Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czym czytacie
Autor Wiadomość
Fabiolek 
Towarzysz
snajper

Wysłany: 2005-11-22, 12:29   Czym czytacie

8) Moje zapytanie ma motyw nieco egoistyczny. Jest tyle nowości w oprogramowaniu, że nie sposób tego sledzić. Dlatego może się dowiem czym kto czyta i ewentualnie, skąd to ściągnąc.
Czasami chciałbym się unowocześnić

:arrow: Ja osobiście używam
uBook (GowerPoint) versja 0,8 - ostatnia freeware; czyta wszystko oprócz .DOC, .LIT i .PDF
AcrobatReader (Adobe) versja 6 z lenistwa i z powodu tego, że można ją przyspieszyć
WordViewer 2003 - bo mam inną wersję Łotra do pisania (albo używam OpenOffice 2), a ten całkiem przyjemnie dzieli na stronki
MicrosoftReader - praktycznie nie używam do .LITów, bo je tranformuję przy pomocy -->ABC Amber LIT Converter v1.04 - freeware (ProcessText Group --> http://www.processtext.com/abclit.html), a to dlatego, że do czytania używam starej toshiby (486, 16 RAM, HD 500M, 50MHz), która nie może pracować z MicrosoftReaderem. Programik ten przekształca na bardziej ludzkie formaty

mój status

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2005-11-22, 12:52   

MSReader
Mobireader
e-booki czytam tylko w Ipaqu, lub telefonie. Te dwa formaty uważam za najwygodniejsze
jaro

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-11-22, 14:07   

A ja używam Microshit Word i jestem z tego dumny. :twisted:
No chyba że jakieś pdfy i lity. Ale nie chce mi sie instalowac dodatkowych progsow do czytania.

Wicked 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-11-24, 19:37   

tylko uBook, no i czasami adobe acrobat proffesional. A jak czegoś uBook nie może otworzyć to...robie wszystko, żeby mógł, bo dla mnie to jest program prawie idealny.

woytec60 
Pierwszak

Wysłany: 2005-11-26, 12:40   

MobiPocket Reader. Można obrócić tekst na ekranie, pozim/pion.

Thorn 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-11-26, 13:11   

Ja polecam kombinację:

- dowolny telefon z Symbianem
- Mobipocket Reader.

Co ciekawe, taka kombinacja może wyjść całkiem tanio bo:

- Na allegro można kupić np. uszkodzoną nokię 7650 bez zasięgu za około 150 zł.
Zasięg niepotrzebny, bo telefon jest potrzebny do czytania :)
- Koszt irda do komputera to jakieś 30 zł.

Korzyści: telefon ma jakieś 3 MB pamięci po zainstalowaniu MobiReadera. Zmieści się w niej mniej więcej 6 książek, które po prostu zawsze i wszędzie mamy pod ręką. Czytanie z ekranu jest naprawdę wygodne, szczególnie fajnie się czyta w nocy, przy zgaszonym świetle, gdy już nawet nie trzeba wstawać z wygrzanego łóżeczka, tylko zwyczajnie odkłada się telefon gdy ma się dosyć... :) Tekst można ustawić tak, by był wyświetlany na wyświetlaczu poziomo.

Konwersja książek do formatu Mobipocket trwa dosłownie chwilę, jeśli chcecie, mogę dokładnie opisać co i jak.

dedorka 
Docent

Wysłany: 2005-11-27, 18:47   

Tak naprawdę to wystarczy telefon z Javą.

Każdy pik .txt można przetworzyć programem TequilaCat BookReader 1.6.10 (beta) + Shell 1.8.5 do odpowiedniego formatu, wrzucić na komórkę i gotowe :)

Fabiolek 
Towarzysz
snajper

Wysłany: 2005-11-30, 20:27   

Thorn napisał/a:
Konwersja książek do formatu Mobipocket trwa dosłownie chwilę, jeśli chcecie, mogę dokładnie opisać co i jak.

:?: Jak możesz to opisz.
Z powodu nadmiaru wiedzy nie cierpiałem, a może się przydaćć nie tylko mnie

Wicked napisał/a:
A jak czegoś uBook nie może otworzyć to...robie wszystko, żeby mógł, bo dla mnie to jest program prawie idealny.

:!: :?: :!: Wicked, ty też jak możesz to powiedz jak to robisz.

Ostatnio miałem problem z z plikiem .PDB, który można było otworzyć tylko w >>iSilo<< czy czymś takim. Jest jakieś obejście problemu? (ogólnie temat: pliki zabezpieczone a uBook)

mój status

Xys 
Profesor
wiem,ze nic nie wiem

Wysłany: 2005-12-01, 08:23   

Ja osobiscie do plikow tekstowych korzystam z edytora tekstow w OpenOffice 2.0,
a do pdf - nie jestem oryginalny - Acrobat Reader 7 :)

Fabiolek 
Towarzysz
snajper

Wysłany: 2006-03-01, 17:47   

Znalazłem darmowy i leciutki >>foxitreader<< do czytania .PDF. Mieści się na jednej dyskietce i obsługuje się intuicyjne

mój status

zohar 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-03-02, 23:53   

tomeraider 3

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-03-03, 11:31   

Używam ubooka. Program według mnie świetny. Odpowiada mi na tyle, że nie próbują innych wynalazków. Jeżeli mi czegoś nie czyt ato konwertuje to do formatu rtf i wtedy wszystko idzie. Jest jakiś program do konwersji pdf i z nich też robie rtf.

yolanda666 
Licealista

Wysłany: 2006-03-03, 12:44   

A ja uzywam tylko Worda, jesli cos mam w .pdf to tez przerabiam do Worda :) .
Mam "malenka" obsesje na punkcie korekty i formatowania (czcionka, odstepy, akapity, itp.).
Nie wszystkie znalezione ksiazki wygladaja dobrze (bledy, literowki, niewlasciwe odstepy), a po przeczytaniu przeze mnie nadaja sie "do druku".
Probowalam kiedys IceBook Readera, ale mi sie nie podobal :/ (jesli ktos jest zainteresowany pelna wersja tego programu prosze sie zglaszac na PW).

bahus 
Student

Wysłany: 2006-03-03, 12:56   

Coz... ja uzywam worda i acrobata, czasami trzba lita przeczytac to sie go w dziecku microsofta czyta.
Swego czasu tez poprawialem ksiazki jak yolanda666, ale teraz juz czasu na to nie ma specjalnie. Staram sie po prostu niezauwazac bledow... choc czasami jest to faktycznie ciezka sprawa. Prawda yolanda666? :wink:

yolanda666 
Licealista

Wysłany: 2006-03-03, 13:04   

Prawda bahus :) , ale tak jak mowilam, to moja obsesja - ksiazki maja wygladac dobrze :twisted: Lubie czytac i edytowac - choc czasem kiedy bledow jest ekstremalnie duzo przymykam oko (z trudem) i po prostu czytam.

Caiman 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-06-21, 11:10   

u mnine tylko acrobat. kiedys mialem specjalna wersje (Acrobat Ebook Reader czy jakos tak) ale za kazdym razem gdy probowalem go wlaczyc to mi sie laptop restartowal lol. U kumpla jednak wszystko dzialalo ok, wiec jak ktos chce to moze sobie pposzukac tej wersji, bo wygladala calkiem niezle.

Shaggy 
Pierwszak
Nosferatu

Wysłany: 2006-06-23, 09:07   

iSilo > all

Fabiolek 
Towarzysz
snajper

Wysłany: 2006-06-23, 12:57   

Masz wersję płatną czy trial.
Możesz, że dwa słowa wiecej o tym programiku jako użytkownik (nie chodzi o reklamę tylko o wrażenia, jak się obsługuje, co czyta itp.)

mój status

Shaggy 
Pierwszak
Nosferatu

Wysłany: 2006-06-23, 19:56   

Wersje trial - poki mam trial nie chce wydawac pieniedzy ale wydaje mi sie, ze bede musial zainwestowac.

Program jest swietny, nie jest zapchany grafika przez co jest szybki i przejrzysty. Ma opcje w ktorej zapamietuje ostatnio otwarte dokumenty, poza tym zapamietuje w ktorym miejscu skonczyles ostatnio czytac dany ebook (to chyba podstawa).

Ponadto ma opcje automatycznego przewijania tekstu, efekt jest podobny do poczatkowych napisow w fimach Star Wars - tresc ebooka leci z dolu do gory non stop. Predkosc mozna ustawic do swojego tepa czytania. Troche to meczy wzrok ale IMO warto - wspaniala sprawa.

Ma jeszcze kilka innych gadzetow typu pokazywanie ile % ebooka sie przeczytalo itd.

Ja jestem bardzo zadowolony i nie szukam nic wiecej.

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2006-07-12, 12:50   

sry pomylka

Odpowiedz do tematu