Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Paolini Christopher cykl Dziedzictwo
Autor Wiadomość
karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2007-03-01, 13:31   

Skończyłam pierwszą część i jest OK, ale... No właśnie mam spore "ale". Książka jest zlepkiem najróżniejszych pomysłów z kilku(nastu) światów fantasty. Począwszy od imienia głównego bohatera, na nazwach miast i imionach innych kończąc( najwięcej znalazłam z gier/książek Forgotten Realms). Sam świat bardzo przypomina mi Śródziemie Tolkiena, a Saphira jest jakby żywcem wyrwana z cyklu o jeźdźcach smoków A. McCaffrey( z tą różnicą, że tam niebieskie bywały tylko samce :) ).
Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że czyta się lekko i przyjemnie. Dodatkowo podziwiam talent autora- napisać takie tomisko w jego wieku- nie lada sztuka :)

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2009-02-07, 16:07   

Szczerze? Przez "Eragona" jakoś przebrnęłam, w sumie nawet przyjemnie się czytało, ale bez żadnej rewelacji. Absolutnie nic bym nie straciła, nie zapoznawszy się nigdy z tą powieścią. Jest dużo lepszych książek z tego gatunku, nad którymi mogłabym tracić czas, Drugą część cyklu przeczytałam jakoś tak z obowiązku i raczej mi się dłużyła. Do trzeciej na razie się nie zabieram, zupełnie mnie nie ciągnie, a wieść jakoby miała powstać czwarty tom lekko mnie zirytowała. Bardzo nie lubię, gdy cykl ciągnie się w nieskończoność, tylko i wyłącznie po to, by wypełnić autorowi portfel.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-02-07, 16:56   

Ravena napisał/a:
Szczerze?
W opiniach o książkach zawsze liczymy na szczerość. :)

Ravena napisał/a:
Bardzo nie lubię, gdy cykl ciągnie się w nieskończoność, tylko i wyłącznie po to, by wypełnić autorowi portfel.
Mam to samo. 8)

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu