Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Ziemiański Andrzej "Achaja"
Autor Wiadomość
derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2005-11-08, 20:23   

Wolfie jesteś pierwszą osobą, której się podobała trzecia część "Achaji". Możesz bardziej rozwinąć, dlaczego :?:

bobbat 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-11-08, 22:21   

czy dobrze zrozumiałem zakończenie i czy do końca nie wiadomo że została zamurowana zywcem w murach miasta bo przecież byłaby to wspaniała mozliwośc rozpoczecia czwartego tomu pomyslcie tysiąc lat uwiezienia -czyste szaleństwo

naroj 
Przedszkolak
Widzę Cię...

Wysłany: 2005-12-04, 13:04   

"Achaja" ani mnie nie zawiodła ani nie powaliła.... Ciekawa pozycja wśród innych książek do której można czasem powrócić...

3 tom może nie był zbyt dobry ale w końcu mogłoby być gorzej...

MaaG 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-01-10, 02:32   

ja podzielam tendecje spadkowa czyli im puznijejszy tom tym gorzej ale co jak co jest to pierwsza ksiarzka ktura kupilem nie z wyprzedarzy i wcale nie zaluje ;) ... no dobra zaluje trzeciej czesci no ale...

P.S. wirus ten to byl zakrecony :P i dotad nie rozkminilem dlaczego ten czarodziej sie nie porozmnarzal na calym swiecie :P

fraszek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-07, 12:20   

Moim zdaniem autor zostawił sobie na tyle dużo nie dokończonych wątków i ogromną bramę w postaci ostatniego zdania, że można oczekiwać kontynuacji (tylko czy autor będzie miał koncepcje ;) ). Z większości opisów wynika, że nawet po mniej ciekawej 3 części i tak większość kupi lub conajmniej przeczyta 4 część :) , a nic tak nie mobilizuje jak fani (miejmy nadzieję).
Ja również jestem bardzo ciekawy co dalej, w końcu nikt Achaji nie uciął głowy.

Sirius 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-07-12, 15:09   

Moim zdaniem cała seria jest godna przeczytania :) pierwszy tom mnie zachwycił a reszta nie była aż tak bardzo "gorsza" :p :p Pozdrawiam i zachęcam serdecznie do przeczytania Achajki 8) 8)

ciastek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-07-29, 15:02   

a dla mnie super bylo 2,5 tomu :) a potem to sie jakos za szybko skonczylo :D - tak szast prast :)

[ Dodano: 2006-07-29, 15:13 ]
a pana ziemianskiego polecam "przesiadke w przedpieklu" - jedna z lepszych ksiazek czyta w moim zyciu. Kiedys byla wydana pod pseudonimem ale jakis czas temu wyszla tez juz jako ziemianski :)

saszka12345 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-09-30, 12:32   

Jestem podobnego zdania co MaaG, czy dalej w las tym ciężej autorowi się pisze.
Majbardziej zachwyca pierwsza częśc, po niej nie można doczekać się drugiej. a trzecia troszeczkę oderwana - chociaż warto przeczytać :) .
Sądzę ,że Ziemiański napisze inną sagę niż będzie kontynuował Achaję - faktycznie chyba brak mu troszkę pomysłu na kontynuacje, po tak spektakularnym sukcesie pierwszej części.

saszka12345

cygan 
Pierwszak

Wysłany: 2006-12-19, 14:47   

Po wypowiedziach userów - nie tylko na tym forum - zdecydowałem się przeczytać Achaję, by się samemu przekonać i wyrobić sobie własne zdanie. Za dużo było szumu w okół tej powieści by przejść obojętnie obok niej. No i zdania nie zmieniłem - za dużo jednak było szumu. Oceny się nie podejmę, bo któż to ja niby jestem by innych oceniać? Mogę natomiast, opisać własne wrażenia.
Po przeczytaniu pierwszą moją myślą było to, że powieść ta jest nie równa. Są momenty że czyta się ją z zapartym tchem, ale dużo jest też takich gdzie najzwyczajniej w świecie mnie nudziła. Wątek z czarownikiem Meredithem, moim zdaniem, był dołączony na siłę żeby powieść tę zaliczyć do gatunku fantasy, bo akurat to jest w modzie. Równie dobrze mogłaby być to powieść przygodowa, bez tych udziwnień w postaci czarów.
Podsumowując powiem tak: przeczytałem i teraz już wiem o czym jest mowa. Zachwycony na pewno nie jestem, jest duuużo książek przygodowych, fantasy czy innych gatunków, które o wiele większe wrażenie na mnie wywarły. Przeczytać na pewno warto chociażby dlatego, żeby wiedzieć w jakim kierunku zmierza nasza rodzima literatura fantasy. Na pewno nie jest to książka do której się wraca. Takie jest moje zdanie. :)

pawlas 
Przedszkolak

Wysłany: 2007-06-23, 01:51   

achaję czytało mi się szybko;) ziemiański ma kilka naprawdę fajnych pomysłów, zwłaszcza pokazywanie wielu spraw (np wojny) od "technicznej", zwykle pomijanej strony. w książce jednak irytowały mnie te wszystkie wstawki z torturami, prostytucja itp, wyglądało to przecież jakby autor w achai opisywał swe sadomasochistyczne zapędy :p generalnie czuję książkę raczej na + ale w wielu miejscach naprawdę mnie męczyła-z jednej strony nie dało się od niej oderwać, ale z drugiej wkurzała typową dla fantasy manierą i tym o czym wspomniałem wcześniej

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2007-08-01, 23:27   

Po Waszych komentarzach mam różne opinie generalnie złe, be itp, lae czemu jakieś konkrety, ja sam powiem że 3 tom nie był rewelacyjny, lae znowu tę nie taki, żeby zjechać go do dna cała trylogia jako taka całkiem fajna i 3 tom mojego zdania nie zmienił, nie żałuje kasy za tą knigę.

Ale z drugiej strony miliony ludzi nie może sie mylić... czy naprawde? Miliony much siedzą na gównie i im dobrze.Czy to znaczy, że mają super, nie tak do końca chyba. Przeczytaj i miej swoije zdanie!

[ Dodano: 2007-08-01, 23:29 ]
Sory, zapomniałem o xiachowaniu. Dawno mnie tu nie było chodziło mi o gów.no :) jakby ktoś sie nie zorientował :lol:

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2007-08-02, 14:36   

A ja zgadzam się z Cyganem, ta powieść jest nierówna, czasami śmiga sie po niej jak łódką po jeziorze i nawet nie wiadomo, kiedy rozdziały mijają, a niektóre momenty nie przemawiają do mnie... być może faktycznie III tom nie jest szczytem marzeń, ale... noooo tak 7 punktów w 10-punktowej skali. :)

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu