Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mistress
2006-10-01, 14:09
e-book"i palmtopy
Autor Wiadomość
emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2006-04-02, 18:58   e-book"i palmtopy

:beer: Jestem tu nowicjuszem, ale starej daty i nie wiem czy dobrze się zalogowałem?
Bardzo dużo czytam bo dużo czasu spędzam w podróżach no i w ogóle mam mnóstwo czasu.
Mam do WAS parę pytań:
Czy Wasze biblioteki zawierają książki w formatach możliwych do czytania na tych małych komputerkach zwanych palmtopami, czy tylko na PC (zamierzam nabyć coś takiego palm TX).
Może Ktoś jest tak dobry by poprowadzić taki temat pomocy dla osób z mobilnymi urządzeniami typu porady dla początkujących (co z czym dotyczące książek w formie elektronicznej, jak i gdzie).
No chyba że to nie to miejsce na takie sprawy.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź i ewentualne porady. :help:
emeryt
Ostatnio zmieniony przez emeryt 2009-02-24, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-04-02, 20:28   

Niestety na palmach się nie znam zanadto, ale mam za to pocketpc. Programów do czytania jest naprawdę dużo, jede lepsze, drugie gorsze, nie ma jednak obawy- do 90 procent formatów można coś dostać- sam zresztą czytam prawie wszystkie książki na mym podręcznym komputerku. Więcej poszukaj w Zainteresowania/komputery.

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2006-04-02, 21:05   

zajrzyj na forum strony www.pdaclub.pl tam w faqu i różnych topicach jest wszystko o książkach i formatach też jest dużo. Ja też mam niestety pocket pc a nie palma ale pomysł na zakup czegoś podobnego do czytania uważam za świetny.

emeryt 
Magister

Wysłany: 2006-04-03, 11:43   

:?: Dzięki za te wypowiedzi, ale myślałem że może uda się stworzyć topik z poradami dla mobilnych. Jakimi programami konwertować i czytać pliki e- book-ów na platformę PPC, a jakimi na palm OS i ewentualnie jakimiś poradami i wymianą doświadczeń w obcowaniu w świecie mini komputerów.
Może się jeszcze znajdzie jakiś moderator (lub dwóch każdy do jednej platformy), który poprowadzi taki dział(topik).
Pozdrawiam Wszystkich :D emeryt

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-04-03, 12:51   

spoksik;
mam pocketpc oraz klasycznego palomtopa na ktorym czytam ebooki.
wierz mi ze z tego forum pochodzą wszystkie książki jakie ostatnio przeczytałem, czytalem je na palmie zire 71 wykorzystujac program isilo.

najgorszym problemem sa pdfy i w dodatku te ktore maja zablokowana edycje haslem. tych nie mozesz przekonwertowac. niestety na tym forum dostalem kilka ebokow zapisanych w tym formacie i w dodatku zablokowanych haslem. nie cierpie pdfów choc graficznie sa one sliczne. nadaja sie do korzystania na PC.

jesli moderacja uzna za stosowne powstanie takiego topicu oktorym piszesz, jestem za, to chetnie pomoge w odpowiadaniu na problemy i posluze sie posiadanymi umiejetnosciami. :wink:

jestem mobilny, wiec chetnie pmoge ;] :roll:

--
korzystam z: IPhone 3G

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-04-03, 14:26   

monos napisał/a:
spoksik;
najgorszym problemem sa pdfy i w dodatku te ktore maja zablokowana edycje haslem. tych nie mozesz przekonwertowac. niestety na tym forum dostalem kilka ebokow zapisanych w tym formacie i w dodatku zablokowanych haslem. nie cierpie pdfów choc graficznie sa one sliczne. nadaja sie do korzystania na PC.

odpowiedź to pdf password remover oraz ABBYY pdf transformer- wtedy wszsytko jest tak jak powinno.

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-04-04, 07:13   

nie ma darmowych konwerterów;]
:lol:

--

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-04-04, 10:41   

monos napisał/a:

Taaak?
No to spróbuj Free PDF Text Reader albo Easy PDF to Text Converter. Ponadto sporo jest programów z 30 dniowym okresem próbnym.

emeryt 
Magister

Wysłany: 2006-04-04, 15:37   

Dzięki Wszystkim Którzy mnie ukierunkowali, a szczególnie Dziubek za wskazanie forum o komputerach i Monos-owi za odpowiedź na założenie Działu Porad 'CO-Czym"
Zgłoszę się na PW z odrębnymi pytaniami do Monosa, a teraz to mój nabytek
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=96412921
ale jak go odbiorę to po przetestowaniu zgłoszę się z relacją jak się sprawuje i czy wogóle nadaje się do czytania.
Napiszcie co o tym urządzonku wiecie może jakieś "knify, triki, tipsy"
Może ktoś ma instrukcję po Polsku w formie pliku :?:
Pozdrawiam :D
emeryt

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-04-04, 17:25   

dziubek, ciekawe; używałeś ich?

PDF-y to najgorszy format na pockety i palmy. mow co chcesz.

emeryt, ponieważ jesteś ze śląska wypatruj na pdaclub zlotu palmowcow. oraganizuja go w Katowicach. tam wymienisz sie informacjami itd.
oczywiscie pomoge tak jak umiem. Świetny jest ten sprzet PALMTX pochwalam Twoja decyzje;]

--

emeryt 
Magister

Wysłany: 2006-04-06, 10:25   

Ponownie zabiorę głos w sprawie założenia topiku
"Co-Czym-na Czym"-czytać :?:
Może napiszą np.: Agreholt i Dziubek o PPC, a Monos o Palm i programach do czytania na te platformy, konwerterach, jakie mają być rozszeżenia(pdf,doc...) jak przegrywać z PC na mobile, tak by wszystko było w jednym miejscu np.: w dziale "komputery".
Nowicjusz taki jak "ja-początkujący z mobilnymi komputerami" i pragnący czytać wchodząc mógłby szybko dowiedzieć się jakie programy musi zainstalować na PC i palma, lub PPC, tak by mógł w pełni korzystać z e-book'ów, gdzie znaleźć i pobrać te programy (najlepiej freeware), bo gdzie jak gdzie, ale na forum o e-book'ach powinny być takie podstawowe wiadomości.
Pozdrawiam wszystkich czytających mobilnych i proszę o rozważenie tej propozycji :!:
emeryt :cry:

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-04-09, 20:36   

ciagle piszesz o tym samym.
nie wiem jak do Twoich prosb odniesie sie dyrekcja, moderacja :roll:

nawiasem mowiac lepsze=tansze sa palmy do czytania ebokow :/

dodam ze posiadam palma Zire i pocketa hp4150 :]
z niemalze 10 letnim doswiadczeniem :p

--

klepak 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-04-17, 00:55   

Ja uważam, że jednak najlepszy wybów to nie palm specjalnie do czytania, ale zwykły - ma duzo wieksze mozliwosci. A z programów do czytania ja lubie Microsoft Readera (pliki .lit), choc wiem, że jest przez wielu uzytkowników mocno krytykowany...

nostri 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-05-15, 10:04   

witam

mam pocketa z wm2003se
jaki program bedzie najlepszy do czytania ksiazek z forum
zeby mial polskie ogonki i zeby to wszystko wygladalo w miare normalnie
teraz uzywam mobipocket ale nie pasuje mi jak dzieli niektore wyrazy

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-15, 12:33   

cześć,
mała uwaga na temat czytania. Na początku zakochałem się w możliwości czytania na palmie, ale po kilku pozycjach zaobserwowałem, że jest to raczej mało ergonomiczne podejście do życia - i niestety męczy, ( co psuje przyjemność wynikającą z sam na sam z książką). Odradzam szczególnie czytanie w trakcie podróży, bo bardzo męczy wzrok. Może to, co powiem będzie zdradą forum, ale zacząłem w takich sytuacjach, (kiedy warunki do czytania są utrudnione) słuchać audio booków i mimo, że mam niedosyt jest to jakieś rozwiązanie. Dużo zależy także od grafiki urządzeń.

A na marginesie to czytanie na palmach przypomina mi trochę wspaniałe czasy, kiedy z latarką pod kołdrą czytałem zdobytego z trudem Tomka czy Pana Samochodzika (baterie były wtedy zdecydowanie do bani).

nostri 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-05-15, 14:36   

skad sciagnac audiobooki ??

Pozdrawiam

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-15, 16:05   

Nostri
Sprawdź skrzynkę.
pozdro

[ Dodano: 2006-05-15, 16:17 ]
Traktuje je jako oczyszczacz umysłu przed zaśnięciem (przeważnie wtedy gdy jestem tak zmęczony, że otwarcie oczu boli i nie daje się czytać a zachodzi obawa, że ksiażka może zbyt mocno wciągnąć i nici ze snu). W takich chwilach wrzucam np.: Hobbita v. EN i spokojniutko odchodzę w nirvanę (muszę tylko wyłapać moment wyłączenia sprzętu).
Polecam także uczącym się języka jako wspomaganie dla tradycyjnych metod.

Generalnie polecam porównywanie oryginałów z v. PL bo można sporo fajnych rzeczy (na plus i na minus) wyłapać.
pozdro

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-05-20, 23:00   

angielskie audioboki latwiej dostac niz polskie.. ale to NTG wiec sorki.

ja na miesiac czytam srednio 3-4 ksiazkiz palmtopa. oczywiscie z programem ktory zmniejsza natezenie swiatla. w nocy jest to konieczne!

--

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-21, 02:47   

monos napisał/a:

nieprawda.Jest zupelnle darmowy microsoft reader. rownie darmowy konwcerter, jak darmowy readcr

radec 
Towarzysz

Wysłany: 2006-05-24, 16:08   

monos napisał/a:
ja na miesiac czytam srednio 3-4 ksiazkiz palmtopa. oczywiscie z programem ktory zmniejsza natezenie swiatla. w nocy jest to konieczne!

gratuluję, masz zdrowie człowieku :|

odradzam zainteresowanym upgrade marchevki do 2.0 - sypie się

Odpowiedz do tematu