Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Inne] Hitler Adolf - Mein kampf
Autor Wiadomość
Fred 
Przedszkolak


Wiek: 30
Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 2005-04-24, 13:20   [Inne] Hitler Adolf - Mein kampf

Założyłem ten temat chcac zapoznać się z opinia forumowiczów na dość kontrowersyjny temat a mianowicie co sadzicie o zakazanej w Polsce i nie tylko ksiażce jednego z największych zbrodniarzy świata Adolfa Hitlera "Mein kampf" (Moja walka). Nie chodzi mi oczywiście o treść tej ksiażki ale o to czy powinna ona być bez problemu udostępniana w naszym kraju?
Jeśli chcielibyście, a nie mozecie dostać tej pozycji to podajcie meila, a postaram sie Wam ja wysłać . Nie jestem oczywiście żadnym nazista ani antysemita.
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mefiu 
PrzedszkolakDołączył: 02 Paź 2004
Posty: 25
Skąd: Tychy
Wysłany: 2005-04-24, 13:41   

Bardzo dobrze, że ta "książka" jest zakazana. Nie czytałem jej, nie wiem co sie w niej znajduje, ale sądząc po tym jakim człowiekiem był Hitler, to tam nie może być nic dobrego. Mało to mamy psycholi i ludzi podatnych na różne wpływy...
Chociaż domyślam sie że ludzie którzy chą ją dostać i tak dostaną.
 
 
 
Konrad
Gość
Wysłany: 2005-04-24, 17:18   

Według mnie zakazywanie publikacji Mein Kampf było kolosalnym błędem.
Tajemnice wabią, przyciągają swoją aurą zakazanego owocu. Tak samo przyciąga Mein Kampf. Największym zagrożeniem jest właśnie ten magnetyzm czegoś zabronionego a nie sama treść.

Mein Kampf powinna znaleźć się w kanonie lektur szkoły średniej. Jest manifestem nienawiści, złości i podłości. Książka powinna być szczegółowo omawiana, powinniśmy wiedzieć jak bronić się obecnie i w przyszłości przed taką demagogią. Jak nie dać się porwać różnym odmianom głupoty.

Polecam przeczytanie choć kilku rozdziałów i spokojne zastanowienie się nad istotą treści. Być może część z was stwierdzi, że zawarte w książce informacje są interesujące, być może podzielicie poglądy Hitlera na niektóre sprawy. Odłóżcie wtedy lekturę na bok i zacznijcie zastanawiać się co takiego jest w was, że daliście się przekonać. Zrozumienie własnych słabości i kruchości poglądów pomoże wam uodpornić się na podobne bzdury wypowiadane z ust innych.
 
 
Behemot 
PierwszakWiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Miasto Utrapienia
Wysłany: 2005-08-15, 19:09   

Czy ja wiem, czy ksiazka jest zakazana. W biblitece wydziałów Politoligicznych jest dostępna dla każdego studenta. W dodatku o ile dobrze kojarzę, nie jest ona zakazana jeżeli jest profesjonalny wstęp (Historyka lub politologa).

Poza tym "jeżlei nie bedziemy uczyć sie na błedach histroii bedziemy zmuszeni do ich powtarzania". Wiec jak nie trawie całego tego ultra prawicowego bydła uwazam, ze ta ksiazka powinna być dozwolona.
_________________
Kochaj Kota - Behemota
 
 
jerzy321 
Przedszkolak
jerzy321


Wiek: 46
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2005-08-15, 21:17   

Zastanawia mnie, jak naród niemiecki dał się porwać demagogią tego człowieka. Tutaj, rozwiązania należy szukać w historii Niemiec. Druga połowa dwudziestego wieku była bardzo ciężka dla narodu niemieckiego. Bezrobocie, głód oraz brak perspektyw na przyszłość. Dobrze powodziło się tylko Żydom. To oni byli właścicielami większości sklepów. Stąd, taka nienawiść do nich. Po dojściu Hitlera do władzy, w Niemczech nastąpiła radykalna zmiana. Ciekawi mnie fakt, postawy krajów zachodnich, którzy nie reagowały na grożby Niemców do ziem polskich. Książka MOJE ŻYCIE, Adolfa Hitlera, daje ciekawy przykład człowieka myślącego. Ale czy dobrze, niech to doceni czytelnik. Pamiętajmy, że on, nie miał łatwego życia, a faszyzm narodził się we Włoszech. :x
 
 
Behemot 
PierwszakWiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Miasto Utrapienia
Wysłany: 2005-08-16, 12:06   

Faszyzm tak - zrodził sie we Włoszech. Jednak Hitler był twórcą Nazizmu (faszyzm ejst jaknby formą organizacji nie ideologią sesu stricto. Nalezy pamietać, ze nigdy nie stworzono "ideologi faszyzmyu" zastępując go sloganem "wszytsko w pnstwie, dla panstwa nic poza panstwem" czy jakoś tak). Nazizm jest jakby wypełnieniem formy faszyzmu dziwacznym, połaczeniem rasizmu, ksenofobii, ultrakonserwatyzmu i nacjonalizmu (co jest o tyle zabawan, ze zazwyczaj konserwatyzm i nacjonalizm sie wykluczają).
Natomiast jestem przeciwny uważnaiu, ze "dobrze powidziało sie tylko zydom" nie. Dobrze sie powodziło tylko cześci Żydów jak zrreszta takze i dobrze sie powodziło części Niemców. Przecież NSDAP była opłacana z peniniedzy niemieckich kapistalistów i bogatych chłopów którzy obawiali sie Komunizmu.
 
 
myshorek 
Profesor


Dołączyła: 18 Lut 2005
Posty: 2077
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2005-08-16, 13:08   

"Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu" - ulubione powiedzonko Mussoliniego

Bardzo cię proszę uważaj na to jak piszesz, nagminnie przestawiasz znaki, połykasz literki i robisz literóweczki przez które nieco źle się ciebie czyta. :)
_________________
<b>Ja nie jestem 'łatwym mężczyzną'</b>
 
 
 
jerzy321 
Przedszkolak
jerzy321


Wiek: 46
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2005-08-16, 13:08   

Behemot napisał/a:

Natomiast jestem przeciwny uważnaiu, ze "dobrze powidziało sie tylko zydom" nie. Dobrze sie powodziło tylko cześci Żydów jak zrreszta takze i dobrze sie powodziło części Niemców. Przecież NSDAP była opłacana z peniniedzy niemieckich kapistalistów i bogatych chłopów którzy obawiali sie Komunizmu.
:) Pierwsza wojna światowa, była dla niemców wielką przegraną. Właśnie w Niemczech było najwięcej inwalidów wojennych. Oprócz tego Niemcy płacili haracz Anglikom, i Francuzom, w formie żywności. W latach dwudziestych, nie było bogatych chłopów Niemieckich, a NSDAP powstało trochę póżniej, kiedy Hitler dochodził do władzy.
 
 
Behemot 
PierwszakWiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Miasto Utrapienia
Wysłany: 2005-08-16, 13:41   

Bogaci Chłopi, może trochę przesadziłem. Jednak to „wielcy posiadacze ziemscy” byli jednymi z tych którzy wspomogli znacząco partię. Zresztą miało to odbicie początkowo w ideologii gdzie przywódcy NSDAP (nie tylko Hitler) wychwalali życie na wsi, jako to miejsce gdzie zachowała się prawdziwie czysty „naród Niemiecki” (jednak w trakcie rozwoju, szczególnie w czasie wojny, wątki ruralizmu powoli zanikały). Faktem jest, ze to wsparcie udzielono NSDAP przez „burżuazję” (jako odtrutka na Komunizm) sprawiło, iż naziści zdołali przejąć władzę. Oczywiście nie zapominam, ze Hitler i jego sługusy wygrały w wolnych wyborach. Tu masz w 100% rację iż była to wina przegranej wojny, kryzysu powojennego i Wielkiego Kryzysu ’29. Wrogość do Żydów była spowodowana zwykłą wrogością do obcych (tzw. Negatywna grupa odniesienia) „My jesteśmy dobrzy to ci obcy są winni”, choć np. w Niemczech antysemityzm miał głownie podłoże rasistowskie ( a wszystko przez Artura Gobineau, człowiek który wyraźnie nie lubił Słowian uważał nas za rasę najbardziej %$^&, choć z drugiej strony taki Steward Chamberlain uważał Słowian Zachodnich za cześć „Rasy Teutońskiej” to on jest „ojcem” rasistowskiego antysemityzmu.), w Polsce np. Antysemityzm miał podłoże wyłącznie ekonomiczne (pocieszające jest chyba tylko to, że i tak podobno u nas antysemityzm był najsłabszy w Europie).

Tak czy tak trzeba tępić wszelkie przejawy rasizmu i nacjonalizmu
_________________
Kochaj Kota - Behemota
 
 
kazmo 
Przedszkolak


Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 1
Skąd: Michałów-Grabina
Wysłany: 2005-08-18, 23:03   

No cóż czytam Ian'a Kershaw'a
No i powiem że ten facet to jedna wielka pop(**&^(*%&^%&^
a Mein Kampf to takie bielenie swojej postaci pod tezę
Ksiązki nie powinno się zakazywać
Ta książka jest miernie mierna i beznadziejnie naiwna

ale jest niesmowite że ten facet tak się wcelował w miejsce i czas i ogół szczęśliwych zdarzeń
że potem się podziało to co podziało
 
 
zarozumiala 
Przedszkolak


Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 21
Skąd: S-c
Wysłany: 2005-09-22, 22:25   

Książka "Mein Kampf" uświadomiła mi wiele rzeczy. Wstyd się przyznać, ale do tej pory myślałam, że najpierw był Hitler, a dopiero później pojawiła się nienawiść do Żydów. Tymczasem było wręcz przeciwnie. Uważam, że ta książka nie powinna być zakazana. Przeczytałam ją z ciekawości i muszę przyznać że była dosyć interesująca. Pomaga poznać psychikę i motywy kierujące Hitlerem. I chociaż nadal uważam go za psychopatycznego mordercę z przerostem ambicji, to książka ta pomogła mi wiele zrozumieć.
 
 
eddie 
Gimnazjalista


Wiek: 55
Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 259
Skąd: RnS
Wysłany: 2005-10-22, 11:47   

Do książki wyrokiem sądu niemieckiego, jak i całego spadku po A. Hitlerze, prawa ma rząd Bawarii. Ściga on wydawanie książki na całym świecie, ale tylko z powodu łamania praw autorskich. Tak też zrobił w Polsce.

Książka nie powinna być zakazana. Jak można bez problemu dosać prace Stalina (np. o językoznawstwie), czy Lenina - gości odpowiedzialnych za kilka razy więcej mordów, to nie rozumiem dlaczego nie Hitlera. Mao też jest wydawany - nie wiem co na to dusze z 50 milionów Chińczyków zamęczonych w czasie np. wielkiego marszu czy rewolucji kulturalnej.

Praca Hitlera bardzo słaba - taka agitka z elementami paranoicznej analizy historycznej. Jak ktoś nie czytał to spokojnie może sobie ja odpuścić - strata czasu.

Eddie
 
 
andrew 
Docent
NIEDOWIAREK


Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 903
Skąd: tam i tu
Wysłany: 2005-10-22, 20:48   

eddie, tym razem powiem jak "rasowy nabijacz" postów : masz rację i zgadzam się z Twoją opinią. Reszta jest milczeniem.
_________________
"Co dokładnie zrobiłeś ? - Osądzono mnie...i słusznie...za kradzież wyboru drugiego stopnia z kompletnym nieposzanowaniem "
 
 
pajk 
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lip 2004
Posty: 4818
Skąd: AboCo:)
Wysłany: 2005-10-22, 23:12   

-A moze byscie to tak naprawde przeczytali z namysłem?
-Wkoncuscie kwiat intelektualny narodu nie ogladacze telenoweli! :) Ale bez załozen z góry -że jesli ktos jest zbrodniazem dla polaków żydów i jaszcze paru osób , albo mu np. nogi śmierdzą, to juz nie moze miec racji w zadnej sprawie o ktorej mowi i w ogule musi być prymitywem!!!

Ten "przymół" pokonał nas jak dzieci -i jeszcze kilka potężnych państw o ile sę nie mylę. :)
--Niemcy i austryjacy KOCHALI go nieomal bez wyjątku i do konca !!!!
- Mało -oni po cichu nadal go kochają!
-Mało dzieki niemu , mimo przejść dzis niemcy znow są potęgą a my??????

eddie napisał/a:
Praca Hitlera bardzo słaba - taka agitka z elementami paranoicznej analizy historycznej. Jak ktoś nie czytał to spokojnie może sobie ja odpuścić - strata czasu.
Eddie

Ale dołozył! :) -Mysle że już piszesz coś równie skutecznego tylko lepszego i oczywiscie moralnie dobrego i za parę lat bedę popijał koniak z biszkoptami (Tak lubie :) spokojnie i bezpiecznie bujając się na hamaku w zjednoczonej pod twoim przewodem europie :)


To obelżywe dla poległych twierdzić że maniakalny dureń i grafonan rozsmarował ich jak masło po chlebku!

Słysze tu ton ksenofobicznej:) wystraszonej, stadnej, poprawnosci europejskiej :) - jak na lekcji :) wszystkich to fascynuje, ale bron boze zeby ktos pomyslal.... ze ja cos nie negatywnego :) na ten temat.

:) :)

To trzeba czytać! niekoniecznie moze wszyscy :) ale tępy skin raczej będzie machał okładką niz przeczyta:)

jesli to jest tylko bezwartociowa głupia pisanina to czemu podpaliła świat?

Napisałbym że to obraza dla intelektu, proponowac dyskusje o czymś czego się nie zna, kpina z rozumu! -ale nie napisze, bo mysle ze prawie kazdy zajżał :) tylko ten europejski stadny cykorek poprawnosci :) kaze gdakac jak panie u fryzjera -a feeee obrzydliwstwo ...:)

Uczymy się od chorobotwórczych wirusów jak wniknąc do komórki , może z innych złych żeczy można sie czegos nauczyć?

pajk
_________________
hmmmm..? :(
 
 
 
eddie 
Gimnazjalista


Wiek: 55
Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 259
Skąd: RnS
Wysłany: 2005-10-22, 23:44   

Chłopie, spokojnie.
To nie książka podpaliła świat.

Polityczna poprawność mnie nie interesuje.

Dostaliśmy w de od Niemców dlatego, że mieliśmy słabszą armię, gorszych dowódców i żołnierzy. To nie wina tysięcy, którzy zginęli.
Teraz też mamy słabą armię, dowódców do niczego, a żołnierze poza kilkoma jednostkami to kolonia dla dzieci. Kilku pijanych komandosów zajmuje prawie każdą polska jednostkę np. w sobote wieczorem.

To, że Niemcy go kochali czy kochają to żaden argument. Wielu w ZSRR tęskni do Stalina, ale dalej będę twierdził, że to paranoiczny zbrodniarz.

Zauważ też, że byłem przeciwny zakazowi wydawania. Uważam, że jak ktoś ma czas, to niech ma i prawo przeczytać. Ale podejrzewam, że książki na oczy nie widziałeś. Jeżeli jest inaczej, to sorry.

Przecież to naprawdę żadna lektura polityczna. Nudna piła, naciągane argumenty, ogromny żal, że się dostało w czasie pierwszej wojny, krytyka kapitalistów (taki narodowy socjalizm) i kilka populistycznych recept na przyszłość.

To nie książka mordowała. Robili to ludzie. Zastraszeni czy z własnej chęci.
Mała grupka wygrała wybory i powoli wyeliminowała konkurencję. Dała (NSDAP) Niemcom to, o czy marzyli po Republice Weimerskiej - siłę, konsolidacje wokół wodza i nadzieję panowania nad światem.

Eddie
 
 
pajk 
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lip 2004
Posty: 4818
Skąd: AboCo:)
Wysłany: 2005-10-23, 01:32   

eddie napisał/a:
..... że mieliśmy słabszą armię, gorszych dowódców i żołnierzy.......
Teraz też mamy słabą armię, dowódców do niczego, a żołnierze poza kilkoma jednostkami to kolonia dla dzieci. Kilku pijanych komandosów zajmuje prawie każdą polska jednostkę np. w sobote wieczorem.........
Eddie

---Patrz kuna!.......- jak się pechowo składa......! :) tymbardziej ze ciut do tyłu ciut ciut..:) i oni zupełnie nie mieli armi? a potem mieli ...kuna -Cud! -No my wcesnij cud tys mieli nad wislą :) ale jaja -i znów nimamy :) - a oni nam rure we bałtyk -węzykiem majster wężykiem :)


eddie napisał/a:

--Chłopie, spokojnie.
--To nie książka podpaliła świat.
-.....Zauważ ............, to sorry.

-Przecież to naprawdę żadna lektura polityczna. ........

-To nie książka mordowała. Robili to ludzie. Zastraszeni czy z własnej chęci.

Mała grupka wygrała wybory i.............konsolidacje wokół wodza i nadzieję panowania nad światem.

Eddie

-Spokuj! spokuj ! musze się uspokoic :) i niegryźć myszy bo się potem kulka wylata:)
-To nie ksiażka ???? ---a tak się bałem!!!!!!! :) -to i nie hitler bo dureń!
--Niemcy też nie ony, pozondne, Tusk ich lubi! :)

-Zauwazam :) !!!!!!!!!! hwała Ci jestes lepsy niz.... :) nie kazes palić :) ...
-Duze SORY :) poprose :)

-Zadna lektura? :( ....
-tak lepiej poczytam kogos kto się zna i ma tytuł , on mi wytłumaczy o czym nie myslal (bo dureń) autor jak to pisal :) a potem to powtórze innym bede biegal za mądrego jak przerośnięty krasnal Geremek prawie :)

-To nie....ksi... :( ..-To ludzie? ....Ludzie Ludziom z.... To madre! to musi byc madre bo gdzies juz to slyszalem!!!!:)

Mała! grupa ??? cos jak bolszewicy? :) też mała grupa :) kuna ...- a Jam ... tego nie dostrzegł!!! :)

-konsolidacja... -Jeju jakie to proste wszystko jak kto światły objaśni !

Peeeeewnie! --Ludzie! _ nieczytajcie tego ! "wogle" :) niczego nie czytajcie :) czytajcie 3 linijkowe recenzje mądrzejszych od siebie To wam da samozadowolenie spójny i klarowny obraz świata :)

Wracam do Harego Pottera to nie jest taka prosta banalna książka ! Ile tam cudownych zdazeń i czarny pan o złozonej psychice i trudnym dzieciństwie (pewnie go molestowali dementorzy) i kto to jest PÓłłłłk-rwi książe -jeszcze nie doczytałem :)
:) :):):):):)

Napełniony wiedzą, spokojny, pogodzony z sobą i swiatem, i w zwiazku z tym, popadający w lekkie samouwielbienie
pajk
_________________
hmmmm..? :(
 
 
 
eddie 
Gimnazjalista


Wiek: 55
Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 259
Skąd: RnS
Wysłany: 2005-10-23, 01:43   

Co Ty chłopie bierzesz, ja też chcę - taka gonitwa myśli, że trudno nadążyć.

Wymyślasz przeciwnika a później z nim walczysz.
Jak socjalizm przejciowe trudności.

Z czym sie w końcu nie zgadzasz. Książka powinna być dozwolona - OK.

Nie cierpisz UW, Geremka, Unii, kitu wciskanego maluczkim itd. Ale co to ma wspólnego z Adolfem?

Może byś się tzrymał jakiegos porządku - albo mniej bierz.

Eddie
 
 
marwa 
Pierwszak


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 109
Skąd: z nikąd
Wysłany: 2005-10-23, 17:15   

książka, jak książka, czytałem lepsze, czytałem gorsze. Moim zdaniem powinna być dostępna, ale nie sądze, że powinna wejść do"kanonu lektur szkolnych". jak ktoś ma ochotę to niech ją czyta. Znam ludzi jeszcze z czasów szkoły sredniej dla których Mein kampf, był niemal idealną książką w której odnajdywali receptę na polepszenie świata, cóż inna sprawa, że dla części z tych ludzi była to jedyna książka jaką w życiu w całości przeczytali (ale przynajmniej przeczytali - a to juz coś).
 
 
pajk 
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lip 2004
Posty: 4818
Skąd: AboCo:)
Wysłany: 2005-10-24, 20:34   

eddie napisał/a:
Co Ty chłopie bierzesz, ja też chcę - taka gonitwa myśli, że trudno nadążyć.

........

Może byś się tzrymał jakiegos porządku - albo mniej bierz.

Eddie

:) :) OK zgoda..:)
-OK zmniejsze dawkę :)
-Widze że z pewną trudnością ale jednak, prawie nadążasz :)

Poważnie! howk! :) -'wsadzilem kijek w mróweczki' -tak sobie...:) - nie ciebie atakowalem ty akurat dosc sensownie napisałeś :) -odezwales sie jak nożyce na stole :) -pewnie temperament :) .... ....-u mnie też:):)
-Jestem mile zaskoczony i ubawiony :) ripostą :)
-Jesli kogos to interesuje, moznaby kontynułowac systematyczniej :) -Tyle ze to długie posty będą wtedy i na inny temat, niż zadany.

Ja tylko chcialem troszke w mózgach zamieszać :)
Bo patrzymy na faszyzm ze spaczonej perspektywy. Powtarzając kalke po głupszych od nas i
manipulatorach.
-Jak napisaliście byl jeszcze Stalin Mao paru innych.. -na sztuki są lepsi w rankingu na super zbrodźnia :) ale pan H. był i jest tak wygodny propagandowo że nasza wiedza o nim jest taka jak o szamponie po obejzeniu reklamy. :)

I najwazniejsze! Wdzialem w TV dyskusje (u pani Olejnik) gdzie 3 osoby powiedzialy ze NIECZYTAŁY ksiązki będacej tematem! I potepiły ją, bo chyba antysemicka.
--Tymczasem To CI ludzie właśnie, pujdą za jakimś hitlerkiem, jak się u nas pojawi!!!!
-"Spalić" nie czytając , bo tłuszcza tak wyje!
-Taka mentalność umożliwia fenomeny w rodzaju hitleryzmu.

Pozdrawiam
pajk
_________________
hmmmm..? :(
 
 
 
muchu 
Przedszkolak


Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: N 52°01' E 18°30'
Wysłany: 2005-12-30, 14:09   

Przeczytałem main kampf mając 15 lat!!! i nie wpłynęło to na mnie jakoś drastycznie nie stałem się z dnia na dzień antysemitą czy sadystą, przejrzałem ją tylko wyłacznie dlatego że czuje się się 100% pacyfistycznym nacjonalistą. Po przejrzeniu tej pozycji stwierdziłem że była ona zbyt trudna, tzn. napisana trudnym językiem, ten fakt dowodzi ze człowiek o poglądach faszystowskich nie zrozumie jej, ba nawet go rozczaruje poniewasz nie odnosi się aż tak bardzo ortodoksyjnie do faszyzmu.
_________________
Wiele mądrych słów wypowiedziano żartem, ale ich liczba nie może się równać z liczbą głupich słów wypowiedzianych z powagą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany

Forum KGB dostępne jest również pod aliasem forumkgb.xx.pl
xx.pl - darmowe aliasy www