[Krm] Forsyth - Msciciel
Odpowiedz do tematu

: [Krm] Forsyth - Msciciel
W komentarzu wydawniczym napisano, ze jest to jego najlepsza ksiazka Forsytha od lat. Nad jej ocena w porownaniu z innymi pozycjami z dorobku tego autora mozna dyskutowac, lecz ksiazka jest naprawde niezla. Lzejsza od “Akt Odessy” czy “Czwartego Protokolu” i bardziej w stylu “Negocjatora” czy nawet “Bez skrupulow” Clancy’ego.

W skrocie poczatek akcji mozna by opisac tak:
Rok 1995 – Bosnia i Hercegowina. Mlody i pochodzacy z niebiednej amerykanskiej rodziny chlopak postanawia pojechac do BiH, zeby sie na cos przydac. Nie wie dokladnie komu i na co, ale chce. Trafia na mala charytatywna organizacje, ktora zajmuje sie dostawa zywnosci, kocow itp. Dla ludzi dotknietych wojenna pozoga. W trakcie misji w BiH owze mlody ideowiec, jego przewodnik oraz szostka sierot zostaja brutalnie zamordowani przez grupe Serbskich bandytow-nacjonalistow lub – jak kto woli - czlonkow jednej z paramilitarnych grup serbskich.

Nie ma strachu. Niczego nie ujawniam. Mord opisany jest na pierwszej stronie.

Dziadek zamordowanego (nie musze dodawac, ze dobrze sytuowany i z kontaktami), postanawia najpierw dowiedziec sie kto to zrobil a potem sprowadzic sprawce do Stanow i osadzic. Co nie jest takie proste, bo w sprawe zamieszana jest ulubiona dziewczynka do bicia amerykanskich autorow czyli CIA.

Ale o tym juz musicie poczytac sami lub ewentualnie poprosic kogos, zeby Wam poczytal.
W sumie ksiazke czyta sie dobrze a miejscami nawet bardzo dobrze. Oddalone od siebie w czasie i przestrzeni watki, opisane w pierwszej czesci “Msciciela” zbiegaja sie stopniowo wraz z postepem akcji.

Polecam “Msciciela” nie tylko milosnikom Forsytha ale takze milosnikom kazdej dobrej ksiazki.

Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 12:40, w całości zmieniany 1 raz
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!!!"
:
No to zabieram się do szukania . Myślałem, że po "Negocjatorze" Forsyth sią skończył ale z tego co tu widzę - ma jeszcze szansę na sukces :)

"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
:
Jigs bardzo ładnie zrecenzowałeś nową książkę Forsytha :mrgreen: . A może miałbyś ją w formie ebooka??:D

:
Mnie to się tak podobało, ale jeżeli chodzi o recenzje to postaram się coś napisać - w sumie mam tego autora wszystkie (u nas wydane) książki

:
andrew

Niestety nie mam, ale kupuje skaner :wink:

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!!!"
:
Zobaczę co mam to może nie bedziesz musiał

:
A to byloby cudnie. Ale co mi tam. I tak kupie skaner. Jak nie Msciciel to moze cos innego.

:
Jigs napisał/a:
andrew

Niestety nie mam, ale kupuje skaner

No to do dzieła :) Będę czekał z utęsknieniem na jakąś dobrą wiadomośc. Tym bardziej, że ostatnio mam tak ogromnego pecha i straciłem tak dużo kasy, że nie wiem kiedy coś sobie kupię. Pozostaje mi życzliwośc moich przyjaciół :D z forum i możnośc pożyczenia od nich fajnych książek. Przynajmniej się odstresuję.
andy, na Twoje nieprzebrane zasoby też liczę :)

"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
:
andrew napisał/a:
andy, na Twoje nieprzebrane zasoby też liczę

Nie takie nieprzebrane, ale może dość spore, napisz co Cię interesuje - może mam, a jak mam to pożyczę

:
Jigs, czy mozesz przeslac mi Msciciela?
bardzo prosze.spodobala mi soe Twoja recenzja.

Proszę. Naprawdę ładnie proszę. Proszę prośby zamieszczać w poszukuję
albo na pw, bo będę gryzł

wściekły :lol: (dwuznacznie brzmi, co)derbullaw

Si tibi vis omnia subicere, te subice rationi.

--
korzystam z: IPhone 3G
:
mi sie akurat srtednio podoba pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum