Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POTRAWA
Autor Wiadomość
frazer
Gość
Wysłany: 2004-09-03, 12:36   POTRAWA

Witam ponownie w tym dziale, to już mój drugi temat :) . Naszły mnie przemyślenia. I w związku z tym pojawi się w tym dziale cykl krótkich historyjek. Większość (w tym i ja) pisze o rzeczach niestworzonych, wymyślonych. Znawcy przyjmują te historie z wielkią krytyką. A co powiecie na coś przyziemnego ? Coś prawdziwego, co (prawie) każdy przeżywa ? Są takie dni w życiu człowieka, w których dzieje się coś złego, szarpią nami jakieś uczucia. I to pod ich wpływem podejmujemy jakiś czyn... Czekam na mocną i surową krytykę :) A może i was to napawa na jakieś przemyślenia. Jeśli możecie to podzielcie się własnymi ...

POTRAWA

Życie... kupa bólu i cierpienia. Jedna rzecz/słowo/zdanie może zmienić bieg wydarzeń. Na pozór wszystko ułożone, lecz to domek z kart, niestabilne, słabe... A może to kłamstwo? Sam siebie oszukuję? Może to co widzę, słyszę i myślę to urojenie, wewnętrzny głód prawdy, która nie może być prawdą? Ale przeczucie mówi coś innego. Mówi, że coś nie jest grane, brakuje jednego puzzla... Nadciąga noc, pora przemyśleń, najgorsze co może człowieka spotkać- wspomnienia. Wiem, że nie będzie spokojna. Mam przeczucie... Wybija godzina 00:30. Kładę się. Poduszka dziwnie niewygodna, kołdra szorstka i chłodna. Gaszę światło i czekam aż przyjdą. Zamykam oczy. Zmory nocy nadeszły... do mojej głowy weszły. Nie, proszę, niech ta noc będzie tylko moja... Ale one nie słuchają. Wdzierają się, gwałcą mnie z myśli, wyrywają i pokazują zbiór... jak slajdy na ścianie. Pierwszy obrazek: siostra. Mówi do mnie. Ale to boli, jej słowa ranią. Jednak przekazuje te słowa od innej osoby. Jestem ostatnim ogniwem łańcucha. Tym, na którym ten przekaz się kończy. Walczę z tą myślą. Nadchodzi drugi obraz: kolega. Pamiętam tą sytuację, wydaje się taka codzienna. Zwykła rozmowa, jestem obojętny na to co mi mówi. Jednak teraz, gdy do tego wracam, jego słowa mnie ranią. Czemu? Przejąłem się. W myślach dopowiedziałem dalszą część, alternatywną, tej historii. Zachowałem się oschło, wyplułem z ust kilka ostrych zdań. Nie ukrył zdziwienia moim zachowaniem... Czemu o tym myślę ?? Pragnę pustki, walczę, przewracam się na drugi bok, poprawiam poduszkę, ale to nic nie daje. Kolejny obraz: dzieciństwo. Pamiętam wszystko, ale tylko co złe. Znów ból. Serce, myśl i dusza. Co się dzieje? Całe moje dzieciństwo przeleciało w kilka sekund... Słyszę krzyk w głowie... to chyba mój własny, chęć ucieczki. Otwieram oczy. Godzina 00:50. Czas się wlecze jak ślimak pod górę. Nie wytrzymam. Jeszcze raz się obracam i zamykam oczy. Znowu ten krzyk. Aaaa!! Próbuję myśleć o pustce, ale znowu wspomnienia, tym razem wakacje na zmianę z jakimiś głupimi sytuacjami z wczorajszego przeżytego dnia. Miesza się, wije w mojej głowie, krzyk i hałas się zwiększa z każdą chwilą. Doznaję porażenia i ... budzę się z samego rana. Zadowolony, że koszmar się skończył, ale czy napewno? Przeczucie rzadko mnie zawodzi...

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-05-05, 03:04   

To jest swietne!!!
masz moja najwyzsza note!
pomysl aby napisac cos prostego, rzeczywistego jest super.
dokladnie trafiasz w to co jest znane ludziom ktorzy przezyli ze dwa dziesieciolecia.
naprawde bardzo mi sie podoba.
swietne. i tytul tez. ciekawe czy jeszcze jestes na forum?
daj jakis znak;]
pzdr;]

--
korzystam z: IPhone 3G

karramba16 
Profesor

Wysłany: 2005-05-05, 17:00   

Tekst oryginalny i bardzo ciekawy, choć musisz jeszcze troszkę popracować nad językiem. Ale masz naprawdę duży potencjał. Może dasz się lepiej poznać ???

Błyśnij wiedzą!!

loewe 
Przedszkolak
loewe

Wysłany: 2006-10-13, 21:56   

może trochę przedawniona opinia, ale skoro już tu zawitałam - chyba wiem o jakie emocje ci chodzi, jednak coś zgrzyta w zakończeniu, jakbyś powiedział o jedno zdanie za dużo, niepotrzebnie zabawiając się w proroczy ton.

shimatta 
Docent
Już mgr inż.!

Wysłany: 2009-11-10, 09:09   

:brawo: Bardzo mi się podoba. Ładnie i jakoś tak... szczerze opisane zostały przeżycia jakie ma człowiek nocą. Tą mroczną nocą.
Tekst przypomina, pod względem językowym jak i z wyglądu nie tyle prozę, co raczej przemyślenia. Jakbyś pisał pamiętnik. Albo sam ze sobą rozmawiał, o! To jest to - rozmowa ze sobą, wsparcie, wytłumaczenie siebie.
loewe napisał/a:
...niepotrzebnie zabawiając się w proroczy ton.
a mi się właśnie podoba. Dla mnie to nie tyle proroczy ton, co otwarcie kompozycji na ciąg dalszy. Pozwala to nie dość coś dopisać, to jeszcze pokazuje człowieka, który budzi się po koszmarze - wtedy ma się takie negatywne myśli, wszystko jest czarne i złe. I to zdanie to oddaje :)

Odpowiedz do tematu