Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Soundtrack
Autor Wiadomość
pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-06, 17:36   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie tylko w zawodzie może się przydać :wink:
PS. Do moderatorów: To mój najkrótszy post. Proszę - nie kasujcie go :lol:
ostatnio piłem i z kim

Mantra
Gość
Wysłany: 2004-09-06, 18:18   

a ja jeszcze wrócę do "Wszystko o mojej matce" cała płytka ma niesamowitą kompozycję, bo muzyka często wraca do jednego motywu (znacie go zapewne z reklamy jednego pegouta gdzie na końcu spada na niego fortepian "zazdrość to straszna rzecz" - muzyczka zaczerpnięta z właśnie tej ścieżki dźwiękowej). Ach.. to naprawdę piękne... W ogóle do szukania muzyczki na nacie w formie mp3 jest najlepszy Soulseek (przynajmniej u mnie sprawdza się lepiej niż Kazaa), do soundtracków jest wg mnie najlepszy :D

dedorka 
Docent

Wysłany: 2004-09-06, 18:30   

Proszę bardzo.
Poszło?
Dostałeś?

pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-06, 18:39   

Wyslalaś mi poki co tylko motyw z "Requiem", ktory bardzo dobrze znam, natomiast który na dobrą sprawę nic nie dowodzi.
ostatnio piłem i z kim

dedorka 
Docent

Wysłany: 2004-09-06, 18:44   

Po co to piszesz? Myślisz, ze dla zabawy wysłałam CI jeden?
Wysłałam obydwa, jakbyś chwilę zaczekał to może byś dostał. :?

skycriesmary
Gość
Wysłany: 2004-09-06, 18:50   

przepraszam ale wszystkie kłotnie i wymiany zdań niczego nie wnoszące do dyskusji prosze załatwiac poprzez PW

pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-06, 19:34   

dedorko!!!
Nie obrażaj się bardzo Cię proszę, ale ktoś zrobił z Ciebie za przeproszeniem wała.
Ten utwór, co mi go przesłałaś jako "Two towers theme song" nie jest częścią muzyki z "Władcy Pieścieni- Dwie Wieże" To jakaś przeróbka "Requiem"
Nie wiem, skąd go wytrzasnęlaś, ale podejrzewam, że z Kaazy, bo tam można znalezć takie kwiatki...
Posłuchaj sobie fragmentów PRAWDZIWEJ ścieżki dzwiękowej do "Dwóch Wież", to się przekonasz, że mówię prawdę. Podaję linka: http://www.stereo.pl/tytul.php?idt=116831
ostatnio piłem i z kim

dedorka 
Docent

Wysłany: 2004-09-06, 20:53   

Oki, pomyliłam się, tego kawałka nie ma na tej płytce, ale akurat na tej płytce, gdzie jest muzyka z samego filmu.
Natomiast motyw przwodni... ach, pisałam już że lubię mieć rację?

Mam nadzieję, ze nie powiesz, ze ja podłożyłam muzykę i głos pod ten trailer? :twisted: :D :twisted:

pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-06, 21:14   

droga dedorko - o to Cię nie podejrzewam :)
Możemy uznać, że miałaś rację "inaczej" :lol:
I już nie wracajmy do tego tematu, bo moderatorzy zrobią z nami porządek.
A ja, z uporem maniaka, polecam wszystkim muzykę z "Jesus Christ Superstar".
Uciekając się do wytartego już nieco sloganu - sam film (a muzyka szczególnie, jak przystało na "rock - operę" :wink: ) jest "stary, ale jary"
PS. No, mam nadzieję, że ten wpis OT-em nie jest 8)
ostatnio piłem i z kim

dedorka 
Docent

Wysłany: 2004-09-06, 21:27   

Dobrze, kończmy to, jeśłi chcesz, bo gdybyś się choć troszkę wysilił, wiedziałbyś, ze mam rację.
Ja mówię, że coś jest, bo to widziałam i słyszałam, Ty że tego nie ma, bo tego nie słyszałeś.
Ale jeżeli ja podaję Ci coś prawie "na tacy" a Ty dalej twierdzisz, zę to nieprawda. Zamiast sprawdzić to Ty mówisz, zę ja mam rację inaczej. Przecież nie ja kręciłam ten trailer :D

pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-06, 21:33   

Skręcił go jakiś dowcipniś, żeby nabijać w butelkę takie poczciwe, młode i naiwne (bez urazy :wink: ) osóbki jak Ty.
Nie wszystko, co się znajdzie w necie jest prawdą objawioną. Rzekłbym, że takową jest mniejszość.
Z mojej strony w tym temacie tyle. Dalsze ciągnięcie sporu uważam za bezcelowe.
Ja zdania nie zmienię ( nic mnie nie przekona - a na pewno nie internetowy trailer wątpliwej proweniencji, ze Howard Shore dopuścił się plagiatu), Ty pewnie też zostaniesz przy swoim. Niech i tak będzie. Amen :D
ostatnio piłem i z kim

dedorka 
Docent

Wysłany: 2004-09-06, 21:48   

A zostanę, bo jak napisałam Ci w mailu jesteś jak stara baba, zaślepiona swoją wszechwiedzą i niedopuszczająca innej możliwości.
I tu Cię zdziwię, ściągnęłam 3 trailery, w tym jeden ze strony oficjalnej filmu pozostałe ze strony FILMWEBU i we wszystkich trzech jest ten sam motyw.
Pewnie dalej uważasz, ze jestem naiwna, ale ja uważam, ze wystarczy się trochę otworzyć i zobaczyć co inni mają do powiedzenia, dopiero upierania się przy swoim. Zwłaszcza jeżeli się czegoś nie sprawdziło, tylko mówi się w ciemno.

[ Dodano: 2004-09-06, 21:50 ]
I masz rację - nic Cię nie prekona.
Obawiam się, znawet sam Howard Shore by Cię nie przekonał.

MOONMAN
Gość
Wysłany: 2004-09-07, 18:14   

Sory ze sie wtrącam w tą pasjonującą wymiane zdań ale mam wielka prośbę ma ktoś może muzykę z filmu pt. Włoska Robota czytaj Italian Job jak ma to PW lub gg czy jak kto tam chce. Bardzo mi na niej zależy

skycriesmary
Gość
Wysłany: 2004-09-12, 00:23   

przesledziwszy wszystke argumenty jednej i drugiej strony [dedorki i pabelosa], po zbadaniu wszystkich śladów i dowodów, przyznaje racje dedorce!!!!!! pabellos nie pisz odwołania bo pani dedorka miała racje...uzasadnienie..patrz niżej...

:arrow: 23:50 Requiem dla snu
(oryg. "Requiem for a Dream", dramat obyczajowy, USA 2000)

Na kanale: TVP 1
Reż. Darren Aronofsky
Wyk. Ellen Burstyn, Jared Leto, Marlon Wayans, Jennifer Connelly
Czas: 97 min.

Bohaterami filmu są Harry, Tyron i Marion – młodzi narkomani, którzy próbują wkroczyć w świat handlarzy narkotyków. Tymczasem uzależniona od telewizji matka Harry’ego próbuje dostać się do jednego z teleturniejów. Kiedy jej się to udaje, zaczyna intensywną terapię odchudzającą przechodząc z jednego uzależnienia do drugiego – tym razem od środków psychotropowych...

Wstrząsający, mroczny film bez żadnych upiększeń opowiadający o uzależnieniach i ludziach, którzy nieświadomi tego stracili kontrolę nad własnym życiem staczając się na samo dno. Na uwagę zasługuje wspaniałe aktorstwo nominowanej do Oscara Ellen Burstyn oraz szybki montaż i muzyka, wykorzystywana później m.in. we „Władcy pierścieni”.

Wyrok jest prawomocny i nie przysługuje od niego odwołanie : :twisted: :twisted: :twisted:

KONIEC KŁÓTNI!!!!

pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-12, 10:44   

Ja jednakowoż upieram się przy tym (przyszly prawnik sie tak latwo nie poddaje :twisted: ), że w samym filmie Władca Pierścieni: Dwie Wieże" motyw z Requiem nie występuje.
I - co więcej -wiem jak to udowodnię - Mianowicie na planowanym zlocie forumowiczów zaproponuję Tobie drogi sky'u, dedorce i wszystkim chętnym wspolnotowe obejrzenie rzeczonego filmu (może nawet w ten sposób zainaugurujemy zlot??? :wink: )
ostatnio piłem i z kim

Neferel 
Pierwszak

Wysłany: 2004-09-12, 14:50   

I ja również przyłączam się do Dedorki i Sky'a, choć na początku wątpiłam :P
Wysłuchałam sobie tego wszystkiego jeszcze raz, a nawet dwa i faktycznie słychać we "Władcy..." motyw z Requiem.
Pabellos poddaj się... :wink: Nie wygrasz... :P

skycriesmary
Gość
Wysłany: 2004-09-12, 14:56   

:idea:

:arrow: pabellos wiadomość tą podaje za Andrzejem Sołtysikiem, a w jego kompetencje trudno wątpić :) :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez skycriesmary 2004-09-12, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  

pabellos 
Pierwszak
Voovoo-maniak.html

Wysłany: 2004-09-12, 15:02   

Sila zlego na jednego :wink:
A ja sie upieram, że na zlocie obowiązkowo musimy obejrzeć "Dwie Wieże".
I jeżeli podczas tego seansu usłyszę motyw z "Requiem", to z przyjemnością (no może przesadzam - przyjemne to to nigdy nie jest ;) ) przyznam Wam rację.
A do zlotu proponuję "zawieszenie broni" w temacie niniejszym.
PS. sky'u!!! nie wierzę wlasnym oczom!!!
Chcesz mi odebrać zagwarantowane przez konstytucję prawo apelacji???To mi się po prostu w głowie nie mieści :lol:
pozdrawiam
ostatnio piłem i z kim

frazer
Gość
Wysłany: 2004-09-12, 19:59   

Wy się kłócicie, a tak naprawde motyw muzyczny z Requiem dla snu wykorzystano tylko w zapowiedzi Władcy Pierścieni: Dwie wieże. Nie wykorzystano go w pełnej ścieżce dźwiękowej Władcy :]

skycriesmary
Gość
Wysłany: 2004-09-12, 20:07   

frazer motyw pojawił sie na 3 płytowym wydaniu z Władcy Pierścieni :)

Odpowiedz do tematu