Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Bio] Military SF
Autor Wiadomość
andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-01, 09:22   

andrew napisał/a:
"Misja Międzyplanetarna" Van Vogta.Dużo ciekawych rozwiązań logistycznych i bojowych w odpieraniu zagrożeń. Bardzo ineligentnych rozwiązań

No nie wiem. Bo to samo można powiedzieć o prawie każdej ksiązce SF, gdzie występuje kontakt pomiędzy cywilizacjami niezupełnie pokojowy. Ale mnie się podobała, zwłaszcza biorąc pod uwagę kiedy była pisana.

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-06-05, 21:14   

Też nie wiem czy można nazwać "Misję Międzyplanetarną" Van Vogta mianem Military SF ale mnie również ta pozycja się podobała, oczywiście czytając ją teraz trudno ją nazwać odkrywcza, świeżą. Lat temu - no wtedy gdy została po raz pierwszy wydana PRL-u to było coś!!
Kiedyś było takie określenie na ten podgatunek SF - space opera. Wydaje mi się, że trafne.

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-06-07, 21:22   

No właśnie, y...yyy sklasyfikował to chyba najlepiej. Mimo, że to istotnie jakby trochę dawne określenie, to ja i tak baaaaaaaardzo lubię space-opera. A i dziś można znaleźc wielu doskonałych ( lub tylko bardzo dobrych ) autorów uprawiających ten styl.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-07, 22:00   

No właśnie, czyli znowu kwestia definicji. To może wspólnie spróbowalibyśmy SF jakoś poklasyfikować?. Wiem, że to już było i wiem np. po różnych dyskusjach na tym forum, że te klasyfikacje są nie wiele warte. To może zrobimy własną? Kto założy topic?

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-06-08, 09:04   

No, skleroza to paskudne schorzenie :) .
Co powiecie na cykl:Allan Cole, Chris Bunch - Sten :?:
Jest tego w ebookach o ile dobrze policzyłem 8 części z tym, że część w formie wymagającej korekt ale jeśli ktoś nie czytał to może się skusi a przy okazji poprawi. :wink: :twisted:

wlo 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-08, 12:21   

y...yyy a masz ten cykl? bo ja mam tylko 1 tom a chętnie bym przeczytał ponownie. Jak by co to wyslij na maila.

Nie zapominajcie o cyklu Kobra, i o Zahanie "Blackoral" to też chyba można podciągnąć pod Military SF

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-06-08, 15:16   

andy napisał/a:
To może wspólnie spróbowalibyśmy SF jakoś poklasyfikować?

Przyłączam sie do tego pomysłu ale przyznaję, że nie czuję się silny aby zakładac nowy Topik. Może pomocują się z tym nasi profesorowie lub/i dyrektorzy ? Może i inni mają swoje przemyślenia na ten temat, które swą odkrywczością zachwycą resztę gawiedzi ?

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-06-08, 15:24   

wlo, poszło.

andrew, Pomysł jak pomysł ale czy taka klasyfikacja jest potrzebna?
Takie oceny są zawsze bardzo subiektywne. Ale w jednym masz 101% racji.
Dyrekcja i grono ma głos decydujacy i jesli odczuwa taką potrzebe to prosze bardzo. :twisted:

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-06-08, 18:47   

andrew napisał/a:
Może pomocują się z tym nasi profesorowie lub/i dyrektorzy ? Może i inni mają swoje przemyślenia na ten temat, które swą odkrywczością zachwycą resztę gawiedzi ?

y...yyy napisał/a:
Ale w jednym masz 101% racji.
Dyrekcja i grono ma głos decydujacy i jesli odczuwa taką potrzebe to prosze bardzo.

Dyrektorom (a czy i profesorom) powoli kończą się pomysły to może i Wy wnieśli byście coś nowego? Pomysł ja jako v-ce dyrektor (fajny skrót, ale się oszczędza na klepaniu w klawisze :lol: ) podałem. Nie chcecie się w to bawić to przecie ja na siłę też nie - muszę bo w sumie po co :?:

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-06-08, 21:38   

Cytat:
Nie chcecie się w to bawić to przecie ja na siłę też nie - muszę bo w sumie po co

Tak coś czułem, że będzie lekkie napomnienie :( Odpowiadając y...yyy : no pewnie, że taka klasyfikacja nie jest jakoś szczególnie potrzebna ale chyba miło by było się trochę pobawic ( jak mówi andy ); może wprowadzimy jakieś nowe pomysły,które mimo, że subiektywne spodobają się na forum. Bo to przecież to NASZE forum i MY je tworzymy. W każdym razie mam ochotę trochę nad tym popracowac i jeśli coś wymyślę na pewno przedstawię. Z jakim to się spotka odzewem to już zupełnie inna bajka.

skacowany 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-14, 22:20   

Cześć po dłuugiej przerwie wszystkim.
Jak widze watek lekko umarł. Więc dla podtrzymania dyskusji kij w mrowisko:
Glen Cook i seria o czarnej kompanii.
czy to jest military fanstasy? :D

tak czy inaczej powalające i oczywiście całość eboku

pzdr
skac

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-06-15, 10:39   

Skoro nie wiemy co to jest Military SF ciezko sie wypowiadać na temat military fantasy :) Gdzieś czytałem recenzję w której ktoś nazwał cykl Malazańska Księga Poległych military fantasy. Wg. mnie w Czarnej Kompania i MKP Eriksona wątek militarny jest tylko poboczny (w stosunku do głównej fabuły) i jest tylko logicznym rozwinięciem wydarzeń i narzędziem do przedstawienia postaci. Jednak w obydwu chodzi o co innego. Hmm jakoś ciężko mi się wysłowić... To pewnie dlatego że położyłem się spać o 7 rano :)

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-06-16, 09:00   

He he :lol: :twisted:

No to dla podtrzymania -
Cytat:
Jak widze watek lekko umarł. Więc dla podtrzymania dyskusji kij w mrowisko:

cykl SIMONOWA - Żywi i martwi. Czy to jest MILITARY military czy cos innego? :twisted:

skacowany 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-26, 22:58   

A tego nie czytałem!

Jest to gdzieś w formie niepapierowej?

Y...yyyy - dalej zainteresowany pierumowem?

pzdr
SKC

Abhorsen 
Przedszkolak
Nekromantka !

Wysłany: 2005-08-29, 13:53   

Pozwólcie że wrócę do Mr Webera :)

Wczoraj skończyłam pierwszą część serii Starfire Powstanie i do chwili obecnej połknęłam 1/3 części drugiej Krucjata :mrgreen:

Muszę przyznać, że część druga jest jeszcze lepsza niż pierwsza i pomimo, że seria różni się od Honor Harrington miłośnikom military sf polecam ją bardzo gorąco :D

Jestem ciekawa który z duetu David Weber - Steve White ( bo ten duecik odpowiedzialny jest za Starfire ) maczał paluszki w opisach broni, statków itp.
Bo naprawdę świetnie mu to poszło skoro blondi ( sic! ) bezproblemowo łapie i rozróżnia te wszystkie monitory, superdreadnoughty, lotniskowce, krążowniki i wszelkie inne :wink:

:lol:

Andrzej 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-01-27, 12:46   

[Do Starfire jeszcze nie doszedłem, bo pojawił się ciąg dalszy Webera - po popiołach zwycięstwa. o ile królowa niewolników jest średnich lotów i trochę się nuży (no, ale tam nie ma Honor), to Wojna jest już godna polecenia, poza tym pomysły wracają i tchną świeżością.

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2006-01-29, 21:31   

Ostatnio przeczytałem opowiadania pod zbiorczą nazwą "W służbie miecza", czyki kilka średnich i długich opowiadań znanych pisarzy dziejących się w Uniwersum Harington. Podchodziłem ostrożnie, bo sobie myślałem, "chcą sobie dorobić na nazwie HH, a całej knigi nie ma komu napisać".
Może i chcieli, ale to nie znaczy, że nie warto przeczytać. Każde ma swój klimat i nie przeszkadza, że Honor występuje tylko w jednym z nich. Jeżeli ktoś ma przesyt tej space-opery, to proponuję przeczytać "Okręt zwany Francis". To miła odmiana, po zwykłych książkach tego cyklu.

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2006-01-30, 10:21   

Najlepszą military SF jaką czytałem jest seria "Ostatni Legion" (Ostatni Legion, Maska Ognia, Impet Burzy i Piętno Czasu) Chrisa Buncha.

Niechcący wysłało się mi z ACC siostry.

mój status

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2006-01-30, 12:53   

Hmm czuję, żę mogłoby mnie to wszystko zainteresować. Tylko od czego zacząć. Od razu mówię, że niczego jak dotąd nie przeczytałem. Powiedzcie co na początek.

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2006-01-30, 18:33   

Meen, myślę że powinieneś zacząć od cyklu o Honor Harington. Mnie po kilku latach niepraktykowania znowu nawrócił na s-f :lol: . Pierwsza część to "Placówka Basilisk", jakby co to ... :roll: .

Odpowiedz do tematu