Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Lewis - "Opowieści z Narnii"
Autor Wiadomość
sknerek
Gość
Wysłany: 2004-08-30, 23:24   [Fsy] Lewis - "Opowieści z Narnii"

Recenzji pisac nie umiem
Wiem tylko, że jeśli kiedykolwiek będę miała dzieci, to będą to pierwsze dłuższe książki, które im przeczytam. W tej książce urzeczywistniają się wszystkie moje dziecięce marzenia (inny świat, do którego przechodzi się np. przez szafę i wiele innych)
Macie dzieci? Przeczytajcie im to lub dajcie do przeczytania.
Nie macie dzieci? Możecie przeczytac sami

Qrcze, chcę wstawić załącznik, a tu nic... :(
Trudno.. Spróbuję kiedy indziej :(
Dla wtajemniczonych - ebook na skrzynce :)
Ostatnio zmieniony przez andy 2009-10-07, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  

chojak_01
Gość
Wysłany: 2004-08-31, 15:35   

Czy mogłabyś przesłać mi tą książke na maila?
Byłbym Ci bardzo wdzięczny.

Mój mail chojak_01@o2.pl

scarlet witch
Gość
Wysłany: 2004-08-31, 20:01   

jejku, jush tyle czasu minelo odkad to czytalam... i co jakis czas mam ochote do tego wrocic, tylko czsu nie znajduje :wink: ale sknerek, ma racje: jesli macie dzieci, to im to poczytajcie :wink:

Pinky
Gość
Wysłany: 2004-09-01, 02:55   

Zeby nie bylo ze to typowo dziewczeca literatura. Wspaniale sa opowiesci z Narni, kto nie czytal niech zaluje. Wiwat Ryczypisk ! Zabawne ze wiele ksiazek o tresci zabarwionej nawet w niewielkim stopniu religijnym przekazem mnie odrzuca, ale w przypadku Opowiesci jest inaczej. Chyba od Narni i jej swiata zaczela sie moja przygoda z Fantasy, kiedy oczami wyobrazni zobaczylem samotna latarnie w lesie to przeszedlem chyba przez magiczna szafe i wkroczylem w swiat magi z ktorego nie ma juz odwrotu.

alberht
Gość
Wysłany: 2004-09-04, 23:17   

chciałem dodać załącznik, ale otrzymałem komunikat o przekroczeniu limitu na wszystkie załączniki... :/ szkoda, ale jeżeli ktoś będzie chciał ten cykl, to prosze o kontakt przez PW lub maila mam 'Opowieści z Narnii', tomy 1 - 7
1. Siostrzeniec Czarodzieja
2. Lew, Czarownica i Stara Szafa
3. Koń i jego chłopiec
4. Książe Kaspian
5. Podróż Wędrowca Do Świtu
6. Srebrne Krzesło
7. Ostatnia Bitwa

swoją drogą uwielbiam tą serię, bardzo mi się podoba
całosć spakowana rar'em, pliki to rtf, rozmiar paczki 600kb

pozdrawiam

sknerek
Gość
Wysłany: 2004-09-04, 23:34   

:D alberht, nie obraź się, ale czy Ty w ogóle coś czytasz?? Pisałam przecież, że próbowałam wstawić załącznik, ale się nie da :|
Poza tym, ta kolejnośc, którą podałeś jest nieprawidłowa - książki tak ułożone krążą po sieci i czekają, aż ktoś się zmiłuje i to poprawi :D Powinieneś o tym wiedzieć, jeśli czytałeś "Opowieści..." Chyba, że przeczytałeś je w takiej właśnie kolejności :lol:
Oto prawidłowa kolejność:
1Lew, czarownica i stara szafa
2Książę Kaspian
3Podróż Wędrowca do Świtu
4Srebrne krzesło
5Koń i jego chłopiec
6Siostrzeniec czarodzieja
7Ostatnia bitwa
:mrgreen:

alberht
Gość
Wysłany: 2004-09-04, 23:48   

sknerek napisał/a:
:D alberht, nie obraź się, ale czy Ty w ogóle coś czytasz?? Pisałam przecież, że próbowałam wstawić załącznik, ale się nie da :|
Poza tym, ta kolejnośc, którą podałeś jest nieprawidłowa - książki tak ułożone krążą po sieci i czekają, aż ktoś się zmiłuje i to poprawi :D Powinieneś o tym wiedzieć, jeśli czytałeś "Opowieści..." Chyba, że przeczytałeś je w takiej właśnie kolejności :lol:
2Książę Kaspian
4Srebrne krzesło
5Koń i jego chłopiec
7Ostatnia bitwa

tak, czytam, całkiem sporo, wybacz(cie), cykl czytałem dość dawno temu (zafascynował mnie taki serial w telewizji ;) ) co do kolejności, to po prostu wkleiłem wygenerowany automagicznie listing /usuwając przy tym rozszerzenia/ nie zastanawiając się nad kolejnością. mój bład, jeszcze raz sorry

sknerek
Gość
Wysłany: 2004-09-04, 23:54   

miałam na myśli to, że nie przeczytałeś dokładnie mojego posta, a potem ta kolejność :roll: :D :mrgreen:
a to jest bardzo recenzjonasta recenzja :) To wcale nie jest OT, kochani moderatorzy (a szczególnie kochany skycriesmary :wink: )
Ostatnio zmieniony przez sknerek 2004-09-05, 00:09, w całości zmieniany 2 razy  

skycriesmary
Gość
Wysłany: 2004-09-04, 23:56   

mhm...miały byc tutaj ksiązek recenzje ale sie OT robi moi kochani:) jeszcze nie przenosimy ale ....

msoa
Gość
Wysłany: 2004-09-16, 13:16   

przeczytalem opowiesci z narnii jakies dwa lata temu pierwszy raz... po czesci ze wzgledu na autora ktory przyjaznil sie z tolkienem a po czesci ze wzgledu na corke - zastanawialem sie kiedy moge zaczac jej to czytac.
bylem zachwycony!
to naprawde jest wielka i piekna ksiazka.
choc oczywiscie to literatura dziecieca tzw...

Pinky
Gość
Wysłany: 2004-09-29, 14:34   

Blue mi opowiadala o serialu Opowiesci z Narni. Ja chyba obejrzalem kawalek jednego odcinka, ale nie bardzo pamietam. Jak wam sie podobal serial ? Jak byl zrealizowany ? Ponoc co jakis czas nasza rodzima TV puszcza go co jakis czas, wiec moze kiedys go jeszcze obejrze. Oczywiscie jesli mi go ktos poleci.

Ps. Jakos nie jestem przekonany do seriali na podstawie powiesci, ale zdarzaja sie perelki czasami.

scarlet witch
Gość
Wysłany: 2004-09-29, 17:40   

serial ogladalam pare latek temu, w wakacje, ale cos niecos pamietam... byl dosc sympatyczny, moze nie jakies dzielo, ale wierny "opowiesciom...", a tytul brzmial "kroniki narni"...
wlasciwie, to ogladalam tylko pierwsza serie, tzn, ta nakrecona na podst. "lwa, czarownicy i starej szafy", ale mi siem podobalo :wink: z drugiej strony, gowniara wtedy ze mnie byla, wiec nie wiem, jakby bylo teraz :P

baksiu
Gość
Wysłany: 2004-09-29, 20:15   

A teraz jesli wierzyc dumnym zapewnieniom kreca nowa wersje z lepszymi efektami specjalnymi. Chociaz ja pamietam Kroniki i wcale nie uwazam zeby cos im brakowalo - nie bylo to super-ekstra ale mialo klimat jakby teatralnej sztuki.

scarlet witch
Gość
Wysłany: 2004-09-30, 08:49   

tiaa, hollywood jak zwykle zrobi film wielki, piekny, efektowny, ale... bez klimatu :?

Tibor_Ferenczy 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-10-05, 16:44   

Najważniejsza książka mojego dzieciństwa, czytałem kilka razy, w zeszłym roku kupiłem sobie cały komplet w eleganckim pudełeczku. Polecam wszystkim. Szukam e-booka z opowieściami z narni w języku angielskim. Jeżeli ktoś z Was posiada, proszę o przesłanie.

kore17 
Student

Wysłany: 2004-11-12, 15:59   

Jeśli chodzi o mnie, to czytałam część 2 - Lew, czarownica i stara szafa. I muszę powiedzieć, że to jedna z książek, które wspominam najlepiej...

Tibor_Ferenczy 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-11-15, 13:06   

kore17 napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie, to czytałam część 2 - Lew, czarownica i stara szafa. I muszę powiedzieć, że to jedna z książek, które wspominam najlepiej...

"Lew, Czarownica i Stara Szafa" to pierwsza część cyklu.

sknerek
Gość
Wysłany: 2004-11-15, 22:15   

Tak, sama chciałam to napisać, ale stwierdziłam, że chyba nie ma sensu, bo jeśli ktoś nie przeczytał nawet kilku pierwszych postów z danego tematu, raczej nie będzie się wysilał i czytał następnych wiadomości :mrgreen:

blebleble
Gość
Wysłany: 2004-11-28, 16:41   

Czytałem i wiem jedno jest dobrta przynajmniej mi sie podoba

[ Dodano: 2004-11-28, 16:55 ]
sam nie wiem przedczytam i potem ocenie

Tibor_Ferenczy 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-12-15, 11:46   

sknerek napisał/a:
:D alberht
2Książę Kaspian
4Srebrne krzesło
5Koń i jego chłopiec
7Ostatnia bitwa

Ostatnio zamówiłem w księgarni amerykańskie wydanie cyklu. Co ciekawe tomy ponumerowane są w takiej właśnie kolejności jak podaje alberht.
Jest to kolejność podana według chronologii wydarzeń jakie miały miejsce w Narni.
W polsce książkę zawsze wydawano według kolejności w jakiej tomy cyklu zostały napisane. W takiekj kolejności zawsze je czytałem, ale z czystej ciekawości chyba skuszę się na przeczytanie opowieści od "Siostrzeńca Czarodzieja" do "Ostatniej Bitwy".

Odpowiedz do tematu