Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Bio] Mitnick Kevin - "Sztuka podstępu"
Autor Wiadomość
Grimlock 
Rektor

Wysłany: 2005-06-03, 11:11   

Zacznijmy od kart kredytowych.

Potrzebny jest:

- spreparowany bankomat z nagrywarka kart magnetycznych, skopiowanie paska trwa max 2 sekundy + odpowiednio przerobiony soft, tak by klient nie skapnął się co i jak.
- minikamera szczytująca wpisywany przez użytkownika PIN
- drugi bankomat w okolicy do wyciągnięcia kasy przez skopiowaną kartę
- kolega do pomocy i dwie komórki
- dostęp od tyłu do spreparowanego bankomatu (czytałem kiedyś o gościach, którzy wynajęli mieszkanie za bankomatem i przebili się przez ścianę. Doskonale wiedzieli kiedy jest wymiana gotówki, konserwacja sprzętu itp. więc nic im nie groziło.

W tym czasie nieświadomy klient dostaje informacje o problemach z systemem itp.
Idzie do innego bankomatu i przeżywa szok.

Nie wiem czy wiecie, ale pracownik w banku jeśli otrzyma waszą kartę może wpisywać PIN ile razy tylko chce :?:

Pracowałem kiedyś w firmie a dokładniej w dziale zajmującym się identyfikacją takiego typu przekrętów. Włos jeżył się na głowie.

Nie korzystam z kart kredytowych.

Co do stron warezowych, hackerskich, crackerskich, phreakingowych. Jest tylko kilka naprawdę profesjonalnych - reszta to popisy lamerów. Czasami wchodzę na takie fora i prowokuję domorosłych hackerów do ataków - czasami mam niezłą polewkę.
Raz trafiłem na prawdziwego geniusza facet był nie do pobicia.

Moim ostanim hobby jest infiltracja sieci bezprzewodowych Wi-Fi - tzw. War Driving. Oczywiście robię to tylko dla sportu.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak śmieszne są zabezpieczenia. Jeśli posiadacie tego typu rozwiązania np. access-point + laptop/palmtop/dekstop a wasza sieć używa tylko WEP'u to jesteście zupełnie odkryci. To tak jakbyście nie mieli żadnych zabezpieczeń.

Polecam korzystanie z WPA+PSK, do tego AES, ukrywanie SSID'a oraz przyłączanie klient'ów laptop/desktop poprzez filtrowanie IP+adres MAC karty sieciowej.

To w/w rozwiązanie zapobiega deszyfracji jak to było w przypadku WEP'u, podszycie się pod adres IP poprzez zmianę adresu MAC karty sieciowej intruza na wasz adres. Szyfrowanie WPA-PSK i AES jest znacznie trudniejsze do złamania.

Firmy zajmujące się zabezpieczaniem sieci Wi-Fi zbijają ogromne pieniądze. To co robią producenci sprzętu i software'u zakrawa na kpinę.
Np. Microsoft - posiadacze WinXP z SP1 nie byli świadomi tego że ich komputer wyposażony w kartę Wi-Fi nawiązuje połączenia typu Ad-Hoc z innym tego typu sprzętem.

Kiedyś wpadła mi w ręce zagraniczna gazeta z dołączoną płytką wraz z softem i opisami atakakowania sieci LAN/WAN/Wi-Fi - doskonały poradnik do wzmocnienia własnego bezpieczeństwa.

"Klucz do zwycięstwa,
leży wśród tajemnic nauki"
  mój status

qdoj 
Docent

Wysłany: 2005-06-03, 11:26   

No ale Dranio, napisałeś tak, jakbyś uważał, że tacy złodzieje nie są draniami. Co prawda nie myślę, żebyś tak faktycznie uważał, ale takie zrobiłeś wrażenie. Co z tego, że kiedyś byli dobrymi maluchami w przedszkolu (a może jeszcze w starszakach byli grzeczni)? Może nawet ktoś jeszcze w ósmej klasie podstawówki mało pił i nie kradł... Ludzie (jako gatunek) tak bardzo podkreślają wagę ambicji i twardości psychicznej, a tak łatwo godzą się zwalić winę na otoczenie.

Jest taka książka (nie pamiętam dokładnie, ale miała rozmiar ok. 15 kb) "The art of trashing", w której jest tłumaczone, jak i gdzie przeszukiwać śmietniki w celu zdobycia cennych danych pomagających potem kogoś oszukać lub coś przekombinować. Przeczytałem część, bo byłem ciekawy, o co w tym chodzi.

Wydaje mi się, że żeby robić takie rzeczy (przeszukiwanie śmietników, socialengineering) trzeba mieć albo jakiś bardzo silny cel, albo potrzebę finansową, ale na pewno wymaga to zanurzenia się w brudzie aż po podniebienie.

---------------------------------------

o, grimlock!
nigdy nie przechodziłem na ciemną stronę mocy (pomijając SoftICE) ale też ciekawe jest to co piszesz (zarówno o kartach kredytowych, jak i o Wi-Fi)
Nazwy haker używałem raczej ogólnie i na pewno nie założyłbym koszulki z "mitnikiem".

Grimlock 
Rektor

Wysłany: 2005-06-03, 11:47   

qdoj napisał/a:

Nazwy haker używałem raczej ogólnie i na pewno nie założyłbym koszulki z "mitnikiem".

Też bym nie założył. Jedno trzeba przyznać facet był sprytny, liznął trochę informatyki, a teraz jedzie na sławie i robi kasę.

W każdym razie jego książka podobała mi się. Nie ma to jak czynnik ludzki, tylko komputery są nieomylne :wink:

"Klucz do zwycięstwa,
  mój status

qdoj 
Docent

Wysłany: 2005-06-03, 12:04   

grimlock napisał/a:
liznął trochę informatyki

ano właśnie. Tylko potem nie zdążył umyć języka.

Stara zasada z gier adventure:
Znajdź przedmiot i odpowiednio go wykorzystaj

pamiętasz grimlock takie sformułowanie ^ ?

Grimlock 
Rektor

Wysłany: 2005-06-03, 12:07   

qdoj napisał/a:
grimlock napisał/a:
liznął trochę informatyki

ano właśnie. Tylko potem nie zdążył umyć języka.

Stara zasada z gier adventure:
Znajdź przedmiot i odpowiednio go wykorzystaj

pamiętasz grimlock takie sformułowanie ^ ?

Coś mi kiedyś mignęło

"Klucz do zwycięstwa,
  mój status

Odpowiedz do tematu