Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Strażnik Bramy
Autor Wiadomość
Simoniculus 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-12-09, 01:43   Strażnik Bramy

Nie pamiętam co się stało później, nie pamiętam jak się tu znalazłem. Po szerszym rozglądnięciu się, widzę jakby gwiazdy , które mnie otaczają zewsząd. Pod stopami nie czuję ziemi, unoszę się jakby w powietrzu. Nie odczuwam żadnych emocji, żadnych uczuć, jestem ciałem bez ciała, choć nie, nie mam też ciała, dopiero teraz to zauważyłem. Ja chyba nie żyję, ale jeśli tak jest to gdzie się teraz znajduję? Powoli zaczynam unosić się przed siebie, bardzo wolno, następnie przyśpieszam, aż osiąągam prędkość szybszą od tej, z którą wprawny najemnik wyjmuje miecz z pochwy. Zaraz, widzę coś. Na horyzoncie, powoli ujawnia mi się jakby latający kawał ziemi. To muszą być jakieś czary, pewnie jakiś mag mnie uwięził. Po długim czasie lotu ląduje na skraju tej dziwnej ziemi, stukam kilka razy butem, wydaje się stabilna. Powoli ruszam przed siebie, nie widać żadnych drzew, trawy, nawet kwiatka, tak jakby ten połać ziemi nie był żywy. Poruszam się przed siebie, powoli, w stronę góry, która nie wiem skąd wyłoniła się mrugnięcie okiem temu. Wielka góra, tak wysokiej nie widziałem w całym swoim życiu, koloru brudno szarego. Ogromna, monstrualna... Dojście do tej góry zajęło mi chyba całe wieki, lecz wreszcie stoję u jej podnóża, stoję przed bramą prowadzącą ku wnętrzu góry. Tej bramy tu przed chwilą nie było. Podchodzę dwa kroki w kierunku wejścia. Staję wmurowany w ziemię, nie jestem w stanie się poruszyć, jakby strach spowodował zrośnięcie się moich nóg z gruntem. Czekam, wyczekuję, poszukuję wzrokiem czegoś lub kogoś co spowodowało to, nic nie widać, wyczuwam dziwne wibracje w powietrzu. Głos, słyszę głos, nie to nie jest głos ludzki, bardziej jakbym słyszał ocierane o siebie kawałki skał, jednak można rozróżnić pojedyncze słowa układające się w zdania, a zdania w wypowiedz. Poszukuję wzrokiem źródła tego dźwięku. Nagle zrywa się porywisty wiatr, widzę to lecz osobiście tego nie doświadczam, bardzo dziwne uczucie. Wiatr powoduje coś w rodzaju zamieci, burzy piaskowej o jakiej słyszałem od ludzi z pustyni gdy przyjeżdżali na handel. Muszę zamykać oczy, przez ten piasek nic nie widać. Po czasie wichura słabnie, mogę otworzyć oczy. Ku mojemu zdziwieniu ukazuje mi się postać, jeśli można tak nazwać coś co ma ze dwadzieścia stóp wysokości, jest zbudowane z tej samej skały, z której zbudowana jest góra. Widzę jak to istota zaczyna poruszać ustami, dziwi mnie jak to jest w ogóle możliwe. Po chwili uświadamiam sobie, że słowa które wypowiada, są również dźwiękiem, który słyszałem wcześniej. Słowa te skierowane są do mnie... Jestem Strażnikiem Bramy. To wypowiedział głaz, a raczej usta kawałka skały. Wypowiedz ta zmroziła mnie, nie byłem w stanie się poruszyć wcale, nawet cokolwiek wypowiedzieć. Poczułem natłok myśli, które wlewają się do mojej czaszki. Wypełniają mój mózg, niemal wylewają się poprzez moje oczodoły. Zacząłem myśleć...

-------------------------------------------------------------------------
Będe dźwięczny za opinie po przeczytaniu :]

fifth_horseman
Gość
Wysłany: 2004-12-14, 11:13   

Dobry tekst, ale spróbuj połamać go na kilka akapitów, obecnie trudno się tą "zbitkę" czyta.

Stinker 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-12-14, 21:14   

fifth_horseman napisał/a:
Dobry tekst, ale spróbuj połamać go na kilka akapitów, obecnie trudno się tą "zbitkę" czyta.

nie gań go fifth_horsemanie, bo pisał w artystycznej ekstazie
to jest taki potok słów,
który wylewa się z głów
miesza myśli i rwie serca
aż się cały w środku skręcasz
więc już wiesz co to takiego
i nie mów więcej nic złego. :wink:

fifth_horseman
Gość
Wysłany: 2004-12-20, 15:42   

Nie ganię. Całkiem mi się tekst podoba.

Artystyczna ekstaza, eh? Raz mi się to zdarzyło. Trzy godziny przy klawiaturze...

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-05-04, 16:53   

bardzo dobre i ekstatyczne
;]
zaczales myslec i co?
;]

--
korzystam z: IPhone 3G

shimatta 
Docent
Już mgr inż.!

Wysłany: 2009-11-10, 09:55   

Ciekawe. Masz dobry styl, ale twój drugi tekst bardziej mi przypadł do gustu. W tym, niestety znalazłam więcej błędów i takich i takich (ortograficzne, składniowe i słowne, że tak powiem). W dodatku coś zgrzytnęło, niestety. Początek wydawał się jakby ciągiem dalszym "Pamiętnika Umierającego", ale potem wychodzi, że to nowy tekst, a potem urywa się na Zacząłem myśleć...
Może i ja jestem pokręcona, ale to wygląda na zabawę z czytelnikiem. Bo to czytelnik zaczyna myśleć O co kaman? i się budzi ;)

Odpowiedz do tematu