Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Thomason Dustin, Caldwell Ian - Regula Czterech
Autor Wiadomość
Jigs 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-08-03, 17:41   [Krm] Thomason Dustin, Caldwell Ian - Regula Czterech

Musze przyznac, iz mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej ksiazki. Kupilem ja zachecony notka wydawnicza, w ktorej opisano ja jako utwor w stylu “Kodu Leonarda Da Vinci”. A ze “Kod” czytalo mi sie lekko, latwo i przyjemnie to liczylem na tego typu lekture. I sie przeliczylem. “Regula” jest w rzeczywistosci diametralnie od “Kodu” rozna. Wspolne jest tylko to, ze zarowno w “Kodzie” jak i “Regule” chodzi o rozwiazanie zagadki z odleglej przeszlosci. To tak jakby porownac jakikolwiek kryminal z “Imieniem rozy” uzywajac argumentu, wspolnym tematem jest rozwiazanie tajemnicy szeregu morderstw.
Akcja nie jest tak wartka jak u Browna ale tez nie tak plytka. Pelno w ksiazce reminiscencji glownego bohatera, co czyni ja bardziej interesujaca lecz ma zdecydowany wplyw na szybkosc przebiegu wypadkow.
Mozna powiedziec, ze tematem “Reguly” jest rozwiazanie tajemnicy ukrytej przez XVI-wiecznego autora w ksiazce, ktora pozornie opowiada o sennych marzeniach mlodego czlowieka. Kiedy jednak odkryje sie kod do czytania poszczegolnych rozdzialow, to spod banalnego tekstu wylania sie historia i tajemnica weneckiego wielmozy, uwiklanego w religijny konflikt. Na tym tle opisana jest rywalizacja pomiedzy naukowcami, probujacymi przypisac sobie zasluge w rozwiazaniu tajemnicy.
Ci, ktorzy lubia (jak ja), zeby ksiazka zawierala jakis watek damsko-meski, takze sie nie zawioda.
I chociaz autorom 6 lat zajelo napisanie “Reguly” to jednak zostawili furtke do jej kontynuacji. Nie ma chybe jednak szansy, zeby ukazala sie wkrotce, co?
Ostatnio zmieniony przez Tifa Lockhart 2009-10-07, 16:59, w całości zmieniany 2 razy  

totmes526 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-01-05, 19:21   

Rzeczywiście-ksiązka przereklamowana

Odpowiedz do tematu