Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Colfer Eoin - Artemis Fowl
Autor Wiadomość
shyderca 
Licealista

Wysłany: 2005-02-23, 16:20   [Fsy] Colfer Eoin - Artemis Fowl

Przeczytałem dziś sobie z nudów tę ksiązkę. Nie jest długa, poza tym szybko się czyta.
Na początek może w skrócie, oficjalna notka o książce

Cytat:
Tytułowy Artemis to przedsiębiorczy i niezwykle inteligentny dwunastolatek, potomek sławnego, przestępczego rodu. Pewnego dnia postanawia ukraść elfom ich legendarny skarb i przywrócić rodzinie renomę. Najnowsza ludzka i krasnoludzka technologia, magiczne zaklęcia, szybka akcja i błyskotliwe dialogi.

Ksiązka w sumie fajna, zwłaszcza jeśli ktoś lubi fantasy. Choć zważywszy na fakt, że akcja dzieje sie w czasach współczesnych, typowa fantasy to nie jest, ale jednak. Co jest ciekawe, to fakt że główny bohater nie jest idealnym, grzecznym chłopcem w stylu Harrego Pottera, wręcz przeciwnie, jest tzw. Czarnym Charakterem. Głównym bohater który jest zły, i w dodatku ma 12 lat? Tak jest! Co więcej, przedstawiony, obok świata ludzi, podziemny "magiczny" świat pełen wróżek, elfów i krasnoludów, jest równie zaawansowany technologicznie jak świat ludzi. Ciekawy pomysł.
Książka momentami prze-zabawna, choć, jak mi sie zdaje przeznaczona bardziej dla młodszych czytelników, choć nie koniecznie. Ogólnie warta polecenia.
Co też czynię...
pozdrowionka
:wink:
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 13:12, w całości zmieniany 2 razy  

Meweline 
Przedszkolak
Dark Angel

Wysłany: 2005-06-10, 18:47   Colfer Eoin - Artemis Fowl

Hmm... Artemis Fowl to bardzo dobra książka fantasy jednak stanowczo za krótka i czasami przynudzająca , ale można wszystko wybaczyć. Poza tym główny bohater jest świetny ten wrednych charakterek no i inteligentny:) Jednym słowem naprawdę dobra książka mimo kilku drobiazgów.

kore17 
Student

Wysłany: 2005-09-16, 22:08   

Przeczytałam dzisiaj i prawdę powiedziawszy spodziewałam się lekkiej bajeczki przed snem. No i się trochę zdziwiłam. Ujął mnie już wstęp:

Artemis Fowl powziął misterny plan przywrócenia swej rodzinie fortuny - plan, który mógł obalić cywilizację i pogrążyć nasz glob w zamęcie międzygatunkowej wojny...
Miał wówczas dwanaście lat.

I potem już poszło szybko. Książka jest bardzo przyjemna do czytania - lekka, zabawna, nie za długa. A jednocześnie zaskakująca - no już choćby wybór głównego Złego pada na dzieciaka, elfy zamiast magii częściej posługują się ultranowoczesną technologią, krasnoludy ryją w ziemi jak dżdżownice (dosłownie co wchodzi z przodu, wychodzi z tyłu). Miła, zabawna opowieść.

DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-09-18, 00:53   

przeczytalem w ostatnim czasie 3 czesci (chyba wszystkie narazie?) Artemisa Fowla i moge polecic ja kazdemu. lekka szybko sie czyta ciekawe pomysly (szczegolnie 1 ksiazka zaskakuje bo w nastepnych juz zaczynamy przewidywac akcje z gory)
Co ja moge wiecej powiedziec 1 ksiazka=1 dzien to chyba jasne ze jest dobra :mrgreen:

Jagus 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-03, 08:08   

Trudno powiedzieć że tytułowy bohater jest zły. Owszem jest ambitny, ma wręcz genialny umysł, ale ma także swoje zasady i powiedzmy to szczerze usiłuje doprowadzić do tego aby wszyscy uważali go za złego. Wszystko po to żeby zadowolić ojca, który swoje imperium stworzył niekoniecznie legalnymi środkami. Trudno jest dziecku wybitnemu zamkniętemu w ramach codzienności i szarości realizować się w życiu. Szkoła go nudzi, mama jest chora, ojciec zaginął......

Rena 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-05, 14:35   

Artemisa Fowla nie czytałam co prawda, ale czytałam krórąś część kolejną: AF Arktyczna Przygoda. Falna, fajna. Tylko się trochę pogubiłam, bo jest dużo nawiązań do poprzedniej części. Np. porachunki Artemisa z wróżką Niedużą. Dobrze się czyta, choć momentami jest troszkę dudno. Też odniosłam wrazenie, że jest to seria dla młodszych czytelników. Ale polcam :mrgreen: A tak wogóle to ile jest części z tej serii?? I jakie są tytuły? (poza tymi dwoma. Ktoś tu pisał o trzeciej części) Byłabym wdzięczna :D

janbofan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-22, 12:51   

Mi sie za bardzo nie podoba :znudzony:

Rozwijaj swoje wypowiedzi, dlaczego Ci sie nie podoba? Tak mało rozwinięte w treść posty są traktowane jako nabijanie ich liczby. Jako, że jesteś początkującym forumowiczem nie wykasuję go, ale nie nabijaj-rozmawiaj
Leonida

Jaksio 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-05-12, 22:54   

Jak dla mnie to jesta ŚWIETNA

Uwagi jak wyżej
Leonida

Odpowiedz do tematu