Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Rice Anne - Wywiad z wampirem
Autor Wiadomość
Alynn 
Pierwszak
elfka

Wysłany: 2004-09-10, 21:18   [Fan] Rice Anne - Wywiad z wampirem

Jeżeli szukacie mrocznego, niesamowitego, naprawdę wykręconego fantasy, to jest właśnie to. Klimat książki jest naprawdę ^_^ niezwykły.
W San Francisco pewien młody reporter postanawia się się spotkać człowiekiem (nio właściwie juz nie), który jest podobno wampirem. I rzeczywiście jest.
Ma na imię (wampir ofkoz) Louis, a urodził sie dwa wieki wcześniej. Niegdyś był znudzonym młodym paniczem w posiadłości w Luizjanie, niedaleko Nowego Orleanu. Pewnego dnia jego brat, fanatyk religijny, popełnia samobójstwo. Louis obwinia się o jego śmierć. Włóczy po zakazanych terenach. W końcu, w jednej z ciemnych uliczek, zostaje pogryziony przez wampira. Nie umiera jednak, a jego wielka witalność przyciąga w końcu tego, który go ugryzł - Lestata. Lestat zgadza się uczynić Louisa wampirem. Jednak nie jest dobrym nauczycielem, ani przewodnikiem po krainie dzieci mroku. Louis próbuje od niego uciec, ale jest to niemożliwe - nie zna realiów świata nieśmiertelnych. W końcu zamieszkuje z Lestatem i wspólnie polują. Aż do dnia, kiedy znajdują małą dziewczynkę obok trupa matki. Louis próbuje wyssać z niej krew, ale historia się powtarza. Lestat postanawia uczynić z dziewczynki wampira. W ten sposób do dwójki dołącza trzecia osoba - Klaudia.
Lestat nie może jednak przewidzieć, że Louis zakocha się z wzajemnością w Klaudii. Ale dziewczynka na wieki pozostanie fizycznie pięciolatką, pomimo, że jej dusza jest znacznie starsza...
Historia miłości niemożliwej do zrealizowania, mrocznego pożądania, poszukiwaniu właściwej drogi i przede wszystkim - o człowieczeństwie.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  

ania16 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-08, 19:11   

Czytałam Wywiad z wampirem i to jedna z moich ulubionych książek Ann Rice.

gopiot 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-21, 15:05   

Nie czytalam ksiazek tej autorki ale ogladalam film z tomem cruzem i pittem - byl fajny czy scenariusz jego powstal na podstawie tej ksiazki

Andrie Oddbody 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-26, 21:24   

Cóżby powiedzieć, cykl książek Kroniki Wampirów, oraz późniejsze Nowe Kroniki... jest jedną z najlepszych sag, o wampirach of course. Klimat jest tak jedwabisty, że aż chce się dotknąć jednego z bohaterów, nawet będąc Heteroseksualnym, a to już cuś.
Bohaterowie, z początku mogą wydawać się sztampowi, Zły Lestat de Lioncourt, "dobry" Louis, etc.... blahhh.
Tutaj muszę już zachaczyć o ogół książek Anny Rice w dziale wampiry. Z czasem: SPOJLER Lestat odkrywa swe wnętrze, Louis traci swą Aureolę, chociaż nie do końca i nie celowo. Książki ciekawe i poruszające.

shel 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-30, 15:30   

Film swietny :) A ksiazka...jeszcze lepsza! Strasznie mi sie podobala :) Pewnie dlatego Lestat jest moim ulubionym bohaterem ksiazkowym :) .

Demorth 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-11-16, 20:48   

Ja raczej poleciła bym nastepne czesci - choćby "Wampir Armand" albo "Królowa Potępionych". Wywiad jest raczej krótki i rozpoczyna tą pasjonujacą serię.
Moim ulubionym bohaterem jest Armand. Lestat też mi się podoba ale czegos mu brakuje, mimo że postać jest wyjątkowo rozbudowana. Może następne książki z tej serii ukażą wnim to, co cenię w głównych bohaterach :)

Udało mi się przeczytać Rice: "Pandora" Wampir Armand" "Królowa Potępionych"
"Wampir Lestat" "Wampir Vittorio" "Wywiad z Wampirem"

Narazie jestem na etapie czytania Złodzieja Ciał. :)

Tak ogólnie to im dalej tym jest lepiej i ciekawiej.

Vill 
Przedszkolak
Spiew Cieni

Wysłany: 2005-12-26, 23:01   

hmm..ksiazki nie dane mi bylo przeczytac, aczkolwiek film widzialam i naprawde mi sie podobal, choć troche bardziej "krolowa potepionych" :D

absolution 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-01-24, 16:39   

Oh czytałam! Czytałam! Nie wierzę, że jeszcze nie skomentowałam tego postu :D Książka wspaniała... Porwała mnie zupełnie... Jedna z nielicznych, która mnie całkowicie pochłaniała, gdy się w nią zagłębiałam. Tyle nocy nie przespanych :D Niesamowity klimat. Ja po prostu uwielbiam takie nastrojowe książki. A gdy sobie przypomnę opis pogrzebu dziewczyny w jednej z wiosek środkowej europy... Mmmm.... Bardzo podobał mi się wątek problemów egzystoncjonalnych Louisa... Gorąco polecam!

jorj 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-18, 23:04   

ciekawe choc troszke mi sie pomieszalo gdyz najpierw widzialem filmy (wywiad,krolowa potepionych) i kawalek fabuly mi uciekl....fabuly z niektorych momentach znacznie sie roznia i jak zwykle mozna o to winic nieswiadomych filmowcow... :cry:

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-02-07, 16:49   

Bardzo lubię typ bohatera - wampira, który stworzyła Anne Rice w "Kronikach wampirów". Moim ulubieńcem pozostaje Lestat, którego w "Wywiadzie..." odmalowała dość demonicznie, za to w "Wampirze Lestacie" nadała mu urok wiecznego chłopca (w tym przypadku jest to dość dosłowne). Ale każdy z innych krwiopijców Rice jest postacią na tyle interesującą, że czyta się jej powieści z dużą przyjemnością. Bardzo dobrze czytało mi się "Krew i złoto" czy "Pandorę". Autorka umie stworzyć spójną, barwną całość, jej postaci zgrabnie wkomponowują się w tło historyczne i współczesne. Świetnie opisała przestrzeń Luizjany i Nowego Orleanu, nadając miastu niepowtarzalny czar tajemnicy i czegoś nieokreślonego, aż chciałoby się tam znaleźć, szkoda, że Nowy Orlean w swym dawnym kształcie już chyba nigdy nie powróci.

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-02-09, 10:33   

boziu ja nie wiedziałam, że to na podstawi książki ten film został nakręcony :shock:

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2009-02-09, 19:36   

Większość dobrych filmów na podstawie książek powstała :wink:
A w tym przypadku uważam, że film był lepszy - książka momentami przynudza ( problemy egzystencjonalne Luisa :/ )

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-02-09, 19:42   

Mnie się wydaje, że akurat książka lepiej oddaje pogmatwane relacje pomiędzy Louisem i Lestatem. A jeśli chodzi o te "nudne dywagacje moralne" Louisa - taki charakter tej postaci. Szczerze mówiąc podczas czytania byłam bardziej zainteresowana Lestatem i niezbyt poważnie traktowałam jęczenie Louisa. No i postać Claudii chyba lepiej jest w powieści zarysowana, aż ciarki czasem przechodzą.

Odpowiedz do tematu