Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: weronik
2008-03-01, 22:30
Najważniejszy serial

Najważniejszy (ulubiony) serial
Isaura
1%
 1%  [ 1 ]
Twin Peaks
21%
 21%  [ 15 ]
Star Trek
10%
 10%  [ 7 ]
Alternatywy 4
15%
 15%  [ 11 ]
Buffy
1%
 1%  [ 1 ]
Z archiwum X
24%
 24%  [ 17 ]
Powrót do Edenu
0%
 0%  [ 0 ]
Ally McBeal
5%
 5%  [ 4 ]
Seks w wielkim mieście
2%
 2%  [ 2 ]
Przyjaciele
17%
 17%  [ 12 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
emsi 
Przedszkolak
Wujek Dobra Rada

Wysłany: 2005-01-03, 15:28   

Zdecydowanie głos na Twin Peaks kultowy serial kultowego reżysera.
Drugie miejsce Alternatywy 4
Jakos nie jestem wielkim fanem wiecznie zdziwionego agenta Mouldera z agentów dla mnie liczy sie tylko agent Cooper 8) :wink:
Pozdrawiam

Pan Dzikus
Gość
Wysłany: 2005-01-04, 09:40   

Isaura, Przyjaciele, Buffy i Seks w wielkim mieście - to dno.
Powrót do Edenu - nie wiem co to jest ale jeśli latynoska telenowela to też dno.
Ally McBeal - dobra pierwsza seria; reszta - dno.
Star Trek jest tandetny.
Twin Peaks - niestety nie oglądałem ale podejrzewam, że jest świetny.
Z archiwum X - niektóre odcinki genialne, wiele bardzo dobrych ale jako całość słaby. Namieszali bezsensownie wątki i powstał groch z kapustą. Kosmici, duchy, parapsychologia, new age i co tam jeszcze zebrane do kupy i do dupy.

Głosowałem na "Alternatywy 4". Chyba najlepszy polski serial. Niezłe z tego okresu były jeszcze seriale "Zmiennicy" i "Czterdziestolatek". Z polskich dobrych seriali warto także wymienić "Czarne chmury".

Według mnie najlepszy serial w ogóle i najlepszy fantastyczny to "Po tamtej stronie" (The Outer Limits). Potem długo nic i "X-Files" ale tylko dlatego, że większość seriali fantastycznych, które widziałem to dno. Niezły mógł być "Ziemia 2" ale skończyli go po pierwszej serii.

Najlepszy serial niefantastyczny (wyłączając komediowe) to "Przystanek Alaska". Niezły był "Ostry dyżur".

Z komediowych, seryjnych programów oraz filmów, the best of jest oczywiście "Latający Cyrk Monty Pythona". Potem długo nic i "Czarna Żmija" (szczególnie o okresie I W.Ś.) oraz "Jaś Fasola". Następnie "Allo, allo", "Świat według Bundych" (choć całkiem sporo odcinków było dennych albo w zupełnie złym smaku, szczególnie te pod koniec) a także "Bill Cosby Show". Super był też "Gang Olsena". Słyszałem, że M.A.S.H. był fajny ale widziałem tylko kilka odcinków, za mało by oceniać.

Z seriali horrorowych podobały mi się tylko "Opowieści z krypty". Taki trochę tandetny ale tutaj to nie raziło bo to była celowa, trochę pastiszowa konwencja. Podobno znakomite jest "Królestwo" i ja w to wierzę, że jest znakomite - niestety nie oglądałem. Był też jakiś serial ze scenariuszem S. Kinga, ale widziałem tylko pierwszy odcinek, zapowiadał się nieźle.

Właściwie nie oglądam seriali kryminalnych bo mnie nudzą. Wyjątek to taki jeden opowiadający o tajnym agencie amerykańskiej policji wnikającym w różne struktury mafijne i je rozpracowującym. Nie mogę sobie jednak przypomnieć tytułu. Leciał na Polsacie kilka lat temu a tytuł to było chyba imię i nazwisko głównego bohatera.

Kama 
Towarzysz

Wysłany: 2005-01-13, 14:25   

Z podanych najlepszy Archiwum X, Przyjaciele i Sex... (wiem facetom sie nie podoba ) :lol:
Z pozostalych Przystanek Alaska.

A Kampanie braci ogladalam i podobal mi sie. Choc nie jest moim ulubionym. :D

Creeck 
Student

Wysłany: 2005-01-17, 23:56   

romek17 napisał/a:
Wprawdzie nie jestem dziewczyną, ale obserwowałem reakcje znajomej próbującej
z wielkim samozaparciem obejrzeć pierwszy odcinek. Krótko mówiąc i nie wdając się w "drastyczne" szczegóły ten serial nie jest dla pań.

Mnie sie tez Kompania Braci nie podoba. A jestem facetem i lubie filmy wojenne. Moze jakis nienormalny jestem ?

Zaglosowalem na Aleternatywy bo z tej grupy najbardziej mi sie podobaly natomiast ogladalem namietnie rowniez Z Archiwum X, Twin Peaks (daaaaawno temu, juz praktycznie nie pamietam o czym to bylo) , Star Trek - wspanialy serial, bardzo lubilem gdy jescze do liceum chodzilem, zwl. te babki w tych obcislych kostiumach ;)

Nie trawilem natomiast Ally Mcbeal - imho typowy serial dla kobiet, tak samo jak wszelkie Klany, Na Wspolnej, Zlotopolscy itp = tragedia :evil:

Pan Dzikus napisał/a:
Niezły był "Ostry dyżur".

jak dla mnie to rowniez serial dla kobiet - jakies romanse, tu ktos kogos zdradzi, tam rozstana sie przyjaciele = breja

Pan Dzikus napisał/a:
Słyszałem, że M.A.S.H. był fajny ale widziałem tylko kilka odcinków, za mało by oceniać

Klasyk! :D boze, jak mozna bylo o tym zapomniec :) Wspanialy humor i fenomenalni aktorzy glowni, jak beda lecialy pwtorki to koniecznie obejrzyjcie :)

Przystanek Alaska - rowniez super serial, taki inny niz wszystkie, mial swoj specyficzny klimat ;] Joe Fleishmann i Morris rzadzili :) Ta aktoreczka, nie pamietam jej nazwiska niestety grala pozniej w "Na krawedzi" ze Stallonem ale jakos sie nie przebila a szkoda, bo ladniutka byla a i grac umiala. Zreszta oprocz Morrisa zaden aktor z tego serialu jakiejs wielkiej kariery nie zrobil w przeciwienstwie do takich aktorow z "Przyjaciol"...

delphin 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-01-18, 01:02   

jak już
Cytat:
wspomniałem, ze moim ulubionym serialem, ktorego tu zabrakło to właśnie "Kompania Braci".
Serial "The Best" , znakomita rezyseria, zdjecia i fabuła. Ogladałem juz 3 razy i teraz sciągam wszystkie odcinki.

i troszke teraz OT zrobie... (tzn. nadal uważam serial za jeden z lepszych, od czasow "Twin Peaks" :wink: ) a mianowicie kupiłem ostatnio książkę Stephena Ambrose
"Kompania Braci" na podstawie, której Spielberg nakręcił "Szeregowca Ryan'a" i "Kompanie" ...
Książka świetna .. musi ją przeczytać każdy, komu podobały się te filmy...
oczywiście książka przebija filmy...
polecam ....

Creeck 
Student

Wysłany: 2005-02-28, 15:51   

Ostatnio ściągnąłem sobie jakiś nowy serial amerykański pt. "The 4400". Opowiada on o losach 4400 ludzi, którzy pewnego pięknego dnia powracają na Ziemię przywiezieni przez... wielką kulę ognia. Oczywiście był to zapewne jakiś statek obcych.

Ludzie ci pochodzą z różnych lat XIX wieku, wszyscy zaniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. I tak mamy na przykład czarnoskórego żolnierza USA, który walczył w Korei jako pilot i powraca po 50 latach gdzie Sekretarzem Stanu jest Afroakerykanin a nowo poznana przyjaciółka okazuje się wnuczką białej kobiety, którą kochal zanim jeszcze zniknął... Mamy też 8-letnią dziewczynkę, która przepowiada przyszłość, chlopaka, który potrafi leczyć rany i pewnego pana, którego gniew potrafi spowodować trzęsienie ziemi. A przede wszystkim tajemniczego bogatego polityka, który chce za wszelką cenę zjednoczyć wszystkich "returnees" pod swoją władzą. A takich kwiatków jest więcej ...

Obejrzałem narazie 3 odcinki, wszystkie dostępne są na Emule jakby kto szukał. Polecam!

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2005-02-28, 16:13   

Ja zagłosowałam na Star Trek-to były poczatki mojej fascynacji SF, która potem przerodziła się w fascynację fantasy. Ten właśnie serial wywarł najwiekszy wpływ na mnie i jemu daję palmę pierwszeństwa.

mój status

liv 
Pierwszak
Killerus Studentus

Wysłany: 2005-02-28, 19:44   

moimi ulubionymi serialami byly M.A.S.H., serial brytysjki lecacy swego czasu na regionalnej trojce - o dwoch oblesnych gosciach - lysym i dlugowlosym blondynie z wiecznie tlustym wlosem (nie pamietam tytulu) oraz "co ludzie powiedza'. z tutaj podanych? po bardzo glebokim namysle chyba alternatywy

mystical 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-02-28, 19:48   

Ja uwielbialem MASH, Allo allo, Latajacy Cyrk Monty Pythona, Czerwony Karzel i Simpsonowie. Teraz rzadko ogladam cokolwiek z braku czasu, niestety...

Fobo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-01, 18:54   

Creeck napisał/a:
Przystanek Alaska - rowniez super serial, taki inny niz wszystkie, mial swoj specyficzny klimat ;] Joe Fleishmann i Morris rzadzili Ta aktoreczka, nie pamietam jej nazwiska niestety grala pozniej w "Na krawedzi" ze Stallonem ale jakos sie nie przebila a szkoda, bo ladniutka byla a i grac umiala.

Oj była ładniutka :D - Maggie O'Connell grana przez Janine Turner - pamiętam jak Fleishmann mówił, że cały czas myśli o tym, żeby ją wylizać jak znaczek pocztowy :D . To jest na pewno jeden z moich ulubionych seriali. Kolejne to Twin Peaks, Archiwum X, Rodzina Soprano, Friendsy, Ally Mac Beal i ... rodzina Bundych :D

Ominek 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-01, 19:28   

Zdecydowanie: Z archiwum X i Twin Peaks :wink:

puzi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-02, 09:43   

Twin Peaks!!!!!!!
czemu juz nikt nie kreci takich pokreconych seriali :(

Bayron 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-02, 16:53   

nie no, nie widzialem w ankiecie 'Farscape', czyli po naszemu 'Ucieczka w kosmos'.
wg mnie najlepszy serial sci-fi jaki do tej pory powstal.

na drugim miejscu dam stargate sg1, chociaz zrobil z niego tasiemiec jakich malo (teraz kreca 9 sezon!)

warto tez wspomniec o serialu 'jeremiah'. Postapokaliptyczna wizja swiata, w ktorym wszyscy dorosli umarli na skutek jakiegos wirusa.

kzarczyn 
Przedszkolak
Master of S8252

Wysłany: 2005-03-19, 22:06   

A ja jestem za StarTrekiem
W Stargate jest za dużo rozbieżności i nie są konsekwentni

Rinnandi
Gość
Wysłany: 2005-03-21, 18:06   

A ja lubie Star Trek , Highlander, Allo allo i w tej chwili więcej nie pamiętam :]

Martin
Pierwszak

Wysłany: 2005-03-22, 11:01   Robin Hood

Nie było w tej ankiecie kultowego serialu lat 80-tych, czyli angielskiego filmu: "Robin Hood" z Michaelem Preadem, a potem i Jasonem Connerym w roli głównej.

Wspaniale oddany klimat angielskiego średniowiecza - muzyka Clannadu!!! - nastrój tajemnicy, świetny Szeryf - jednym słowem same plusy.

Dzieciaki wariowały wtedy na podwórkach, każdy robił sobie łuk i strzały i wrzeszczał: "Bij Gizberna!"

Pamiętacie?

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2005-03-22, 13:03   

Ja bardzo lubiałam oglądać Seks w wielkim mieście i Archiwum X, ale najukochańszym serialem jest dla mnie Miasteczko Twin Peaks. Zazdrosze Mistress, że może go sobie oglądać. Mi na razie sie nie udało go zdobyć.
A 3 płyty z soundtrackiem? Ja mam tylko jedną i nie wiedziałam, ze były 3.
Pozdrawiam
Ps. Może ktoś wie jak ściagnąć ten serial?

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

chrismk 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-02, 11:33   

Mój ulubiony serial to OSTRY DYŻUR jestem FANATYKIEM tego filmu. :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2005-04-02, 11:34 ]
A także ARCHIWUM X i ostatnio rosyjski BRYGADA

[ Dodano: 2005-04-02, 11:37 ]
no i oczywiscie PRZYJACIÓŁ

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-04-05, 15:34   

No cóż, nawet na przykładzie tej ankiety i lektury Waszych wypowiedzi widać gołym okiem, że SF jest w odwrocie. Z bardzo przypadkowego /moim zdaniem oczywiście :twisted: / wyboru dokonanego przez Misterss - bo gdzie takie klasyki serialowe jak np. Kocham Lucy, Dynastia, Powrót do Edenu, z pol. Stawka większa niż życie, Czterej pancerni i sobakaitp, itd ;) )) - wybieram Star Trek, tylko mam dylemat, bo jeśli dobrze liczę / a napewno źle ;) )/ pod tym tytułem kryje się /poza 10 filmami, które pomijam/ kilka różnych seriali:
ST: Deep Space Nine
ST: Enterprise
ST: Animated Series
ST: Next Generation
ST: Original Series
ST: Voyager
Ogladałem je wszystkie, jeden mam cały - ST TNG - Następne pokolenia.
Lubię też Voyagera i mam zamiar sobie go sprawić, oryginalny ST też ma moc fajnych momentów choć czasami nie tyle trąci myszką co wonieje na potęgę. Nie przepadam, acz wielu znajomych nie godzi się ze mną, za Stacją kosmiczną - być może jestem rasistą? Trzeba przyznać jednak, że najlepsze serialowe zdjęcia w temacie space opera to właśnie ten serial - dla niezorienowanych - 2 ostatnie sezony! :twisted:
Jednakże jak napisałem przykro mi że moje upodobania podzieliło tylko 10% ankietowanych.
Ludzie co wy widzicie w tym TP?
No chyba, że głos Dyrektora ;) )jest tak ważny, że postanowiliście się na siłę JEJ przypodobać???!
Ale w to nawet sam niewierzę! Więc co?
Nie dziwię się jednak, że po tym jak 36 lat temu ludzie polecieli na Księżyc to dzisiaj możemy pomarzyć o powtórzeniu tego, o prześcignięciu trzeba zapomnieć. Wyślemy może jakiegoś robocika kieszonkowego na Marsa i na tym się skończy.
I człowiek się dziwi, że Enterprise czy SG Atlantis mają kłopoty z utrzymaniem się produkcyjnym horyzoncie zdominowanym Oglądalnością.

ania16 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-08, 09:11   

Alternatywy 4 i Ally McBeal. Ten pierwszy za wierne oddanie klimatu ówczesnej Polski, ten drugi za świetne powiedzenia Ally.

Odpowiedz do tematu