Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Bio] Military SF
Autor Wiadomość
kret0007 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-03-08, 17:03   

Jedne z lepszych military s-f jakie czytałem to

- seria "Ostatni Legion" Chrisa Buncha (Ostatni Legion, Maska Ognia, Impet Burzy i Piętno Czasu)
- seria KND Ricka Shelleya
-"Kawalreia Kosmosu" Roberta A. Heinleina

Są jeszcze inne książki, których tytułów nie pamiętam ale jak sobie je przypomnę to napewno o nich napiszę.
Jezeli zabiles dziesiec tysiecy - jestes zdobywca !

erkam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-08, 21:35   

Kret0007, a możesz mi pożyczyć "Piętno czasu"?

Takie prośby należy umieszczać we właściwym dziale, albo przesyłać na PW, maila... :evil: W innych miejscach są kasowane. Marq12

kret0007 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-03-14, 15:59   

Nie da rady :( . "Piętno czasu" pożyczyłem z biblioteki.
Jezeli zabiles dziesiec tysiecy - jestes zdobywca !

sarim79 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-03-17, 10:04   

Ja czytałem Kawalerie Kosmosu ... fajna narracja i szybka akcja ... ach być takim gwradzistą :)

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2006-03-17, 11:26   

w tej kategorii polecam "Taktykę błędu"Gordona R. Dicksona. Nie lubię militarów, ale ta książka ma w sobie to coś.

mój status

Dranio 
Docent

Wysłany: 2006-09-28, 00:17   

sarim79 napisał/a:
Ja czytałem Kawalerie Kosmosu ... fajna narracja i szybka akcja .

Powiedzmy tak: Pierwsza czesc ksiazki, niezla. Niesamowita akcja, az sie widzi tego kogos w tym kombinezonie, "rozpylajacy" atomowki. Potem coraz slabiej, choc jest ciekawy pomysl, ze glosowac i miec obywatelstwo moze tylko ten co sie "nadstawial " za spoleczenstwo. Nastepnie coraz cieniej i cieniej, wyglada jakby autor sam sie "platal". Moze byloby to ciekawe opowiadanie do " Fantastyki" ale jako ksiazka to jest za slabe. W porownaniu do filmu to calkowita kl;apa.

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2006-09-28, 10:30   

Nie zgodzę się.
Film i książka to są dwa zupełnie odmienne utwory, opowiadające tę samą historię w ten sam sposób. Różni się tylko klimat obydwu. Zresztą już gdzieś w recenzjach o tym pisałem. Miłośnik s-f powinien zobaczyć i jedno i drugie. Nie powiem od czego powinien zacząć, bo sam nie wiem. :? . Pierwsza była książka, ale...

Dranio 
Docent

Wysłany: 2006-10-02, 23:29   

derbullaw napisał/a:
Film i książka to są dwa zupełnie odmienne utwory,

Tak ten fakt trzeba wyraznie podkreslic, CALKIEM INNE.

Yarod 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-10-09, 21:54   

Preczytałem cały temat hmm - trochę tego - jest chyba wpiszę się do "poszukuję"

ale... znacie może jeszcze coś innego? coś w klimacie Military ale w stylu obcego 2? (bo chyba się zgodzicie że ta cześć była wybitnie zmilitaryzowana - i najlepsza :) )

a co do "żołnierzy kosmosu" - książki jeszcze nie zdążyłem przeczytać ale film wydał mi się hmmm... kiczowaty - miałem odczucie że zmarnowano świetny pomysł tanimi efektami specjalnymi, przesadzeniem z brutalnością i spłyconą poszatkowaną fabułą - może zadrę tu z fanami ale ja osobiście uważam "Żołnierzy..." za film SF klasy b... tmimo to z chęcią dobiorę się do książki

Julian Tuwim

Dranio 
Docent

Wysłany: 2007-01-25, 23:53   

Andrzej napisał/a:
o ile królowa niewolników jest średnich lotów i trochę się nuży

eeeee no nie prawda
Ksiazka fajna, wartka akcja. Wystepuja bohaterowie z opowiadan. Ogulnie Weber i inni maja tak w tym cyklu ze co jakis czas wprowadzaja nowych bohaterow przezco cale uniwersum Honor H jest ciekawsze i bardziej zywe. Choc uklepalo sie ze wszystko sie pod koniec dobrze konczy a tylko podczas czytania zastanawiam sie czym to nowym autor mnie zaskoczy :> .

[ Dodano: 2007-04-29, 02:11 ]
temat " zdycha"
andy napisał/a:
To może wspólnie spróbowalibyśmy SF jakoś poklasyfikować?. Wiem, że to już było i wiem np. po różnych dyskusjach na tym forum, że te klasyfikacje są nie wiele warte. To może zrobimy własną? Kto założy topic?

I jak wyszla klasyfikacja? Wydaje mi sie ze raczej Andy "wyszedl " z forum :>

Wyszla ta klasyfikacja, czy jestesmy "stlamszeni" w tyemacie SF :)
Ostatnio zmieniony przez Dranio 2008-10-15, 01:23, w całości zmieniany 1 raz  

Dranio 
Docent

Wysłany: 2008-10-15, 01:21   

Yarod napisał/a:
a co do "żołnierzy kosmosu" - książki jeszcze nie zdążyłem przeczytać ale film wydał mi się hmmm... kiczowaty - miałem odczucie że zmarnowano świetny pomysł tanimi efektami specjalnymi, przesadzeniem z brutalnością i spłyconą poszatkowaną fabułą - może zadrę tu z fanami ale ja osobiście uważam "Żołnierzy..." za film SF klasy b... tmimo to z chęcią dobiorę się do książki

Ksiazka lipa, czytalem. Pierwszy rozdzial fantastyczny, potem juz tylko gorzej.
Film, pierwsza czesc jest za to bardzo fajny o " niebo " rozni sie od ksiazki. Bylem na tym filmie w kinie, efekty na poziomie + fabula ok. Wszystjiego jest po trochu: romans, szkolenie a potem "rabanka" z obcymi. Dla mnie film spelnil moje oczekiwania w 90%. Mozliwe ze byl troche za krotki, ale moze to akcja szla za szybko :) .

Dranio 
Docent

Wysłany: 2009-03-18, 23:52   

y...yyy napisał/a:
He he :lol: :twisted:

No to dla podtrzymania -
Cytat:
Jak widze watek lekko umarł. Więc dla podtrzymania dyskusji kij w mrowisko:

To juz nic ciekawego nie wychodzi????

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-19, 07:35   

Dranio napisał/a:
Yarod napisał/a:

Ksiazka lipa, czytalem. Pierwszy rozdzial fantastyczny, potem juz tylko gorzej.
Film, pierwsza czesc jest za to bardzo fajny o " niebo " rozni sie od ksiazki. Bylem na tym filmie w kinie, efekty na poziomie + fabula ok. Wszystjiego jest po trochu: romans, szkolenie a potem "rabanka" z obcymi. Dla mnie film spelnil moje oczekiwania w 90%. Mozliwe ze byl troche za krotki, ale moze to akcja szla za szybko :) .

Cóż. Imo książka jest wybitna, bo ma drugie i trzecie dno. Film za to cieniutki, spłaszczył całe przesłanie książki i powstała ta właśnie "rąbanka"...
Polecam zapoznanie się z historią książki, czasami w których powstała i samym autorem, może wtedy sięgniesz po nią drugi raz i przekonasz się czemu się myliłeś w jej ocenie ;)

Dranio 
Docent

Wysłany: 2009-03-22, 01:43   

Xarthias napisał/a:
Polecam zapoznanie się z historią książki, czasami w których powstała i samym autorem, może wtedy sięgniesz po nią drugi raz i przekonasz się czemu się myliłeś w jej ocenie ;)

ooo widze ze faktycznie tam jest kilka "den" :>
Dawno temu, na lekcjach J. polskiego pisalo sie rozprawki " co to autor mial na mysli............ i dlaczego to napisal, w kontekscie do tego ze zarcia nie mial albo popijal nalogowo, itp itd.
Obecnie czytuje ksiazki ktore pozwola mi spedzic milo czas, cos nowego sie dowiedziec a nie domyslac sie dlaczego i kto co napisal.

"Xarthias" oswiec mnie prosze, kto, co i dlaczego. Moze inni forumowicze tez na tym skorzystaja.

Tak na marginesie pierwszy rozdzial bardzo mi sie podobal, ale rownie smialo mogloby to byc opowiadanie w fantastyce, bez reszty ksiazki.

Bede zgadywal, autor mial trudne dziecinstwo, albo konflikt z ojcem lub cos podobnego. Pewnie sie myle, ale to mi przyszlo na mysl.

Odpowiedz do tematu