Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: weronik
2008-03-01, 22:23
Koniecznie obejrzyj
Autor Wiadomość
Kyp 
Pierwszak
Shinobi

Wysłany: 2005-11-20, 23:34   Koniecznie obejrzyj

Tutaj możemy polecać jakieś fajne programy, seriale czy filmy lecące w TV w najbliższym czasie. Przy czym tutaj mamy proponować rzeczy które polecą w przeciągu tygodnia i pisać o której i na którym kanale.

Ja polecam na jutro czyli 21.11:
Godzile- Polsat o 20:45- moim zdaniem dość dobry film. Nie ma może klimatu wersji japońskiej ale też da się obejrzeć. Zwłaszcza dla Reno, który świetnie odegrał, francuskiego agenta nie przepadającego za amerykanami i ich stylem życia.

webber 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-12-09, 12:07   

Dzisiaj o 22:15 na TVN7 (po 15 minutach reklam) Ucieczka z Los Angeles. Stary ale jary :)

Mistress 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-01-30, 12:22   

KONIECZNIE jutro (wtorek, 31 stycznia) obejrzyjcie Miasteczko Pleasantville - TVP2 godz. 0.55 - to jeden z moich ukochanów filmów, po prostu wspaniały. To naprawdę NIE JEST komedia. Dziwi mnie że ten film przeszedł bez echa przez kina - zupełnie jak wybitny Truman Show.
Same gwiazdy: Tobey McGuire, Reese Whiterspoon, Joan Allen, Jeff Daniels + wspaniała muzyka Randy'ego Newmana.

MIASTECZKO PLEASANTVILLE (źródło: filmweb; po drobnych poprawkach)

Cytat:
Rodzeństwo - wydawałoby się całkiem odmienne. On kocha amerykański serial o uroczych Amerykanach, ona z pozoru jest głupia i jej jedynym zainteresowaniem są faceci. Pewnego wieczoru kłócą się o pilot od telewizora, który w wyniku przepychanki zostaje zniszczony. Zjawia się pomoc techniczna, w osobie sympatycznego staruszka. Człowiek ten, zachwycony wiedzą chłopaka o serialu, w "nagrodę" postanawia przenieść rodzeństwo do telewizyjnej czarno-białej rzeczywistości. I od tego momentu film nie schodzi na głupiutka komedię, a podnosi znacznie swój poziom. Rodzeństwo będzie musiało zmierzyć się nie z nową rzeczywistością, a z własnymi pragnieniami i możliwościami. Przenikną sztuczny świat pozornej radości i słodkich uśmiechów, budząc go do życia i ucząc jego mieszkańców że zmiany mogą iść na lepsze. Jednak strach przed zmianami i odmiennością rodzi przemoc. Oni udowodnią jednak że należy spróbować. Jednakże nie będzie to jednostronna edukacja. Czarno-biały świat sprawi że rodzeństwo nabierze kolorów - co oznacza, że odważy się uczynić to do czego nie było zdolne we własnym świecie. Film zachwyca pięknem. I urokiem. Jest niezwykle wdzięczny, zachowując przy tym umiar i unikając moralizatorstwa podanego w sposób już gotowy.

Drugiego filmu natomiast nie widziałam, ale zapowiada się całkiem ciekawie.

ZMIANA PASA, środa 1 lutego, TVN, 21.30
W rolach głównych: Samuel L. Jackson, Ben Affleck, Toni Collette, Sydney Pollack
Cytat:
Pewnego dnia na autostradzie dochodzi do niegroźnej stłuczki, w której brał udział młody prawnik spieszący sie do sądu oraz sprzedawca ubezpieczeń pędzacy na sprawę o opiekę nad dziećmi. Roztargnienie, pośpiech sprawia iż między mężczyznami rozpoczyna się swoistego rodzaju gra, która w ostateczności zmienia ich dotychczasowe postępowanie. Fantastyczny film o naturze ludzkiej a także o samej istocie prawa.

(źródło: filmweb)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-01-30, 13:57   

Mistress napisał/a:
to jeden z moich ukochanów filmów, po prostu wspaniały. To naprawdę NIE JEST komedia. Dziwi mnie że ten film przeszedł bez echa przez kina - zupełnie jak wybitny Truman Show.

Potwierdzam :]
Ale godzina, powiedzmy nieprzyzwoita trochę :/

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

webber 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-01-30, 14:39   

Zmiana pasa jest dosyć amerykańska. No ale w srode o 21.30 nic lepszego nie będzie na pewno. Dzięki za info o Pleasantville :)

Woody 
Pierwszak

Wysłany: 2006-01-31, 17:34   

Dziś o 21.30 Tajemnice Smallville. Z tego co widziałem w reklamówkach odcinek powinien być ciekawy ale pożyjemy zobaczymy. Jeśli ktoś lubi westerny to może obejrzeć Bez litości o 20.10 na TVN Siedem. O 22.15 fajny thriller Sublokatorka na Ale Kino. Jak ktoś lubi Spidermana to o 18.25 leci dwójka na HBO.
Dodam tylko że z w powodu żałoby mogą być jakieś zmiany w programie.

bahus 
Student

Wysłany: 2006-02-06, 21:50   

11.02 godz. 20:00 Canal+

Ja, robot
Jest rok 2035. Wskutek niebywałego rozwoju techniki najlepszym przyjacielem człowieka nie jest już pies, tylko robot. Maszyny potrafią gotować obiady i sprzątać, kierują samolotami i dyrygują orkiestrą, a nawet opiekują się dziećmi. Są niegroźne, ponieważ w ich obwodach zaprogramowano nietykalność dla ludzkich istot.

Wiodącym ich producentem jest firma U.S. Robotics, która zamierza wprowadzić na rynek najnowocześniejszy model NS-5. Projektant serii, genialny naukowiec Alfred Lanning (James Cromwell), ginie w tragicznych okolicznościach - wypada z okna drapacza chmur, w którym mieści się jego pracownia. W trakcie śledztwa detektyw Del Spooner (Will Smith) zaczyna podejrzewać, że wielki konstruktor został zabity przez robota. Jeśli nowoczesne maszyny rzeczywiście wymknęły się spod kontroli, gatunkowi ludzkiemu grozi zagłada.
tekst pochodzi ze strony
http://canalplus.pl/cgi-b...A/ja%2C%20robot

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-02-07, 07:41   

bahus napisał/a:
Ja, robot

Choć byłam negatywnie nastawiona do tego filmu, musze przyznać, ze mile mnie zaskoczył :)

[ Dodano: 2006-02-08, 07:44 ]
Dzisiaj o 21 na TV Kultura "Kochankowie z kręgu polarnego" - jeśli ktoś kocha niebanalne kino europejskie to warto :!:

bahus 
Student

Wysłany: 2006-02-08, 10:29   

weronik napisał/a:
musze przyznać, ze mile mnie zaskoczył

Ja jeszcze filmu nie widzialem - slyszalem o nim jakis czas temu, a teraz ogladalem trailery - wyglada calekiem pozytywnie. mam nadzieje ze sie nie rozczaruje.
:rotfl:
Ostatnio zmieniony przez bahus 2006-02-28, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  

bahus 
Student

Wysłany: 2006-02-28, 09:27   

No i obejrzalem go w koncu..tego robota sie znaczy. prosty, latwy i przyjamny filmik z niezlymi efektami specjalnymi + gwiazda aktorska pana Willa Smitha. Wszystko jak zwykle dobrze sie konczy. Tylko nie rozumiem ostatniej sceny z filmu.
:shock: Co to mialo niby byc?

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-02-28, 09:46   

bahus napisał/a:
Co to mialo niby byc?

Odpowiedziałabym Ci, ale nie pamiętam ostatniej sceny :lol:

bahus 
Student

Wysłany: 2006-02-28, 09:54   

weronik napisał/a:
Odpowiedziałabym Ci, ale nie pamiętam ostatniej sceny

Cala seria robotow ma sie zglosic do utylizacji, czy jakos tak. Ida sobie setkami do jakichs kontenerow i nagle wszystkie sie zatrzymuja, odwracaja w jednym kierunku. Kamara "przejezdza" przez kamien z napisem "tu x lat emu bylo jezioro michigan", kolejne ujecie - zniszczony most, totatlna urbanizacja w tle...
Co je nagle zatrzymalo? Po co? Znowu sie buntuja? A moze tak - bunt robotow jednak mial sens? Trzeba nas ludzi chronic przed nami samymi? Zwyciezcy jednak nie mieli racji?
Czy moze to ... poprostu zapowiedz 2 czesci.
Bo jakos nie rozumiem :cry:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-02-28, 09:58   

Słabo to pamiętam :roll:
Ale odpowiem:
Roboty zdają sobie sprawę, że wszystko przemija- one też :lol:
Sorry, ale kompletnie tego nie kojarze :oops:

bahus 
Student

Wysłany: 2006-03-01, 10:25   

:shock: na to nie wpadlem....
Trzeba by przeczytac opowiadanie ksiazkowe - moze tam znajdzie sie rozwiazanie nurtujacego mnie problemu (ale nie jest on az tak wazny zebym od razu lecial do "ksiegarni"). :wink:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-03-01, 10:40   

bahus napisał/a:
na to nie wpadlem....

Jestem do usług (filmowych oczywiście) jeśli masz jeszcze jakies nurtujęce Cie pytania :wink: :]

A ktoś bedzie 5 marca ogladał oskary :?:
na studiach z kolezankami zawsze ogladałysmy (no raz zasnęłąm :oops: ). 2 lata temu wziełąm sobie urlop zeby poczuć klimat i oglądac na żywo, ale w tym roku chyba zobacze tylko skrót :(

Xys 
Profesor
wiem,ze nic nie wiem

Wysłany: 2006-03-01, 11:17   

ja od razu mowie, ze nie bede ogladal gali wreczania oscarow. Ogladalem ze dwa razy i szczerze powiem, nie czuje tego klimatu. Dla mnie po prostu wieje tam nuda.

Generalnie przejrze 6 marca notke kto wygral w poszczegolnych kategoriach i tyle, reszte spokojnie odpuszczam :)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-03-01, 11:23   

Xys napisał/a:
Dla mnie po prostu wieje tam nuda.

Zgadzam się, ale dla mnie to jedyna możliwosć obcowania z świetem kina na żywo (jeśli można to tak nazwać :lol: ).
Zresztą jak słysze nieraz kto dostaje statułetki to włosy mi się jeżą na nogach :lol:

bahus 
Student

Wysłany: 2006-03-01, 11:26   

Xys napisał/a:
Dla mnie po prostu wieje tam nuda.

Rozdanie oskarow to chyba jedyna produkcja Hollywood, gdzie nie ma efektow specjalnych co 5 minut. I mimo ze obsada znakomita rzeczywiscie akcja jakos nie porywa swoja dynamika. W sumie - moze bym i obejrzal z kumplami, tudziez z rodzinka, przy pifku ta gale, ale jako ze jest to sobota wiec ja sie z domu ulatniam... :twisted:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-03-01, 11:33   

bahus napisał/a:
ale jako ze jest to sobota wiec ja sie z domu ulatniam

niedziela w nocy :]

bahus 
Student

Wysłany: 2006-03-01, 12:07   

weronik napisał/a:
A ktoś bedzie 5 marca ogladał oskary

weronik napisał/a:
niedziela w nocy

faktycznie... kalendarz mnie zmylil... wiec jak w nocy to raczej sie nie obejrzy...
w PN do pracy :/

Odpowiedz do tematu