[Fan] Carey Jacqueline - Strzała Kusziela
Odpowiedz do tematu

: [Fan] Carey Jacqueline - Strzała Kusziela
Myślę, że autorkę tej powieści swobodnie można nazwac wschodzącą gwiazdą i to gwiazdą pierwsze wielkości :)
Jeśli macie odwagę i ochotę przedzierac się przez pierwszych 150 - 200 stron by potem zostac bezlitośnie porwanym przez historię dziejów Fedry, to zachęcam. Warto.
Fedra jest jedną z wychowanek Dworu Nocy a właściwie jednego z tworzących go Trzynastu Domów Kwitnących w Nocy.
Jest po prostu kurtyzaną. Haczyk tkwi w słowach : "po prostu ". Tu nic nie jest proste. Zaciekłe intrygi, wojny podjazdowe z uśmiechem na ustach to codziennośc. Fedry nie można nazwac kurtyzaną ( mimo, że przed chwilą to zrobiłem ). To mocne niedopowiedzenie. To tak jakby powiedziec, że stojący obok najnowszego Rolls - Royc`a Trabant to też samochód. Niby tak ale.....no właśnie.
Fedra no Delaunay jest naznaczona swoistym piętnem. Ma krwistoczerwoną plamkę w oku. I to stanowi o jej przeznaczeniu. Mówi się o niej, że została trafiona Strzałą Kusziela - cierpienie przynosi jej niezrównana rozkosz.....
Fedra zostaje wplatana w skomplikowaną i splątaną intrygę dworską, gdzie każdy może byc wrogiem mimo, że był przyjacielem. Dramatyczne wydarzenia, walki na śmierc i życie, upokorzenia, zdrady, knowania polityczno - dworskie, to właśnie czeka Fedrę.
To z pewności jedna z najbardziej wciągających książek, jakie miałem przyjemnośc czytac. Przykuwa uwagę :idea:
Jedynym minusem dla wielbicieli fantazy jest to, że jest jej..... bardzo niewiele. To troszkę tak jak u R.R. Martina. Otoczka fantastyczna została zredukowana do rozmiarów ziarnka pieprzu. Jest przyprawą a nie celem samym w sobie.
Reszta to walka o tron ( jak wyraża się jedna z bohaterek powieści : "gra w trony " ).
Wszystkim wielbicielom wspaniałej zabawy, łotrostw i intryg na poziomie królewskim, oraz czegoś co można nazwac "gambitem pionka" ( ci, którzy znają Zahna wiedzą o co chodzi :) ) gwarantuję świetną lekturę. Polecam.

Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 12:21, w całości zmieniany 2 razy
"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
:
Zaczęłam czytać Strzałe Kushiela - szczególnie że niedługo wychodzi część 2. Na razie to marne początki powieści, ale jest wciągająca - to fakt. Jeśli tak dalej pójdzie, to chyba się będę musiała zgodzić z opinią o pani Carey :wink:

:
kore17 napisał/a:
Zaczęłam czytać Strzałe Kushiela - szczególnie że niedługo wychodzi część 2. Na razie to marne początki powieści, ale jest wciągająca - to fakt. Jeśli tak dalej pójdzie, to chyba się będę musiała zgodzić z opinią o pani Carey

Wierz mi kore, z niecierpliwością będę oczekiwał na Twoją opinie po przeczytaniu całości :)

"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
:
Wracam posłusznie po przeczytaniu i jedno muszę powiedzieć - wierzyć się nie chce, że tyle akcji jest w jednej książce. Rzeczywiście przez pierwsze strony może tempo nie było aż takie, ale nie powiem, żebym była znudzona. A potem było już tylko lepiej. Tyle intryg, pościgów, wojny i miłości, że nie można się oderwać. A zakończenie jest zdecydowanie intrygujące. Bardzo wciągająca lektura. Już się nie mogę doczekać części drugiej.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum