Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Williams Tad - Tetralogia INNY Świat
Autor Wiadomość
DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-05-07, 14:48   [Fan] Williams Tad - Tetralogia INNY Świat

Po pczeczytaniu ze 2/3 lata temu trylogii fantasy Pamięc,smutek i cierń chętnie sięgnołem po następne wypociny tego autora.
Ta seria jest zupelnie różna od poprzedniej przeze mnie czytanej. Jest to zgrabne połaczenie fantasy + sf z przwaga tego 2. Opowiada losy grupki osób które chcąuratować swoich bliskich od śmierci która znaleźli w VR (wirtualnej rzeczywistości). Wędruja po różnych światach innego świata i poznaja przyczyne dlaczego ich bliscy zapadli na dziwną nieuleczlna chorobę.

Napięcie, akcja i styl pisania bardzo mi odpowiada wiec gorąco polecam ale sam musze przyznac że książka jest troche za gruba jak dla mnie (od 800 do prawie 1000 stron wszystkie części), ale ma to swoja zalete dla szybko czytających nie bedzie to jedno popludnie:D
Ocena 1-10 moja 10 (mojego brata który jeszcze nie skonczył 8 ale nie zna jeszcze zakończenia:P)
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-08, 20:31, w całości zmieniany 3 razy  

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-05-16, 12:45   

DRaco,
Cytat:
musze przyznac że książka jest troche za gruba jak dla mnie (od 800 do prawie 1000 stron wszystkie części

Jak sprawdziłem to tylko jedna z części cyklu ma prawie 1000 stron o ile mówimy o wydaniu papierowym - REBIS Morze Srebrzystego Światła Czwarty Tom Cyklu Inny Świat str.998

Chyba, że masz na myśli ebooki?!
Jeśli tak to może sie podzielisz nimi. Wiadomość prosze na priv jeśli jesteś taki uprzejmy. :twisted:

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-05-16, 13:01   

Miasto Złocistego Cienia (City of Golden Shadow)
Inny Świat, tom 1, wyd. Rebis, str. 806

Rzeka Błękitnego Ognia (River of Blue Fire)
Inny Świat, tom 2, Rebis, str. 690

Góra z czarnego szkła (Mountain of Black Glass)
Inny Świat, tom 3, Rebis, str. 746

Morze srebrzystego światła (Sea of Silver Light)
Inny Świat, tom 4, Rebis, str. 998

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-05-16, 13:52   

Ano właśnie ! Z prostego sumowania wypada ok. 3500 stron jeśli chodzi o CAŁĄ teralogię.
Ale być może DRaco, miał na myśli ebooki?

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-05-16, 14:38   

DRaco napisał/a:
od 800 do prawie 1000 stron wszystkie części

DRaco pewnie miał na myśli każdą z części, nie wszystkie razem.
3500 tys stron to spore wyzwanie dla kogoś, kto zechciałby zeskanować tą pozycję.

Zresztą skanowanie jak skanowanie, ale ile by było poprawiania!

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-05-16, 19:04   

Konrad,
No nie wiem ? Co powiesz na cykl Honor Harrington! to zdecydowanie więcej niż 3500 stron :) a ludziskom się chciało!

By być w temacie to powiem, iż jestem fanem SF więc recenzja mnie zainteresowała bo tego autora kojarzyłem raczej z fantasy. Niestety dać 100zł za 4 pozycje na Alegro mnie niestać i dlatego dopytuje sie o ebooki mogą być nawet skany jeśli przyzwoite. Ale DRaco, coś sie nie odzywa a bez niego możemy sobie tylko gdybać :twisted:

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-08-24, 14:22   

No cóż, książka wg mnie jest ciekawie pomyślana. Niestety (a są pewne niestety) dla mnie wygląda to tak jakby Williams podpisał kontrakt na tetralogie i z całej siły się starał z tego wywiązać. Kurcze przeciez te przygody się stają nudne po pewnym czasie. Jasne, że w świecie VR jest wszystko możliwe. Czy bohaterowie muszą się cisnąć przez różne krainki itp itd. przez 70% czasu książki? Ostatni tom już mnie męczył - nie mówiąc o dziadowskim klejeniu rebius - wszystkie tomy rozpadały się w rękach, a nie ma nic gorszego niż latająca książka.

Jak dla mnie początek 8/10, potem już tylko 6/10

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2005-12-16, 19:27   

mi sie podobało, mimo tego ze moglabyc krotsza ta ksiazeczka:)
podobala sie za:rozmach, pomysly, styl

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-12-28, 00:41   

ciekawy jestem czy ta seria jest podobna do poprzedniej - pamiec smutek i ciern.
tamta mi sie wcale nie podobala z racji banalnych analogi do rzeczywistosci. urazony jestem do tego autora...

--
korzystam z: IPhone 3G

DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-12-28, 19:26   

nie jest podobna w zupelnsci :) hmm dziwne nie widzialem postow ww tym temacie to nieodpowioadlem :S z góry mowie ze ksiazki Saaaaaaaaa oggrrrrrrrrommmmnnnnnneeeeeeeeee wiec przeczytanie ich zajmuej troche czasu fabułą w niektórych miejscach ciagnie sie nie miłosiernie (ale nie tak jak np u Jordana bo tu sie cos dzieje tylko ze tego jest starsznie duzo iczasemopisy dobijaja )co do dostepnosci w
e booku nie wiem mialem papierowe z bibliteki 8)
hmm po czasie moge powiedziec ze ksiazki sa naprawde dobre ale gdyby byly troche krotsze byly by lepsze ->kompresja to slowo o ktorym autor zapomnial :P ale warto przeczytac

Odpowiedz do tematu