Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Bio] Military SF
Autor Wiadomość
wlo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-27, 12:52   [Bio] Military SF

Witam

Zastanawiam się czy znacie jakieś ciekawe książki z tego rodzaju?
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-03-27, 15:33   

Sprecyzuj, lub podaj co Cię interesuje to się zobaczy

wlo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-27, 18:03   

Interesuje mnie wszystko co da się przeczytac. Oczywiście cykl Honor mam chyba że masz tą następną po "Popiołach zwycięstwa" a szukam usilnie też Webera "Marsz ku Gwiazdom" ale tego chyba jeszcze nie ma w ebooku. Jak byś miał coś ciekawego to z chęcią przeczytam.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-03-30, 08:32   

Webera mam cykl Honor 8 części, oraz Weber i Ringo Marsz ku morzu i marsz wgłąb lądu - jak Cię interesuje to zamieszczę w zasobach lub wyślę na maila

wlo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-30, 12:16   

To akurat mam ale dzięki za odpowiedź

lifter
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-30, 13:29   

A cóż to znaczy military fiction - nie szuladkuję literatury, - zaczynam czytać i jeśli mogę przestać do końca, znaczy dobra literatura.
Wszelkie podziały na złą albo dobrą literaturę nie mają sensu - są autorzy jednego dzieła i są rzemielśnicy corocznie obdarzający nas nowym tzw dziełem - i cóż wybrać ?
:D )))

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-03-30, 17:28   

lifter w zasadzie się z Tobą zgadzam, ale ja np. lubię SF, a konkkretnie pewne podgatunki, czyli zawarte w nich pewne motywy, a literatrura dobra czy zła to pewnie zależy tylko od konkternych upodobań (znowu się czepiam). Czyli moim zdaniem jakieś szufladki być powinny bo jak inaczej?

skacowany 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-05, 23:05   

Generalnie military SF to okreslenie które stworzono praktycznie dla trzech autorow
- Webera (Honor i inne takie)
- Stirlinga (np. Sztur przez Gruzję)
- Dicksona (Cykl Dorsaj) - tu się moge mylić w nazwisku piszę z pamieci

Jak dla mnie Weber i Dickson to cienizna najmocniejszym z zawodników jest chyba Stirling

Tyle kojarzę.

wlo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-06, 00:07   

"Szturm przez Gruzje" mam w wydaniu papierowym a co do cyklu dorsaj to się zgodze z toba nie zabardzo.

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-04-06, 22:52   

Gordon Rupert Dickson
Cykl o żołnierzach z Dorsaj - Childe - o ile mnie pamięć nie myli ok.10 czy 11 pozycji, ale chyba nie wszystkie były wydane w Polsce.
Jeśli chodzi o wartość to ...
każdy ma prawo do własnego sądu / ile to jest JEGO sąd a nie oklepane banały zasłyszane i powtarzane nad kuflem piwa :twisted: /!
No i pamietajmy, że liczy się nie tylko popularność jaką uzyskał autor ale i ponadczasowość dzieła, gdyż SF to gatunek narażony na szybkie przemijanie.

[ Dodano: 2005-04-07, 18:58 ]
A zapomniałem dodać - jeśli lubicie Webera i jego świat Honor Harrington to dostępna 640 str. pozycja /zbiór opowiadań/ -
HONOR HARRINGTON W SŁUŻBIE MIECZA :!:
Zawiera 6 opowiadań czy mikropowieści bądź nowelek /zależy jak na to popatrzeć/ autorstwa Webera, Zhana, Mitchela, Ringo, Lindskolda i Flinta.
Niezła!
http://www.rebis.com.pl/r...08468708042.jpg

wlo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-28, 22:12   

Dziś przeczytałem sobie pare rozdiałów nowej srii Webera która się unas ukazuje "Starfire" t.2 "Krucjata" i muszę powiedzieć ze dość ciekawie sie zapowiadało ale nie miałem czasu więcej poczytać a książeczka niestety nei moja była i papierowa :wink: Może ktoś ma to w e-booku bo u nas wyszły już 2 tomy tego

Ryach 
Pierwszak

Wysłany: 2005-04-29, 13:22   

Bardzo bym prosił o podesłanie na meila jeżeli ktośby był tak miły. Nowych tomów autorstwa Webera
i płomiń wił nad głową
W ich duszach trwał niestarty znak
Stawiony krwią surową...

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-04-29, 13:51   

Ryach nowych to znaczy jakich - sprecyzuj, bo jak chcesz to co zostało ostatnio wydane (widziałem w Merlinie) to raczej chyba nie dostaniesz. Panuje taka nie pisana zasada, że przez pół roku nikt czegoś takiego nie wpuszcza w sieć (są oczywiście wyjątki :cry: )

Ryach 
Pierwszak

Wysłany: 2005-04-29, 14:14   

Gdzieś mi się obiło o uszy że jest jakaś seria nie związana z Honor Harington myślałem że to to. A w sumie nie wiem czy jest nowa w dosłownym tego słowa znaczeniu. :oops:
i płomiń wił nad głową
W ich duszach trwał niestarty znak
Stawiony krwią surową...

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-05-17, 15:04   

a moze byscie zacytowali fragment takiego SF na forum? nie czytalem czegos takiego a jestem dosc ciekawy jak sie to czyta. czy jest to zypelna abstrakcja, czy raczej zgodna z teoriami fizyki;]

--
korzystam z: IPhone 3G

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-05-31, 17:17   

Jak dla mnie największą ponadczasowością jest "Wieczna Wojna" Joe Haldemana.To książka z klimatem, zamysłem, przygodą i przesłaniem. Nie ma w niej bezzasadnego łubudu przy każdej okazji i bez okazji też.
Poza tym myślę, że "Niezwyciężony" Lema to stuprocentowa military s-f.Jakoś o tym się zapomina. A może nie mam racji............?

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-05-31, 18:02   

andrew napisał/a:
Poza tym myślę, że "Niezwyciężony" Lema to stuprocentowa military s-f.Jakoś o tym się zapomina. A może nie mam racji............?

Co do Haldemana to się prawie warunkowo zgodzę. Co do Niezwyciężonego to wybacz, ale mam inne zdanie. Pod definicję Military SF, która gdzieś na tym forum padła, w życiu mi nie pasuje. Ale jest to moje osobiste zdanie :wink:

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-05-31, 21:03   "andy" nie zatwierdza 'Niezwyciężonego" w mil

Hm, poniekąd trochę racji w tym jest, jednak kiedy Lem pisał tę powieśc, to o podgatunku w fantastyce jakim jest "military" nikt nie słyszał.Na naszym gruncie przynajmniej.Dlatego też powinniśmydac szansę "Niezwyciężonemu"na udział w naszym małym rankingu :)

Uzupełniając temat, chciałbym dorzucic jeszcze jedną pozycję pod rozwagę : "Misja Międzyplanetarna" Van Vogta.Dużo ciekawych rozwiązań logistycznych i bojowych w odpieraniu zagrożeń. Bardzo ineligentnych rozwiązań. Jak myślicie ?

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-05-31, 21:08   

andrew napisał/a:
największą ponadczasowością jest "Wieczna Wojna" Joe Haldemana

Jakie jeszcze Haldeman ksiazki napisal, czy slyszal ktos o takiej ksiazce "Wieczny Pokoj", na necie znalazlem ze kontynuacja Wiecznej Wojny jest cykl "Wieczna Wolnosc", czy jest to to samo co"Wieczny Pokoj""? Z tego cyklu wyszly :Wieczna wolność - część 1. Inna wojna, Wieczna wolność - tom 2. Eksodus, Wieczna wolność część 3. Objawienie, Czytal ktos te ksiazki? Mi osobiscie Wieczna Wojna bardzo sie podobala.

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-05-31, 21:44   

DRANIO napisał : " czy slyszal ktos o takiej ksiazce "Wieczny Pokoj" "

No pewnie.Jednak nie polecam. To nie jest kontynuacja "Wiecznej Wojny" i mimo pozorów "military" jest raczej nudne i do tego dośc naiwne.Oto link do szerszej recenzji, z którą zgadzam się w zupełności.

http://www.esensja.pl/ksi...kst.html?id=275

Odpowiedz do tematu