Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Ziemiański Andrzej " Pomnik cesarzowej Achai" tom 1
Autor Wiadomość
Patrisja 
Towarzysz

Wysłany: 2012-05-03, 01:02   [Fan] Ziemiański Andrzej " Pomnik cesarzowej Achai"

Akcja "Pomnika cesarzowej Achai" dzieje się około 1000 lat po wydarzeniach w 3 tomie. Fabuła początkowo toczy się trzema ścieżkami, każda jest fragmentem opowiadającym o innym bohaterze: czarownicy Kai, młodej rekrut Shen oraz oficerze polskiego wywiadu Krzysztofie Tomaszewskim. Dwa światy rozdzielone sięgającymi kosmosu Górami Pierścienia, w jednym króluje magia, w drugim technika. Nieprzenikniona Bariera wydająca się nie do przebycia okazuje się jednak do przekroczenia. Następuje spotkanie dwóch odrębnych cywilizacji, jak zareagują i co z tego wyniknie?

Książka niestety nie jest równomierna, bywają naprawdę wciągające fragmenty, ale czasami trochę się dłuży i ma się wrażenie przegadania historii. Po przeczytaniu jest pewien niedosyt, przez całą książkę ma się świadomość pewnej tajemnicy, spisku, który nie zostaje odkryty. Wszystko co zostało opowiedziane jest tylko wstępem do większej całości.

Może przemawia przeze mnie sentymentalizm, ale brakuje mi również Achajki. Owszem nowi bohaterowie są całkiem znośni, ale prawie cały czas mają wielkie szczęście. Gdzie podziała się ta ironia losu i złośliwe fatum prześladująca naszą księżniczkę?
Całość oceniłabym na 6/10. Być może następne 2 części, po tym dość długim wstępie, nabiorą odpowiedniej prędkości i nasycenia akcji.

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2012-05-03, 11:30   

Pamiętam, że w kanonicznej Achai były pewne niedomówienia na temat tego, że Achaja będzie żyła po tysiącu lat i czekam, kiedy powróci. :D Znaczy, nie w tym tomie? Po(sz)czekamy na kolejne.

Patrisja napisał/a:
Książka niestety nie jest równomierna
Wcześniejsze tomy tez były nierówne, więc to nic dziwnego. No ale przeczytać trzeba będzie, obowiązkowo. :)

Zaproszone osoby: 1

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-06-04, 09:51   

Nieznany napisał/a:
No ale przeczytać trzeba będzie, obowiązkowo. :)

Ano trzeba koniecznie. Ustaliłam na LC, że pewna użytkowniczka mi pożyczy a ja jej coś swojego wyślę. Ma z autografem autora, to będę podziwiać. :D

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-06-04, 13:25   

Kiedyś czytałem zdaje się pierwszy tom, potem jakoś mi się to rozmyło w natłoku lektur.
Ale właśnie nadrobiłem zaległości:

Tytuł Cena bez rabatu Cena z rabatem
Achaja tom 1 - ebook
 Format: MOBI (znak wodny) 17,15 zł
Pomnik Cesarzowej Achai - ebook
 Format: MOBI (znak wodny) 21,47 zł
Achaja tom 2 - ebook
 Format: MOBI (znak wodny) 17,15 zł
Achaja tom 3 - ebook
 Format: MOBI (znak wodny) 15,02 zł

xD

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2013-02-24, 23:21   

Tom pierwszy nie był najlepszy, zaskoczyło mnie pojawienie się polskich statków, cała intryga jest dość dziwna... ale to, co było może słabością w pierwszym tomie, oddaje z naddatkiem w tomie drugim, który się niedawno ukazał. Mamy tu i partyzantkę, i szpiegowanie, interesy polityczne i ekonomiczne mocarstw i koterii... mamy magię oraz jej brak, sporo tajemnic i świetnie naszkicowanych bohaterów... jest dobrze, czekam na ostatnią część, panie Ziemiański! Część pierwsza 3/6, część druga 4+/6. A tak a'propos, to "Pomnik Cesarzowej Achai" jest dopiero drugim tomem trylogii, którego pierwszym tomem była "Achaja". Całe dzieło Andrzeja Ziemiańskiego zaplanowane jest na trzy tomy, każdy po trzy części. Razem dziewięć książek, do tej pory było pięć... jeszcze będzie co czytać, niechże tylko Wena autora trwa i trwa. ;)

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu