Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moje wiersze, czy co tam jest...
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-03-07, 13:01   

Owieczka napisał/a:
Tylko nie padnij - tak jak ja
Dobra dobra, daleko mi do Ciebie, Smowieczko. :P

Zaproszone osoby: 1

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-07, 15:54   

Nieznany napisał/a:
To, że nie jestem Poetą nie przeszkadza mi czasami napisać wiersza.

A powinno! A na pewno powinno Cię powstrzymywać przed publikacją. Uprasza się o odrobinę szacunku dla potencjalnego odbiorcy i szczyptę autokrytycyzmu.

Zamiast pisać beznadziejne wierszyki lepiej czytać wybitną poezję. Pod wpływem lektury rozwija się gust a może i talent.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-07, 16:15   

jaro - zawsze możesz nie czytać :p proste?

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-03-07, 16:18   

jaro napisał/a:
lepiej czytać wybitną poezję

To sam skup się na takiej wybitnej poezji, a amatorów zostaw tym mniej wybrednym.

weronik napisał/a:
zawsze możesz nie czytać

A po co? Przecież ktoś musi krytykować wszystko i wszędzie. :evil:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-07, 16:22   

Lean val Tirach napisał/a:
A po co? Przecież ktoś musi krytykować wszystko i wszędzie.

No taki jest jaro, ale na mnie wrażenia swoim krytykanctwem nie robi - chyba, ze wejdzie na moje filmowe poletko to :x :lol:

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-08, 00:05   

Jasne! Naprościej ustalić ze ktoś zawsze krytykuje, albo "sam ne umie, wiec niech nie krytykuje". Tymczasem to oczywista nieprawda. Jestem fanem wierszy indianer i z przyjemnością opisuję swoje reakcje na Jej poezje. Mam poczucie i nadzieję, że mamy wszyscy okazję obserwowania jak dojrzewa prawdziwy poetycki talent.

Kiedy Nieznany umieszcza tu potwornie grafomanskie wierszydła i domaga się krytyki personalnie ode mnie, to piszę, co myslę.

Zawsze kiedy zdobywamy się na odwagę by opublikować jakikolwiek rodzaj naszej twórczości musimy się liczyć z krytyką. Tak mi się przynajmniej wydaje :)

Jeśli w wierszach Nieznanego nie znajduję NICZEGO co warto by pochwalić - to nie będę chwalił, bo wówczas byłbym nieuczciwy wobec Nieznanego.

Nie sądziłem, ze nazwanie słabych wprawek poetyckich słabymi i beznadziejnej trylogii fantasy gównem (inny watek) przyklei mi etykietę krytykujacego wszystko i wszystkich. Dociekliwych zapraszam do archiwum. Serdecznie polecałem tu Państwu wartościowe moim zdaniem książki, muzykę a nawet malarstwo.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2009-03-08, 02:30   

jaro napisał/a:
Jestem fanem wierszy indianer i z przyjemnością opisuję swoje reakcje na Jej poezje. Mam poczucie i nadzieję, że mamy wszyscy okazję obserwowania jak dojrzewa prawdziwy poetycki talent.

Tyle, że to temat o twórczości Nieznanego. :)

jaro napisał/a:
Naprościej ustalić

Nie było to takie proste, ale najprościej ustalić, że komuś było tak najprościej. :)

jaro napisał/a:
nie znajduję NICZEGO co warto by pochwalić - to nie będę chwalił, bo wówczas byłbym nieuczciwy wobec Nieznanego.

Możesz również odpuścić sobie komentarz w ogóle lub napisać PW, jeśli masz zamiar udowodnić komuś, że jest beznadziejny.

jaro napisał/a:
przyklei mi etykietę krytykujacego wszystko i wszystkich

Przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, pana, panie jaro.

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-08, 12:12   

Możesz również odpuścić sobie komentarz w ogóle lub napisać PW, jeśli masz zamiar udowodnić komuś, że jest beznadziejny.

1. Nieznany umieścił swoje wiersze na publicznym forum - oczekiwał zatem reakcji publiczności
2.Przypominam, ze powściagliwie zareagowałem prostym emotikonem. Nieznany sam domagał się pełnego komentarza.
3. Nigdzie nie napisałem, że ktokolwiek jest beznadziejny. napisałem że wiersze Nieznanego są złe. Nie każdy musi być poetą. Nieznany może być wybitnym kimkolwiek, choć już wiemy, że poetą nie jest. Pozostają jednak tysiące dziedzin w których Nieznany może być geniuszem.

Trzeba mieć swiadomość własnych ograniczeń. Nie wiesz nawet jak ja bym chciał tak sobie usiąść czasem do fortepianu i zagrać. Ale nie umiem. Frustruje mnie to ogromnie - nie zamęczam jednak otoczenia rzępoleniem w klawisze, tym bardziej, jeśli wiem, ze w towarzystwie przebywają osoby obdarzone muzycznym słuchem.

A Nieznany rzępoli. W dodatku jest tu gospodarzem. I teraz nie wiadomo, czy wypada powiedzieć gospodarzowi, ze rzępoli, czy raczej wyjść? Z drugiej strony jest tu kilka osób z którymi chciałoby się pogadać. Których gry wreszcie - ze pociągnę tę ryzykowną metaforę - chciałby się posłuchać.

Moim zdaniem idea Forum Dyskusyjnego polega na DYSKUTOWANIU. A zatem jeśli ktoś poddaje swoją twórczość publicznej ocenie to musi spodziewać się, że twórczość ta zostanie publicznie oceniona, a to z kolei wywołać może publiczną dyskusję.

Jeśli zatem szanowna Lean val Tirach uażasz, ze wiersze Nieznanego są dobre to spróbuj tego dowieść uzywając argumentów merytorycznych, nie zaś argumentów ad personam - że ja niby wszystko krytykuję.

Wskaż nam co jest dobrego w tej twórczości, co Cię szanowna Lean val Tirach w tych wierszach zachwyca, zmusza do zadumy, czy refleksji. Bo do tej pory nie pojawił się ANI JEDEN krytycznoliteracki argument na obronę twórczości Nieznanego.

Tylko jakieś popiskiwania że "jaro niedobry".

Trochę słabo.

jaro

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-03-08, 12:57   

Już czas, żebym wkroczył. :)

Drogi Jaro, cenię sobie Twoje opinie, choć są tak druzgocące, ale patrzę na nie jako na opinie Jara a nie prawdę objawioną. Nie bronię Ci pisać Twoich opinii a nawet przeciwnie - cieszę się, że chciało Ci się mnie zjechać. Obojęność jest gorszym wyjściem.

jaro napisał/a:
A powinno! A na pewno powinno Cię powstrzymywać przed publikacją. Uprasza się o odrobinę szacunku dla potencjalnego odbiorcy i szczyptę autokrytycyzmu
Obawiam się, że mam odmienne zdanie w tej kwestiii. Co więcej, staram się usilnie namawiać każdego, kto pisuje, by zechciał publikować swoją twórczość na forum - a Ty robisz mi złą robotę, człowieku! Już pal sześć moją "tfu!rczość", ale czy nie chcesz wylać dziecka z kąpielą? Kto ma decydować o tym, czy ŁASKAWIE MOŻNA opublikować swoje wiersze/prozę - Ty? Doceniam Ciebie jako artystę, nawet bardzo, ale nie daje Ci to prawa do decydowania "ex cathedra", kto ma a kto nie upubliczniać swoją twórczość. Bo wyobraź sobie sytuację, że tak przez Ciebie chwalona Indianer będzie się bała upublicznić swoje wiersze z obawy przed krytyką albo przesadzi z dozą autokrytycyzmu. To co, weźmiesz na siebie bagaż zakazu publikacji dla wszystkich, którzy mają ochotę poddać się ocenie tylko dlatego, że co - nie są Tobą :?: Jak najbardziej masz prawo skrytykować to, co Ci się nie podoba, ale nikt Ci nie dał prawa zamykać usta pomniejszym apsztyfikantom Weny.

aro napisał/a:
nie znajduję NICZEGO co warto by pochwalić - to nie będę chwalił, bo wówczas byłbym nieuczciwy wobec Nieznanego.

A tu niestety stanę po stronie Jara - wolę "usłyszeć" komentarz niż go nie usłyszeć - szczera opinia jest zawsze cenna. I bynajmniej nie uważam, że Jaro krytykuje mnie "ad personam" a tylko moje wiersze. To, żeby nie było wątpliwości. :)

--------

Mów, Panie, sługa Twój słucha.
Mam przybyć?
Prąd, gaz, czapka na zimę...
Zastawiłem skrzydła w lombardzie.
Zadzwoń po pierwszym.

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-08, 13:05   

Masz rację Nieznany - publikować! Należy publikować swoje wiersze, opowiadania i co tam jeszcze jest do opublikowania. Niepublikowanie jest mylące dla autora. Publikujmy więc we własnym, dobrze pojętym interesie.

A ja nie krytykuję ex-cathedra tylko krytykuję zwyczajnie, ze mi się nie podoba. Albo chwalę, ze mi się podoba. Tak pojmuje funkcję forum dyskusyjnego. Za każdym razem uważąm, ze moim obowiązkiem jest uzasadnienie dlaczego tak, albo dlaczego nie. Raz z dla NN zrobilem wyjatek i proszę...Mam za swoje.

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-03-08, 13:23   

jaro napisał/a:
Tak pojmuje funkcję forum dyskusyjnego
Zgadzamy się zatem co do funkcji forum dyskusyjnego. Dyskusje są tu jak najbardziej mile widziane. :)
jaro napisał/a:
Raz z dla NN zrobilem wyjatek i proszę...Mam za swoje.
Już to wcześniej napisałem, ale powtórzę - zmilczeć to najgorsze z możliwych wyjść. Nie wiem, jak inni!! Ale ja wolę zostać skrytykowany niż zignorowany.

To wszystko, co mam do napisania w tej kwestii.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-08, 18:14   

jaro napisał/a:
. Dociekliwych zapraszam do archiwum. Serdecznie polecałem tu Państwu wartościowe moim zdaniem książki, muzykę a nawet malarstwo.

No właśnie. Z tego co pamiętam, bardziej obrażałeś forumowiczów niż proponowałeś "Twoim" zdaniem .... itd.
8)
My zawodowo tak jak ty nie zajmujemy się sztuką więc zdaję sobie sprawę, że Twoja wiedza w wielu dziedzinach będzie większa. Ale w przypadku, gdy dochodzi do obrażania użytkowników zaczynam się zastanawiać , że jeśli większość osób jest dla Ciebie poniżej jakiegoś poziomu to są pewnie profesjonalne fora np. o sztuce itd.
I to nie chodzi o wiersze Nieznanego ale cofnęłam się za Twoją namową do archiwum.

jaro 
Towarzysz

Wysłany: 2009-03-08, 19:14   

I tu się mylisz. Raz dla zaertu napisałem z pozoru obraźliwą charakterystykę najbardziej aktywnych forumowiczów. Część nie zrozumiała i się obraziła. Większość bawiła się o ile pamiętam doskonale.
Pozdrawiam
jaro

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-08, 20:43   

jaro napisał/a:
Raz dla zaertu napisałem z pozoru obraźliwą charakterystykę najbardziej aktywnych forumowiczów.

Nie chodzi mi o ten temacik bo sama się z tego śmiałam, a o temacik z obrazami.

Czuje się <choć może to zabrzmieć głupio> odpowiedzialna za forum, chciałabym, żeby wszyscy tu chętnie zaglądali i panowała tu przyjazna atmosfera.
Pozdrawiam
Ania :p

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2009-03-08, 21:27   

weronik napisał/a:
Czuje się <choć może to zabrzmieć głupio> odpowiedzialna za forum, chciałabym, żeby wszyscy tu chętnie zaglądali i panowała tu przyjazna atmosfera.
Pozdrawiam
Ania
Bynajmniej nie brzmi to głupio, Aniu. :) I mam nadzieję, że podobne zdanie ma Jaro. :>

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-08, 21:46   

weronik napisał/a:
chciałabym, żeby wszyscy tu chętnie zaglądali i

WSZYSCY?????????????????????????????????????????????????????????????????
Jesli tu sie będa wszyscy dobrze czuli..... i toważystwo z sex czatów i kibole i miłosnicy radia Maryja , świetnie sie tu poczują To ja WYPIERDALAM

weronik napisał/a:
Twoja wiedza w wielu dziedzinach będzie większa. Ale
- uznajemy ją jak chwalisz !!!!! I straszne nam słodko , że taki ważny pan raczył , ale jak nie chwalisz to jeseś wrednym szkodliwym parchem jabłoniowym i idź sobie won Jajogłowcu ! :)

--Nieznany sie dopraszał , podpuszczał , żądał prawie !!!!!!
Nieznany napisał/a:
Doprawdy, jaro, nie sądziłem, że mogę liczyć na tak obfitą krytykę, czym sobie na to zasłużyłem Przychodzą Ci na myśl takie słowa takie, jak "bezguście", "wierszoklectwo", "grafomania", "do niczego", "lepiej pisz do szuflady, papier wszystko przyjmie"

jak dostał co chciał, to stadko mamusiek nad nim łzy leje współczucia , mimo ze poprawy nie obiecuje , dalej bedzie pisał zakłamane laurki, a on umie , wystarczy go wnerwić, zmusić , tylko , żeby był wiersz TRZEBA się troszke odsłonić, a on za cholere.
Wymiesza farbe z keczupem, i chce to z czyjąś krwią porównywać.

weronik napisał/a:
Ale w przypadku, gdy dochodzi do obrażania użytkowników zaczynam się zastanawiać

To sie nie zastanawiaj , Jaro bije tylko na liczne i uporczywe bezmyslne proźby .
A że mocno? Co ma se sam złamac reke i noge, żeby szanse wyrównac i demokratyczne żeby było ? Czy czekać aż mu ryj spuchnie i się wy żucicie w obronę biednego obitego Jarusia.

-jak sie ceni i szanuje czyjąś opinie in plus , to nalezy cenic in minus .

Jeszcze troche powalczcie o łagodne traktowanie admina , a żywy z tego nie wyjdzie , za każdym postem dostaje kopa .

Walczycie o dobro muzynków, do ostatniego żywego murzynka wiedząc że nie macie grama racji , tylko ma byc ładnie estetycznie a smieci pod dywanem dokładnie przykryte

[ Dodano: 2009-03-08, 21:53 ]
Nieznany napisał/a:
Bynajmniej nie brzmi to głupio, Aniu
To nie brzmi głupio to brzmi strasznie !!!!!!! To koszmar .
--Za żadne skarby NIE chce żeby wszyscy tu sie dobrze czuli .

Chamy , głąby, faszysci, seks maniacy, buraki, mocherowe berety, szuje i mendy, powini spiepszac z tąd, poczuwszy sam zapach tego miejsca, jak wampir od słońca powinno ich palic żywym ogniem.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-08, 21:57   

pajk napisał/a:
WSZYSCY?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wszyscy nasi użytkownicy :p
pajk napisał/a:
uznajemy ją jak chwalisz !!!!! I

Nie zauważyłam, żeby jaro kogoś chwalił oprócz Indi więc to stwierdzenie jest śmieszne. Ale gdy każdy pisze np. o filmach, które zapadły w pamięć a jaro wyskakuje z jakimiś pretensjami, że nam "mądrzejsze" filmy nie w głowie, albo wspomniany topik z ulubionymi obrazami to wydaje mi się to nie na miejscu. Wiersze Tomasza mogą mu się nie podobać, może je krytykować, ale upajanie się w swoim wywyższaniu mnie razi i tyle.
pajk napisał/a:
Jeszcze troche powalczcie o łagodne traktowanie admina , a żywy z tego nie wyjdzie , za każdym postem dostaje kopa .

Ja o nic nie walczę. Nie chcę tylko, żeby powtórzyła się pewna sytuacja z przeszłości.

Ps. Pajk - jaro to duży chłopak nie musisz go bronić :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-08, 23:08   

weronik napisał/a:
Wszyscy nasi użytkownicy
Zarejestrowac sie tu może kazdy :Chamy , głąby, faszysci, seks maniacy, buraki, mocherowe berety, szuje i mendy

tez bez problemów , wszystkich witamy miło i chyba wszyscy chcemy by było tu mase fajnych ludzi , ale jak sie kto okaże :Chamem , głąbem, faszystą, seks maniakiem, burakiem, mocherowym beretem, szują i mendą to pognam user nie user

weronik napisał/a:
jaro to duży chłopak nie musisz go bronić
Musze bo za chwile dopadniecie mnie :) Bronie siebie i swojego tu miejsca i swobód i prawdy, i prawa do czytania Jara tu. I po prawdzie Nieznanego tez bo zrobicie z niego "Pupe" Gąbrowicza.

weronik napisał/a:
Wiersze Tomasza
Przynajmniej napisał co myśli , wysilił sie !!!

A ty zrzedzisz !!! Wysil się!!!! Napisz coś dobrego o wierszach tomasza , odeprzyj argumenty, jaro to proponował !!! Odmowa obrony to współudział .
-Nie broniąc jego wierszy merytorycznie , dajesz dowód co o nich myslisz !!

-Chcesz milczec to milcz , ale nie czep się dziórawych skarpetek i niewyczyszczonych paznokci tych których wypowiedzi ci sie nie podobają

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2009-03-08, 23:19   

pajk napisał/a:
Zarejestrowac sie tu może kazdy :Chamy , głąby, faszysci, seks maniacy, buraki, mocherowe berety, szuje i mendy

Sratataa :spac2:
pajk napisał/a:
Musze bo za chwile dopadniecie mnie

A co my? Gestapo? :lol:
Piszę co myślę, Twoje nawet złośliwe wypowiedzi jakoś mnie nie ruszają więc na razie możesz spać spokojnie :p :hehe:
pajk napisał/a:
A ty zrzedzisz !!!

No piszesz jakbyś mnie nie znał :lol:
pajk napisał/a:
Napisz coś dobrego o wierszach tomasza , odeprzyj argumenty, jaro to proponował !!! Odmowa obrony to współudział .

Chodzi mi o ton wypowiedzi a nie o samą krytykę.
Wiersze Tomka kiedyś mi się bardziej podobały. Teraz rzadko wchodzę na poezję i jeszcze rzadziej coś czytam- z lenistwa jak mniemam :lol:
pajk napisał/a:
-Nie broniąc jego wierszy merytorycznie , dajesz dowód co o nich myslisz !!

Sęk w tym, że o nich nie myślę. Ani mnie ziębią ani grzeją.
pajk napisał/a:
Chcesz milczec to milcz , ale nie czep się dziórawych skarpetek i niewyczyszczonych paznokci tych których wypowiedzi ci sie nie podobają

Czepiam się i będę się czepiać tak jak ty, kiedy coś Cię wkurza lub Ci się niepodoba.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-03-08, 23:46   

weronik napisał/a:
A co my? Gestapo?
O jeszczejakie !!! :0 niema nic gorszego i strasniejszego, niż rozsierdzone mamuśki :) A jeszcze kupą :) samica tygrysica broni mółdych , ale samice homo rozszerzają zakres opieki i czasem bronią zbiorowo czegos puchatego a milusiego ........ to wtedy tylko sie modlic zeby Obama jednak zrobił te tarcze anty atomową :) bo rozszarpią na strzepy :)

Odpowiedz do tematu