Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Brown Dan - Anioły i demony
Autor Wiadomość
jacekp 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-26, 19:01   

Może i czyta się jednym tchem, w końcu wartka akcja, kolesie latają uzbrojeni po zęby, ich ofiary wrzeszczą z przerażenia, nad wszystkim unosi się mroczny cień tajnego sprzysiężenia kościelnych hierarchów...
Drugim tchem się wypuszcza. Na zawsze.

Grimlock 
Rektor

Wysłany: 2005-05-01, 16:27   

Cóż trochę bzdur Brown umieścił w swoich książkach, ale dla zabawy warto przeczytać. Jednego nie można zarzucić są wciągające.

Jeśli ktoś czytał "Cyfrową Twierdzę" pewnie przypomina sobie zdanie, w którym głuchy płatny morderca słyszy kroki/poruszenie :wink:

Czekam na "Deception Point" czyli "Zwodniczy Punkt", który miał pojawić się 30 kwietnia, później w połowie maja, a teraz na początku czerwca. Z trudem przeczytałem kawałek angielskiej wersji i muszę powiedzieć, że trochę przypomina Twierdzę ale jest od niej o wiele lepszy, od Kodu i Aniołów też.

Brown mógł napisać Kod i Anioły, ale takiego nacisku na kontrowersyjność i tym skokiem Langdona z kawałkiem brezentu z helikoptera. Spadek człowieka z pięciu kilometrów do zbiornika wodnego przypomina zderzenie z betonem. Autora trochę poniosła fantazja.
  mój status

gosia 
Przedszkolak
kukuś

Wysłany: 2005-05-19, 13:52   

Przeczytałam Kod Leonarda i Anioły i Demony Nie zagłębiając się w szczególy uważam że fabuła jest bardzo ciekawa. Natomiast zakończenia w jednej jak i drugiej książce bardzo mnie rozczarowały.
Zastanawiam się czy warto czytać "Cyfrową twierdzę"

janinki 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-11, 13:56   

Teraz chyba muszę zrobic sobie małą przerwę i może sięgnę po 3 część opowieści o wspaniałym profesorze historii.

hejka! ja tu jestem nowa więc jak wpisuje sie nie w tym miejscu czy coś to nie podnoście od razu krzyku. Mam pytanko jaka jest trzecia część? bo przeczytałam już kod Leonarda, zaczynam czytać Anioły i demony, ale jak tylko przeczytałam o tej trzeciej części to już bym ją chciała pochłonąc.

myshorek 
Profesor

Wysłany: 2005-07-11, 14:04   

Ależ ależ, wpisujesz się w jak najbardziej odpowiednim miejscu :)
Trzecią częścią jest "Cyfrowa Twierdza"

Witamy na forum :)

janinki 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-11, 14:12   

myshorek napisał/a:
Ależ ależ, wpisujesz się w jak najbardziej odpowiednim miejscu :)
Trzecią częścią jest "Cyfrowa Twierdza"

Witamy na forum :)

dzięki za miłe powitanie. w takim razie jestem już spokojna, ponieważ Cyfrowa twierdza juz na mnie czeka :D . no to zabieram się do czytania.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-11, 14:28   

Może uściślę Cyfrowa twierdza to inna bajka, ale tak to zostało wydane. Kod i Anioły to w zasadzie dylogia z tym samym bohaterem (powinno być wydane w odwotnej kolejności, ale cóz). Acha i były zapopwiedzi 2 części Kodu

nilla 
Pierwszak
bard

Wysłany: 2005-07-20, 10:43   

Ja czytalam te ksiazki w odwrotnej kolejnosci ("Anioly i demony"--> "Kod....") i to wlasnie ta druga mniej mnie wciagnela. Moze to, iz sa podobne sprawia, ze czytana jako sequel (nie znam pisowni..) wydaje saie po prostu naciagana? Niemniej pochlania sie zatrwazajaco...

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-20, 11:56   

Ja też najpierw przeczytałam Anioły... i też uważam, że są lepsze - jedno, co mnie dobija i tu i w Kodzie, to zakończenie - od takiego happy endu mnie głowa rozbolała. Langdon - Batman jest po prostu straszny... Wiem, że liczy się szybka akcja i zaskakiwanie biednych czytelników, ale przecież nie można im wciskać takiego kitu. Ogólnie nawet mi się podobała - szczególnie odlangdonowe dygresje o sztuce i historii Watykanu.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-20, 11:59   

Mnie najbardziej podobał się spadochron. Czego to ludzie nie wymyślą. O zasobniku na antymaterię wspominać nie będę (była by to wypowiedź nie do końca cenzuralna)

mechtylda 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-20, 16:46   

"anioły i demony" są dobre... lepsze wg mnie od Kodu.... ale i tak najlepsza wydaje mi się "cyfrowa twierdza...

mechtylda

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-20, 17:17   

A mnie właśnie Cyfrowa twierdza wydaje się najsłabsza. Nawet pomijając to, jak Brown nagina fakty, bo o tym już gdzieś chyba było, ale prawdopodobieństwo zdarzeń jak dla mnie jest żadne... Dobrzy dostaną nagrodę, źli zostaną ukarania a tajemnica rozwiązana. Jakoś mnie to nie bierze ;]

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-20, 19:18   

No cóż ile ludzi tyle opinii. A tak na prawdę to tak jak pisałem Cyfrowa Twierdza to inna bajka i nie bardzo do Kodu i Aniołów można to porównywać. Mnie sięw sumie podobała

Alynn 
Pierwszak
elfka

Wysłany: 2005-07-20, 21:34   

kore17 napisał/a:
A mnie właśnie Cyfrowa twierdza wydaje się najsłabsza. Nawet pomijając to, jak Brown nagina fakty, bo o tym już gdzieś chyba było, ale prawdopodobieństwo zdarzeń jak dla mnie jest żadne... Dobrzy dostaną nagrodę, źli zostaną ukarania a tajemnica rozwiązana. Jakoś mnie to nie bierze ;]

Niestety. Stary schemat w nowym ubraniu. Owszem, podoba się, bo ma się podobać. Tylko, ze nadaje się to li i jedynie ;] do jednokrotnego przeczytania, bo potem nuży.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-20, 22:11   

Jak na razie wszystkie czytałem tylko raz więc trudno mi powiedzieć czy się nuży. Na razie mam to za bardzo na świerzo by do tego wracać. A z resztą tyle jest jeszcze nowych lub nie przeczytanych więc nie wiem czy warto

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-07-20, 23:17   

kore17 napisał/a:

Jak to miło, że znów się zgadzamy :) Też tak sądzę. "

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-20, 23:42   

;] Bo widzisz andrew - ja się wychowuję na tym forum ;] Dobre środowisko to może co ze mnie wyroście :mrgreen: Owocna dyskusja zawsze pobudza do myślenia :)

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-07-20, 23:47   

kore17 napisał/a:
Owocna dyskusja

Byle tych owoców nie zeżarła jakaś świnia :mrgreen:
A te jak wiemy trafiają się tu i ówdzie :)

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-21, 11:46   

Samo życie z nierogacizną w tle

Kama 
Towarzysz

Wysłany: 2005-07-21, 13:54   

Dotychcas przeczytałam Kod, "Anioły i Twierdze i tez mi się wydaje że najsłabsza jest Twierdza. a "Anioły i demony" schematem przypominają "Kod..", ale są zdecydowanie słabszą książką. Chociaż powinnam napisać, że to Kod przypomina schematem Anioly, bo te byly (chyba) pierwsze.
Podsumowując :) : lektura lekka, łatwa i przyjemna. Zdecydowanie na jedno czytanie.

Odpowiedz do tematu