Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Soundtrack
Autor Wiadomość
Thah
Gość
Wysłany: 2004-07-29, 16:31   

delphin napisał/a:
Quintessence napisał/a:
Natural Born Killers - klimaty nie z tej ziemi, tylko trzeba znaleźć wersję bez wstawek kinowych, bo rozpraszają. Jeśli ktoś lubi mroczną nutę (coś w rodzaju Twin Peaks) to polecam.

O tak o tym soundtracku trzeba pamiętać. Ja mam wersję ze wstawkami i nie wyobrażam sobie utworu "The Trembler" bez strzałów, szczęków i rżenia koni. :D
A na dodatek świetne utwory Leonarda Cohena, którego uwielbiam słuchać.

Ja z tego soundtracku najbardziej lubię sam początek, a raczej to, jak cudnie się wpisuje w atmosferę filmu. Zresztą, cały obraz jest świetny, ale te początkowe sekwencje mogłabym ogladać w kołko :)
Też polecam jak najgoręcej. A na uspokojenie "Misję", piękna robota Morricone :)

Quintessence
Gość
Wysłany: 2004-07-29, 18:13   

delphin,
Cytat:
O tak o tym soundtracku trzeba pamiętać. Ja mam wersję ze wstawkami i nie wyobrażam sobie utworu "The Trembler" bez strzałów, szczęków i rżenia koni.

W sumie masz rację, tak długo słuchałam z "efektami", że teraz czegoś by mi brakowało, aczkolwiek wiem, że były wydane dwie wersje. Ja niestety mam jedną na kasecie, która gdzieś się zawieruszyła i ze trzy utworki na dysku, reszty nie udało mi się skompletować nad czym ubolewam :(

delphin 
Gimnazjalista

Wysłany: 2004-07-29, 18:25   

Quintessence napisał/a:
delphin,
Cytat:
O tak o tym soundtracku trzeba pamiętać. Ja mam wersję ze wstawkami i nie wyobrażam sobie utworu "The Trembler" bez strzałów, szczęków i rżenia koni.

W sumie masz rację, tak długo słuchałam z "efektami", że teraz czegoś by mi brakowało, aczkolwiek wiem, że były wydane dwie wersje. Ja niestety mam jedną na kasecie, która gdzieś się zawieruszyła i ze trzy utworki na dysku, reszty nie udało mi się skompletować nad czym ubolewam :(

Ja mam płyte CD z 27 utworami w wersji z efektami.
Chętnie udostępnie ją Tobie, lub poprostu skopiuje na CDR i podeśle gdzie chcesz.
Widzę, że też jesteś z DC :D wiec, jesli chcesz nie ma problemu, tylko daj znać na priv.

arfem
Gość
Wysłany: 2004-07-29, 19:25   

Polecam conana-barbarzyńce i ostatniego mochaczka

owiec
Gość
Wysłany: 2004-07-29, 20:27   

o tak mohikanin jest niezły ale conan badziewie :twisted:

Mistress 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2004-07-29, 20:52   

ja jeszcze polecam

krzyk
fortepian
romeo i julia
biegnij Lola biegnij
miasto aniołów
szkoła uwodzenia
frankenstein

Quintessence
Gość
Wysłany: 2004-07-29, 21:28   

To ja jeszcze dodam dwie równie nastrojowe co i Natural... ->
Kill Bill - dwie części
i Roswell Television Soundtrack

A co do Fortepianu to rzeczywiście ta muzyczka ma swój urok, tak jak i film zresztą.

Thah
Gość
Wysłany: 2004-07-30, 15:53   

owiec napisał/a:
o tak mohikanin jest niezły ale conan badziewie :twisted:

Mówisz o filmach czy o muzyce? Bo jak o filmach, to się nawet zgodzę ;) Ale muzyka z Conana to klasa sama dla siebie, choć całego filmu nigdy nie udało mi się zmęczyć :mrgreen:

Ghede
Gość
Wysłany: 2004-07-30, 16:11   

A ja do Natural... dorzuciłbym Lost Highway i całą resztę muzyki Angelo Badalamentiego...

scarlet witch
Gość
Wysłany: 2004-07-30, 16:45   

a ja najbardziej lubie soundtracki do spider-manow!! muza moze nie jest mistrzostwm swiata, ale ma swoj klimacik, heh...a poza tym matrix 1 i 3, chocicaz to 2 zupelnie rozne typy muzy, ale obydwa mi pasuja

Pinky
Gość
Wysłany: 2004-08-01, 03:22   

Polacam sciezke z Dass Bot. Jendak zeby ja fajnie sluchac trzeba obejrzec film. Naprawde slicznie sie slucha.

Ghede
Gość
Wysłany: 2004-08-01, 11:15   

A ja jeszcze polecam muze z Trainspotting...

delphin 
Gimnazjalista

Wysłany: 2004-08-01, 11:29   

Pinky napisał/a:
Polacam sciezke z Dass Bot. Jendak zeby ja fajnie sluchac trzeba obejrzec film. Naprawde slicznie sie slucha.

Czy chodzi Ci może o film "Das Boot" Petersena, odświeżony w 1997r.
Tam faktycznie jest wspaniała muzyka.
Co do filmu to uwielbiam wszystkie filmy związane z wodą od "Noża w wodzie" po "Polowanie na Czerwony Październik".

laini
Gość
Wysłany: 2004-08-02, 15:01   

Podobał mi się soundtrack ze "Stygmatów" :)

krzysiek
Gość
Wysłany: 2004-08-02, 17:06   

Pożegnanie z Afryką, Tańczący z wilkami- Johna Barrego, Twin Peaks Badalementiego, no i muza glassa z Godzin i kunduma cudeńko.....a jak coś mroczniejszego to Danny Elfman z jego batmanami, edwardem...i jeźdzcem bez głowy....

zimsuc
Gość
Wysłany: 2004-08-05, 13:53   Krotko i na temat ...

No ja tez mam swoje typy odnosnie soudntrack-ow. Tak wiec :
1. Pi - muzyka nad muzyke - a jak ktos jeszcze mial okazje obejrzec film i zaraz po tym posluchac muzy to zakocha sie w tym filmie.
2.Fight Club - to samo co z Pi - tak muzyki dobranej do charakteru filmu to dawno nie widzialem
3.Pulp Fiction - klasyka
4. Gone in 60 sec. - nie jest moze genialna - ale naprawde wpada w ucho.

Pato 
Przedszkolak
I Love This Game!

Wysłany: 2004-08-07, 23:18   

Słuchnijcie se soundtracków z Blues Brothers, Łowcy Androidów, i ofkors Władcy Pierścienia. Howard Shore przy Władcy pokazał naprawde, że jest wielkim kompozytorem.

Desdemona
Gość
Wysłany: 2004-08-11, 12:54   

To ja dorzuce jeszcze pierwsza czesc "Niesmiertelnego" i "Requiem dla snu" :)
Inne klimaty, ale oba cudowne...

jarhus
Gość
Wysłany: 2004-08-18, 22:02   

Dobra muza jestz Swordfish. Niezłe kawałki. Film da się obejrzeć.

sumamed 
Pierwszak
who's next...??

Wysłany: 2004-08-18, 23:15   

K-pax juz sie pojawiał w poprzednich postach, ale to rewelacyjny soundtrack na uspokojenie :) zupelnie inaczej dziala ost z Fight Club'u (This is your life-jeden z lepszych kawalkow). Robota Kenji Kawai w GITSie tez jest godna uwagi (no, moze z wyjatkiem bonusowego kawalka :wink: ) Polecam tez soundtracki z Equilibrium (Klaus Badelt - ten gosciu do muzyke do Piratow z Karaibow zrobil), Bloodsport'u (opinie o filmie to inna kwestia :) ), Braterstwa Wilka (Le Pacte Des Loup) no i oczywiscie do Leona (Zawodowca).
Odradzam zas soundtrack do Wielkiego Blekitu, choc sam film jest wspanialy :)

Odpowiedz do tematu