Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mistress
2006-10-01, 14:09
e-book"i palmtopy
Autor Wiadomość
Grimbald 
Licealista

Wysłany: 2009-05-22, 13:20   

Bonżur.

Problem: mam ebooka (oczywiście jak najbardziej legalnego, o uprawie pieczarek, gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenia 8) ), którego każdy z 46 rozdziałów jest zapisany w osobnym pliku HTML. Mało tego, ktoś się za bardzo wczuł i powstawiał mnóstwo linków, grafik, tło miernie imitujące pożółkły papier, itp. Do czytania na komputerze jest ok, niemniej jednak chciałbym czytać na komórce, w programie Mobipocket Reader. Niestety po konwersji do pliku .prc wszystko jest źle wykadrowane, widzę tylko to straszne tło z kawałkiem tekstu, itp.

POMOCY!!

Czy jest jakiś program, który zamieniłby wymyślne, pozbawione gustu ebooki imitujące XVIII wieczne księgi, na normalne teksty? A najlepiej taki, który w dodatku sam połączy wszystkie 46 plików w jednego ebooka?

Pozdrowionka,
Grimbald

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2009-05-22, 13:48   

Ctrl+C Ctrl+V do notatnika :)

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-22, 17:47   

Możesz tez scalić pliki totalcomanderem a potem w "lepszym" notatniku pousuwać za pomocą wyrażeń regularnych wszystko co jest w <.....> ....

dokładniej to tak ... scalasz pliki .. zmieniasz rozszerzenie na .txt otwierasz w notatniku TC lub np. "notepad++" i dajesz zamień ... w pole szukaj <(.*)> a puste w zastąp oczywiście z zaznaczonymi wyrażeniami regularnymi .. usuwa to 99% syfu html ... nie zadziała jeśli chcesz zachować jakieś obrazki ... też je usunie

można też sprawdzić jak sobie poradzi MS office .. otworzyć scalony html w nim i zapisać to jako rtf ...

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-22, 17:58   

Oj komplikujecie !!!!

Otworzyc plik w przeglądarce najlepiej w operze to sie da wszystkie na raz IE nie wiem czy da rade ..... edycja-> zaznacz wszystko -> kopiuj

wklej do worda po kolei strone za strona czyli plik za plikiem --( to jakies 10 - 15 minut roboty mniej niz szukanie i instalowanie programu ) i albo konwersja na readera pliku wordowego albo.

-zapisz jako tekst . unicode zostanie sam tekst z polskimi znakami czytelnymi dla readera bez konwersji .

A jeszcze mozna otworzyc bez konwersji pliki prc. to prawie html trzeba go zmusic :) zamiast konwertować pozmieniac rozszerzenia na txt , albo prc, albo htm ....- inne tolerowane ale to nie zawsze dobrze wychodzi trza spróbowac :) sie uda albo nie , u mnie zazwyczaj sie udaje tak 8 na 10 :)

A jeszcze :) zapakowac opere mini javowa albo mobile jak sie da i czytac w operze to najprostsze -mozna wylaczyc wyswietlanie obrazków

w czym innym -- jak zawadzaja obrazki zwycajnie skasowac wszystkie pliki z grafiką w folderze ksiązki !!! i juz a jakby marmulił zamiast kasować zamienic wszystkie graficzne na pusty plik graficzny ten sam tylko z taki samymi nazwami jak są.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2009-05-22, 19:39   

Niby można, ale komu się chce bawić, no i większość foramatowania leci

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-22, 20:06   

pajk komplikujesz również :D

wszystkie te metody likwidują formatowanie niestety ... tylko nie jestem pewny jak to z Word'em jest kiedy html się poprzez niego otworzy i zapisze jako rtf/doc ... chyba będzie próbował zachować formatowanie

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2009-05-22, 20:19   

Przy ctrl+C (V) większość leci, ale można se przecie poustawiać, co zostało wywalić, a później wgrać na palma. No moje nieszczęście w sumie czyta i html, ale nie korzystam :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-05-22, 22:21   

necroscop napisał/a:
pajk komplikujesz również

Podałem kilka wariantów :) wczytanie żywcem htmla do mobipoketa nie likwiduje ani do mini opery .

W wordzie trzeba by 'otworzyc ' html, nie skopiować , w zasadze powinien otworzyc bez problema , ale ostatnio tego nie robiłem, mi formatowanie jakos nie potrzebne :)

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2009-05-23, 17:46   

mobipocket Creator. ;)

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2011-01-12, 08:38   

nareszcie się coś ruszyło e-booki po 5zł super :D

http://www.pcformat.pl/Na...e-bookow,a,1455

:lol:

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2011-01-12, 11:09   

Taaa... Klasyka w cenie ^^
To bardzo zabawne kiedy kupujesz czytnik z wielkim halo, bo wydawca "oferuje" Ci 100 e-booków, po czym okazuje się, że 70% z nich to klasyka czyli tytuły, do których prawa autorskie wygasły dawno temu i dostępne są wszędzie za bezcen :D

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-01-12, 18:59   

5zł za klasyke literatury to juz fajna cena .. ale nowosci dobijajace do 40zl to koszmar ebookowego rynku, a roznice 5zł na ksiazce papier - e-wersja to ja mam gleboko w dupie

przyklad .. empik -> Niespokojny człowiek Henning Mankell ebook po 37.90 (napisali ze przecenili z 49.90 - cena z okladki papieru) .... merlin/matras papier po 43.60 ... czyli 5 z groszami roznicy ... pewnie na allegro czy z antykwariatu mozna zlalesc w tej samej cenie co ebook.

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2011-01-12, 19:40   

Czyli pic na wodę fotomontaż ;)
Aha, miałam okazję pobawić się czytnikiem eclicto. Nie przekonałam się do tej formy lektury ^^ Ma sporo wad, choć oczywiście nie pozbawiony jest zalet. Ale w moim przekonaniu wady górują nad zaletami takiego rozwiązania.

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-01-13, 18:26   

A co uwazasz za wady ? tak konkretnie.

Mi osobiscie odpowiada czytanie z czytnika, z tym ze mam Kindle 3 z lepszym kontrastem epapieru i bez dotykowego ekranu czego za wade nie uwazam.

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2011-01-15, 08:27   

Teraz książki się e-czyta :D
dla zainteresowanych by troszkę naświetlić temat

Empik Oyo, Iriver Story i Cover Story oraz Onyx Boox 60 – test czterech czytników książek elektronicznych z e-papierem

http://pclab.pl/art44363.html

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2011-01-16, 22:14   

Kindle'a nie da się kupić z Amazon.uk - autorzy artykułu się nie przyłożyli.
necro napisał/a:
5zł za klasyke literatury to juz fajna cena ..

E, z bookini można bezpośrednio przez Kindle'a ściągać klasykę (po polsku) za darmo, więc nie wiem, czy po 5 zł to taka okazja ;) .
emeryt napisał/a:
Empik Oyo, Iriver Story i Cover Story oraz Onyx Boox 60 – test czterech czytników książek elektronicznych z e-papierem

Wolę nie-dotykowe - lepszy kontrast, wbrew pozorom łatwiejsza obsługa i nie przyciśniesz czegoś przepadkiem podczas czytania.

<blue z kundlem>

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-01-16, 23:22   

blue napisał/a:
więc nie wiem, czy po 5 zł to taka okazja

w tym przypadku jest za klasyke, czego bym nie zaplacil .... ale cena jako sama w sobie za ebooka jest fajna :)

Nie sprawdzalem na .uk .. moze juz sie da, w pazdzierniku sie nie dalo

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2011-01-17, 19:44   

necro napisał/a:
A co uwazasz za wady ? tak konkretnie.

A, już piszę. Krótszy czas trzymania baterii niż to obiecuje producent. Znaaaacznie krótszy! (chyba, ze dostałam do przetestowania sprzęt z baterią litowo-jonową, której nie doładowano przed pierwszym uruchomieniem, tego nie wiem). Niestandardowe słuchawki. Ma cztery odcienie szarości, i czytanie jpg przy tym to bezsens. Pdf ma czytać, ale nie czyta, brakuje suwaka, żeby przesunąć tekst :/ Poza tym jest przypisany do jednego komputera, więc w momencie wyjazdu, jeśli nie mam z sobą swojego komputera, nie mogę dokupić do niego ebooka. Menu wolno reaguje. Często się zawiesza, nie ma możliwości wyboru czcionki, brak dostępu do Sieci, nieduża pamięć wewnętrzna... To wszystko tyczy się e-clicto ^^

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2011-01-17, 21:31   

A ja z palmtopa przerzuciłem sięna netbooka i 10" spokojnie wystarcza do czytania, a do tego wszystkie zalety kompa, nie ma problemu z żadnymi plikami i mp3 posłuchasz czytając, że o WIFI nie wspomnę. W moim bateria trzyma 5h przy normalnym użytkowaniu - net, mp3 i książki, jak przyciemnię ekran to i więcej.

necro 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-01-17, 21:47   

Ravena, dzieki ... czyli e clicto i oyojojojo ... dwa gowienka :)

Kundel rządzi ... moja bateria trzyma ok miesiaca przy 4-5 ksiazkach, lub ze sluchaniem muzyki w sluchawkach dwa tygodnie, czas zalezny od ilosci czytania tak na prawde. Bo jak nic nie czytasz to pewnie dluzej.

Pamiec wew 3GB :D

Nie zawiesza sie, menu reaguje normalnie.

Wi-Fi mam tez ale ogladanie stron na e papierze to nie jest jakas rewelacja, na tyle funcjonalne ze moge pobierac przez net dokumenty prc, lub z funkcja odpowiednia wylapuje mi publikacje/artykuly na stronkach i zamienia w tekst bez bajerow.

PDF to zmora kazdego czytnika, przez czytanie producent opisuje sprawe jak w kompie, nie powiekszasz tekstu tylko cala strone ktore "rozchodzi" sie na boki

W sumie jesli sprawdzalbym po raz pierwszy w lapach jedno z tych gowienek to pewnie czytnika teraz bym nie mial :D

Odpowiedz do tematu