Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mistress
2006-10-01, 14:09
e-book"i palmtopy
Autor Wiadomość
Shaggy 
Pierwszak
Nosferatu

Wysłany: 2006-06-04, 21:12   

Ja mam HP iPAQ hx4700. Nic nowego nie dopowiem bo wszystko co madre (co wiem) zostalo juz powiedziane.

Link do mojego sprzetu:
http://www.palmtops.com.p...&products_id=19

Prosze sie nie przerazac cena, najlepszy PPC na rynku.

EDIT:
Co do Marchevki, ja mam 2.0 nie upgrade'owane tylko nowe i nie mam zadnych problemow.

Grimbald 
Licealista

Wysłany: 2006-06-04, 21:38   

Jestem przerażony ceną. :shock:

Ja natomiast stałem się szczęśliwym posiadaczem Nokii n91, która niestety ma jakąś tajemniczą wersję Symbiana, na którą jeszcze nie powstało żadne oprogramowanie :/ Dlatego na razie muszę używać jakiegoś głupiego programiku w javie, który nawet czegoś takiego jak pochyła czcionka nie obługuje ... :cry:

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-06-05, 01:15   

Shaggy napisał/a:
najlepszy PPC na rynku.

Eee tam, bujda wierutna! Ja mam della x50v i uważam, że jest lepszy, może ma odrobinę mniejszy ekran, ale za to ma lepszy system graficzny oraz dźwiękowy, no i wyjście vga/tv, reszta podobna... Teraz jednak jest już dużo lepszych pocketów na rynku. Oba modele, mój i Twój nie są za bardzo nowe, już dawno zamienniki weszły.
A cena cóż, ja dałem za swojego jakieś 900zł, ale to było w USA.

Shaggy 
Pierwszak
Nosferatu

Wysłany: 2006-06-05, 07:42   

Owszem, jedynie Twoj model (nie pamietalem nazwy to nie wspominalem) ma parametry podobne do HPeka mojego. Tak jak mowisz, lepszy system dzwiekowy ale ma ekran slabszy, wiec trudno porownac.

Co do reszty - nie ma lepszych, widzialem liste wszystkich PPC na rynku. Chyba, ze zamierzasz porownywac wszystkie PPC, Qteki i inne tego typu urzadzenia ... Chociaz Qteki mimo ze kosztuja 3000zl nawet (najnowszy) to i tak nie potrafia przebic osiagniec HP'eka.

Maja funkcje telefonu komorkowego, wiec to znowu juz jest cos innego. Ale procki slabe.

Poza tym - nie pisz, ze modele sa stare bo wiadomo, ze HPek jak i wiekszosc innych firm przestala produkowac PPC i skupiaja sie aktualnie na Qtekach. Wiec nawet jak nasze PPC maja troche, to lepsze poprostu nie wyszly.

Kupowalem niedawno, wiec jestem troche obeznany.

Jesli znasz cos lepszego i ja sie myle, podaj nazwe a najlepiej link :) . Kazdy moze sie mylic :> .

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-06-07, 23:05   

Shaggy napisał/a:
Tak jak mowisz, lepszy system dzwiekowy ale ma ekran slabszy, wiec trudno porownac.

Nie zapominaj o wiele lepszym ukladzie graficznym z akceleracja 3d.
A lepszy jest na przyklad dell x51v. Kiedyś widziałem w gazecie (nie pamietam jakiej) pocketpc cudo. Miał wszystko, łącznie z portem matką usb, nie pamiętam tylko firmy, jakaś mniej znana, no i kosztował swoje.

maxiiim
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-09, 21:34   

Czesc ja mam spv 3000 i eboki czyta sie na nim swietnie, moze pdfy chodza wolniej ale idzie przezyc, pozatym zawsze mozna przekonwertowac adobe raiderem, chetnie wymienie sie na ebooki, mam duzo pozycji w wordzie ktory chodzi bezproblemowo.
pozdrawiam. :)

hobbit82 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-06-17, 16:11   

Małe pytanko jak dużo zajmują ebooki skonwertowane do potrzeb palm?

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2006-06-19, 11:03   

e-booki możesz instalować do pamięci palma lub na kartę pamięci, a zajmują mało pamięci
od 10 do 250kB w zależności jaka gruba książka. Ja mam zawsze około 10 pozycji w pamięci i w zależności od nastroju taką książkę czytam na palmie TX. Jest to bardzo poręczne, bo mogę czytać praktycznie w każdej wolnej chwili i w każdym miejscu.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury. :ok:

gedeon77 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-06-28, 20:38   

Ja czytam na Palmie IIIe w iSilo lub Pluckerze.Generalnie i tak używam przeważnie mojego Siemensa C75+microreader z racji tego że zawsze mam go przy sobie i jest mniejszy,moge regulowac jasnosc ekranu jak i kolor czcionki/tła.W pamięci mam zawsze koło 3-4 książek.Microreader ma ten duży plus że obsługuje format tcr,kompresuje prawie do 50% książeczkę z txt programem wintcr...Genralnie jesli chodzi o czytanie na palmie to raczej bym musial niedlugo zakupic cos z ekranem hires.pozdrawiam

ches 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-07-29, 22:49   

playstation portable tez swietnie sobie radzi

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2006-08-03, 11:53   

emeryt napisał/a:

Nowicjusz taki jak "ja-początkujący z mobilnymi komputerami" i pragnący czytać wchodząc mógłby szybko dowiedzieć się jakie programy musi zainstalować na PC i palma, lub PPC, tak by mógł w pełni korzystać z e-book'ów, gdzie znaleźć i pobrać te programy (najlepiej freeware), bo gdzie jak gdzie, ale na forum o e-book'ach powinny być takie podstawowe wiadomości.

Znane mi programy do czytania e-booków w PDA (testowane w Ipaqu Hp 4700 (win CE 4.21 En) i Nokii 6680)

najpopularniejszy program do czytania e-booków w PDA - MSReader
Największa zaleta - jest bezpłatny - zarówno aplikacja do czytania (na PC PDA i Tablet), jak i plug-in do Worda - służący do preparowania własnych e-booków z plików worda (wszystkie akceptowalne przez worda formaty)

Zalety programu:
na poziomie kompilatora
- jest bezpłatny
-kompilator instaluje się jako dodatkowy guzik na pasku Worda
- intuicyjny i prosty w obsłudze
- e-booki mozna samemu łatwo wyposażać w aktywne spisy treści
- łatwo dodaje się własne "okładki"

na poziomie readera
- przejrzysta "biblioteka" e-booków
- 6 wielkości liter do wyboru + 6 ustawień "Clear View"
- łatwo dodaje się własne notatki, zakładki, podkreślenia i rysunki

Wady programu
- działa tylko w środowiska obsługiwanych przez systemy operacyjne Windows (czyli nie działa na Nokii)

Dla zainteresowanych do pobrania:
:arrow: MS Reader plug-in - 820 KB
:arrow: MS reader dla PDA - 2 310 KB

3. oprogramowanie czytajace jest za darmo

z wad:
1. oprogramowanie konwertujące do formatu 8.prc trzeba kupić (po 14 dniach trial) za 29,95$
2. niezbyt intuicyjna jest opcja budowania spisu treści

Jeśli, ktoś chciałby sprawdzić jak to działa, to proszę:
:arrow: Tutaj "Magiczny sklep..." w formacie prc
:arrow: tutaj reader na komputer stacjonarny - 2,6 MB
:arrow: tutaj próbna wersja kreatora ebooków w tym formacie - 4,97MB
:arrow: tutaj reader pod Symbiana (6+)- 5,07MB
:arrow: a tutaj dla PocketPC - 4,09 MB

więcej o programie
tutaj

jammiq 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-08-11, 15:35   

Ja do czytania na moim Palmie Treo 90 używam programu Palm Fiction (http://palmfiction.sourceforge.net/). Najbardziej przypadł mi do gustu. Książki konwertuję głównie do TXT lub RTFa bo te fomaty najwygodniej mi się "wrzuca" do palma i Palm Fiction bardzo dobrze je obsługuje. Dodatkowo jasność na 40% oraz inwersja kolorów (czarne tło i białe litery) i czyta się wtedy bardzo przyjemnie nie męcząc oczu. Palm Fiction ma również parę trybów autoscrolla. Polecam.

Jarek81 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-10-01, 13:47   

Myśle że obsługa pocketa jest dość prosta.Ja czytam w pliku *.doc jak są inne formaty np:txt,rtf to je zmieniam w wordzie i już.Kłopot może być z pdf bo takich mi nie czyta ale zwykle można skopiować tekst i już,jeżeli ktoś zeskanował książke do jpg lub właśnie pdf to tu już nie poradze bo mam stary model i tego mi nie czyta.Może (napewno) na nowszych pocketach da się to jednak otworzyć choć nie woiem jak to tam jest wygodne wizualnie.

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2006-10-03, 17:11   

zwalil mi sie sprzet i zainstalowalem nowy czytnik na palmosie:

http://www.freewarepalm.com/docs/palmfiction.shtml

pzdr

--
korzystam z: IPhone 3G

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2008-01-10, 22:19   

Nie miałem kłopotu to sobie musiałem kompa z vistą kupić. Do kompletu jeszcze office 2007. I tu zonk. Konwerter do MSReadera nie działa z tym shitem :( (word zalicza zwiechę tuż po kliknięciu konwersji). Help help :P

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2008-01-10, 23:41   

Xarthias napisał/a:
Nie miałem kłopotu to sobie musiałem kompa z vistą kupić.

Tak, już słyszałem kilka niecenzuralnych opinii o Viscie (nawet odmienić tej chol.ery się za ciekawie nie da :/ ). A ten nowy Office... masakra... :?

Zaproszone osoby: 1

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2008-01-11, 00:04   

Ja w zasadzie złego słowa o viście i nowym office nie powiem :)
Jak do tej pory, poza tym jednym wyjątkiem, nie mam żadnych problemów, a nawet więcej - programy, które sprawiały problemy pod xp, na viście chodzą gładko całkiem. A do nowego interfejsu offica się trzeba przyzwyczaić i tyle (choć ja i tak jako edytora tekstu używam od kilku lat quarka).
Geniusie do microsofta zapomnieli po prostu o takim drobiazgu jak wtyka msreader do worda i stąd cały problem :P

Wicked 
Gimnazjalista

Wysłany: 2008-01-13, 00:23   

Nieznany napisał/a:
Xarthias napisał/a:
Nie miałem kłopotu to sobie musiałem kompa z vistą kupić.

Tak, już słyszałem kilka niecenzuralnych opinii o Viscie (nawet odmienić tej chol.ery się za ciekawie nie da :/ ). A ten nowy Office... masakra... :?

Co jak co ale dla mnie interfejs office jest świetny. Na początku ne mogłem się przyzwyczaić, ale po chwili edycja tekstu leciała jak burza.

cygan 
Pierwszak

Wysłany: 2008-01-13, 07:17   

Interfejs dla mnie akurat najmniej przeszkadzał, ale krew mnie zalewała kiedy po godzinie pracy z tekstem word się zawieszał, i tylko reset kompa mógł go przywrócić. Oczywiście pracę szlak trafiał (i mnie przy okazji). Używałem offica 2007 kilka miesięcy w tym czasie zaliczył kilkanaście zwiech. Wywaliłem na stałe i powróciłem do 2003.

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2008-01-13, 10:48   

Nie zawiesza się bardziej niż stare wersje :)
Grunt to uaktualniać regularnie i ustawić autosave co 5 minut (jak parę lat temu straciłem połowę pracy dyplomowej to to jest pierwsza opcja w dowolnym programie jaką ustawiam). Poza tym open office się bardziej wiesza :) przynajmniej u mnie.

Ze swojej strony, do pisania prac wszelakich i prac edytorskich polecam Quark XPress. W wersji 7 nie trzeba już kombinować z Gwarkiem i plliterkami, więc pracuje się całkiem przyjemnie. Jedyna jego wada to cena :( bo musiałem wyłożyć $750. Ale jak ktoś zarobkowo nie używa to sobie poradzi 8)

[ Dodano: 2008-01-21, 23:04 ]
To teraz z innej beczki :P
IPod (classic) i ebooki - istnieje sposób na mariaż, czy tylko audio-booki?

Odpowiedz do tematu