Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Rowling "Harry Potter and the Halfblood Prince&qu
Autor Wiadomość
karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-08-05, 17:09   

Jak się ładnie obrobi w Wordzie (hehe), to nawet wygląda toto ładnie. Swego czasu czytałam "Zakon Fenixa: w takim wlaśnie, nieoficjalnym tłumaczeniu i nie zauważyłam różnicy.

Błyśnij wiedzą!!

kore17 
Student

Wysłany: 2005-08-06, 17:02   

A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać??? :mrgreen:
Ja nie czytałam wprawdzie tego nieoficjalnego tłumaczenia, ale przeglądałam bodajże rozdział 1 i nie jest źle. W swoim pliku zmieniłam tylko jedno - Piecucha na Cissy - jakoś mi ten polski odpowiednik nie leży... Zobaczymy, jak sobie "oficjalny" tłumacz z tym poradzi :wink:

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2005-08-06, 17:28   

A ja w sumie po tym jak przeczytałem po angielsku to nawet nie czekam tak bardzo na polską wersję. Po co skoro już znam treść. Aż takim Potterowcem nie jestem

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-08-09, 12:46   

Mój angielski nie jest (na razie :) ) tak dobry, żebym mogła pokusić się o przeczytanie tak grubej książki. Może kiedyś spróbuję, na razie zabrałam się za tłumaczenie. Ściągnęłam sobie takie w pdf-ie (chociaż nienawidzę pdf-ów :) ), po wstępnej korekcie, z obrazkami (te obrazki mnie najbardziej przekonały :) ). Na razie, po przeczytaniu paru stron mam wrażenie, że tłumacz albo nie radzi sobie z tłumaczeniem z angielskiego, albo ma pewien kłopot z polskim. Myślę jednak, że potem będzie lepiej, zwłaszcza, że poszczególne rozdziały tłumaczyły inne osoby. Trzeba przyznać, że poszło im to szybciutko, więc się juz nie czepiam. Wolałabym przeczytać to "prawdziwe" tłumaczenie, ale nie będę czekać do stycznia. Nie jestem, jak agreholt, Potterowcem,ale mam koleżankę - fankę i będę ją torturować: a ja już czytałam i wiem, co było dalej, ha :twisted:

Błyśnij wiedzą!!

dinky 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-08-09, 17:02   

Przeczytałam ten tom chyba najszybciej z wszystkich części :) Mi też brakowało pewnego rodzaju zakończenia, zwłaszcza po takim mocnym akcencie na koniec książki - ci, co czytali, wiedzą o czym mówię. Niestety po przeczytaniu książka pozostawia taki niedosyt, że nie wiem, jak wytrzymam te kolejne dwa lata (Rowling w jednym z wywiadów powiedziała, że na następną część poczekamy minimum właśnie tyle :cry: ).

kore17 
Student

Wysłany: 2005-08-10, 09:22   

Nie no to już przesada - 2 lata? A przecież koniec ponoć już ma... Jak ja tyle wytrzymam? Po 6 więcej pytań niż odpowiedzi a tu na 7 trzeba tyle czekać. Załamałam się :(

dinky 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-08-10, 13:02   

Fragment tego wywiadu:

"-Michael Farr for Indigo books and music - When is the seventh book going to finally come out because it took two years for this one to come out?

-JK Rowling: I am going to say now I think it will be at least another two year wait (groans). Sorry, I think it probably will be just being realistic. My plan is to start writing seriously at the end of the year because I still have a very young baby, although I am doing some work on it at the moment." :(

Newcomer 
Pierwszak
SoulReaver

Wysłany: 2005-08-16, 21:18   

Ja jednak myśle że te 2 lata to troszkę przesada fani jej żyć nie dadzą :)

harwi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-14, 14:53   

Ja też chetnie przeczytam przydało by sie poczwiczyc angielski no i odrazu miec tłumaczenie po "Polskiemu" :D Musze rozejrzeć sie pilniej po sieci! :mrgreen:

Rachel 
Towarzysz

Wysłany: 2005-10-14, 19:26   

eh... czemu to aż dwa lata!!

harwi 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-10-17, 11:16   

Jeszcze raz podziekowania dla Andy juz nie musze buszowac po sieci wszystko mam tylko brakuje czasu na czytanko ale moze w weekendzik sie cosik znajdzie

vtomek 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-12-07, 00:34   

jak dla mnie w hp6 brakuje pomysłów cykl coraz bardziej "mrocznieje"
i to jedyny konkretny wątek tej częsci
niestety hp zaczyna rozmywać się podporządkowując się komercji
i entej ilości części
tyle materiału powinno starczyć na 1/4 tomu
choć dalej czyta się bardzo przyjemnie
pozdrawiam

jorj 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-18, 23:07   

ciekawa ale widac ze autorka pisze juz "na odp...ol" bo powoli zaczyna wykanczac glownych bohaterow i jak to powiedziala wykonczy rowniez HP...blad polega na tym ze jest filmowana prawie natychmiast po napisaniu co umozliwia wywierane presji na fabule przez fanow...

HuciQ
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-23, 23:32   

No cóż jak dla mnie nie jest już to to samo co pierwsze 3 tomy ale nadal czyta się dobrze. Panuje już inny bardziej mroczny klimat i brakuje tego czegoś z pierwszych częśći.

jakis 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-07-16, 12:10   

a mnie, osobiście, nie przeszkadzało może tyle to, że więcej dostałam pytań niż odpowiedzi, ale raczej zniesmaczył mnie wątek romansów głównych bohaterów. wydało mi się to trochę przesłodzone i jakby... skomercjalizowane? może niezupełnie, ale mniej więcej.

a może jestem po prostu przewrażliwiona na punkcie wyższych uczuć *-*

[ Dodano: 2006-07-16, 12:10 ]
ach, no i oczywiście nic nie pobije piątki i trójki! ^^

córka jakiegoś, czyli jakaś. chyba

redziu 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-09-17, 13:27   

Po obejrzeniu filmów zabrałem się do książek. O dziwo muszę powiedzieć, że filmy bardziej mi się podobały niż książka, co jest u mnie rzadkością. Pewnie dlatego , że książka jest napisana dla dzieci, a film zrobiony już bardziej dla młodzieży :D . Co nie zmienia faktu, że i tak warto to przeczytać. Ja osobiście czekam z niecierpliwością na ostatnią część.

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2006-09-17, 19:46   

A ja nie wiem czy chce ja czytać. O ile pierwsze 3 tomy były dla mnie po prostu świetne, to potem zaczyna się coraz bardziej "pisanie na siłę". Zakończenie "Zakonu feniksa" mnie wnerwiło strasznie :twisted: - uśmiercono mojego ulubionego bohatera. "Książe pólkrwi" mnie rozczarował totalnie. a co do ostatniego tomu to wiadomo jak się skończy- Harry i pewnie jeszcze kilku innych bohaterów zginie....

tatkog 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-10-03, 10:42   

niestety bohaterowie dorośleją to i scenariusz z bajkowego w kryminał

Tagira Ikonoka 
Przedszkolak
princes of fantasy

Wysłany: 2007-05-13, 20:01   

Przeczytałam i czuje niedosyt duży niedosyt. W tym tomie jest zdecydowanie więcej tajemnic i niedopowiedzeń ni ż w poprzednich. Mam wrażenie że Rowling pisze teraz bardziej na siłe, żeby skączyć serie. Alee to nie zmienia faktu że z niecierpliwością czekam na 7 część.

Odpowiedz do tematu