Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
o piratach
Autor Wiadomość
Creeck 
Student

Wysłany: 2005-03-31, 15:12   

Ponieważ z giełd Policja też ma swoje przychody. A przynajmniej ludzie tam patrolujący.

shyderca 
Licealista

Wysłany: 2005-03-31, 22:43   

Ano właśnie. Czyli jakby zebrała sie grupa piratów i dała komu trzeba " w łape" to by mieli spokój. A ci pojedyńczy, którzy nie dadzą, będą mieć "ciepło".
Ostatnio zaczęły do mnie docierać plotki, o tym jakoby policja polska, wzięła sie za "monitorowanie", programów P2P. Ponoć kontrolują, kto co ściąga itp. Nie bardzo w to wierzyłem, choć słsyzałem o masowym zasysaniu jakie ma miejsce np w akademikach, niektórych uczelni itp. Ostatnio ktoś przesłał mi screena, z pewnego programiku
oto on:

ciekawa sprawa...nie sądzicie?

zonk.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 60,75 KB

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2005-04-01, 17:35   

O no myślałby kto, policjanci mają małą pensję więc na kino napewno ich nie stać może po prostu ktoś cichaczem w pracy zasysał najnowszy film :P :P

shyderca 
Licealista

Wysłany: 2005-04-05, 18:58   

Podobny motyw pojawia sie u ludzi, coraz częściej. W ogole z wiarygodnego źródła, słyszałem jakoby Policja w ogóle, monitorowała Osiołka. Bez sensu moim zdaniem, chyba że mają techniczne możliwości żeby namierzyć komputer po IP, ale jeśli ktoś ma firewall'a programowego, albo sprzętowego, w routerze na przykład, za pośrednictwem którego łączy sie z netem, albo nie ma stałego IP, to w sumie nie wiem po co im to.... Dziwni jacyś CI panowie. Może też być tak jak, wspomniał algreholt, że po prostu jakiś przedsiębiorczy, pewnie młody człowiek, ma necik w pracy, i coś sobie ściąga. Inna sprawa, że po co wpisywałby wtedy w użytkowniku " Komenda Wojewódzka..." itp. Tym bardziej jeśli monitorują, to po co mają tak wpisane? Oto jedna z wielkich zagadek wszechświata i okolic... :twisted:

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-04-05, 20:58   

Może to tylko dowcip ? Zresztą szajs egal, prawda czy nie. Policjanci też mają lewe programy, filmy i kablówkę. Ale dla nas maluczkich to marne pocieszenie.

Ścigają i ścigać będą, szczególnie Windowsy bo Kill Bill podarował im parę oryginałów. Trzeba chłopaków zrozumieć, chcą się odwdzięczyć.

Zagrożenie istnieje. Znikają kolejne serwery z ebookami, a to świadczy o jakiejś większej akcji - może postanowili "ostatecznie rozwiązać kwestię ebooków"? :evil:
Inwigilowane jest Allegro i Google, rejestrowane są setki adresów IP osób wstawiających linki e2dk na stronach emułkowych.

Panowie, powiedzmy sobie szczerze... w końcu i nam ktoś dopier***
Warto by było zaoszczędzić parę Euro i spakować trochę czystych ciuchów. Może lepiej też zawczasu uszykować sobie jakąś drabinkę sznurową ?

Znany, stary, ale jary - WIERSZYK ! :twisted:

Kiedy przyjdą przeszukać dom,
Ten, w który mieszkasz chłopie,
Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,
I na płytach nagrane kopie,
Gdy pod drzwiami staną, i nocą
Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -
Wiesz, o jaką im chodzi zbrodnię?
Ściągałeś pliki
Przez dwa tygodnie.

Już przed twym domem setki są glin,
Dokąd uciekać? Chyba do Chin.
A wszystko przez to, że owe dane,
Wprost z Ameryki były pobrane
Co czyni z ciebie kogoś gorszego,
Niźli mordercę wielokrotnego...

Kiedyś przyjdą na pewno pogrzebać ci w kompie
Może się zlitują, w co szczerze wątpię,
Jak GROM w nocy przez dach się wkują,
Płyty połamią, save’y skasują,
Pójdzie się j**ać w Fifie kariera,
Znów w NFS’a startujesz od zera,
Choć w call of duty wojnę wygrałeś,
Choć wiele nocy przez to zarwałeś,

Brak u nich skrupułów, litości nie mają,
Za dyskutowanie zarobisz pałą,
Nie pomogą płacze ,ani lamenty
Cały twój hardware w folii zapięty,

Już biurko puste, już wiatrak nie huczy
Może mnie w końcu to coś nauczy,
Mijają godziny, mijają dni,
Chyba oszaleję, wciąż komp mi się śni,

Dzwonie na pały, może coś da się załatwić,
Jakiś glina mówi: muszę pana zmartwić,
Tutaj jest Polska, tu cuda się dzieją,
Kompa pan oddał przebranym złodziejom,

Jaki jest morał mojej definicji?
Profilaktycznie nie wpuszczaj policji!

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-04-05, 21:30   

Przecież to normalne, ktoś w policji i innych ośrodkach np. tzw. władzy dostrzegł istnienie Internetu. I co tak za darmo? (To była złośliwość - piractwa nie popieram). Ale czy legalny program np. Office musi kosztować 1500 PLN? (500 $). Kogo w naszej Wielkiej Ojczyźnie na to stać! A z resztą w ważnych urzędach też pracują na nielegalnych??? kopiach - i co i nico :cry:

kadok 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-04-05, 22:56   

dlatego też należy miec linuxa i openoffica. I jak ktos do ciebie zapuka to wtedy mu mówisz: spadaj bo cie pingwinem poszczuje :mrgreen:

a tu LINK dla żeglarzy któzy mają zamiar wybrać się do Yemenu. Artykuł jest po angielsku

Creeck 
Student

Wysłany: 2005-04-08, 14:34   

shyderca napisał/a:
Inna sprawa, że po co wpisywałby wtedy w użytkowniku " Komenda Wojewódzka..." itp. Tym bardziej jeśli monitorują, to po co mają tak wpisane? Oto jedna z wielkich zagadek wszechświata i okolic...

Jak mają wpisane? PeerGuardian raczej bierze te dane poprzez WhoIs'a albo czegoś takiego, więc co ma do tego nazwa użytkownika?

Odpowiedz do tematu