Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: weronik
2008-03-01, 22:14
Oglądane ostatnio.
Autor Wiadomość
DaLi 
Licealista
DaLi

Wysłany: 2013-09-25, 23:37   

Hmm..
"Wyspa skazańców". . "
"Niewierna" z Richardem Gerem
" Notatki o skandalu"..
Żadne to nowości, ale w wolnej chwili..:)

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-26, 13:39   

"Niepamięć". Jakieś takie mało porywające.

DaLi 
Licealista
DaLi

Wysłany: 2013-09-26, 16:14   

O czym?

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-09-26, 20:47   

Odpuszczam filmy z Tomem Cruise'em. Dla mnie się skończył gdzieś na Mission: Impossible I - a nawet może jeszcze wcześniej ( filmy poniżej wyszły przed i po, ale jak zauważycie większość bynajmniej nie za zasługi wspomnianego aktora). :twisted:

Mogę na palcach jednej ręki policzyć filmy, które mi się podobały z nim w obsadzie:
Rain Man (tu film ratuje raczej Hoffman)
Wywiad z wampirem (film o niczym, ale oko cieszy)
Mission: Impossible (tylko I, bo lubię Vanessę Redgrave )
Raport mniejszości
Ostatni samuraj (za muzykę bardziej i dla genialnego Hiroyuki Sanady ) :D

O miejsce na liście walczy jeszcze "Wojna światów", zamiast "Wywiadu..." lub "Mission...".

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-26, 21:30   

Lean val Tirach, upierałbym się przy "Urodzony 4 lipca".
Niepamięć dla mnie to kolejny film z kategorii: Jak się komu opłaca kręcić coś takiego?

Może to nie bardzo do oglądania ale .... kupiłem wczoraj "Freddie Mercury Tribute Concert" na BD i z przyjemnością poprawiam sobie nastrój.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-09-26, 23:15   

radec napisał/a:
Niepamięć dla mnie to kolejny film z kategorii: Jak się komu opłaca kręcić coś takiego?

A mnie się podobał i nawet Tom C. jakoś mnie nie drażnił :)

Blue Jasmine - W. Allena - ciekawe ale spodziewałam się czegoś lżejszego :)
Burza - na podstawie sztuki Williama Szekspira - ciekawe, w końcu coś oryginalnego :)

Przy okazji czy znacie jakąś fajną serię kryminałów <najlepiej szwedzich > ?
Marie Wern obejrzałam i brytyjskiego Wallandera też i nic nie widać na horyzoncie :/

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-27, 07:59   

weronik napisał/a:
radec napisał/a:

A mnie się podobał i nawet Tom C. jakoś mnie nie drażnił :) :/

Biorąc pod uwagę, że podobno jestem gejem to Tom mi się podoba. Uważam, że jest dobrym aktorem, którego wzrost zmusił do nadrabiania w inny sposób.

Miałem na myśli to, że siadam w ukradzionym czasie przed TV, pakuję do odtwarzacza coś co ma mi dać kilka minut niemyślenia (oglądam oczywiście po 10-15 min. przez kilka dni) i się tylko wk...., bo ktoś spiep... coś z czego można było zrobić perełkę.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-09-27, 16:04   

radec napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że podobno jestem gejem to Tom mi się podoba. Uważam, że jest dobrym aktorem, którego wzrost zmusił do nadrabiania w inny sposób.

Dobre :lol: z tym gejem oczywiście :lol:

Nie oglądam filmów z T.C. bo nie mogę znieść nadmiaru patosu na jego twarzy :lol:
Niepamieć to wyjątek. Uwierzyłam mu :] <jako aktorowi>. Choć najbardziej zapadła mi w pamięć jego partnerka - rudowłosa :) Natomiast aktorko grająca jego żonę <Olga Kryłenko czy jakoś tak, eks dziewczyna Bonda> zagrała drętwie - uroda to nie wszystko :)

radec napisał/a:
bo ktoś spiep... coś z czego można było zrobić perełkę.

Marudzisz :evil: :lol:
radec napisał/a:
oglądam oczywiście po 10-15 min.

oczywiście współczuje 8)

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-27, 16:14   

weronik napisał/a:
Choć najbardziej zapadła mi w pamięć jego partnerka - rudowłosa :)

Rudowłosa zawsze będzie mnie prześladowała. W pamięci mam ja od zawsze. :)

Naszej też mi czasami brakuje. Chyba jak wszystkim.

Wiem, że marudzę.

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-28, 00:44   

"W imię"

Żeby było ładnie i zgodnie z zasadami.

WSTĘP

Przez tyle lat trzymałem się dzielnie i nie wymądrzałem w tym wątku. Bo przecież są tu mądrzejsi, mądrzejsze, przy których na temat kina nie mam nic do powiedzenia.

ROZWINIĘCIE

Żeby nie było, muszę się usprawiedliwić. Pod wpływem impulsu (nie ważne jakiego) restrukturyzuję zasoby czego efektem jest rezygnacja z marnotrawionego na sen czasu i przeznaczanie go na inne potrzeby. Także kino.

Poszedłem zatem na wzmiankowane, utytułowane, nagradzane dzieło polskiej produkcji. Żeby było lepiej to Chyra zachęcił mnie dodatkowo.

ZAKOŃCZENIE
Ja chyba jestem jakiś inny. Inteligentny inaczej (to znaczy mało, bardzo mało) bo ni cholery nie rozumiem tych nowych, artystycznych produktów naszych Filmowców. To jest jakiś mutant dadaizmu dla mnie.
Recepta na dobre polskie kino to zebrać do kupy niskobudżetowych naturszczyków, dialogi oprzeć na wulgaryzmach, a przekaz sprowadzić do pogardy/afirmacji pedalstwa (do wyboru, którą stronę preferujemy).
Piszę "pedalstwo", za co przepraszam moich współbraci (bo podobno jestem gejem) bo sprawa dotyka prostaczków i osobników z marginesu.

Nie podniosłem się jeszcze po Pokłosiu (które uważam za o niebo lepszy film), a już zaczynam mieć stany lękowe i chodzę mocno oparty o ściany.

Szczerze to film uważam za niespójny. Poskładany z jakichś niezrozumiałych w przekazie (dla mnie) fragmentów. Pompki, mrówki, zabawa w małpy w kukurydzy, picie piwa i dywagacje na temat oryginałów oraz motyw z żoną i inne.

No i na koniec zbyt mało szczegółów w trakcie seksu. Szkoda bo można by było wyznaczyć niedościgły kanon kina. Coś dużego, na miarę Nagrody Akademii.

Tylko jakby to powiedzieć ostatnio, a raczej nigdy za film nie dostaliśmy Oskara.

Poza Tango oczywiście.

Reżyseria dla Polańskiego się nie liczy, całokształt Wajdy też.
.......................................
A teraz z innej beczki. Hobbit, który jest jednym z dziesięciu na półce chwały.

Piękny, dopracowany - bajeczka. Zbrodniczo rozwleczony na 3 części. Aż strach pomyśleć jeśli ktoś pokusi się o ekranizację bardziej obszernych dzieł. Chyba nie dożyję tego.

DaLi 
Licealista
DaLi

Wysłany: 2013-09-28, 01:22   

;) )))))
Recenzja godna najlepszego krytyka:)
Podoba mi się ten punkt widzenia;)

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-28, 01:26   

Mężczyźnie zepsuć reputacje mogą tylko Kobiety i Historycy.

DaLi 
Licealista
DaLi

Wysłany: 2013-09-28, 01:34   

ale mówisz to jako.. g..ość, który wie coś na ten temat? ;)

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-28, 07:35   

Popadłem w megalomanię. Przepraszam. Po prostu serdeczna Przyjaciółka (teraz), powiedziała kidyś kiedy się nie znaliśmy, że jestem inny (g...). Inna sprawa to to, że przestałem się przejmować opiniami. Większością. Ta opinia była zabawna. Rozbawiła mnie.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-09-28, 10:03   

radec - ja polskie filmy omijam szerokim łukiem, żyje mi się lepiej :lol:

Ostatnio w kinie byłam na Weiserze - lata temu i koniec :D <no może coś po drodze jeszcze obejrzałam >

Ja teraz jestem na etapie bajek :lol: kryminały mi się skończyły :/

radec napisał/a:
Piękny, dopracowany - bajeczka. Zbrodniczo rozwleczony na 3 części. Aż strach pomyśleć jeśli ktoś pokusi się o ekranizację bardziej obszernych dzieł. Chyba nie dożyję tego.

Znowu marudzisz :p :lol:
Jest na co czekać tej zimy 8)

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-09-28, 16:32   

weronik napisał/a:
Jest na co czekać tej zimy

a to jest fakt :)

grazka78 
Przedszkolak

Wysłany: 2013-10-15, 15:34   

Oglądał ktoś z was nowego Wałęsę?

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-10-15, 21:37   

Ja nie widziałam. Za to z przyjemnością obejrzałam jeszcze raz Hobbita, już w TV. :D Nie mogę się doczekać kolejnej części.

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2013-10-16, 09:33   

Drugi raz obejrzałam "Artystę". Uroczy to film, jednak :]
Poza tym "The Croods" - hm, latające żółwie i tęczowy tygrysek szablozębny... ale w sumie całkiem nieźle się bawiłam, poza momentami, które miały wzruszać - te mnie wkurzały ckliwością ^^
I jeszcze "About time" - pomysł nie nowy, wykorzystany w kinie chyba na maksa, a jednak udało się stworzyć całkiem sympatyczną i przyjemną do oglądania komedię.

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2013-10-25, 00:04   

Car, wódka, kawior i niedźwiedzie czyli w Rosji ludzie piją jak zwierzęta, a zwierzęta piją po ludzku.

Picie „na burczącego misia” i zagryzanie szkłem (na zakusku). Julia Ormond, po prostu, jak zwykle z klasą.

Czarująco, uroczo bez zastrzeżeń. Bicie po pysku jako stara tradycja. U nas i bez tradycji można. Coś jest w tym kraju co porusza duszę.

Deja vu jedno za drugim. Bliny, kawior …. jejku. Wódka, morze wódki. Przestrzeń. Ludzie. Arbat. Bania. Cerkiewki. Doktor historii sztuki pracujący jako stróż. Angara. Mgła. (tego w filmie nie było ale wróciły wspomnienia).

Generalnie miły dla oka, przytulny, a do połowy nawet kojący serce.

Od połowy ponad, wysiadł mi dźwięk. Z początku myślałem, że to efekt zamierzony (bo zbiegł się z damsko męską przygodą na podłodze). Jakaś nowa forma stymulowania neuronów, pomyślałem. „Weź i wyobraź sobie co do siebie szepczą”.

A to nic innego tylko fonię zjadło, napisów brak.

Żeby diabli dopadli tą internetową poczwarę w postaci zabiedzonej świnki morskiej, od której film zapożyczyłem (i skasowałem, żeby nie było).

Być może, to palec nadrzędnej komendy bo się zaczęło smutno.

Film mi się bardzo podobał. Duża przyjemność. Faktycznie bajka.

Może ktoś jednoznacznie wie, czy faktycznie na wyposażeniu damskiej torebki jest butelka Clicquot Ponsardin i kieliszki?

„Cyrulik syberyjski”, polecam.

Odpowiedz do tematu