Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Coben Harlan
Autor Wiadomość
iamjedi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-06-27, 15:14   [Krm] Coben Harlan

świetne pomysły, trzymająca w napięciu fabuła, nieprzwidywalne rozwiązanie intrygi i do tego na prawę doskonałe pióro - coben jest po prostu rewelacyjny. polecam w szczególności "gone for good" (u nas chyba pod tytułem "bez śladu") oraz "just one look". nie należy zaczynać czytania wieczorem bo to oznacza noc z głowy - w końcu 500 stron nie czyta się w godzinkę a oderwac się od ksiązki nie sposób. nie znam za to jego cyklu sportowych kryminałów. Ktoś czytał?
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 13:16, w całości zmieniany 2 razy  

Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-06-27, 16:01   

Napisz cos wiecej, o czym to jest. Czytalas na "papierze"?

myshorek 
Profesor

Wysłany: 2005-06-27, 16:03   

iamjedi napisał/a:
"gone for good"
"Bez pożegnania" - właśnie ją czytam, wciągająca, tajemnicza, pisana w pierwszej osobie więc ma się wrażenie jakbym to ja sama to wszystko przeżywała.
Czy ktoś ma "Tylko jedno spojrzenie" albo "Jedyną szansę" albo "Nie mów nikomu" ?

Cytat:
Harlan Coben, Bez pożegnania: "Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w którym brat Willa Kleina, Ken, zamordował Julię, jego byłą sympatię, minęło jedenaście lat. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila, narzeczona Willa. Coraz więcej poszlak wskazuje, że nie była osobą, za którą się podawała. FBI poszukuje jej jako głównej podejrzanej w sprawie o podwójne zabójstwo. Co łączy Sheilę z serią morderstw i sprawą sprzed jedenastu lat? Czy ona także padła ofiarą zabójcy? Gdzie jest Ken? Will nie zazna spokoju, zanim nie dotrze do prawdy...

niunia14 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-11-02, 21:49   

Nie Coben jakoś do mnie nie przemawia. Przeczytałam trzy książki i wydają mi się strasznie schematyczne. Jedna podobna do drugiej i dlatego raczej nie przeczytam już żadnej jego książki.

Xys 
Profesor
wiem,ze nic nie wiem

Wysłany: 2005-12-01, 11:04   

myshorek napisał/a:
"Bez pożegnania" - właśnie ją czytam, wciągająca, tajemnicza, pisana w pierwszej osobie więc ma się wrażenie jakbym to ja sama to wszystko przeżywała.
Czy ktoś ma "Tylko jedno spojrzenie" albo "Jedyną szansę" albo "Nie mów nikomu" ?

A ja z Cobena przeczytalem "Bez skrupulow" i uwazam, ze to bardzo dobra ksiazka, niezle napisana ale przede wszystkim z bardzo dobrym pomeslem i nieszablonowym zakonczeniem. :)

Mam jeszcze "Tylko jedno spojrzenie", "Jedyną szansę"i "Nie mow nikomu" niestety w wersji papierowej :)

Po tym pierwszym zetknieciu z tym autorem ostro szykuje sie na te kolejne pozycje :)

dedorka 
Docent

Wysłany: 2005-12-03, 19:51   

Mam w domu trzy, ale przeczytałam tylko jedną, na pozostałe pewnie się już nie zdecyduję.
A to dlatego, że Coben według mnie pisze na jedno kopyto.

Twierdze tak ponieważ próbowałam sobie teraz przypomnieć która to jego książkę przeczytałam, i nie mogę.
Sprawdzałam własnie opisy jego książek w necie i czytając je naprawdę nie wiem którą to z nich przeczytałam. Poprostu nie kojarzę.

Fakt, że akurat tą, którą przeczytałam napisał ciekawie, czytałam z zainteresowaniem, ale czytając dwie - trzy powieści Cobena to to samo co przeczytanie dwa - trzy razy jednej powieści innego autora.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-12-04, 12:31   

Co ma to Ci Xys wysyła, ale moim zdaniem (prywatnym) to takie sobie. No ale dziadek andy nie jest fanem tego typu literatury :x
Ups. wyśle jak podasz maila lub innego gołębia pocztowego

Andy, tego...wiesz, co jest nie tak, prawda? Następnym razem PW albo nowy topik w "Poszukuję"
karramba

gizmo3
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-19, 23:01   

Tylko jedno spojrzenie

Książka od początku do końca trzyma czytelnika w napięciu.

polecam przeczytałem w dwa dni :D (oczywiście nie pełne)

Antonina 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-10-28, 21:25   

Zgadzam się z Gizmo...
Niedawno przeczytałam przez dwa dni najnowszą książkę Cobena.
Dawno nic mnie tak nie wciągnęło...że nie mogłam doczekac się jak się skończy.
Muszę przyznać, ze o wiele mniej ciekawe (nie mam pojęcia dlaczego)
są dla mnie jego książki, których bohaterem jest Myron.

Odpowiedz do tematu