Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego aktualnie słuchasz ?
Autor Wiadomość
Konrad
Gość
Wysłany: 2005-02-01, 08:55   Czego aktualnie słuchasz ?

Piszcie czego słuchacie aktualnie. Jaki to rodzaj muzyki ?
Od dłuższego czasu słucham wyłacznie soundtracków filmowych, może ktoś mi poleci coś interesującego ?

liv 
Pierwszak
Killerus Studentus

Wysłany: 2005-02-01, 10:59   

ja slucham rocka, gotyku i metalu - ostatnio wrocilam do bootlegu Toola ze Spodka z 29 maja 2002 roku... to byl genialny koncert...
ponadto polecilabym Haggard, Sonata Arctica.
po koncercie Metallici w Chorzowie zainteresowalam sie Slipknotem - wczesniej nie mialam o nich zbyt dobrego zdania ale warto blizej zapoznac sie z ich tworczoscia. na zywo sa po prostu rewelacyjni.

Wicked 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-02-03, 15:33   

AKtualnie, od dłuższego czasu trance, a także psychodelic trance. Był kiedyś metal ale mi się odmieniło:D.

michr2 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-03, 20:01   

slucham aktualnie soundtrackow z filmow np alexander

liv 
Pierwszak
Killerus Studentus

Wysłany: 2005-02-03, 20:41   

wpadla mi w rece plytka Ayeron - Welcome Into Electric Castle - polecam!

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-02-04, 09:35   

Hmm.. trans to jest gibanie się w rytm jakiejś łubudanki ? A psychodelic trans to co ?! Gibanie się w sposób nieharmoniczny, chaotyczny ? Wybaczcie ale jestem ignorantem w dziedzinie muzyki popularnej... może jakiś przykład ? Ściągnę, posłucham, ocenię czy mi się podoba.
Liv - ten Ayeron to gotyk, metal czy rock ?
I czy ktoś jeszcze słucha czegoś takiego jak Led Zeppelin, Deep Purple, Hendrix, Joplin... ?

[ Dodano: 2005-02-04, 09:38 ]
A tak na marginesie... co to u diabła jest gotyk ?! Jakieś pieśni rycerskie ? Grupa facetów w togach zawodząca przy jękach lutni ?

Wicked 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-02-04, 12:22   

Hmm, Konrad i niestety w Polsce jest tak, że większośc ludzi myśli, że każda muzyka, która ma jakikowlwiek bass i elektroniczne dźwięki, to jest łupanka techno. Dla mnie trance nie jest raczej do tańczenia, a słuchania (chociaż jest wiele utworów przy których można się nieźle bawić). Może ci coś będą mówić nazwiska Paul van Dyk, Paul Oakenfold, Fery Corsten(chociaż wątpię). Co do psychodelic trance, to trudno mi zdefiniować, to trzeba usłyszeć:D, wtedy się od razu pozna. Przykładem tutaj jest infected Mushroom. Ja też byłem kiedyś taki, że wszystko co było muzyką elektroniczną kojarzyło mi się z bandą spoconych karków tańczących na fecie i dmuchających w gwizdki. Na szczęście mi się odmieniło:P. Możesz się śmiać ale oprócz tego słucham metalu (Metallica, Cradle of Filth , Artrosis - wspaniały klimat). Aha, jeszcze jedno, psy trance, to nie jest muzyka popularna, ogólnie to nawet nie wiem czy 1/20 ludzi mogło by odpowiedzieć co to jest.

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-02-04, 15:15   

Sprawdzę, posłucham, może polubię :)
Często jest tak, że coś mi się podoba ale nie oglądam TV, więc nie jestem na czasie z klasyfikacją treści :)
Zupełnie nie wiem jaki gatunek muzyki gra Moby albo Radiohead, ale lubię posłuchać.

liv 
Pierwszak
Killerus Studentus

Wysłany: 2005-02-04, 15:27   

Ayeron - rock progresywny z duza iloscia klimatyzcnych klawiszy + nieco elektroniki.

gotyk - (cytuje matke) - ona wyje, on rzezi, reszta zespolu piluje kota. a lutnia to raczej w muzyce sredniowiecznej (tu polecam www.warownia.pl )

Led Zeppelin, Deep Purle, Uriah Heep i podobne lubie - nawet bardzo. wychowalam sie na tej muzyce.

K 
Gimnazjalista
Amaru

Wysłany: 2005-02-04, 16:00   

Słucham hip hopu (PL, USA, GB,...) ładnych parę lat
Obecnie również przekonuję się do d'n'b, 2step'u i takich tam podobnych klimatów

There's good sex and there's bad sex but chocolate is always chocolate

Wicked 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-02-04, 17:52   

Konrad, nie jesteś sam, ja też nie oglądam TV i jestem nie na czasie. Ale nie żałuje, bo jeśli czasem zaglądnę, to mam odruchy wymiotne jak patrzę na tą papkę, która nazywa się muzyką popularną. Oczywiście są wyjątki, ale niestety tylko wyjątki...

kilof 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-05, 22:32   

Aktualnie słucham R.E.M. i jestem kontent :P

Blondasek 
Gimnazjalista
Rewolucjonista

Wysłany: 2005-02-06, 10:27   

GaGa - Olevay System

Margareta 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-11, 19:42   

Ostatnio - soundtrack z Upiór z Opery, ale poza tym to bardzo często Whithin Temptation, często Nightwish.

DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-02-12, 06:00   

No coż na pierwszym miejscu Metallica ale na studiac zaczolem sluchac zespol pokroju The Gathering czy Sirenia, troche The Sins Of Thy Beloved i Nightwisha. Ostatnio soundtrack z krolowej potępionych (polecam)

shyderca 
Licealista

Wysłany: 2005-02-13, 04:56   

ponieważ ostatnio sporo czytam na kompie i jakaś bardziej zdecydowana muzyka mnie drażni i nie pozwala sie skupić, zapuszczam sobie, w tle jakaś taką składankę, nawet nie wiem jaki tytuł albumu, w kazdym razie klimaty mniej więcej celtyckie, czyli taka klimatyczna muzyczka w stylu starego robin hooda co leciał kiedyś w tv. coś mniej więcej jak Clannad (czy jak to sie pisze) tyle że różni wykonawcy. bardzo fajna do czytania. polecam ogólnie te klimaty...

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-02-13, 09:32   

Kiedy czytam e-booki na komputerze, to najczęściej słucham łagodnego rocka Myslovitz albo przecudnego, nastrojowego jazzu Nory Jones.

pi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-13, 18:22   

aktualnie słucham Akurat śpiewam, i tańczę, i jem pomarańcze :D a poza tym często Myslovitz albo soundtracków z Requiem dla snu, Ostatniego samuraja, Oczu szeroko zamkniętych... takie różne różności, może nie na czasie, ale przyjemne dla ucha :)

hrum
Przedszkolak

Wysłany: 2005-02-14, 06:56   

Jak i pzedmowca - pierwsze miejsce o byla by metallica, potem jak leci: creed, therion, manowar itd...Co ciekawe wydlubalem dwa genialne soundtracki z gier komputerowych a mianowicie z kronik czarnego ksiezyca i dodatku do diablo II. Polecam.

McFly
Gość
Wysłany: 2005-02-15, 14:05   

rock, blues, jazz, muzyka klasyczna, muzyka filmowa, new age, metal, punk, funk

z zespol to najbardzej Sigur Rós, i do tego podobne

a Techno, disco, rap, hiphop to raczej nie, jakos mnie nie rusza

Odpowiedz do tematu