Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[PHs] Druon Maurice - Krol z zelaza-krolowie przekleci
Autor Wiadomość
pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2004-08-16, 11:52   

blue napisał/a:

Tak mnie wciągnęło, że nie mogę się oderwać 8) , więc wpadłam tylko na chwilkę. :mrgreen:

O!...... -A lubisz tam kogoś juz?? :?:

pajk po -jak Linpopo po

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2004-08-16, 23:22   

Żeby tak zaraz lubić... Ale mi się podoba. No i może gdybym nie czytała po kilka książek na raz, to bym już przeczytała, a tak jestem w czwartym tomie.
Muszę przyznać, że dobrze napisane, co do ebooka mam jedną uwagę: od trzeciego tomu brak not biograficznych i historycznych (choć pierwsze pokrywają się z poprzednimi tomami, więc można przeżyć), a jestem fanatyczką przypisów i akurat w tym cyklu dużo one dają. Jak przeczytam wszystko, to napiszę więcej, ale już teraz z czystym sumieniem GORĄCO POLECAM :!:

Martin
Pierwszak

Wysłany: 2004-09-15, 00:09   

Ja także bardzo lubie Druona, ale myślę, że jeśliby ktoś naprawde dobrze znał historię Francji to dopatrzyłby się u niego sporo nieścisłości. Druon pisze bardziej w stylu Dumasa - trochę nagina fakty historyczne, ale czasami naprawdę błyszczy - por. scena śmierci króla Filipa Pięknego. Generalnie - rzecz godna polecenia :|

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2004-09-15, 11:06   

Przecież to nie jest rozprawa historyczna, a fikcja literacka. Nie musi dokładnie oddawać słów bohaterów. Ważne, że Druon nie tworzy papierowych postaci tylko żywych ludzi, targanych namiętnościami.
Podkreślić też należy, że autor opierał się w dużym stopniu na badaniach historycznych i wielu dokumentach z epoki.

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2004-09-15, 21:54   

Rozprawa czy nie i tak prawda jest taka , że ilu historyków tyle poglądów na sprawę.
A Drouna czyta sie z wypiekami na twarzy. Jego znajomość realiów jest naprawdę tak duża że na wiadomości wyczytane u niego można się powoływać na lekcjach historii bez obawy wtopy ;)

bartkoval
[Usunięty]

Wysłany: 2004-09-17, 09:31   

Witam
Mógłby i mnie ktoś poczęstować zestawem 7 tomów Królów przeklętych?? Proszę na maila bartkoval@wp.pl

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2004-09-17, 17:14   

Jeśli nie chcesz dostać 15 razy tego samego lub nie dostać w ogóle, proponuję wystosować tę prośbę do konkretnej osoby 8) .

typcio
Gość
Wysłany: 2004-09-17, 17:56   

Szczera prawda blue :)

Majkel
Gość
Wysłany: 2004-10-05, 08:54   

Hmmm a Krola z Zelaza miałem jeszcze wczoraj w domu i oddalem do biblioteki bo jakos czasu nie znalazlem,ale po waszych wypowiedziach chyba sie jutro wróce :roll: Pozdrawiam wszystkich wielbicieli dobrej książki...

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2004-10-05, 23:17   

Majkel, naprawdę warto, bo cykl jest dobrze napisany, czyta się lekko i na dodatek nie jest to taka zupełna fikcja...
8) Szczerze radzę wrócić do biblioteki.

Majkel
Gość
Wysłany: 2004-10-06, 08:47   

Blue dla Ciebie wszystko,wróce dziś na pewno wróce :lol: po pracy zahacze, przeczytam i ocenie........

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2004-10-07, 15:27   

Wszystko :?: :?: :?: Dla mnie :?: :?: :?:
:oops:
Zarumieniłabym się, gdybym umiała.
Ale swoją drogą ten cykl jest naprawdę wart przeczytania, dobry na zimneee (brrr), słotne, długie jesienne wieczory :wink: .

[ Dodano: 2004-10-16, 20:04 ]
I podziel się wrażeniami z lektury.

Freeslow
Gość
Wysłany: 2004-12-22, 23:22   

Witam
Czy , ktos ma jeszcze w swoich zbiorach ten cykl?
Pojawilem sie dosc pozno a koledze, ktory go wysylal
polecial HD.
Czy moge prosic jedna z osob, ktore te ebooki dostaly
o wysylke?
Szukam tych ksiazek kupe czasu a na emule chodzi tylko
"Krol z zelaza" i walnieta wersja "Zamordowanej krolowej"
THX

TMB
Gość
Wysłany: 2005-01-04, 16:36   

Posiadam pełny cykl.
Jeśli jesteś zainteresowany wyślij maila TEMB@TLEN.PL
TMB

jaga12 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-01-15, 23:45   

Mam i przeczytałam z afascynowana cykl Królowie przeklęci. Czy ten autor wydał jeszcze inne powieści, które zostały przetłumaczone na język polski. Nie mogę znaleść :(

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-01-31, 21:20   

Kocham książki historyczne, a "Królowie przeklęci" to genialna seria. Przeczytałam jeden po drugim sześć tomów, a teraz przymierzam się do siódmego.

turpi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-16, 16:45   

Tak, czytam i zastanawiam się dlaczego nikt nie zachwyca się wspaniałą postacią Beatrycze d'Hirson? Uważam że jest o wiele bardziej wyrazista no i... Druon opisuje ją jako przepiękną czarownicę... To apropos umawiania się... ;)

[ Dodano: 2005-03-16, 17:00 ]
A na serio to jest to kawał wspaniałej literatury, godny polecenia, mogę tylko żałować że przeczytałem tylko 6 tomów i do tego nie swoich... więc może gdyby np. Blue, która mocno przypomina mi moje wyobrażenia Beatrycze... zechciała mi przesłac (poza Królem z żelaza, oraz Zamordowaną Królową)... z przyjemnością powróciłbym do lektury. A gdy ktoś bardzo utyskuje nad pewnymi odstępstwami historycznymi Druona, to niech zapozna się np. z ta okropnością którą popełnił z tą samą tematyką Zevaco... (brrr wcale M.Z. nie polecam). Trochę może smucić bardzo suche potraktowanie rządów Filipa V, ale na otarcie łez otrzymałem wspaniałą pigułę historyczną jego dotyczącą. Tak na marginesie to okres królów przeklętych nie jest aż tak dobrze udokumentowany w ogólnodostępnych środkach... Np. Encyklopedia Oksfordzka traktuje ja bardzo ogólnikowo - Filip Piękny miał synów... Pozazdrościć przedmówcom tak dobrej znajomosci wieku XIV oraz historii Francji. Ale to bardzo dobrze o was świadczy. Pozdrawiam wszystkich miłośników Druona.

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2005-03-18, 01:00   

turpi, ależ oczywiście, że zechciałabym. A książki Druona opierają się o dosyć gruntowne badania, ale to wciąż beletrystyka, więc nie wymagajmy zbyt wiele. Dobrze się to czyta, rażących przekłamań brak - jeszcze raz szczerze polecam.

turpi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-18, 13:17   

Bardzo dziękuję Blue, właśnie odebrałem. Oczywiście zgadzam się, że jest to beletrystyka i oby więcej takiej beletrystyki historycznej przybywało. W sprostowaniu do mojej wczorajszej wypowiedzi - Norman Davies w "Europie" nie tylko wymienia imiona synów, ale nawet wspomina o "prawie salickim" - asie z rękawa Filipa V, nie wspominając o sporej informacji o Filipie Pięknym.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2005-04-01, 21:23   

turpi napisał/a:
Tak, czytam i zastanawiam się dlaczego nikt nie zachwyca się wspaniałą postacią Beatrycze d'Hirson?........... Pozdrawiam wszystkich miłośników Druona.

No i patrzcie druon "ewergren" :) AMD Duron też pewnie od Druona tylko dyslektyk jak ja pisał :)
---Jakto ...- nikt nie zachwyca? --Ja się z nią żenić chciałem!!!

--Pozdrawiam iJA :) Blue strażniczkę swietego ognia szczególnie :) :)

I niech sie nikt nie czepi szczegółów gdyby podręczniki z jakich uczy się nas wszystkich były przyblizeniu tak mało kłamliwe i dobre jak TOTO byłoby znacznie mniej idiotów a takie sceny jakie widzimy w sejmie i okolicach oglądalibyśmy W ZOO tylko :)

Pajk

Odpowiedz do tematu