Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Goodkind Terry - Pożoga
Autor Wiadomość
Newcomer 
Pierwszak
SoulReaver

Wysłany: 2005-11-27, 10:28   [Fsy] Goodkind Terry - Pożoga

Właśnie skończyłem najnowszą książkę Terrego i muszę przyznać, że wraca do formy po dwóch czy trzech książkach, których mogloby nie byc i nic by sie nie stało. Ta jest calkiem niezła. Może troszke wprowadzenia do intrygi na początek... Richard budzi sie nagle i spostrzega, że nie ma nigdzie Kahlan. Szuka jej, lecz nie znajduje. Mimo to cos znalazl... cały oddzial Imperialnego ladu. Mimo, ze jest niesamowity jakoś nigdy nie udaje mu sie odbic jednej strzaly i cieko ranny trafia do Nici, która ratuje mu zycie. Po kilku dniach budzi sie i spostrzega, że Kahlan dalej nie ma. Zastanawia się, gdzie ona jest. I tu wlasnie koncentruje sie intryga - nikt jej nie pamięta. Wszyscy o niej zapomnieli.... Nieźle jak na poczatek. Resztę musicie sami przeczytac :) W książce nadal sa te nieszczęsne powtórzenia (wiecie, te z magia addytywną i co tro Mord-Sith), ale nie są tak uciążliwe, więc nie bylo tak źle. Jest to częśc cyklu trzech książek. Ja juz sie nie mogę doczekac na następną. Bardzo polecam i życzę miłej lektury.

Tekst został poprawiony, ale bez ingerencji w treść i stylistykę.
Przyłączam się do prośby myshorka - Newcomer, postaraj się pisać poprawniej. Brak polskich liter można wybaczyć, ale przecinków już nie. Recenzja ciekawa, choć ciężko się czyta. Pozdrawiam
Karramba
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

Krauze 
Przedszkolak
Another Chanse

Wysłany: 2006-02-08, 13:27   

hmm ..zachecajaco sie to przedstawia. Szkoda tylko sie dowiedziec, ze znow pelno bedzie powtorzen...myslalem ze juz mu to minelo..

btw-12 ksiazek..prawie kazda przekracza 500s..grafoman? ..whatever

fraszek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-08, 16:00   

No trudno powtórzenia się przeskoczy;)
Oby tylko ciekawe były te trzy kolejne części i koniec?
Czasami aż się nie chce wierzyć, że sagi takie jak ta się kończą.
Choć czasami trzeba było przebrnąć przez kolejne tomiska to tę książkę i tak przeczytam - tak z przyzwyczajenia i dlatego, że nie lubię spraw niedokończonych.

Gola 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-16, 23:54   

Pożogę zaliczam do tych lepszych tomów Miecza Prawdy. Faktycznie powtórzenia trochę irytują ale może autor troszczy się o czytelników ze sklerozą (w końcu odległości czasowe pomiędzy wydaniami kolejnych tomów są znaczne :wink: ). Ja osobiście już nie moge doczekać się 10 tomu - chcę wiedzieć jak to wszystko się kończy!!
bo czyny zdradzą kłamstwo."
Piąte prawo magii T. Goodkind

Impuls 
Przedszkolak

Wysłany: 2007-01-26, 18:03   

ja też
Pożoga jest na przyzwoitym poziomie po kiepskim 7 i 8 tomie
akcja znowu wkracza do Nowego Świata, jest więcej dynamiki, więcej się dzieje i znowu mamy nasze ukochane Siostry Mroku 8)

brakuje mi tylko Kahlan...

Odpowiedz do tematu