Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: weronik
2008-03-01, 22:23
Koniecznie obejrzyj
Autor Wiadomość
weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-03-01, 12:35   

bahus napisał/a:
faktycznie... kalendarz mnie zmylil... wiec jak w nocy to raczej sie nie obejrzy...
w PN do prac

Pozostaje nam skrót w poniedziałek czy wtorek :/

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

olla
Przedszkolak
olla

Wysłany: 2006-03-01, 14:02   

A ja obejrze sobie, tym bardziej że w ubiegłym roku nasza TV podarowała sobie transmisję na żywo. Skróty w następnym dniu to już nie to samo. Obawiam się jednak że nie zdążę do końca (jak zwykle będzie poślizg)bo o 7 (poniedziałek) do robotyyyy :cry: .

webber 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-03-01, 18:34   

MAŁA strata nie widzieć. Coś jak przegapić koncert golców :wink:

jarek0z
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-09, 16:44   

troszke offtopa zrobiliście, wracam do tematu
HBO - 10.03.06 - 21.00 Rzym kolejne odcinki
z pop.-naukowych
National Geografic - 10.03.06 - 11.00 Atak robali - film pokazuje jak niebezpieczne sa małe stworzenia, jak wyrafinowane metody stosuja by zabic przeciwnika

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2006-03-20, 09:35   

KONIECZNIE!!! Dzisiaj-program pierwszy o godzinie dziewiętnastej!!! SMERFY!!!

MUSICIE TO OBEJRZEĆ!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mój status

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-03-20, 10:12   

Leonida napisał/a:
KONIECZNIE!!! Dzisiaj-program pierwszy o godzinie dziewiętnastej!!! SMERFY!!!

MUSICIE TO OBEJRZEĆ!

:lol: :lol: :lol:
Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las, przed ekran dzis zapraszam was ....
Moja ulubiona piosnka :lol:

Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2006-03-20, 12:00   

Leonida napisał/a:
SMERFY

:jupi: Jak ja dawno nie widziałam smerfów! ...no dobra - z miesiąc temu widziałam, ale smerfów nigdy za wiele. Jakby leciały jeszcze Muminki to już full wypas :]

weronik napisał/a:
Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las, przed ekran dzis zapraszam was ....
Moja ulubiona piosnka

A to chyba do "Soundtracka" trzeba przenieść :wink:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-03-20, 12:30   

Eskevar napisał/a:
Jakby leciały jeszcze Muminki to już full wypas

Lecą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na TVP 1 <chyba> - bo ostatnio śpiewałam sobie piosnke przed Tv o muminkach :] :oops:
Eskevar napisał/a:
A to chyba do "Soundtracka" trzeba przenieść

:lol: :lol: :lol:
To i piosnke o muminkach :lol: :lol:

marta62782
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-20, 18:20   

ja tam polecam smerfy. bajka mojego dzieciństwa:)

krystianx 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-04-22, 17:15   

ostatnio w tv byl wazniak. to teraz staruszek jest...

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-05-09, 12:47   

Dzis o 20.50 na polsacie PODZIEMNY KRĄG :mrgreen:

"Podziemny krąg" to opowieść człowieka, który stanął na życiowym zakręcie, w obliczu próby: poznajemy go na dachu budynku, który zaraz ma wylecieć w powietrze, trzymającego w ustach rewolwer. Ów mężczyzna, określony jako Narrator, to trzydziestoparoletni yuppie, który wydawać by się mógł wybrańcem losu: ma dobrze płatną pracę, perspektywę awansu, eleganckie mieszkanie. Odczuwa jednak wewnętrzną pustkę, sukces nie sprawia mu radości, dręczy go poczucie niespełnienia. Do tego stopnia dał się wciągnąć w wyścig szczurów, nazywany eufemistycznie "samodoskonaleniem", że zapadł na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w terapeutycznych grupach wsparcia, gdzie poznaje bezczelną i cyniczną Marlę, która zbiorową psychoterapię traktuje jako darmową rozrywkę. Pewnego dnia w samolocie Narrator poznaje tajemniczego Tylera Durdena, który zarabia na życie handlując mydłem. Durden to ucieleśnienie marzeń człowieka zniewolonego: kpi ze wszystkiego i wszystkich, za nic ma "samodoskonalenie". Uważa też, że człowiek rozwija się, doświadczając bólu i nieszczęść. Kiedy mieszkanie Jacka dziwnym trafem wylatuje w powietrze, Tyler oferuje mu lokum u siebie - w dziwacznej ruderze, która cudem trzyma się w całości. Wyzywa jednak Narratora na przyjacielski pojedynek bokserski na gołe pięści. Wkrótce zamieszkuje z nimi również Marla, która zostaje dziewczyną Tylera. Między mężczyznami rodzi się dziwna przyjaźń. Zaczynają odbywać regularne walki, w których z upływem czasu bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, sekretny klub. Jego członkowie swoje frustracje i agresję wyładowują najpierw na ringu, później także w aktach wandalizmu i terroru. Ale sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli założycieli klubu."

Polecam osobom, które jeszcze nie widziały :lol:

[ Dodano: 2006-05-09, 12:53 ]
Acha dzis w Kocham Kino o 22.50 <TVP 2> POD OSŁONĄ NIEBA reż.Bernardo Bertolucci
"W latach 30. amerykański pisarz Paul Bowles odbył z żoną podróż po Afryce Północnej. Wrażenia z tej wyprawy opisał w wydanej w 1949 r. powieści "Pod osłoną nieba". Wykreował w niej przygnębiający obraz powojennego "straconego pokolenia". Książka zauroczyła Bernarda Bertolucciego. Trzy lata później światło dzienne ujrzała jej ekranowa adaptacja, w której główne role zagrali Debra Winger oraz John Malkovich. Dzieło Bertolucciego to nie tylko przenikliwe studium psychologiczno-obyczajowe, ale także hołd złożony potędze i urodzie afrykańskiej pustyni filmowanej po mistrzowsku przez Vittoria Storaro. Plastyczną urodę filmu doceniły: Brytyjska Akademia Filmowa i Telewizyjna, stowarzyszenie włoskich dziennikarzy i nowojorskich krytyków filmowych, przyznając "Pod osłoną nieba" nagrody za zdjęcia. Wiele słów uznania zebrali też autorzy muzyki - Ryuichi Sakamoto i Richard Horowitz uhonorowani Złotym Globem. W roku 1947 amerykański muzyk Port Moresby i jego żona Kit, pisarka, decydują się na podróż do Afryki Północnej. Oboje mają nadzieję, że egzotyczna eskapada pomoże im uratować ich małżeństwo, w którym dawna miłość ustępuje powoli miejsca rutynie. Towarzyszy im przyjaciel rodziny, George Tunner, wypalony wewnętrznie, pozbawiony zasad próżniak. Po przybyciu do portowego miasta na skraju pustyni wynajmują pokoje w hotelu i poznają parę ekscentrycznych Anglików: panią Lyle, fotografkę i autorkę przewodników, oraz jej syna Erica. Port wybiera się na spacer po mieście, spędza noc z prostytutką. W tym czasie Tunner uwodzi Kit. Wróciwszy do hotelu, Port jest świadkiem jego zalotów. Pod wpływem tego widoku decyduje się na podróż z Lyle'ami ich samochodem do miasta w głębi lądu. Kit i George podążają jednak za nimi pociągiem. Chcąc się pozbyć Tunnera, Port odsyła go razem z Anglikami, a sam zabiera żonę w głąb pustyni. Wkrótce dostaje silnej gorączki, okazuje się, że zachorował na tyfus. Mimo troskliwej opieki Kit, umiera. Kobieta decyduje się kontynuować samotnie przeprawę przez pustynię, nie wiedząc jeszcze, że ta podróż całkowicie ją odmieni."

A dla nocnych marków <jeśli jeszcze ktos nie widział> Fahrenheit 9/11 01.00 TVP 2

"Michael Moore od dawna uchodzi w filmowym świecie za twórcę bardzo kontrowersyjnego. Światową sławę przyniósł mu dokument "Zabawy z bronią", nagrodzony w 2002 r. Oscarem. W przypadku filmu "Fahrenheit 9/11" temperatura polemik osiągnęła jednak apogeum. Oliwy do ognia dolało jury festiwalu w Cannes, które przyznało Moore'owi w 2004 r. Złotą Palmę. Ponadto reżyser otrzymał tam jeszcze nagrodę FIPRESCI. Nikt nie miał wątpliwości, że były to nagrody "polityczne". Moore nakręcił bowiem film propagandowy, którym w roku wyborów prezydenckich w USA prowadził swoją własną krucjatę przeciwko prezydentowi George'owi Bushowi, ówczesnemu i - jak się okazało w listopadzie - także obecnemu gospodarzowi Białego Domu. Krytycy i publiczność "Fahrenheita" również od razu podzieliła się na dwa obozy. Jedni widzieli w dziele Moore'a niewybredny pamflet, nachalną żonglerkę faktami i filmową materią, a jego samego porównywali do takich ideologicznych manipulatorów na usługach reżimów totalitarnych, jak Leni Riefenstahl. Inni nazywali go utalentowanym twórcą mającym oko do szczegółów, świetne pomysły i ogromne poczucie humoru, działającym w imię misji, "budzącym amerykańskie dziennikarstwo z letargu politycznej poprawności", zmuszającym widzów do refleksji i zajęcia wyraźnego stanowiska. Podczas gdy zwolennicy reżysera podkreślali, że "Fahrenheit" podejmuje fundamentalne kwestie: demaskuje interesy rodziny Bushów z Saudyjczykami, w tym z rodziną ben Ladenów, wytyka nieudolne prowadzenie wojny w Iraku, obnaża oszustwo dotyczące rzekomych związków Saddama Husajna z al Kaidą czy posiadania przez Irak broni masowego rażenia, a wreszcie pokazuje, jak firmy naftowe powiązane z ludźmi ekipy Busha robią interesy na irackiej ropie, inni ripostowali, że na wiele z tych zarzutów nie ma dowodów, bądź że dowody, którymi posługuje się reżyser, są zwykłym kłamstwem. Moore nie ukrywał zresztą, że jest stronniczy i stosowane przez niego chwyty służą konkretnemu celowi. Pozostał przy tym do końca wierny wypracowanej konwencji satyrycznej impresji, quasi- dokumentalnego kabaretu."

Na weekend polecam <filmy z kręgu niezależnych czyli dla ... >

PASAŻERKA A. Munka – piątek TVP KULTURA godz. 17: 05 (lub sobota godz. 11.50)

"Przystępując do pracy nad "Pasażerką", ekranizacją powieści Zofii Posmysz pod tym samym tytułem, Andrzej Munk ( "Człowiek na torze", "Eroica", "Zezowate szczęście") powrócił do tematu wojny i okupacji, ale w sposób odmienny niż zwykle. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie na pokładzie transatlantyckiego statku pasażerskiego i w obszernych partiach retrospektywnych podczas wojny, w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tragiczna śmierć reżysera 20 września 1961 roku przerwała zdjęcia. Żaden z jego kolegów nie zdecydował się dokończyć za niego dzieła. Podjęto natomiast próbę scalenia, powiązania gotowych już fragmentów w jednorodną całość. Zadanie to wykonał bliski współpracownik Munka, Witold Lesiewicz. Przedstawiony w filmie świat obozów koncentracyjnych jest jednak w całości dziełem Munka: zarysowany oszczędnymi środkami, pozbawiony scen nasyconych okrucieństwem. W tłumie turystów zapełniających pokład transatlantyckiego statku znajduje się niemieckie małżeństwo, Walter i Liza (Jan Kreczmar i Aleksandra Śląska). Oboje niewiele wiedzą o swej przeszłości, ale tworzą harmonijny związek. W jednym z portów, do których zawijają podczas rejsu, na statek wsiada kobieta, która przypomina Lizie kogoś, kogo poznała przed laty, służąc w kobiecych formacjach SS w Oświęcimiu. Falą wspomnień wraca do Lizy obozowa przeszłość, a wraz z nią pamięć o jednej z więźniarek, na której Liza wypróbowywała esesmańskie metody "wychowawcze". Marta (Anna Ciepielewska), bo tak nazywała się więźniarka, nie dała się złamać. Wydawało się, że zginęła. Film wszedł na ekrany dwa lata po śmierci Munka w 1963 roku, budząc duże zainteresowanie. Zaprezentowany rok później na festiwalu w Cannes, został uhonorowany nagrodą FIPRESCI i wyróżnieniem honorowym jury. W tym samym roku otrzymał również nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Włoskich na festiwalu w Wenecji."

Mnie ten film bardzo poruszył. Ma w sobie klimat i pewną tajemnicę.
I choć powstało wiele filmów nawiązujących do obozów zagłady, ten chyba najbardziej do mnie przemówił i na długo pozostanie w mej pamięci.

Aimee i Jaguar - sobota TV 4 godz. 22.45

"Berlin, 1943 rok. Lilly jest żoną przebywającego na froncie oficera Wehrmachtu, patriotką, wzorową nazistowską matką czwórki dzieci. Jest jednak samotna i nieszczęśliwa. W poszukiwaniu prawdziwego uczucia wdaje się w liczne romanse. Felice to piękna i inteligentna Żydówka, która posługując się fałszywym nazwiskiem, pracuje w nazistowskiej gazecie i jednocześnie działa w ruchu oporu, przekazując informacje brytyjskiemu wywiadowi. Przypadek sprawia, że pewnego dnia kobiety spotykają się. Tak rozpoczyna się ich namiętny romans."

Bardzo wzruszająca historia miłosna, ale w odróżnieniu do Tajemnicy Brokeband Maountain <żeby zachęcić> film jest bardziej dynamiczny i wielowątkowy i może mniej sentymentalny.

A wy cos zapropunejcie czy bedzie to wyąłcznie mój prywatny topic

Ostatnio zmieniony przez weronik 2006-05-16, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

Mistress 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-05-12, 12:06   

weronik napisał/a:
Aimee i Jaguar - sobota TV 4 godz. 22.45

Kiedyś próbowałam to obejrzeć na HBO i niestety zrezygnowałam po 20 min. :/ Może dlatego że było po północy a ja śpiąca.

Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2006-05-12, 12:18   

Hannibal ma dziś lecieć :jupi: Z tego co pamiętam to będzie puszczany o 22.50, chyba na Polsacie. Nie jestem pewna więc niech to lepiej ktoś* sprawdzi.

*weronik :]

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-05-12, 12:19   

Mistress napisał/a:
Kiedyś próbowałam

Daj filmowi szanse :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-12, 12:27 ]
Eskevar napisał/a:
to lepiej ktoś* sprawdzi.

Eskevar napisał/a:
*weronik

nie musze znam program TV na pamiec :lol:
Polsat 22.50 8)
Mnie bardziej przypadł do gusty Milczenie owiec :mrgreen:
Dzis w Kocham Kino na TVP2 o 22.50 film nagrodzony oskarem ZABAWY Z BRONIĄ :mrgreen:
Ja jeszcze nie miałąm okazji, mam nadzieje, ze nie zasne i zdołam obejrzeć, ale po Faranheicie 9.11 musze powiedziec, ze jestem dosć ciekawa tego filmu :)

Mówi sie ze Moore nie jest obiektywny w swych filmach i nawet jesli to prawda <pokazuje tylko to co chce żebyśmy zobaczyli> to musze przyznać ze zdobył się na duzą odwagę bezposrednio atakując amerykańskie wladze i oskarżajac jej o obecną sytuację 8)
Jak by nie patrzac jego film potwierdzil moje obawy co do osoby Buscha i wladz USA.

" "Zabawach z bronią" Moore podejmuje problem przyczyn i skutków amerykańskiego zamiłowania do broni palnej i czasami sam jest zaskoczony wynikami poszukiwań. Punkt wyjścia jego filmu stanowi tragedia, do której doszło 20 kwietnia 1999 r. w Columbine High School w miasteczku Littleton w Kolorado, gdzie od kul dwóch nastolatków zginęło 13 osób. Swoich rozmówców Moore szuka zresztą nie tylko tam, spotyka ich w różnych miejscach USA, i wypytuje o ich stosunek do posiadania i dostępności broni. Przed kamerą wypowiadają się więc m.in. członkowie milicji w stanie Michigan - formacji paramilitarnej stanowiącej rodzaj straży obywatelskiej, którzy twierdzą, że posiadanie broni to z jednej strony konieczność w kraju tak niebezpiecznym jak Stany Zjednoczone, a z drugiej niezbywalne prawo. Przedstawiciel największego na świecie koncernu produkującego broń Lockheed Martin przekonuje go z kolei, że rakiety produkowane przez jego koncern służą przede wszystkim do celów obronnych. Rozsądkiem i trafnością wypowiedzi zaskakuje natomiast kontrowersyjny muzyk rockowy Marilyn Manson, który dopatruje się wzrostu agresji w społeczeństwie w osłabieniu więzi międzyludzkich, braku porozumienia, upadku wartości. Głównym winowajcą rosnącej agresji i liczby przestępstw z jednej strony, a stopnia "uzbrojenia" społeczeństwa amerykańskiego z drugiej, Moore czyni władze, które na mocy Drugiej Poprawki do Konstytucji uczyniły broń tak dostępną jak wszelkie inne przedmioty codziennego użytku: można ją kupić, podobnie jak amunicję, w supermarketach, a nawet... w banku, gdzie np. stanowi prezent dla nowych klientów otwierających tam konto. Ktoś, kto zamiast mozolnie oszczędzać na tym koncie, chciałby wzbogacić się szybciej, dokonując napadu na bank, nie musi więc nawet przynosić na skok własnego "gnata". Drugi oskarżony to media propagujące przemoc, pokazujące codziennie dziesiątki, a nawet setki scen morderstw, rozbojów itp. Oglądają je już kilkuletnie dzieci. U jednych takie sceny wywołują stany lękowe, u innych chęć naśladownictwa"

Ostatnio zmieniony przez weronik 2006-05-17, 08:04, w całości zmieniany 2 razy  

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-05-24, 13:47   

Dziś polsat 20.45 Do diabła z miłością - komedia romantyczna z Renée Zellweger. Ja jeszcze nie widziałąm tego <nie moje klimaty :/ >ale gra tam mój ulubiony aktor Ewan McGregor :oops: :oops: :oops: :mrgreen:

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-24, 14:13   

Obejrzyj (jak gdzieś dopadniesz) The Pillow Book z Ewanem i napisz co o tym sądzisz OK?

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-05-24, 14:24   

radec napisał/a:
Obejrzyj (jak gdzieś dopadniesz) The Pillow Book z Ewanem

No cholibka było niedawno chyba o telewizjii ale o jakieś kozmicznej porze i niestety przespałąm :/
radec napisał/a:
napisz co o tym sądzisz OK?

O ile się nie myle jest to film Grenewaya <czy jakoś tak> . Widziałąm jego 8 i 1/2 kobiety i choc lubie odwazne filmy, to ten mnie troche przeraził <relacje tatusia i syna najbardziej :lol: :lol: :lol: >

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-24, 14:34   

Ciekaw jestem Twojej reakcji na rolę Ewana. Ja też go bardzo lubię i muszę szczerze powiedzieć, że mnie trochę zaskoczył - trzeba jeszcze raz obejrzeć żeby ocenić.

Jeśli masz jakiś neutralny adres pocztowy np.: zaprzyjaźniony sklep, lub biuro to daj znać na PW.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2006-05-24, 14:39   

radec napisał/a:
Ja też go bardzo lubię i muszę szczerze powiedzieć, że mnie trochę zaskoczył

CZy po transpotting i mlodym adamie moze jescze zaskoczyć 8) :mrgreen:

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-24, 15:19   

Ciągniesz za język paskudnie. :)
Pamiętnik oglądałem wcześniej i miałem dosyć spory zamęt.

Odpowiedz do tematu