Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Rowling "Harry Potter and the Halfblood Prince&qu
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2005-07-26, 00:34   [Fan] Rowling "Harry Potter and the Halfblood Prince&qu

Książka ciekawa aczkolwiek pisana bardzo "pod kolejną część", jeśli ktoś chce się dowiedzieć czy coś istotnego się wyjaśni, to musi poczekać do kolejnego tomu. Nie będę zdradzał szczegółów, mimo, że pełno ich w necie to książkę fajnie się czyta (mnie zajęła 2 dni) ciągle znani bohaterowie, ale mimo wszystko brakuje chyba jakiegoś zakończenia jak to było w poprzednich częściach. Tutaj jest to napisane w sposób "Kup kolejną część to się dowiesz" co mnie trochę zirytowało. Mimo wszystko jako moja pierwsza lektura w niepapierowej formie (co dla mnie trochę dziwne) to warto było przeczytać (dla fanów HP) Wszyscy inni będą mieli niedosyt (zresztą ja też)
Piozdrawiam Algreholtt
P.S. Bardzo dobra książka dla początkujących w czytaniu po angielsku, dużo dialogó, mało opisów miło się czyta Poleam :)
Ostatnio zmieniony przez Tifa Lockhart 2009-10-07, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-26, 14:08   

Przeczytałam i mam podobne odczucia - po lekturze więcej masz pytań, niż odpowiedzi... Ale może taki już urok tej książki? Mnie czytało się dobrze - nie jest trudna językowo, czyta się szybko i słownik potrzebny nie jest ;]
Jeśli chodzi o samą treść, to było kilka rzeczy, które mnie zaskoczyły. Ale nie będę innym psułam lektury. Jak dla mnie cakiem niezła, bardzo podobało mi się to, że nie jest taka "rozwleczona" jak część 5 czy nawet 4. Ogólnie warto polecić.

inna ania 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-26, 15:37   

kupiłam ją sobie na papierze i przeczytałam dosyć szybko
trochętrudno mi ocenić jaka jest ta ksiązka bo mój angielski jest za słaby aby uchwycić wszystkie intonacje i nastrój
moim zdaniem troche mało się dzieje w porównaniu z 5 czy 4
czekam na polską wersje teras gdy znam fabułę przeczytam ją sobie powoli i dokładnie
szkoda że to jeszcze tak długo :wink:

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-26, 16:12   

Cóż - mi się czytało bardzo szybko. Może rzeczywiście masz rację, że jakiejś zawrotnej akcji nie ma, ale kilka wciągających wątków było. A może chodzi po prostu o to, że wieki minęły odkąd czytałam część 5... Najlepszy dowód w tym, że się na angielską wersję rzuciłam.

I powiem jedno - trochę mnie zaskoczyła część 6 i teraz mam jeszcze większą ochotę na 7 :mrgreen:

justynik 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-26, 16:47   

wlasnie sie zabieram za wersje angielska bo nie moge sie doczekac kiedy bedzie po polsku juz poczatkowe rozdzialy zaskoczyly mnie zobaczymy co bedzie dalej...:):):) chociaz niestety juz znam kilka wiadomosci bo niestety chodza po sieci, troche szkoda ze samemu nie mozna do nich dojsc no ale trudno sie mowi:):):)

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-26, 16:55   

Znam ten ból - ja po prostu unikałam wszelkich forów i fanowskich stronek, póki nie skończyłam... Niby to tylko książka, ale parę informacji nad to, co potrzeba, potrafi skótecznie zepsuć zabawę...

Triexstrim 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-07-28, 12:26   

Heh no ksiazka ciekawa, ale mam odczucia takie jak po 2 czesci MAtrixa I co dalej? I czemu kazali czekac?!

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-28, 12:30   

Mam tylko nadzieje, że nie za długo...

lepidopter 
Pierwszak

Wysłany: 2005-07-28, 19:31   

Ja bym chetnie przeczytała ale brakuje mi jakiejkolwiek wersji jak na razie :(

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-28, 19:56   

Pożyczam po angielsku - nie zapomnij oddać :mrgreen:
I miłej lektury :D

Alynn 
Pierwszak
elfka

Wysłany: 2005-07-28, 20:32   

Czyta się bardzo szybko. Dzieje się niby mało (przynajmniej na początku), ale może i dobrze, bo pytań coraz więcej, a odpowiedzi coraz mniej. Jeżeli jest rzecz, którą odnotowałam z dziką satysfakcją, to zdrada pewnego pana, który to czyn fanki na całym świecie roztrząsają i nicują.

kore17 
Student

Wysłany: 2005-07-28, 21:01   

A ad roztrząsanie - czy nie wydaje ci się, że ta zdrada ma jakiś podtekst? Bo nie moge jakoś odgonić od siebie myśli, że to jednak jakoś inaczej niż się wydaje...

Czytałam też na jedej stronce coś, co Rowling powiedziała o cześci 7 - ponoć Harry i Draco mają wspólnie walczyć z panem V.? W świetle nr 6 to się nie wydaje już wcale takie nieosiąganle ;]

DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-07-30, 10:16   

No coz 2 dni temu skonczylem i zgadazam sie z tym ze ksiazke szybko sie czyta (jak wszystkie HP) i z tym ze jest tam nie wiele akcji co juz jest calkiem odmienne od reszty czesci :/
Akcja przez duza czesc ksiazki utrzymuje sie na salbym poziomie i potem nagle wybucha i jak szybko sie zaczyna tak rowniez sie konczy. No dla mnie za szybko za malo rozwiazan, czekam cala ksiazke na rozwiazanie zagadek a tu nagle bah w ciagu paredziesieciu stron rozwiazuje sie wszystko ^^ myslalem ze opisze cos wiecej a tu rach prach tu sie dowoedzialem tego w nastepnej kartce nastepna odpowiedz -->troche po lebkach jak dla mnie :C
Ksiazka nie jest tak dobra jak pozostale czesci a najwieksza wada ksiazki jest ze jest irytujaco-nielogiczna (mowie o kluczowym wydarzeniu) no to jets osobny watek ktory dla mnie jest cierniem tej ksiazki :evil:
ale bez spoilerow :P niech wszyscy obiektywnie ocenia :roll:

liko 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-08-01, 11:18   

Po pierwsze: recenzja to spoiler wiec ci co nie czytali nie powinni tu zaglądać ;)

Zdrada z podtekstem, ale musze powiedziec ze zdrada niezbyt nieoczekiwana (przynajmniej przeze mnie) - coś jeszcze się z tego urodzi :P . Draco i Harry razem - prawdopodobne po ostatnich dwóch rozdziałach :)

Akcja krwawsza niz w 5 czesci, nie mówiąc juz o wcześniejszych :) robi sie z tego kryminał :)

Postac Harrego wybija sie teraz na pierwszy plan przygłuszając nieco inne postaci...Ale tego sie mozna było spodziewac po "wybrańcu" :) Harry wreszczie dorósł??

No i wątki romantycze - tych jest najwięcej od początku serii - dziewczyny powinny być zachwycone ;)

liko 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-08-03, 10:11   

Ciekawe jak długo bedzie trzeba czekac na nastepna czesc (i chyba ostatnią)?

Nie stresuj się!Czytaj FAQ!
|
|
v

kore17 
Student

Wysłany: 2005-08-03, 12:45   

Ponoć koniec już jest, więc może nie za długo. Ale kto to wie?
Co do tego, czy to ostatnia czy nie - to chodzą słuchy o części 8, ale nie ma być częścią cyklu (podobno), a raczej opowiadać o wątkach, które zostały porzucone we wcześniejszych książkach z serii. Czyli może coś jak zbiór opowiadań? Pożyjemy, zobaczymy :wink:

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2005-08-04, 09:14   

liko napisał/a:
czekac na nastepna czesc (i chyba ostatnią)?

No po tej części to ja też mam nadzieję, że to będzie już ostatnia, bo jakoś nie lubię czytać książek po to by się końcówki dowiedzieć za rok jak będzie napisana :wink:

kore17 
Student

Wysłany: 2005-08-04, 14:20   

Harry jest już po polsku - na torrencie albo do ściągnięcia rozdziałami na:
http://members.lycos.co.uk/harry6/
Tam też ponoć wkrótce cały ebook ;]

mechtylda 
Pierwszak

Wysłany: 2005-08-05, 16:57   

kore17 :D
dzięki za informację :mrgreen:

nilla 
Pierwszak
bard

Wysłany: 2005-08-05, 17:01   

Ciekawe jak bardzo ta polska wersja Polkowskiego (dobrze napisałam?:P) będzie różniła się od tłumaczonych ebooków, których na razie jest zatrzęsienie:)
Ta, którą podałaś według mnie jest nawet niezła, wiadomo, błędy się zdarzają:)
Ale chyba trudniej byłoby ją zrozumieć (tj. przyjemnia pochłaniać:)), bez przeczytania najpierw oryginału.
Co myślicie?

Odpowiedz do tematu