Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Kate Elliot - Książe Psów ( 2 tom cyklu Korona Gwiazd)
Autor Wiadomość
tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2006-06-25, 19:13   [Fsy] Kate Elliot - Książe Psów ( 2 tom cyklu Korona Gwiazd)

"Henryk, król Wendaru, podróżuje z dworem przez swe królestwo, walcząc ze zbuntowaną szlachtą. Podczas walk o odbicie Gentu spod okupacji okrutnych Eików więźniowie przeznaczenia - Sanglant, Liath, Alain i Piąty Syn - toczą własne bitwy przeciw niemal niezwyciężonym wrogom.
Sanglant, więziony przez Eików, walczy, aby zachować resztki świadomości. Liath opłakuje rzekomo zmarłego Sanglanta i stara się rozwikłać tajemnice swej przeszłości. Alain pragnie życia w pokoju, a trafia w środek wojny z Eikami. Piąty Syn, pogardzany potomek wodza Eików, wraca do kraju swych ziomków, by na żądanie ojca zebrać armię. Jednak czas pokaże, kto z nich zwycięży i jaką przyjdzie im zapłacić cenę..."

Książka napisana jest bardzo dobrym stylem, z rozmachem, barwnie, swiat w niej przedstawiony wzorowany jest na średniowiecznej europie
Mamy w niej oczywiscie starcie dobra ze złem, jest decydująca bitwa, dużo ciekawych wątków pobocznych a we wszystkim widac bardzo glebokie oparcie się na wizji średniowiecznej Europy, całośc tworzy spójny obraz świata.
Jedyne do czego moge sie przyczepić to to że autorce niezbyt wyszedł fragment głównej bitwy, widac różnice w stylu pisania miedzy tym fragmentem a resztą ksiązki.
Kawał krwistej literatury polecam każdemu fanowi fantasy.

p.s. cykl zacząłem od 2 tomu bo moja biblioteka publiczna nie zakupil pierwszego tomu :evil:

[/i]
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2008-06-06, 00:42   

tubi napisał/a:
Książka napisana jest bardzo dobrym stylem, z rozmachem, barwnie,

Zgadzam się w zupełności - należy dodać, że pomimo sporej objętości, powieść wcale nie jest nudna i pochłania się ją dość szybko.
tubi napisał/a:
dużo ciekawych wątków pobocznych

Z opisu na okładce I tomu zdołałam to wyczytać i trochę się obawiałam, że pomysł przerośnie autorkę, ale pięknie wybrnęła z "wielowątkowości" i w dodatku ciekawie splatała historie bohaterów...
tubi napisał/a:
niezbyt wyszedł fragment głównej bitwy

To było aż tak rażące? Nie zauważyłam.
tubi napisał/a:
krwistej

Co masz na myśli?
tubi napisał/a:
p.s. cykl zacząłem od 2 tomu bo moja biblioteka publiczna nie zakupil pierwszego tomu :evil:

I trochę pewnie nie rozumiałeś, co jest grane? Skąd Sanglant w świątyni i w ogóle... :)

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2008-06-07, 20:33   

krwista pieczeń jest czymś wyśmienitym (tyle wiem z filmów :P )
więc krwista literatura jest czymś znakomitym

teraz dodałbym jeszcze że w tym świecie rządziły kobiety (były na głównych stanowiskach), ot feminizm autorki :]

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2008-06-08, 00:39   

No wiesz... a Heniek na tronie, to niby kto? Ksiądz? :p

I nie zapominaj o lordzie Lavastine i Alainie. W końcu obaj chłopy, no nie?

And - at last - Sanglant (mój bezsprzeczny faworyt tejże powieści). Jakby nie patrzeć po części facet.

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2009-06-15, 18:14   

teraz bym powiedział że panowało tam równouprawnienie, w wojsku służyły również kobiety, w kościele pełniły stanowiska na równi z mężczyznami, ba nawet rządziły państwem (wspominana królowa konradina),a na czele hierarchii kościelnej (o ile dobrze zrozumiałem)stała papierzyca tylko inaczej nazwana

Odpowiedz do tematu