Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Avalon Marvel Comics
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-08-29, 17:29   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus i super znany już u nas tytuł "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1:

Cytat:
Kirkman powoli odkrywa kolejne wątki, poznajemy lepiej nie tylko głównego bohatera, ale i postaci poboczne. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby wszystko to nie wydawało się być tak schematyczne. Wiele momentów, które tu mamy, po prostu gdzieś już widzieliśmy.

"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1
A tutaj jeszcze materiał z "Konglomeratu Podcastowego".

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-03-31, 13:21   

Drugi dnia dzisiejszego artykuł dotyczący tytułu "Amazing Spider-Man. Globalna sieć" #01: "Wrogie przejęcie" - autorem tego jest "Rodzyn":

Cytat:
Ciężko jest mi ocenić jednoznacznie ten komiks. Z jednej strony są tu fajne elementy, które przyciągnęły moją uwagę, jednak są też rzeczy które niezbyt mi się podobały. Nie mówię, że to miałoby być jakieś "WOW!", ale odrobinkę lepiej mogłoby być. Slott kombinuje jak może ale chyba miejscami przekombinowuje: z racji na pełnioną funkcję, non stop lawiruje między Spiderem a Peterem. Ciężko jest się skupić na jednym z nich, na dłużej pokierować fabułą tak, aby pierwsze skrzypce grał któryś z nich. Scenarzysta stawia Petera przed zagrożeniem ze strony Zodiaku: kradzieży danych Parker Industries, jednak pisze to wszystko w ten sposób, że Parker nieszczególnie się tym przejmuje, ba, ma rozwiązanie na każdą ewentualność. Chyba nie do takiego Petera jestem przyzwyczajony.

"Amazing Spider-Man. Globalna sieć" #01: "Wrogie przejęcie"

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-19, 09:13   

Szósty raz na forach "Supersławna" czyli piąta odsłona przygód "Ms Marvel":

Cytat:
Wszystkie relacje między bohaterami są w tym tomie przedstawione z troską o to, aby nie obrazić żadnej mniejszości i to w sposób nienachalny. Widzimy prawdziwych ludzi z prawdziwymi problemami, których my w Polsce nie doświadczamy tak często (lub wcale), ale w Ameryce – a dokładniej w świecie Kamali – te problemy występują na porządku dziennym. Odczuwa je jako nastolatka, dziewczyna, muzułmanka, amerykanka pochodzenia pakistańskiego.

"Ms Marvel"#5: "Supersławna"

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-22, 10:03   

O "Nie wariuj, Daisy" będącym szóstym tomem "Giant Days" napisał jako trzeci - vide "Forum Książki" - "Demogorgon":

Cytat:
Giant Days dalej pozostaje tytułem bliższym sitcomowi niż współczesnym komiksom. A epizodyczna struktura zapewnia sporą przystępność. Możesz wziąć dowolny zeszyt i dać go laikowi do przeczytania bez wywoływania większej konsternacji. W poprzedniej recenzji stwierdziłem, że nowi czytelnicy powinni zacząć od tomu pierwszego. O ile podtrzymuję to stanowisko to pragnę coś wyjaśnić. Mówię tak nie dlatego, że uważam ten czy poprzedni tom za nieprzystępne. Z zasady uważam, że lepiej jest zaczynać od początku. Jednakże jeśli ktoś wskoczy w serię w tym tomie, nie rozczaruje się.

"Giant Days" #6: "Nie wariuj, Daisy"

Plus dwa zaległe omówienia:

1. Krzysztofa Strzeleckiego:

Cytat:
To już 6. tom serii, a na każdy z nich składają się jeszcze poszczególne zeszyty ukazujące ponad rok z życia głównych bohaterek. I zaskakujące jest to, jak bardzo dobrze Allisonowi udało się budować ich charaktery, jak wyraźnie te dziewczyny rozwijają się na kartach komiksu, jak przeróżne wydarzenia mają na nie wpływ. W warstwie psychologiczno-obyczajowej z każdym zeszytem ta historia zdaje się być coraz lepsza, ponieważ siłą rzeczy zżywamy się z bohaterkami, ekscytujemy się ich perypetiami, razem z nimi przeżywamy ich smutki i radości.

2. Piotra Pocztarka:

Cytat:
John Allison nie tylko nie spuszcza z tonu, ale też coraz bardziej mistrzowsko radzi sobie z dialogami i prowadzeniem fabuły, a charakterystyczna, uproszczona, ale karykaturalna kreska Maxa Sarina idealnie uzupełnia jego scenariusz.

Cytat:
To komiks mądry, uroczy, ciepły, przezabawny, dynamiczny i po przeznaczony dla całej rodziny.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-27, 10:20   

"Marvel, I love you three thousand". Nie ma się co dziwić, że również na "Avalonie" o "Avengers: Endgame" - autorem tego materiału jest Jakub "Kminek" Stępień:

Cytat:
Podsumowując...

Podczas tej trzygodzinnej przygody z moimi ukochanymi bohaterami płakałem, śmiałem się i darłem z uciechy jak głupi. Wierzcie mi, czeka was ogromna ilość gościnnych występów, nawiązań, smaczków, easter – ergów, fan – service’ów i wszystkiego tego, z czego słyną dzieła ze stajni Marvela. Wszystko stoi na najwyższym poziomie, naprawdę. Jest monumentalnie, choć nie przytłaczająco. Dynamicznie, ale nie chaotycznie. Doniośle, jednak nie pompatycznie.

:D

"Avengers: Endgame"

No to dorzucam jeszcze materiał "Kocham Kino":

"Avengers: Endgame"

Plus pierwsze dane o wpływach:

"Kosmiczny rekord „Avengers: Endgame”, który będzie na lata!!!":

Cytat:
Analitycy wieszczyli rekord otwarcia nowej odsłonie Avengers, ale nikt się nie spodziewał tak wielkiego wyniku. Według danych napływających z obozu Myszki Miki Koniec gry zarobił pierwszego dnia wyświetlania w USA szalone 157 milionów dolarów (60 milionów z pokazów nocnych).

"Kosmiczny rekord „Avengers: Endgame”, który będzie na lata!!!"

:mrgreen:

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-05-02, 06:37   

Recenzja komiksu "Thanos" (2019) #1. Pisze "Dengar":

Cytat:
Kurczę, to był trochę zakręcony komiks. Nie uważam się za eksperta jeśli chodzi o kosmos Marvela, ale poczułem się zaintrygowany. Scenarzysta chyba chce nam pokazać jak Gamora znalazła się u boku Thanosa i co przeszła będąc jego "córką". Na razie oczywiście nie dzieje się nic nadzwyczaj ciekawego. Chociaż interesujące jest to, że Thanos nie widzi Pani Śmierci, natomiast Gamora tak. Czy to ma jakiś związek z tym co ich czeka w przyszłości? Czy już wtedy, podczas pierwszego spotkania Tytana z Gamorą było wiadomo, że to ona sprowadzi na niego śmierć? Może to właśnie historia o przeznaczeniu, rodem wyciągnięta z greckiej lub rzymskiej mitologii? Do końca nie mogę tego rozgryźć, jednak czuję się zaintrygowany.

"Thanos" (2019) #1

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-05-04, 07:13   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus tak opowiada o "Klausie":

Cytat:
Historia jest dość prosta, skierowana do młodszego czytelnika, który z pewnością zachwyci się tą barwną i pełną akcji opowieścią. Jest tu masa fantastycznych elementów, pięknie przedstawionych przez ilustracje Dana Mora (zwłaszcza te magiczne doświadczenia Klausa), które z pewnością przemówią do szukających wrażeń młodych czytelników (ale i starszych raczej nie znudzą). Mimo iż wiemy, jak powinna przebiec cała historia, i tak z ciekawością śledzimy kolejne poczynania Klausa. Momentami jest naprawdę epicko.

:D

"Klaus"
A w tym temacie to co już czytaliście.

A tutaj jeszcze to czego nie czytaliście - pisał Tymoteusz Wronka:

Cytat:
Obojętność to określenie przewijające się w kontekście tego komiksu na kilku płaszczyznach. Wydaje się, że kluczowym czynnikiem sprawczym jest przypadek… albo prozaiczna konieczność fabularna.

W opowieściach fantastycznych kluczowe jest zawiedzenie niewiary: coś, dzięki czemu jesteśmy w stanie uwierzyć w przedstawianą historię. W przypadku "Klausa" mam z tym problem, który poniekąd wywodzi się z natury samej postaci.

"Klaus"

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-05-11, 18:46   

"Staruszek Logan" #2: "Berserk" dzisiaj (tu poprzednio) w opinii "Dengara":

Cytat:
Trzeba przyznać, że ta postapokaliptyczna wizja świata Logana jest brutalna, pierwotna, widać jak w obliczu nowego porządku świata, gdzie prawo czy praworządność nie mają najmniejszego znaczenia, z ludzi wychodzą ich pierwotne instynkty. Jeśli jesteś słaby, zostaniesz zdeptany, podporządkowany. Jeśli jednak pokażesz pazury i się postawisz, zmieszają cię z błotem tak bardzo, że nie zdołasz stanąć na nogi.

"Staruszek Logan" #2: "Berserk"

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-07-02, 15:02   

"Ja naprawdę jaram się własnym komiksem - wywiad z Moniką Laprus-Wierzejską":

Cytat:
AVALON: Zacznijmy trochę od początku: jak to się stało, że zaczęłaś pracować nad własnym komiksem? Wśród inspiracji wspominasz o Akirze, Legendach Korry, a przede wszystkim o książkach Williama Gibsona. Czy pomysł siedział gdzieś z tyłu Twojej głowy od dłuższego czasu?

Cytat:
Monika Laprus-Wierzejska: Cała masa pomysłów kotłowała się w mojej głowie już od dawna. Zaczęło się w 2012 roku dość nietypowo, bo... od warsztatów tanecznych! Tematem była choreografia w stylu Tribal Fusion inspirowana cyberpunkiem. Na zajęciach instruktorka opowiadała o swoich inspiracjach i wspomniała o książkach Williama Gibsona. Jak tylko wróciłam do domu, to od razu zaczęłam ich szukać i zabrałam się za zgłębianie tematu.

"Ja naprawdę jaram się własnym komiksem - wywiad z Moniką Laprus-Wierzejską"

Odpowiedz do tematu