Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Beckett, Simon - Chemia śmierci
Autor Wiadomość
krajanka 
Pierwszak

Wysłany: 2006-11-16, 12:07   [Krm] Beckett, Simon - Chemia śmierci

Oto i mamy kolejny thriller okrzyknięty mianem bestsellera, rzekomo jedną z lepszych książek w pierwszej połowie 2006. Z okładki krzyczą do nas cztery linijki z których jasno wynika, że po 30 sekundach od rozpoczęcia czytania przejdzie nas dreszcz [podkręciłam więc kaloryfer na full], po minucie będziemy mieli serce w gardle (jej!), a kiedy już skończymy czytać będziemy dziękować Bogu, że to tylko książka (a co z ateistami?), tak więc pod wrażeniem słow z okładki, myślę sobie, że siegnę po tę książkę, niech zwycięży marketing (co to ostanio ma większą siłę przebicia niż baran).

Thriller faktycznie zaczyna się ciekawie (pierwsze 2 strony), niezbyt estetycznie choć naukowo, dlatego osoby ze słabym sercem i dzieci proszone są o odejście od odbiorników ... Ja do "wrażliwców" nie należę a takie wstępy uwielbiam... być może dlatego po 30 sekundach (obiecali!! obiecali na okładce!!) nie przeszedł mnie dreszcz... Nie zrażona jednak tym faktem czytam dalej w nadziei na to "serce w gardle"... Na początku nie było jednak na to szans bo akcja rozgrywa się w małomiasteczkowych klimatach, więc nie w moim guście...

Po przeczytaniu całości mogę stwierdzić, że książka jest "spójna" i dobrze się ją czyta, chociaż odniosłam wrażenie, że autorowi zabrakło troche wprawy w budowaniu napięcia. Początek był niezły, ciekawy i zachęcający do dalszej lektury, środek troszkę drętwy, akcja która powinna już galopać jedynie kłusowała i jak dla mnie była zbyt wolna, zbyt spokojna (no ale to rzecz gustu), końcówka... dobra! Świetne zakończenie, Beckett się popisał bo finał zaskoczył nawet takiego wyjadacza jak ja :wink:
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 11:07, w całości zmieniany 2 razy  

3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda

Wysłany: 2006-11-16, 21:12   

Z opisu wygląda, że książka "średnio-górnych" lotów, za to sama recenzja... zdecydowanie warta przeczytania :ok:

krajanka 
Pierwszak

Wysłany: 2006-11-17, 13:35   

marq12 napisał/a:
Z opisu wygląda, że książka "średnio-górnych" lotów, za to sama recenzja... zdecydowanie warta przeczytania :ok:

Tak, średnio-górnych. Jak dla mnie zabrakło m.in dokładniejszych opisów z sekcji, trochę lepiej i bardziej psychologicznie zarysowanej sylwetki głównych bohaterów, a po 'takim" wstępie jaki zaserwował autor właśnie tego oczekiwałam.. Jeśli ktoś czyta niezbyt dużo thrillerów to książka powinna mu się podobać, ja neistety oczekuję już czegoś więcej... A za drugą część Twojej wypowiedzi marq12 dziękuję :)

Kamil Franz 
Pierwszak
Pisarz

Wysłany: 2009-01-31, 12:32   

Książka nie należy do ambitnych, ale wciąga. Szybko i dobrze się ją czyta, jest świetną książką na przeczytanie pomiędzy dwiema cięższymi powieściami. Zaczyna się genialnie, ale z upływem stron robi się schematyczna. Bardziej przypadła mi do gustu aniżeli "Zapisane w kościach" tego samego pana.

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2009-01-31, 12:55   

krajanka napisał/a:
marq12 napisał/a:

Tak, średnio-górnych

Raczej średnio -średnich. Oprócz interesujących informacji o różnych aspektach śmierci, cała reszta, czyli to co najważniejsze (intryga) jest powielonym schematem bez większych niuansów. Przeczytać można ale niekoniecznie.

Odpowiedz do tematu