Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[PHs] Bunsch i Kraszewski
Autor Wiadomość
mechtylda 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-08, 17:29   [PHs] Bunsch i Kraszewski

Tak sobie myslę czy ktoś w dzisiejszych czasach czyta tych zapomnianych autorów... No "starą baśń" Kraszewskiego trochę przypomiało kino... ale to i tak mało....
Obydwaj byli trochę z historią na bakier ale i tak czyta się ich przyjemnie...

jesli ktoś nie czytał to polecam...

mechtylda
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 11:48, w całości zmieniany 2 razy  

ToYa
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-08, 19:21   

Przyznaje sie, ze lubie Kraszewskiego i swego czasu przeczytalam troche jego powiesci . A jest z czego wybierac!!!! W koncu to najpłodniejszy pisarz polski wszystkich wieków. Swoja droga napisac ponad 200 powiesci, ok.150 novel w ciagu zycia, wydaje mi sie czyms niesamowitym.

marwa 
Pierwszak

Wysłany: 2005-10-23, 17:22   

Bunsch jest moim ulubionym autorem, jeśli chodzi o powieści historyczne. wracam do niego co jakis czas i wiem wtedy, że mam kilka tygodni wyciętych z życiorysu, bo jak zaczynam czytać to sięgam po następne jego pozycje. Niestety jak juz wspomniałas, należy on do autorów trochę zapomnianych, albo raczej zaniedbywanych, ale tylko przez wydawców, pamiętam, że gromadząc jego książki musiałem trochę pobiegać po antykwariatach. jeśli chodzi o Kraszewskiego, to też lubię czytać jego książki, choć nie za wszystkimi przepadam, np. Semko, ale chyba ci dwaj autorzy należą do nielicznej grupy która pisze książki historyczne w takim stylu. (zaznaczam, że chodzi mi o historię Polski). W każdym bądź razie gorąco polecam w szczególności Opowieści piastowskie Bunscha

flexa 
Przedszkolak
flexa

Wysłany: 2006-01-24, 10:53   

Odkąd, w szkole podstawowej jeszcze, w którejś z klas, zaczeła się historia, zaczeły się moje trudności z tym przedmiotem. Sami wiecie - wkuwanie dat, faktów, itp. Przypadkiem odkryłem fabułę w tym wszystkim. Właśnie dzięki książkom Bunscha, a potem Kraszewskiego. Potem doszli i inni. Polubiłem historię! I najważniejsze - nadal ją lubię! I nie tylko powieśći, również podręczniki i opracowania. Od archeologii do politologii. A wszystko to właśnie dzięki tym dwu autorom.
flexa

PS. Może ktoś by posiadał w swoich zbiorach ebooków, chętnie bym wrócił do tej lektury.
flexa2@tlen.pl

ryszardq 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-14, 20:11   

Czy to nie Bunsch napisał trylogie z czasów Aleksandra Wielkiego ?
Wstyd się przyznać ale w dzieciństwie pożerałem ksiązki jednym tchem wogule nie zwracając uwagi na autorów teraz często po przeczytaniu dobrej ksiązki z przyjemnością znajduję i czytam biografię autora

Odpowiedz do tematu