Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Inne] Hitler Adolf - Mein kampf
Autor Wiadomość
bahus 
Student

Wysłany: 2005-12-30, 14:47   

Zgadzam sie z przedmowca - ksiazka rzeczywiscie trudna w odbiorze, a im blizej do konca tym ciezej sie ja czyta - ja sie poddalem gdzies w 3/4 objetosci. Mysle ze jesli kazdy kto chce powinien miec mozliwosc zmierzenia sie z ta pozycja. Nie uwazam tez zeby byla jakas przyczyna do wprowadzenia jej do zestawu lektur szkolnych - chyba ze jakies studia kierunkowe :twisted: W swojej tresci nie przedstawia w sumie niczego wiecej niz sie mlodziez uczy na historii zapoznajac sie z geneza II wojny swiatowej - w podrecznikach jest ta sama tresc tyle ze opisana w sposob jasny i przejrzysty - przynajmniej tak bylo kiedy ja lat temu 15 konczylem technikum.

flexa 
Przedszkolak
flexa

Wysłany: 2006-01-24, 11:25   

Wojna istnieje, odkąd istnieje człowiek. Antysemityzm i holokaust istnieje odkąd istnieją żydzi. Czy się to kiedyś skończy - banał wiem, ale to zależy od każdego z nas, w każdej chwili i kążdym czasie. Hitler miał po prostu pecha że był prekursorem ludobójstwa. Bo tak naprawdę właśnie wojna jest motorem (mam nadzieję że nie jedynym), postępu. Zauważmy że najpierw wszelkie wynalazki i nowości ukazują się w wojsku, i dopiero potem w życiu codziennym. Wojna bardzo szybko ulega wszelkim rewolucjom technicznym. Patrz Hiroszima. I wojna potrzebuje przywódców, charyzmatycznych czy wizjonerów, genialnych taktyków czy psychopatów - nie ma znaczenia, byleby pociągneli za sobą masy. Patrz Aleksander, Lenin, Hitler. Co tym wszystkim steruje - no właśnie! Pieniądze i władza.
I jestem przeciw prowokowaniu sztucznych mitów typu "książka zakazana". Odnoszą wręcz odwrotny skutek!
flexa

frontside 
Pierwszak

Wysłany: 2006-01-25, 19:22   

muchu napisał/a:
była ona zbyt trudna, tzn. napisana trudnym językiem, ten fakt dowodzi ze człowiek o poglądach faszystowskich nie zrozumie jej

Przeciętny katolik nie zrozumie biblii ("gdyż jest zbyt trudna"). Ale czy to o czym świadczy? Main Kampf była właśnie biblia nazizmu, przeciętny obywatel nie ma jej rozumiec, wystarczy, że wie o jej istnieniu, a sens słów w niej zawartych wyjaśni ktoś wiedzący.

kylek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-03-10, 20:40   

ksiazke czytalem w polowie i bardzo mi sie podobala nie uwazam zeby powinna byc zakazana ma ktos moze ebooka bo mi sie wykasowal i nie mialem jak doczytac ; /

Asinus 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-09-07, 20:43   

Poszedł priv. :)

Odpowiedz do tematu