Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Watt-Evans Lawrence - Jednym zaklęciem
Autor Wiadomość
kore17 
Student

Wysłany: 2005-08-24, 21:28   [Fsy] Watt-Evans Lawrence - Jednym zaklęciem

Jednym zaklęciem to trochę nietuzinkowe fantazy. Jest młody czarnoksiężnik, jest smok, tajemniczy zamek, wiedźma i piękne księżniczki, ale nie jest to wszystko takie proste, jak to czasem bywa...

Tobas - uczeń czarnoksiężnika, odziedziczył po swoim mistrzu księgę zaklęć i małą chatkę. Właściwie to już sam jest czarnoksiężnikiem - męczy go jedno: mistrz zdążył nauczyć go tylko jednego zaklęcia. Na domiar złego, kiedy próbował sam nauczyć się kilku z księgi, ta wykrzesała iskry, od których zapaliła się chatka. Pożar strawił wszystko, więc Tobas pozbawiony jakichkolwiek perspektyw postanawia poszukać szczęścia w świecie. Jednak żaden z napotkanych czarnoksiężników nie chce nauczyć go chociaż jednego zaklęcia. Przywiedziony do ostateczności, Tobas wyrusza do małego królestwa Dwomoru, gdzie razem z grupką ochotników spróbują zabić smoka i zdobyć rękę jednej z księżniczek. Oczywiście ani on sam, ani nikt z jego towarzyszy nie zdaje sobie sprawy, czym jest walka z olbrzymim potworem. Jednak smok to nie jedyny problem Tobasa - na swojej drodze napotka jeszcze zepsuty latający zamek, tajemniczy gobelin, trafi do innego świata, aby w końcu znowu spotkać się ze smokiem...

Książka jest ciekawa i dość wciągająca. Nie jest to może fantasy najwyższych lotów, ale przyjemnie się czyta, szczególnie że niektóre zwroty akcji bywają dość zaskakujące. Warta polecenia dla tych, którzy chcą trochę odpocząć od schematów i zrelaksować nad przyjemną lekturą.
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-08, 20:34, w całości zmieniany 2 razy  

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-08-24, 22:24   

Masz rację, do tego dochodzą jeszcze dialogi i poczucie humoru. W tym stylu napisana jest jeszcze kniga "Katarem i Magią" - autora nie pamiętam, a po pólkach nie bardzo mi się chce patrzeć :wink:

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-08-25, 10:14   

Pamiętam, mam chyba jeszcze gdzies wersję papierową. Całkiem fajnie napisane, choć target określiłbym na 14-15 lat. Takie czytadełko. Ale jak byłem młody i piękny to czytałem z wypiekami na policzkach. I jak to mam w zwyczaju czasami przeczytam jeszcze raz :D

kore17 
Student

Wysłany: 2005-08-25, 11:50   

"Katarem i magią" napisał Shaw Craig Gardner - ale niestety nie miałam jeszcze okazji czytać. Gdyby ktoś miał do pożyczenia, to chętnie :wink:

Jeśli chodzi o "Jednym zaklęciem" to nie wiem, czy rzeczywiście to powieść dla 14-latków - mam trochę więcej i też mi się podobało. Przeczytałam, bo miała to być książka z humorem - no i jest, a jak dla mnie poczucie humoru, nawet trochę naiwne, nie ma wieku docelowego. Może być tylko inaczej odebrane.

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-08-25, 13:43   

kore17, a czy ja powiedziałem, że tylko dla 14 latków? :) Jak przyznałem sam to sobie czasami odświerze, bo lekkie i szybko się czyta. Ale nie jest to fantasy najwyższych lotów (oczywiście - de gustibus....)

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2005-12-16, 19:54   

trafna wasza opinia hahah ja zaczynalem czytac fantasy to mialem z 14 - 15 lat i wtedy bardzo mi sie podobalo
napisana z humorem lekka i przyjemna ksiazeczka

Bowman 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-12-20, 10:35   

Katarem i magią - moja pierwsza przeczytana książka fantasy, to po niej połknąłem bakcyla - lekka, zabawna - tyle że było to ze 12 lat temu i nie miałem okazji poznać zakończenia.
Jednym zaklęciem - świetna, szkoda tylko że pozostałe tomy cyklu są nieosiągalne...

Andrie Oddbody 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-12-20, 13:31   

Ja przeczytałem książkę dosyć ciedawno, przed wakacjami chyba.
A miaęm wtedy jeszcze 19 lat ;) I muszę powiedzieć, że książka bardzo mnie zaciekawiła. Bardzo dobrze zmienia punkt widzenia ludzi na magię :d, magów i inne takie potworki.
Chociaż bardziej od tego cieszy mnie czytanie Prattcheta.. :D

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-12-27, 23:48   

i zrobila sie recenzja Katarem i magia. tez ja czytalem i jest o wiele ciekawsza niz ta o ktorej pisze kore17,

zauwazylem ze istnieje jakis podgatunek fantazy ktory podejmuje bohaterow nieudacznikow, ktorym sie nie powodzi. ... ale to juz nie jest miejsce na takie przemyslenia

--
korzystam z: IPhone 3G

Krauze 
Przedszkolak
Another Chanse

Wysłany: 2006-02-08, 16:56   

Zgadzam sie z meeneque w sprawie wieku czytelnikow. Co nie zmienia faktu ze moze ja przeczytac kazdy..Szczerze mowiac, dla mnie ta ksiazka jest przecietna-dobra..momentami potrafila zaciekawic czy rozsmieszyc..ale wszystko jest tam bajkowe.naszczescie nie az tak jak w XANTH(nie wiem czy nie pomylilem nazwy)..a bajkowosci nie lubie

erkam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-09, 02:25   

Mi ta książka bardzo się podobała, gdy ją czytałem (parę ładnych lat temu). A miałem wówczas lat więcej niż naście... Później jeszcze ze dwa razy...

Myślałem, że autor potrafi utrzymać poziom, ale jego następna książka wydana w Polsce (nie pamiętam już tytułu) była nie-do-przeczytania. Tak po prostu.

Jakiś czas temu gdzieś widziałem jakoby kontynuację "Jednym zaklęciem" (tak przynajmniej było napisane na okładce...

3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda

Wysłany: 2006-02-09, 14:00   

"Jednym zaklęciem" wraz z "Niedoczarowanym mieczem" i "Wódzem mimo woli" należy do "luźnego" cyklu Ethshar ( o czym w innym topiku wspominała Kore17 (Sprawdź)

Cytat:

Zwierciadło Sprigganów' jest książką najbliższą miana sequela 'Jednym Zaklęciem'. Najlepszy dostawca czarodziejskich składników, Gresh, zostaje wynajęty przez Tobasa z zadaniem znalezienia zagubionego lusterka, które produkowało spriggany od kilku lat powodując mnóstwó kłopotów mieszkańcom Ethshar. Ta książka jest na razie napisana w pierwszym szkicu, ale jeszcze nie opublikowana. Wszystkie rozdziały można znaleźć na stronie Eksperymentu Sprigganów na stronie autora.

Za anotherbook.net.pl

O ile wiem, książka jeszcze nie została wydana. Jeśli ktoś ma lepsze informacje - prosze o sprostowanie. :)

:!: Tutaj znajdziecie opis i jeden z rozdziałów "Wodza mimo woli" :)

:!: W tym topiku możecie przeczytać jeden z rozdziałów "Niedoczarowanego miecza" :)

Lawier
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-03, 23:13   

Ten tytuł był moim wstępem do literatury fantazy, od tej pory tego typu książki niezmiennie pojawiają się w moim domu. :D

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-04-28, 09:57   Witaj marq12

test
r

Odpowiedz do tematu