Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: weronik
2008-03-01, 22:46
(nowa?) TV
Autor Wiadomość
mystical 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-05-04, 15:44   (nowa?) TV

Chcialbym polecic wszystkim, ktorzy maja dostep do Tv kablowej, satelitarnej lub platform cyfrowych nowa telewizje, ktora od niedawna zagoscila w ofercie Polskiej Telewizji Publicznej.
Jest to TVP Kultura. Na razie jej dzienny program nie jest zbyt dlugi, ale dosc atrakcyjny. Telewizja generalnie traktuje o szeroko pojetej kulturze w roznych jej aspektach. Na przyklad niedawno byl kilkudniowy blok programowy poswiecony Hrabalowi, teraz na tapecie jest Tadeusz Kantor. Mozna tam zobaczyc zarowno filmy dokumentalne, ekranizacja powiesci, filmowe biografie, sztuki teatralne na podstawie utworow przez nich stworzonych.
Sa takze koncerty, reportaze z wystaw, galerii, jednym slowem dla kazdego cos milego.

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-04, 17:14   

To świetnie, że TVP inwestuje w poszerzenie swojego programu. Tym lepiej, że idzie w kierunku kultury. Ale dlaczego "Tv Kultura" to kanał tylko dla wybranych ??? Ja, podobnie jak wielu Polaków, nie mam ani kablówki ani telewizji cyfrowej, ale moi rodzice płacą abonament. Czy kasa z tego abonamentu nie poszła przypadkiem na ten nowy, płatny program ????

Błyśnij wiedzą!!

ppek 
Magister
błazen

Wysłany: 2005-05-04, 17:21   

TVP ma jeszcze spore wplywy z reklam. Zreszta abonament telewizyjni jest stosunkowo tani w porownaniu z kosztami kablowki albo tv satelitarnej.
A co do samego programu, to rowniez zaluje, ze nie mam kablowki..:/. W sumie to teraz nie mam nawet telewizora... Ale nie ma to jak ksiazki... szczegolnie Krysicki Wlodarski - Analiza matematyczna, Stankiewicz - Analiza matematyczna, Resnick Halliday - Fizyka... itp... :/ :(

Creeck 
Student

Wysłany: 2005-05-05, 00:29   

ppek napisał/a:
Zreszta abonament telewizyjni jest stosunkowo tani w porownaniu z kosztami kablowki albo tv satelitarnej.

Kurde... gdzie tu jest ikonka rotfl -owania?! Hm nie ma. Będę musiał wyśmiać ten post zwykłym lolem: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Abonament stosunkowo tani? Ja nie chcę nic mówić, ale za 26 zł można mieć w Toruniu około 60 kanałów a wśrów nich wiele o wysokiej jakości a nie takie gówno jakie serwuje nam TVP. Kanał kultura to będzie porażkowy kanał, tak sobie myślę... Co tam mogą dawać? Destiwal Piosenki Żołnierskiej - Fala 2006? A może Przegląd pieśni i ballad cygaśnskich - Roma 2013? Reportaże z wystaw i galerii :lol:

Sorry, ale ten kanał zdecydowanie nie jest dla mnie. Inna sprawa, że ja telewizji w ogóle nie oglądam :mrgreen:

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-05, 07:05   

Ja też telewizji prawie nie oglkądam (żadne tam "M jak miłośc" czy coś w tym stylu.Brrrrr) i zwisa mi, czy mam ten kanał czy nie. Ale chciałabym mieć, żeby wreszcie poczuć, że ten abonament idzie na coś konkretnego. Ja wiem, że najwięcej kasy jest z reklam. Ale przecież teraz już nakręcili specjalne reklamówki, które mają zachęcać ludzi do płacenia abonamentu!!!! A czy lepszą zachętą nie byłoby wprowadzenie nowego, ogólno dostepnego kanału ???? Albo niech wprowadzą obowiązek płacenia abonamentu. No, może nie obowiązek, ale coś takiego, że ci, którzy nie płacą, mają 4 podstawowe kanały, a ci, którzy płacą - coś więcej.

Błyśnij wiedzą!!

Creeck 
Student

Wysłany: 2005-05-05, 08:19   

karramba16 napisał/a:
Albo niech wprowadzą obowiązek płacenia abonamentu. No, może nie obowiązek, ale coś takiego, że ci, którzy nie płacą, mają 4 podstawowe kanały, a ci, którzy płacą - coś więcej.

Niewykonalne od strony technicznej.

Kama 
Towarzysz

Wysłany: 2005-05-05, 11:07   

A dla mnie w tym nowym kanale nie ma nic ciekwego, zresztą jak i w całej telewizji publicznej.
Co do abonamentu, to wcale nie jest tani. Ja za Cyfrę płacę 95 zł miesięcznie (Z HBO) i na to nie szkoda mi wydać kasy, bo tam przynajmniej mam co oglądać.

Odpowiedz do tematu