Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[SciFi] Douglas Adams - "Autostopem przez galaktykę'
Autor Wiadomość
aftek
Gość
Wysłany: 2004-07-17, 00:34   [SciFi] Douglas Adams - "Autostopem przez galaktykę'

"Daleko, daleko, na nie objętych mapami peryferiach niemodnego krańca Zachodniego Ramienia Spiralnego Galaktyki, znajduje się małe, niepozorne, żółte słońce. W odległości jakichś dziewięćdziesięciu dwóch milionów mil okrąża je kompletnie nic nie znacząca, maleńka, zielono-błękitna planeta, na której pochodzące od małpy formy życia są tak niewiarygodnie prymitywne, że wciąż jeszcze uważają zegarki elektroniczne za całkiem sprytny pomysł."

Troche inne spojrzenie na swiat. Ciekawe poczucie humoru. Dowiecie sie dlaczego jestesmy na trzecim miejscu w rankingu najinteligetniejszych istot na Ziemi (no i kto jest na pierwszym).
Ksiazka, w ktorej wszystko jest mozliwe :)

Polecam rownez kontynuacje tej ksiazki "Restauracja na koncu wszechswiata" ( sa jeszcze trzy nastepne, ale ich nie udalo mi sie jeszcze zdobyc)

Milej lektory ;)
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-04-08, 09:54   

Ja również czytałem tylko dwie pierwsze części, jeszcze w wydaniach "klubowych" i choć osobiście wolę inne podgatunki SF to musze przyznać, że czas przeznaczony na przeczytania ich nie był czasem zmarnownym.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany poszukaniem dalszych części to służę tytułami:
http://pl.wikipedia.org/w..._galaktyk%C4%99

javiki 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-11, 23:36   

Jak dla mnie absolutna rewelacja. Jak tylko mam spiepzony humor to zawsze wracam do trylogii w 5 częściach. Kazda ma swój klimat-i jest pisana troszke inaczej i o czymś innym-ale wszystkie pisane o tym samym. Ponadto Pratchett ze światem dysku i Vian-i na jakis tydzień jest co czytać:) a potem od poczatku. Nigdy mi sie nie znudzą:)

y...yyy 
Pierwszak

Wysłany: 2005-04-12, 07:49   

Dostałem już brakujące części, czekam tylko na okazję by wydrukować sobie to w pracy / jak narazie brak tonera / w zabieram sie za lekturę. Miłe jest mieć wreszcie kolejną pozycje z kanonu SF w komplecie.
Jeszcze raz dziękuję za przesyłkę.
:twisted:

niciunka 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-17, 23:39   

A ja już miesiąc czekam, az moi znajomi skoncza czytac. Ehh jak to sie mowi dobry zwyczaj nie pozyczaj.

jorj 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-24, 18:23   

moze mi ktos przeslac wszystkie czesci sagi autostopem przez galaktyke? jorj@wp.pl

monter 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-25, 12:36   

Niedawno sprawilem sobie "The Ultimate Hitchhiker's Guide" (po angielsku). Jest to najnowsze wydanie. Zawiera wszystkie 5 powiesci, ale pomiedzy 4-ta (Cześć, i dzięki za ryby), a 5-ta (W zasadzie niegroźna) jest dodatkowe opowiadanie (Young Zaphod Plays It Safe). Nie wiem czy jest przetlumaczone na polski. Calosc wiec sklada sie z 5-ciu powiesci i jednego opowiadania.

Jigs 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-04-25, 12:55   

jorj

Poszlo + Dlugi mroczny podwieczorek dusz.
Tyle, ze nie saga a trylogia (w 5 tomach) :mrgreen:

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-06-14, 13:48   

"Autostopem...." to świetna lektura pełna humoru. Szkoda, że jest niedoceniana. Wg mnie tego samego typu humoru używa Pratchett, ale z dużo większą popularnością.

Niestety czytałem to tylko w języku angielskim. Byłbym bardzo wdzięczny za polską wersję, chciałbym zobaczyć jak wybrnęli z tego tłumacze :D .

Konrad
Gość
Wysłany: 2005-06-14, 14:08   

meeneque wysłałem "Autostopem przez Galaktykę", potwierdź odbiór :)

Mam przy sobie tylko wersję *.html - jak chcesz wszystkie części to napisz na PW, wyślę z domu.

lachimm 
Przedszkolak
lachimm

Wysłany: 2005-06-28, 14:53   

Coz ostatnio kilkakrotnie zdazylo mi sie miec duuuze problemy z roznego typu biurokracjami. A to cos nie wyszlo w banku, a to zaginely jakies papiery o kredyt, a to telefon podwoil mi oplaty, a gdy probuje cos zalatwic, spotykam ludzi taborety, brasil na zywo Bezsilnosc wobec nich otepia i wtlacza (mnie niestety) w depresje. Otwieram Adamsa, czytam poczatek o tym, ze plan budowy miedzygalaktycznej drogi, ktory przewiduje destrukcje ziemi byl dostepny juz dawno na innej planecie w sektorze takim a takim i przeciez wystarczylo tylko tam zajrzec, zeby sie wszystkiego dowiedziec i z radosci dwoi mi sie jak zmii jezyk. Satyra, wedlug irlandzkich wierzen sprzed setek lat, byla ostrzejsza niz miecz, a ta jest doskonala. Czytam to zamiast wykonywac rytualy vodoo, czytam zamiast wbijac szpilki w figurki biurokratow. Mniam!!!

kormaciek 
Przedszkolak
kormac@poczta.fm

Wysłany: 2005-07-05, 21:45   

meeneque napisał/a:
"Autostopem...." to świetna lektura pełna humoru. Szkoda, że jest niedoceniana.

Doceniona, doceniona, na szklanym ekranie ostanio nawet. A swoją drogą to jest to genioalna trylogia, począwszy od tego, że 2 5-ciu częściach. Parodia goni parodię, aluzja aluzję, chociaż mniej są one dostrzegalne niż u Pratchett'a.

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2005-07-10, 22:24   

Cytat:
Parodia goni parodię, aluzja aluzję, chociaż mniej są one dostrzegalne niż u Pratchett'a.

Może są i mniej dostrzegalne ale postacie są równie dobrze stworzone co u Pratchetta.
Moją ulubioną postacią jest Marvin. Lubię sobie od czasu do czasu ponarzekać, ale jemu nie mogę nawet butów {czy co tam roboty noszą na dolnych kończynach :mrgreen: } czyścić.
A propos Marvina. Wszystkim forumowiczom życzę takiego długiego życia jakie miał ten robocik. :twisted:

meeneque 
Student
świńskaruraniemiś

Wysłany: 2005-07-11, 12:53   

kormaciek, jak doceniona? Teraz to się filmy robi z wszystkiego. Po łebkach i żeby były efekty. Przyznam ze film dość bliski książce, ale na kolana mnie nie rzucił. A książka i owszem

Behemot 
Pierwszak

Wysłany: 2005-08-17, 18:42   

Przeczytałem "Autostopem" dokładnie wczoraj (zaczłem dzień wcześniej o 23). Odrazu zaczałem myśleć- co było dalej i czy autor napisał inne ksiażki. Widzę, ze tak. Niestety ich nie mam :( Mam wiec mała prośbę - czy jakiś dobry człowiek módłby mi je wysłać na andrzejzukow@o2.pl Proszę.

myshorek 
Profesor

Wysłany: 2005-08-18, 11:53   

Po pierwsze to jest dział recenzji a nie “poszukuję”, po drugie jeśli już przeczytałeś to napisz z łaski swojej co nieco o tym co przeczytałeś i jak ty odebrałeś “Autostopem” Podobała ci się? Zaciekawiła?

Poślę ci bo mam dobre serce ale na przyszłość proszę wpisywać posty w odpowiednich działach i rozwijać wypowiedzi.
I napisz coś o Autostopie.

Behemot 
Pierwszak

Wysłany: 2005-08-18, 12:37   

Więc co myśle o Autostradzie. Genialna ksiażka. Naparwde mi sie podobała. Ciekawy humor. Nie mówiąc już o tych pseudo filozoficznych tekstach typu "wrócimy do normalności jak tylko dowiemy sie czym jest normalność". Poza tym zawsze można to odebrać jako walkę z biurokratycznym systeme.
A ksiazki już mam bardzo za nie dziekuję

de88 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-09-30, 08:39   

"Autostopem..." świetna książka, niestety nie czytałem pozostasłych części. Za to wczoraj dostałem film. Planuję dziś go obejrzeć ( jeśli czas pozwoli:)) to może zamieszczę recenzję.

Zisia 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-11-12, 15:49   

Jestem po całej serii, świetna lektura. Niektóre teksty mogą powodować zawroty głowy, ale można nie próbować ich zrozumieć, tak jak to często robił Artur. Zakończenie 5 części troche mnie zaskoczyło, ale wszystko ułożyło się w całość. Najbardziej podobała mi się 4 część, "Cześć, i dzięki za ryby". Chętnie dalej pozostałabym w tym zwariowanym świecie Denta :)
Film nawet fajny, ale nie dorównuje książce, ciekawe czy będą kręcić dalej...

dziubek 
Magister
Monte Christo

Wysłany: 2006-03-26, 00:06   

Oglądałem niedawno film, miałem okazję porównać do książki... Nic z tego... Jak zwykle książka okazuje się lepsza. Kto nie czytał niech spróbuje... Strasznie mi w niej podpasował humor. Doszło do tego, czego naprawdę nie lubię- uśmiechania się lub śmiania się się na głos podczas czytania... Nie lubię, gdyż dziwnie się czuję, gdy tak się śmieję, a ktoś inny mnie obserwuje i nie ma zielonego pojęcia o co chodzi... :p
Przeczytałem wszystkie 5 tomów i każda z cześci mi się podobała. Mimo, iż to jest fantastyka, technicznego bełkotu według mnie wcale tu nie jest dużo, raczej niedorzeczności i nieprawdopodobieństwa...
Podsumowując: naprawdę niezłą pozycja... :brawo:

Odpowiedz do tematu