Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Prz] NIenacki, Pan Samochodzik
Autor Wiadomość
karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-01, 17:33   

Miss, kochana, co z Twoją koncentracją (:)), ten link pojawił się już chyba ze trzy razy w tym temacie. Ostatnio szukałam "Samochodzików", których brakuje, ale z moimi zdolnościami...W każdym razie nie znalazłam.

Błyśnij wiedzą!!

Mistress 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2005-05-01, 18:15   

karramba16 napisał/a:
ten link pojawił się już chyba ze trzy razy

Dobra, przyznaję się, nie czytałam dokładnie każdego posta w tym temacie, muszę dostać klapsa. :twisted:
Jak to nie masz, karrambo droga, to ja biedactwo właśnie sobie sprawdziłam że nie mam wszystkich części (jednak!) i już miałam Cię molestować abyś mi podesłała!
W takim razie skieruję swe prośby ku Poszukuję... :(
Teraz natomiast mam inny problem.
Wszystkie tytuły sobie dopasowałam do nr serii, a zostały dwa i nie wiem jak to uporządkować:
Tajemnica Araratu
Złoty Pociąg
Jeśli ten temat już tu był, przepraszam. Czy mógłby mi powiedzieć ktoś które to są numery w serii?

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-01, 18:46   

"Tajemnica Araratu" to inny tytuł "Arki Noego", a "Złoty pociąg" to w innym wydaniu "Zaginiony pociąg". Czyli masz dwie książki zamiast czterech, heheh :lol:

Błyśnij wiedzą!!

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-05-01, 19:19   

link http://www.wydawnictwo-wa...amochodzik.html pojawil sie 2-razy przed postem mistress, teraz jest to4-raz(to gwoli informacji :D )
-moze kazdy by tak napisal ktory P samochodzik mu/jej sie podobal najbardziej i dlaczego, a ktory wcale
-przyznam ze nie czytalem wszystkich czesci a chetnie bym przeczytal cos zarekomdenowanego

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-01, 19:35   

Nie wiem, czy mogę się wypowiadać na ten temat, bo czytałam tylko "Samochodziki" Nienackiego, a to tylko mała część całej serii. W każdym razie najbardziej podobał mi się tom "Pan Samochodzik i Fantomas". Gdzieś już zresztą o tym wspomniałam, a teraz uargumentuję :) . A więc, po pierwsze - klimat. Akcja rozgrywa się w kilku zamkach na Loarą (wiecie coś niecoś na ten temat, nie ??) i w książkę wplecione jest całe mnóstwo ciekawostek i opowieści związanych z ich historią. Niektórych takie wtręty nudzą, ja je uwielbiam. Po drugie - czarny charakter. Tytułowy Fantomas to nieuchwytny złodziej o tysiącu twarzy, który kradnie obrazy słynnych mistrzów niemal spod nosa policji i detektywów. Klasyka...miodzio...mówcie, co chcecie, mój polonista powiedziałby, że to "pareneza złodzieja". Po trzecie - tempo akcji. Niesamowite. Szybsze niż w innych powieściach z serii, w których wszystko koncentruje się na zastanawianiu się nad symbolami, odczytywaniu szyfrów i gapieniu się na obrazy. Co prawda w większości książek uwielbiam to gapienie się, ale w "Fantomasie" plusem jest coś innego. Szaleńcze pościgi (oczywiście wehikułem), nieoczekiwane zwroty akcji, po prostu to, co tygryski lubią najbardziej. Nienacki doprawił to wszystko odrobiną humoru i wyszło mu to, co wyszło, czyli dobra książka. Polecam :) :):)

Błyśnij wiedzą!!

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-05-01, 20:10   

" i fantomas" czytalem dawno temu i niestety nie pamietam tej ksiazki zbyt dokladnie, a niemam jejj w ebooku :x
-zainstaluje dzisiaj e-mule i zrobie spis ksiazek jakie posiadam w wersji elektronicznej( bo widze ze mam wreszcie dostep do zakazanych wczesniej miejsc na tym forum :shock: :lol:

Jool 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2005-05-01, 21:10   

Moim ulubionym zawsze był Niesamowity dwór. Uwielbiam takie tajemnicze zakamarki, stuletnie tajemnice i momenty, kiedy to Nauka zwycięża nad Przesądami. Fantomas też nie był zły, ale lekko przesadzony poziom głupoty co poniektórych trochę mi przeszkadzał.

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-05-02, 11:55   

karramba16, i tak pamietasz Fantomasa? niezle. kiedy go czytalas?

--
korzystam z: IPhone 3G

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-02, 13:30   

Jeśli to moja ulubiona częśc to chyba powinnam coś niecoś pamiętać, nie ?? Czytałam tę książkę kilka razy, trzy albo cztery, ostatnio w wakacje. Teraz chcę przeczytać coś nowego, ale nie mogę się zdecydować. Może Ty, monos, mi pomożesz ??

Błyśnij wiedzą!!

monos2
Gość
Wysłany: 2005-05-16, 20:52   

karramba16, polecam Ci Suma wszystkich strachow = tom clancy

monter 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-05-17, 11:24   

Jakis czas mnie nie bylo i widze ze dyskusja o Samochodzikach sie rozwija.
Poniewaz czytalem wszystkie Samochodziki Nienackiego i wiekszosc pozniejszych pozwole sobie wyrazic moja opinie:
Za najlepsze Nienackiego uwazam (w tej kolejnosci): "Niesamowity dwor", "Zlota rekawica", "Winnetou", "Templariusze", "Wyspa Zloczyncow"
Za najgorsze Nienackiego uwazam: "Czlowiek z UFO" oraz "Nieuchwytny kolekcjoner" i "Testament rycerza Jedrzeja" (te dwie ostatnie to Szumski wydany jako Nieniacki).
Jesli chodzi o kontynuacje to najlepiej mi sie podobaly: "Skarby Wikingow", "Przemytnicy", "Stara ksiega", "Zamek Czocha", "Rekopis z Poznania"
Za kompletne niewypaly uwazam: "Szaman", "Zagubione miasto", "Operacja Krolewiec"
Wszystkie inne mieszcza sie gdzies posrodku; czasem blizej niewypalow, a czasem blizej tych lepszych.
Nie czytalem #61, #64-#69, #72 - moga wsrod nich byc zarowno perelki jak i niewypaly.

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-05-17, 14:20   

Inna rzecz, powtorze sie ale warto: otoz swietna ksiazka Nienackiego dla doroslych pt Dagome iudex.
opis i recenzje znajdziecie tu:
http://ebooki.linuxpl.com/viewtopic.php?t=3070

polecam karramba16 i wszystkim;]

[ Dodano: 2005-05-17, 15:41 ]
monter, swoja droga dzieki za wypowiedzi, czyczytales tez dagome? moze bys sie wlaczyl w dyskusje? ;]

--
korzystam z: IPhone 3G

gregoff 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-08, 13:43   

Pan samochodzik wymiata. Czytełm to jak byłem mały o naprawde mi sie podobało. Do dziś pamiętam jak zaraz na początku tym samochodzikiem wyprzedził lepsze wozy:) A zagadki były naprawde fajnę. Fantomas świetnie wymyśli to jak kraść te obrazy :mrgreen:

iziizi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-21, 14:46   

No pewnie, że Pan Samochodzik wymiata! Te książki czyta się z wielką przyjemnością :D Fabuła jest wciągająca i bardzo ciekawa, więc nie ma czasu się nudzić! :)

Rachela 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-06, 11:48   

A ja lubiłam te książki jak byłam małą dziewczynką :P Zresztą, nigdy nie byłam normalna :P
Najbardziej lubie te momenty kiedy gangsterzy/podejrzani/bogaci śmieją się z Pana Samochodzika i jego wozu a potem następuje akcja w której te ,gruchło' zasuwa po wodzie lub lądzie i wyprzedza wszystkie auta typu bmw, uwielbiam to :mrgreen:

A ulubione książki to chyba ,,Pan Samochodzik I Templariusze" i ,,Księga Strachów" :)

mechtylda 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-08, 16:48   

a ja jestem dziewczyną i zawsze bardzo lubiłamPana Samochodzika... nawet byłam tak pod jego wrażeniem... że zdeterminował wybór moich studiów (historia)....

teraz już trochę czasu minęło... ale znowu zaczęłam czytać go na nowo, zwłaszcza t części napisane po śmierci Nienackiego...

pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników Pana Samochodzika

mechtylda

ToYa
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-08, 19:28   

Tez w mlodosci zaczytywalam sie "Samochodzikiem". Ale dopiero calkiem niedawno obejrzalam filmy (przez przydadek trafilam na nie ) i musze przyznac, ze sie rozczarowala mnie wersja filmowa.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-08, 19:51   

ToYa napisał/a:
Ale dopiero calkiem niedawno obejrzalam filmy (przez przydadek trafilam na nie ) i musze przyznac, ze sie rozczarowala mnie wersja filmowa

Wiesz oczywiście szanuję Twoją opinię, ale gdybyś mogła to trochę rozwinąć. Bo ja zwykle oceniam adaptacje filmowe pod kątem zgodności z orginałem (może nie powinienem bo reżyser i scenariusz to inna broszka). Ale patrząc na to co socjalistyczna kinematografia wydaliła (i do tego ten Kloss w roli głównej) to nie bardzo się z Twoją opinią mogę zgodzić (chociaż, ją oczywiście szanuję)

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-07-09, 03:35   

Andy tej wypowiedzi nie trzeba rozwijac, ja nie widzialem filmu(tych nowych) Widzialem tylko reklame, i juz chcialo mi sie plakac, co oni zrobili z wechikulu?!!!!! Ludzie to bylo straszne. Widzialem zato stara wersje "Pan Samochodzik i templariusze" bardzo fajny film, bez fajerwerkow, ale za to az chcialo sie go ogladac. Pamietam jak czekalo sie na nastepny odcinek.

Agu$ 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-08-15, 22:21   

Hejka:) Ja też kiedyś czytałam Pana Samochodzika, ale tylko te części któe napisał Zbigniew Nienacki. Później próbowałam przeczytać któreś nie jego autorstwa i uważam że nie są zbyt fajne, i nie dorastają częściom Nienackiego(któe mi sie bardzo podobały) do pięt:):):) Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałąm że tych nowych części jest już tak dużo i muszę szczerze przyznać że według mnie to jest już trochę naciągane.
P.S. Jestem nowa na forum, liczę na miłe przyjęcie, hehe (to żart):):):)

Odpowiedz do tematu