wieku tam właśnie Rebeka spotyka Luke`a, miłość swojego życia, która przez dziesiątki lat wywierała fatalny wpływ na kolejne pokolenia jej przodków."


"Zmącony spokój Pani Labiryntu" ....

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Ponieważ im dłuższy tytuł, tym łatwiej o kontynuację, na początek proponuję:

Cykl "Imperium ponad wszystko" tom 1 - "Czaszka na rekawie"

(Dla objaśnienia tym razem jeszcze napiszę, że do wykorzystania mamy tu: Imperium, ponad, wszystko, czaszka, na, rękawie)

Autor: Pierumow Nik

" Wiek XXII. Wielkie Imperium podbija kosmos, budując Czwartą Rzeszę. Państwem rządzi dyktator, tajna policja tropi wszelkie przejawy opozycji, próby buntu na anektowanych planetach są krwawo tłumione. Niepodległa planeta Nowy Krym jeszcze stwia opór. Ale pojawia się zdrajca. Rusłan Fatiejew wstępuje do imperialnej armii, przywdziewa czarny mundur oddziału Totenkopf i szybko awansuje. Ale nikt nie wie, jak wygląda jego prawdziwe zadanie..."
 
 
Agnen 
GimnazjalistaWiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 260
Skąd: Ziemiomorze
Wysłany: 2005-11-17, 14:00   

"Wszystko o mojej matce" reżyseria Pedro Almodóvar

Bohaterką filmu jest pielęgniarka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Syn ginie pod kołami samochodu. Zbolała bohaterka wyjeżdża do Barcelony, aby odnaleźć niewidzianego od lat ojca tragicznie zmarłego chłopca. Napotyka cały tłum gotowych pomóc jej kobiet: starą przyjaciółkę, transseksualistkę i prostytutkę w jednej osobie, opiekuńczą zakonnicę, teatralną gwiazdę...
_________________
Życie jest jak plaża, a potem się umiera.
 
 
 
Mistress 
Przyjaciel forum


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2004
Posty: 6946
Skąd: hmm
Wysłany: 2005-11-17, 14:18   

Matka swojej matki
reż. Robert Gliński
_________________
____________________
I znowu jestem w niebie. :)
 
 
delphin 
GimnazjalistaWiek: 44
Dołączył: 22 Lip 2004
Posty: 229
Skąd: not far from here
Wysłany: 2005-11-17, 16:08   

"Moja matka woli kobiety" reż.: Daniela Fejerman, Inés París

Cytat:
Trzy siostry: Elvira, Jimena i Sol przybywają do domu swej matki, znanej pianistki Sofii, na jej urodziny. Jest ona od lat w separacji z ojcem dziewcząt. Teraz ma dla córek niezwykłą nowinę: znalazła nową miłość. Okazuje się, że jest to dużo młodsza od niej kobieta: pochodząca z Czech pianistka. Siostry bardzo chcą być nowoczesne i tolerancyjne, czują się jednak zaszokowane i niepewne. Dwudziestoparoletnia neurotyczna Elvira przechodzi głęboki kryzys tożsamości seksualnej, co jest tym bardziej kłopotliwe, że spotyka się właśnie z interesującym mężczyzną. Siostry próbują na różne sposoby oderwać matkę od młodej Czeszki, co prowadzi do niespodziewanych rezultatów...
_________________
"Perhaps one day, sometime in the future, without any reason, without warning you will feel lonely.
Then think of me. And I will come in a dream."
 
 
Mistress 
Przyjaciel forum


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2004
Posty: 6946
Skąd: hmm
Wysłany: 2005-11-17, 16:18   

I Bóg stworzył kobietę.
reż. Roger Vadim
_________________
____________________
I znowu jestem w niebie. :)
 
 
Paszczurek 
Student
zołzaWiek: 32
Dołączyła: 30 Sie 2005
Posty: 550
Wysłany: 2005-11-17, 16:34   

"Boska komedia"
Dante Alghieri

Cytat:
Boska komedia jest alegoryczną opowieścią o wędrówce Dantego-pielgrzyma przez Piekło, Czyściec (w towarzystwie Wergiliusza, symbolizującego rozum) i Raj (przez który prowadzi go jego ukochana, Beatrycze, będąca alegorią wiary).


A z resztą każdy wie o czym To jest :P
_________________
Na oścież ramiona, otworzył do lotu, choć serce
wypełniał mu strach.
Lecz wiedział, że musi, że wreszcie jest gotów,
że wolność ryzyka ma smak
 
 
 
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-17, 19:25   

"Kamikadze - boski wiatr"
Autor: Bohdan Arct

"Ta powieść Arcta jest dość dobrze znana miłośnikom militariów, ale im dla przypomnienia, a innym dla orientacji...

Jest to historia młodego japońskiego lotnika, który walczył dla cesarza i swojej ojczyzny, a gdy szale II wojny zaczęły się przechylać na stronę przeciwnika, spotkał go wielki zaszczyt - mógł poświęcić swe życie jako jeden z wielu "kamikadze" - lotników-samobójców, którzy, dla uzyskania większej pewności zniszczenia nieprzyjacielskiego okrętu, zamieniali swoje samoloty w żywe bomby.

Pomysł napisania tej książki powstał, gdy B. Arct przeczytał autentyczny pamiętnik jednego z takich lotników. Temu akurat pilotowi "nie udało się" zginąć i miał szansę, aby opowiedzieć swoje losy. Ponad pięć tysięcy innych - nie...."

Kiedyś będąc nastolatkiem, czytałem tę książkę. Zastanawiałem się wtedy, będąc bodaj w wieku bohatera, jak ja bym się czuł na jego miejscu. :?
_________________

 
 
Mistress 
Przyjaciel forum


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2004
Posty: 6946
Skąd: hmm
Wysłany: 2005-11-17, 19:33   

Dojrzewa wschodni wiatr
autor: Glen Cook
_________________
____________________
I znowu jestem w niebie. :)
 
 
InterSix 
Przyjaciel forum
Pomarańczowa Furia


Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2004
Posty: 1373
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: 2005-11-17, 19:44   

Emilka dojrzewa
autor: Lucy Maud Montgomery

prószynski i ska napisał/a:
Dalsze losy Emilki ze Srebrnego Nowiu.

Czy to była Emilka? Ta wysoka młoda kobieta, chłodnym tonem wykładająca swoje racje, dla których nie przyjmuje propozycji małżeństwa? I mówiąca o tym, że ktoś jest "nie w jej typie"? Elżbieta, Laura, nawet Ruth patrzyły, jakby ją zobaczyły po raz pierwszy w życiu. I po raz pierwszy spojrzały na nią z szacunkiem [...]. Właśnie w tamtej chwili krewni przestali postrzegać Emilkę jako dziecko, choć jeszcze nie zdawali sobie z tego sprawy. Dziewczyna śmiałym susem znalazła się w ich świecie i wobec tego trzeba ją było traktować na równych prawach. Koniec już z rodzinnymi sądami. Czuli to, choć jeszcze sobie tego jasno nie uświadomili. Dowiodła tego następna uwaga ciotki Ruth. Pani Dutton zwróciła się do Emilki tak, jak mogłaby się odezwać do Elżbiety czy Laury, gdyby uznała za swój obowiązek którąś z nich napomnieć.

- Wyobraź sobie, Emilio, co by się działo, gdyby jakiś przechodzień zobaczył Perry'ego Millera o tej porze siedzącego na parapecie?
_________________
pajk napisał/a:
Piepszony malkontent !!!
Nieznany napisał/a:
to markotny kocur jest

 
 
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-17, 19:52   

"Bolesne dojrzewanie Adriana Mole'a"

Sue Townsend

Fragment:
"Już taki mój pech! W pierwszy dzień ferii nie mogę nigdzie wyjść z powodu gigantycznie spuchniętego nosa. Nawet mama trochę się zaniepokoiła. Chciała przekłuć opuchliznę wysterylizowaną igłą, ale nie dopuściłem do tego. Nie potrafi przeszyć dżinsów równym ściegiem, a co dopiero mówić o delikatnej procedurze medycznej! Błagałem, żeby zabrała mnie do specjalisty, ale zdecydowanie odmówiła. Oświadczyła, że potrzebuje pieniędzy na przeprowadzenie badań w przychodni ,,Zdrowa Kobieta”. Sprowadza się to do badania pierwszorzędnych i drugorzędnych narządów płciowych. Ni mniej, ni więcej!
Pies zakochał się w cocker spanielce Mitzi. Nie ma najmniejszych szans, ponieważ:
a) nie jest rasowy;
b) w przeciwieństwie do większości psów nie stara się wyglądać atrakcyjnie. Próbowałem mu to wytłumaczyć, ale jedynie popatrzył na mnie ze smutkiem i jakby z wyrzutem, po czym pobiegł z powrotem położyć się przed furtką Mitzi. Być zakochanym to nie żart. Mam z Pandorą podobne problemy jak pies z Mitzi. Obaj należymy do niższej klasy społecznej niż nasze ukochane."
 
 
dedorka 
DocentWiek: 37
Dołączyła: 16 Lip 2004
Posty: 942
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2005-11-17, 21:40   

"Lista Adriana Messengera" - pewien kryminał z 1963 roku :D
 
 
 
karramba16 
ProfesorWiek: 30
Dołączyła: 17 Gru 2004
Posty: 1281
Skąd: Z daleka...
Wysłany: 2005-11-18, 06:05   

"Lista Shindlera"
Cytat:
Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.
_________________
Daj się poznać
Zabaw się z nami :)

Błyśnij wiedzą!!
 
 
 
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-18, 08:55   

"Lista życzeń"

Autor: Eoin Colfer

"Kilkunastoletnia Meg ginie podczas włamania do domu starego Lowriego. Moce piekielne cieszą się z młodego grzesznika z tak poważnymi grzechami na sumieniu. Ale Niebo daje Meg jeszcze jedną szansę."
_________________

 
 
weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 11609
Skąd: ze snu
Wysłany: 2005-11-18, 09:12   

"Życzenie śmierci II"
reżyser: Michael Winner

"Paul Kersey przeprowadza się z córką i nową żoną do Los Angeles. Niestety nie udaje mu się rozpocząć nowego życia. Wdaje się w bójki na ulicy, a jego córka zostaje porwana."
_________________
Spróbuj dotknąć przeszłości. Rozpraw się z nią. Bo to nieprawda, to tylko sen..

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.
 
 
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-18, 09:52   

"Portret śmierci"

Nora Roberts jako J.D. Robb

"Porucznik Eve Dallas tym razem musi stawić czoła seryjnemu mordercy, który uważa, że pozbawiając swe ofiary życia, zapewnia im wieczna młodość. Zabójca - artysta i perfekcjonista - niezwykle starannie obserwuje swoje ofiary i zna niemal każdy ich ruch. Pociąga go ich niewinność i chce zawładnąć ich młodością."
 
 
Agnen 
GimnazjalistaWiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 260
Skąd: Ziemiomorze
Wysłany: 2005-11-18, 10:51   

" Portret damy" reżyseria Jane Campion

Młoda i niezależna Isabel Archer przybywa z Ameryki do dziewiętnastowiecznej Anglii przepełnionej konwenansami. Pełna ciekawości świata odrzuca małżeńskie oferty i wielbicieli. Nieoczekiwanie zostaje obdarownana sporym spadkiem i wyrusza na kontynent w poszukiwaniu nieznanego. We Włoszech za sprawą intrygi wychodzi za Gilberta Osmonda. Związek okazuje sie tragiczną pomyłką.
_________________
Życie jest jak plaża, a potem się umiera.
 
 
 
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-18, 14:40   

" Rycerz pierwszej damy"

Reżyseria: Hugh Wilson

Dobry, momentami zabawny film z moim ulubionym aktorem Nicolasem Cage'm :)
_________________

 
 
derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 1274
Skąd: Z głębin Twej Duszy
Wysłany: 2005-11-18, 18:11   

"Panowie i Damy"

Terry Pratchett

Najpotężniejsza czarownica dysku, Esmeralda Weatherwax, musi zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem. Aby pokonać zło będzie zmuszona dokonać niemożliwewgo...
 
 
 
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 2510
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2005-11-19, 19:12   

" Nie damy ziemi, skąd nasz ród"

Film w reżyserii Władysława Lenczewskiego z roku 1920, a dotyczący walki o polskość Śląska.
_________________

 
 
Agnen 
GimnazjalistaWiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 260
Skąd: Ziemiomorze
Wysłany: 2005-11-19, 20:20   

Ziemia, planeta ludzi” A. Saint de Exupéry

Mam jedną nieodpartą potrzebę: uważać, że wszystko jest proste. Proste jest urodzić się. Proste jest dojrzewać. I proste jest umrzeć z pragnienia (...) Tylko Duch jeśli tchnie na glinę, może stworzyć człowieka. Filozofia i poezja Ziemi, planety ludzi, książki osnutej na przeżyciach pisarza-pilota, kształtowała się w chwilach najtrudniejszych, gdy życie i śmierć ocierały się o siebie. I może dlatego ta opowieść jest pochwałą Człowieka. Człowieka czynu, odwagi, wiary i poświęcenia dla innych. Ziemia, planeta ludzi nie jest powieścią, nie jest pamiętnikiem ani esejem filozoficznym. Jest poezją wolności Człowieka i jej apoteozą, jak apoteozą miłości jest Mały Książę.
_________________
Życie jest jak plaża, a potem się umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany

Forum KGB dostępne jest również pod aliasem forumkgb.xx.pl
xx.pl - darmowe aliasy www