Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Pawlak Romuald - Czarem i smokiem 1
Autor Wiadomość
3masz 
Przyjaciel forum
rozleniwiony maruda

Wysłany: 2006-04-20, 12:19   [Fsy] Pawlak Romuald - Czarem i smokiem 1

Pawlak Romuald - Czarem i smokiem
autor: Romuald Pawlak
tytuł: Czarem i smokiem 1
liczba stron: 368
miejsce wydania: Lublin
rok wydania: 2005
oprawa: miękka
wymiary: 125 x 195 mm
wydawca: Fabryka Słów, Wydawnictwo Sp. z o.o.
ISBN: 83-89011-64-6
Cytat:

W porządnej fantasy musi być smok: najlepiej wielki, mądry i zielony. Przydałby się też mag, bo czary to takie wdzięczne rozwiązanie w kłopotliwej sytuacji. A do tego można dołożyć wedle woli: piękne księżniczki, dzielnych rycerzy, rozległe imperium (żeby było gdzie wędrować), piratów, rozbójników…

Można traktować to poważnie, jeśli chcecie, ale dlaczego nie z przymrużeniem oka, jak Romek Pawlak?

Jest mag – kiepski, tylko trzeciej kategorii i tylko pogodowy – Rosselin. Jest smok: zielony, raz wielki, raz niewielki, zależnie od nastroju. I jest imperium cesarzowej, wystarczająco rozległe, by ta dwójka mogła przeżyć wiele, oczywiście ekscytujących, przygód. Piękne kobiety w rolach drugoplanowych i piraci na okrasę.
Rycerze może następnym razem.

Tyle wydawnictwo. Ja dodam, że książeczka jest bez zadęcia - lekka, zabawna, przyjemna w czytaniu. Nie należy więc się spodziewać rozwiązywania problemów wszechświata, czy choćby świata, wystarczą problemy bohatera. Od czasu do czasu dobrze jest wziąć do ręki książkę, która nie każe nam się zbyt głęboko zastanawiać nad przekazywaną treścią, a za to pozwoli oderwać się od rzeczywistości i zdrowo pośmiać, a przynajmniej uśmiechnąć (kwestia poczucia humoru). A że czarodzieje nie całkiem fachowi bywali już w wielu książkach, hm..., ten nie jest taki całkiem niekompetentny :) za to niewątpliwie pechowy. Chociaż z drugiej strony... A, przeczytajcie sobie sami :mrgreen:

:!: Tutaj macie fragment :)

:!: A tutaj zapowiedź drugiego tomu :)

Ostatnio zmieniony przez andy 2009-10-07, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2008-12-10, 19:45   

A ja dodam, że książka nie tylko bez zadęcia, ale i bez polotu. W zasadzie jestem już w połowie trzeciego tomu i wogóle mnie to nie porwało. :/ Owszem, nie porzucam książki, bo da się czytać, ale ani tu nadmiaru humoru ani akcja rozwinięta ponad wymiar nie jest... nawet smok, choć dziarski, to jakiś taki apatyczny. :lol: Na dzień dzisiejszy cała trylogia ma dla mnie 3/6 - ale, jak mówię, nie skończyłem jeszcze ostatniego tomu - a nuż mnie Romek Pawlak zaskoczy na końcu? :mysli:

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu