Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-10-03, 08:22   

"Powtórka z rozrywki" - "Spider-Geddon" #0 (2018) - recenzuje "WKP":

Cytat:
Serii brakuje nawet nie trochę, ale właściwie jakiejkolwiek inwencji i oryginalności. Do tego doliczyć można także brak ogólnego dobrego wykonania.

Cytat:
Ilustracje są mocno przeciętne, bardzo intensywnie posiłkowane komputerem i, choć zdarzają się bardziej udane momenty, dość nijakie.

"Spider-Geddon" #0 (2018)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-10-04, 09:45   

"Spider-Man znowu ma kłopoty!" - "SQ" omawia tom drugi "Ultimate Spider-Mana":

Cytat:
Ciągle coś się dzieje, a czytelnik nie ma prawa się nudzić.

Cytat:
Po prostu wiedzcie, że fabuła wciąga i nie puszcza. Oczywiście moim zdaniem.

Cytat:
Ultimate Spider-Man #2 to znakomita kontynuacja i tak już naprawdę znakomitego tomu pierwszego.

"Ultimate Spider-Man" #2
Recenzja pierwszego tomu
Nieopublikowane artykuły dotyczące pierwszego tomu: Jakuba Wołosowskiego, Krzysztofa Lewandowskiego oraz Piotra Pocztarka

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-10-10, 05:47   

"The Superior Octopus" #1 - omawia "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Fajnie, że można wgłębić się w jego myśli, plany, przekonania i ciekawie jest oglądać, jak radzi sobie w roli "tego dobrego"’, ale jednak nie kupuję jego poczucia wielkiej odpowiedzialności. Zwłaszcza ostatnia scena utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Cytat:
Jeśli chodzi o stronę wizualną komiksu, jestem bardzo zadowolona. Wręcz zachwycona. Sceny walk są pokazane bardzo wyraźnie, a sama kreska prezentuje się dokładnie i precyzyjnie.

"The Superior Octopus" #1

Wyrazy wdzięczności :)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-10-20, 09:43   

1. "Marvel's Daredevil" [Sezon III, odc. 1-6] - Pierwsze wrażenia" - omawia "SQ":

Cytat:
Przede wszystkim mamy tu powrót do korzeni. Matt jest na powrót tym mocno wkurzonym gościem, którego celem nadrzędnym jest obrona miasta przed wszelkiej maści zagrożeniami. Zmianie uległo jednak jego nastawienie do kwestii bohaterstwa oraz samego siebie, motywacje i sposób podejścia do tego wszystkiego, ale tego Wam nie zdradzę.

"Marvel's Daredevil" [Sezon III, odc. 1-6] - Pierwsze wrażenia"

2. "Flash Spider-Manem... Znów" - "What if? Spider-Man" #1 (2018) - recenzuje "WKP":

Cytat:
Nie jest to nic wielkiego, ale jako wariacja genezy Pajączka sprawdza się naprawdę dobrze. Jest akcja, bo bez akcji nie byłoby tej opowieści. Jest dużo puszczania oka do miłośników Pajęczaka i przede wszystkim znalazło się też miejsce na kilka zaskoczeń. Klasyczny scenarzysta w prostej opowiastce dał radę zawrzeć więcej niż współcześni w ostatnich wielkich eventach, i chwała mu za to.

"What if? Spider-Man" #1 (2018)

3. "X-Men: Black - Magneto" #1 - zapoznaje nas "Buarey":

Cytat:
Obie historie to intrygujące spojrzenie na klasycznych antagonistów znanych z wieloletnich zmagań z X-Menami. Uważam, że historia z Magneto jest warta uwagi, ze względu na bardzo ludzkie aspekty postaci Erika, których często brakuje innym postaciom. Degeneration prezentuje sobą początek solowej opowieści En Sabbah Nura będącej wielką tajemnicą. Pierwsza część z pięciu nie sygnalizuje kierunku, w jakim zmierza Apokalips.

"X-Men: Black - Magneto" #1

:mrgreen:

Plus:

4. "Jubileusz Daredevila" - "Daredevil: Nieustraszony!" #6 - pisze "WKP":

Cytat:
Realistyczny kryminał, czarny, mroczny i bardzo przyziemny, mimo iż nie porzuca konwencji superhero, ani nie próbuje nawet zerwać z jej najważniejszymi schematami. Wszystko to sprawia, że album - a właściwie cała seria wydawana w ramach Klasyki Marvela - przypadnie do gustu zarówno miłośnikom typowych dla wydawnictwa opowieści, jak i tym spragnionym dojrzalszych, mocniejszych historii dla starszych odbiorców.

"Daredevil: Nieustraszony!" #6

5. "The Unstoppable Wasp" #1 - zapoznaje nas Rose (Vombelka):

Cytat:
Czuję lekki niesmak po przeczytaniu tego zeszytu. A jeszcze bardziej pasującym słowem jest tutaj "przesłodzenie". Wizualnie komiks wygląda tak bardzo kolorowo i cukierkowo, że mimo, iż generalnie prezentuje się ładnie i nienagannie, tak troszkę mam wrażenie, że tenże komiks kierowany jest do młodych czytelniczek. Co jeszcze mocniej ugruntowuje mnie w tym przekonaniu to fakt, że zeszyt promuje feminizm, siłę kobiet, młodych dziewcząt, które chcą się wykazać w branży okupowanej przez mężczyzn.

"The Unstoppable Wasp" #1

;)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-01, 11:45   

"Nowelizacja ustawy o rejestracji superbohaterów" - "Civil War / Wojna Domowa" – Powieść Uniwersum Marvela (Stuart Moore) - autorem tekstu jest "WKP":

Cytat:
Jako całość, Wojna domowa wypada nieźle. Dla nowych, nastoletnich odbiorców, może być ciekawą przygodą ze światem Marvela. Bardziej zrozumiałą, bo wyjaśniającą wiele zagadnień znanych głównie zagorzałym fanom, na co w komiksie nie było miejsca. Dla fanów zaś to szansa przeżycia jeszcze raz tego wszystkiego, w nowej formie. Oni zresztą będą mieli sporo przyjemności z wyszukiwania różnic (powieść dzieje się w świecie po One More Day, podczas gdy komiks do One More Day dopiero prowadził – miłośnicy wiedzą o czym mowa).

"Civil War / Wojna Domowa"

Ale się cieszymy :D

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-02, 06:01   

A co tam na dzień dobry otrzymaliśmy od tego serwisu? Ano to:

"Dwudziestopięciolecie Deadpoola" - "Deadpool - Najlepszy komiks świata!" #2: "Koniec błędu" - do lektury zaprasza "WKP":

Cytat:
Deadpool to seria bazująca głownie na humorze, braku poprawności politycznej i krwawej akcji. Lubię te elementy, cenię, ale od pewnego czasu autorzy już tak mocno ich nie podkreślają, co trzeba zaliczyć im in minus. Właściwie skończyło się to już dawno, bo po ślubie naszego bohatera i ta tendencja nie zmieniła się wraz z upływem czasu. Deadpool z Marvel Now 2.0 jest więc po prostu komiksem rozrywkowym, nieco niegrzecznym, ale bardziej ugrzecznionym niż to, co mogliśmy czytać wcześniej. Ale nawet jeśli nie jest to żadna wybitna seria, nadal czyta się ją lekko, przyjemnie i z ochotą na więcej, bo Najemnik z Nawijką swój urok ma.

Dziękujemy :D

"Deadpool - Najlepszy komiks świata!" #2: "Koniec błędu"
Recenzja tomu pierwszego

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-06, 01:54   

"Dee Dee" napisała a redakcja serwisu nadesłała - bardzo dziękujemy :D - artykuł o zatytułowanym "Berserk" drugim tomie "Staruszka Logana":

Cytat:
Przede wszystkim, Berserk faktycznie jest o czymś. Nie jest już jedynie nieco chaotycznym wstępem, który ma zarysować fabułę. Teraz zaczyna się już prawdziwa zabawa.

Cytat:
Ponadto, aktualne wydarzenia są poprzetykane wspomnieniami, które rozbudowują relacje Rosomaka z jego rodziną, rozbudowują jego motywację i pomagają czytelnikowi lepiej wczuć się w jego sytuację. A wiadomo, że zaangażowany czytelnik to taki, który zostaje z serią na dłużej, więc Lemire zrobił to dobrze.

"Staruszek Logan" #2: "Berserk"
Poprzednia recenzja

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-06, 03:24   

I od razu kolejny materiał. Super :D

"Wojna odgrzewanego kotleta" - "War of The Realms" #1 (Event). Pisze "WKP":

Cytat:
War of the Realms, przynajmniej po części pierwszej, to poprawny, ale mocno wtórny event.

Cytat:
Owszem, to niezła opowieść, ale tylko dla nowych czytelników. Ci, którzy świat Marvela znają od lat i są obeznani z największymi jego wydarzeniami, poczują się zawiedzeni.

Cytat:
Nie czuć tu, by event miał wprowadzić jakieś wielkie zmiany w uniwersum, nie zanosi się też na to, bym jakoś szczególnie go zapamiętał, a to niestety duży zarzut. W skrócie, to po prostu odgrzewany kotlet.

"War of The Realms" #1 (Event)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-09, 11:47   

"Syntholowy Seba komiksu powraca" - "Major X" #1 (2019) - rezenzuje "WKP" - się cieszymy bardzo :D :

Cytat:
Fabuła całej historii Major X jest prosta, jak ten przysłowiowy drut. Oto pojawia się nowy gracz, który ma do wykonania, jakże by inaczej, pewną tajemniczą misję. Cable chce go powstrzymać, ale właściwie przed czym i w jaki sposób?

Pierwsze moje wrażanie – nie jest tak źle. Przynajmniej graficznie.

Cytat:
A fabuła? Cóż, nie jest zła, ale to jeszcze jeden odgrzewany kotlet.

"Major X" #1 (2019)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-14, 05:07   

"Back in black... again" - "Symbiote Spider-Man" #1 (2019) - autorem recenzji jest "WKP" a redakcji "Planety Marvel" dziękujemy za jej podrzucenie :D :

Cytat:
Akcja jest tu wyważona, są walki, bywa dynamicznie i epicko, ale jest też miejsce na spokojne, obyczajowe momenty, jak wizyta na grobie wujka Bena. Spider-Man z lat 80.

Cytat:
Czytelnicy dostają więc wszystko to, na co liczyli, pełne sentymentu i puszczania oka do fanów, ale podane w sposób, który pozwoli nowym odbiorcom dobrze odnaleźć się w całości.

Cytat:
Do tego dochodzi znakomita, realistyczna szata graficzna i dobry kolor.

"Symbiote Spider-Man" #1 (2019)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-14, 05:30   

I od razu następny artykuł - jasne, że się cieszymy :D

"Marvel Team-Up" #1: "Spider-Man and Ms. Marvel" - opowiada Rose (Vombelka):

Cytat:
Opowiadanie wciąga od początku. Główną tego zasługą jest ciekawie prowadzona narracja. Na początku historia pokazana jest z perspektywy Petera, a później w tym samym czasie z perspektywy Khamali. Oba te wątki później splatają się w jednym kulminacyjnym momencie. Podoba mi się taki zabieg. Chyba jeszcze nie spotkałam się z czymś podobnym, a przynajmniej nie tak oryginalnie ukazanym jak w Marvel Team-Up.

Cytat:
Pod względem wizualnym pierwszy tomik wygląda naprawdę świetnie. Barwy są różnorodne i jaskrawe, a kreska gruba i dokładna, przez co sceny walk czy mimika postaci prezentują się bardzo korzystnie.

"Marvel Team-Up" #1: "Spider-Man and Ms. Marvel"

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-15, 06:56   

Dzisiaj rano także coś nowego! Super :D

O "Avengers - Impas: Atak na Pleasant Hill" pisze "Buarey":

Cytat:
Komiks ten, będący zbiorem szesnastu zeszytów, to ciekawe spojrzenie na kilka znaczących problemów, z jakimi zmaga się główne uniwersum Marvela. Intrygująco potraktowano temat superzłoczyńców i sposobu ich przetrzymywania w trakcie odbywania kary. Połączono go z wątkiem posiadania mocy wykraczającej poza procesy poznawcze człowieka oraz tego, co może się wydarzyć jeśli tego typu potęga, jaką jest możliwość dopasowywania rzeczywistości do potrzeb użytkownika, wymknie się spod kontroli. Komiks wzbudza w czytelniku dylemat moralny, którego głównym pytaniem jest: "Czy można zmienić kogoś wbrew jego woli, jeśli służyłoby to ogólnospołecznemu dobru?"

"Avengers - Impas: Atak na Pleasant Hill"
Wczoraj także czytaliśmy o tej pozycji

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-16, 05:53   

"Bóg nadchodzi" - "Web of Venom: Cult of Carnage" #1 (2018) - recenzuje "WKP":

Cytat:
Całkiem niezła rzecz, nie wybitna, ale one-shot ten (choć będący częścią serii podobnych zeszytów wydawanych pod szyldem Web of Venom) czyta się lekko, przyjemnie i ma swój klimat.

Cytat:
Fabuła brzmi nieźle, prawda? I taka właśnie jest: niezła. Nieźle napisana, nieźle poprowadzona, z bohaterami może mało skomplikowanymi psychologicznie, ale pasującymi do wszystkiego. Nieskomplikowana jest także sama akcja, zagadka niezbyt zaskakuje, niemniej to wciąż udany komiks. Nie tak świetny jak inna Spider-Manowa nowość, którą niedawno dla Was recenzowałem, czyli Symbiote Spider-Man #1, a jednak lepsza niż większość podobnych opowieści, które w ostatnim czasie pojawiają się na rynku.

Dziękujemy :D

"Web of Venom: Cult of Carnage" #1 (2018)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-17, 20:35   

A na dzisiejszy wieczór takie oto dwa omówienia - się uśmiechamy w podziękowaniu :D

1. "Web of Venom: Venom Unleashed" #1 (2019) - przedstawia "Lynn":

Cytat:
Za dość ciekawą fabułę tego one-shota odpowiada Ryan Stegman. Autor po mistrzowsku wprowadza nas w akcję, nie dając ani chwili wytchnienia. Z drugiej strony, relacje między postaciami nie są wyjątkowo rozbudowane, przez co trochę kuleją, choć osobiście jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało.

Jeśli chodzi o warstwę artystyczną, jestem oczarowana kolorystyką i przedstawieniem postaci.

"Web of Venom: Venom Unleashed" #1 (2019)

2. "What If? Venom/Deadpool" (2010/2011) - również "Lynn":

Cytat:
Każdy z Was zapewne zastanawiał się, jak może wyglądać i zachowywać się antybohater w symbiozie z czarnym kostiumem. Ten komiks przychodzi nam z pomocą i uważam, że po mistrzowsku przedstawia nam ową kreację "Venompoola”. Dodajmy, że włączenie pobocznych superbohaterów oraz ukazanie perypetii głównych bohaterów w interakcjach z nimi jest ciekawym i przezabawnym zabiegiem.

"What If? Venom/Deadpool" (2010/2011)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-19, 11:12   

Dzisiaj "Planeta Marvel" także razy dwa - czyli super :D

1. "What If? Infinity - Thanos" (2015) - pisze "Lynn":

Cytat:
Fabuła komiksu autorstwa Joshuy Williamsona jest dosyć ciekawa oraz pomysłowa. Samo prowadzenie akcji jest mistrzowskie, ponieważ czytamy zeszyt jednym tchem, łykając każdą akcje, jaką przygotował nam autor. Komiks jest bardzo dynamiczny i nie przynudza. Dialogi są krótkie i nieskomplikowane, ponieważ cała uwaga skupia się na czynach bohaterów i złoczyńców.

Jeśli zaś chodzi o oprawę graficzną, można się nad nią naprawdę rozpłynąć.

"What If? Infinity - Thanos" (2015)

2. "War of The Realms: Punisher" #1 (2019) - również "Lynn":

Cytat:
Ciekawie poprowadzona akcja, mało przedłużanych dialogów i dynamika powoduje, iż komiks jest lekki w odbiorze i dosłownie pochłania się go. Niestety, część z czytelników może się zawieść, bo historia zdecydowanie nie jest odkrywcza. Punisher rozprawia się z potworami, by uratować kolejne bogu ducha winne istnienia z Nowego Jorku i odeskortować je do szpitala. Nihil novi.

"War of The Realms: Punisher" #1 (2019)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-21, 14:45   

A co dzisiaj? A to:

1. "Nowi Avengers, dawny wróg" - "Avengers" #2: "Rodzinny Interes" - pisze "WKP":

Cytat:
U Waida jest, jak w kinowych hitach Marvela, lekko, szybko i widowiskowo, ale jednocześnie niegłupio i naprawdę na poziomie. Sporo tu humoru, sporo też takiej zwykłej, ludzkiej codzienności i problemów nie dotykających całego świata, a jednostki. I to mnie kupuje.

"Avengers" #2: "Rodzinny Interes"
To pierwsze omówienie drugiej części - poszukajmy wiadomości o pierwszej.

2. "Wojna w kuchni" - "War of The Realms: War Scrolls" #1 (2019) - również "WKP":

Cytat:
Najlepiej wypadają tu chyba dodatki, które wrzucono by zapełnić strony (Puni, Howard – bywa zabawnie, bywa klimatycznie), ale główna opowieść napisana przez Aarona to typowy przeciętniak. Dzieje się dużo, a niewiele z tego wynika. Jest tu kilka udanych momentów, temu nie przeczę, ale na tym koniec.

"War of The Realms: War Scrolls" #1 (2019)

Uśmiechy dla Was! :D

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-26, 17:50   

"What If? Peter Parker Became The Punisher" #1 (2018) - omawia "Lynn" a podrzuciła redakcja serwisu, której dziękujemy z radością :D :

Cytat:
Na samym początku pomysł połączenia Mściciela z czaszką na klacie i Pajączka wydawał mi się ciekawy, ale patrząc na ten dziwaczy miks i sposób poprowadzenia akcji, uważam, że to nie był to dobry pomysł. Te dwie osoby zwyczajnie do siebie nie pasują. Czytelnik, który jest zakorzeniony w komiksach Marvela, zawsze będzie pamiętać superbohaterską postawę Petera oraz jego chęć przekazywania wrogów wymiarowi sprawiedliwości. Za to Punisher zawsze będzie mrocznym mścicielem, który nie może liczyć na prawo i sam musi wymierzać sprawiedliwość.

"What If? Peter Parker Became The Punisher" #1 (2018)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-28, 10:04   

"Na skraju upadku" - "Avengers: Edge of Infinity" #1 (2019) - pisze "WKP":

Cytat:
Już lepiej byłoby zostawić ich w spokoju, pewnie wyrządziliby sobie większą szkodę, niż herosi im, a tak dostajemy nudny komiks. Najpierw dużo gadania, z którego nic nie wynika, potem akcja. A potem przewracamy stronę i zostaje pytanie: a co ja w ogóle właściwie przed chwilą przeczytałem? A zresztą, nieważne. Krótkie było.

:mrgreen:

"Avengers: Edge of Infinity" #1 (2019)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-04-29, 07:22   

"To już jest koniec" A od "Planety Marvel" w dniu dzisiejszym - dzięki :D artykuł o... "Avengers: Endgame" (2019). Analizuje tym razem "SQ":

Cytat:
Nie dość, że całość trwa trzy godziny, to gdy przyjrzymy jej się bardziej wnikliwie, możemy stwierdzić, że przypomina ona trzy zupełnie różne, aczkolwiek perfekcyjnie pasujące do siebie filmy, które zmontowano ze sobą. Do tego każdy kompletnie odbiega swoim klimatem od poprzednich. Jest tu chyba wszystko.

Cytat:
Chętnie zdradziłbym Wam coś więcej, ale nie chcę. Nikt przecież nie lubi spoilerów, prawda? No właśnie. W każdym razie, ja jestem niesamowicie zadowolony po seansie. Wzruszyłem się na nim kilkukrotnie, zdziwiłem, zaśmiałem, a wychodząc z kina koniec końców stwierdziłem, że doczekałem się godnego, jakby nie patrzeć, zamknięcia trzeciej fazy Kinowego Uniwersum Marvela, chociaż tym właściwym jej finałem będzie dopiero Spider-Man: Far From Home.

"Avengers: Endgame" (2019)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-05-02, 21:21   

Dzisiaj wieczorem takie oto trzy nowe omówienia - dziękujemy :D :

1. "Thanos" (2019) #1 - analizuje "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Wiedziałam, że z miłości robi się głupie czy irracjonalne rzeczy, ale Thanos przebija wszystko. Jedna scena szczególnie utkwiła mi w pamięci, [SPOILER] szczególnie, gdy pozbawia życia małe dziecko. Ten moment po prostu mnie przeraził i wzruszył, i choć zdaję sobie sprawę, że Gamora przeżyła, bałam się o nią. Zastanawia mnie w jakim kierunku potoczy się jego historia i czy w końcu osiągnie zamierzony cel, zanim wybije wszystkie istoty we Wszechświecie.

"Thanos" (2019) #1
Rano także był tekst o tym tytule

2. "Avengers: The Barbarians" - "Savage Avengers" (2019) #1 - recenzuje "WKP":

Cytat:
Owszem, to wszystko już było, fabuła na kolana nie powala, a włączenie Conana do głównego nurtu uniwersum wydaje się być zagraniem podobnym do wciśnięcia tam zabranej ze Spawna Angeli – z tym, że konsekwencje wydają się mniejsze i mniej istotne.
To, co jednak ratuje ten zeszyt, to jak zawsze świetne rysunki Deodato Jr. Realistyczne, szczegółowe, drobiazgowe a przy okazji naprawdę wpadające w oko.

"Savage Avengers" (2019) #1

3. "Runaways" #3 - a teraz "Dee Dee":

Cytat:
Podczas lektury odniosłam też wrażenie, że seria straciła nieco swojego młodzieżowego sznytu. Owszem, ponownie pojawiają się tu wątki wprost z teen dramy, które przypominają nam o tym, że bohaterowie wciąż są nastolatkami, mają nastoletnie problemy i buzują w nich hormony, jednak nie jest to już aż tak odczuwalne. Po części wynika to oczywiście z przebytej przez nich drogi, jednak zdecydowanie brakowało mi w tej historii odrobiny luzu, który tak bardzo przypadł mi do gustu wcześniej.

"Runaways" #3
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
To co było o tomie drugim oraz wcześniej o pierwszym -> "Forum Książki"

Odpowiedz do tematu