Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Grange Jean-Christophe
Autor Wiadomość
karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2006-12-06, 17:07   [Krm] Grange Jean-Christophe

Nie są to co prawda nowe książki, ale nie znalazłam jeszcze recenzji żadnej z nich, więc postanowiłam, że trzeba ten błąd naprawić :) Książki przeczytać warto, ale po kolei- najpierw krótka notka o autorze:

Cytat:
Jean-Christophe Grange jest obecnie najpopularniejszym francuskim autorem thrillerów, a jego powieści ukazuja się w 20 językach. Międzynarodową sławę przyniosła mu powieść "Purpurowe rzeki"(1998) choć zadebiutował powieścią "Lot bocianów".
Urodził sie w 1964 roku w Paryzu, a swoją działalność pisarską rozpoczynał jako dziennikarz. Jego najlepsze dzieła tj "Imperium wilków" i "Purpurowe rzeki" zostały sfilmowane- pierwsza przez Chrisa Nachona, druga przez Mathieu Kassovitza.

Teraz kilka zdań o książkach:

Purpurowe rzeki
Cytat:
Pierre Niémans, doświadczony i wykwalifikowany policjant z Paryża zostaje wysłany prosto do Guernon, małego uniwersyteckiego miasteczka położonego w francuskich Alpach, w celu zbadania sprawy tajemniczego morderstwa. Ofiara psychopatycznego mordercy została w bestialski sposób okaleczona. Ciało zostało odnalezione w niszy skalnej ułożone w pozycji embrionalnej. Odnaleziono na nim liczne rany i poparzenia, ale najdziwniejszym elementem zbrodni stały się oczodoły, z których starannie wycięto narządy wzroku, a na ich miejscu pojawiła się... dziwnego pochodzenia woda. Niémans rozpoczyna trudne śledztwo. Pojawiają się kolejne ofiary.

Imperium wilków
Cytat:
Anna, żona wysoko postawionego urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrzynych, cierpi na amnezję i ma dziwne halucynacje. Odkrywa, że mają one związek z operacją plastyczną, której jednak nie potrafi sobie przypomnieć. Tymczasem w tureckiej dzielnicy Paryża dochodzi do serii przerażających zbrodni - ktoś okalecza i morduje młode kobiety... Śledztwo dwójki policjantów doprowadza do wykrycia ultraprawicowej organizacji 'Szarych Wilków' zajmującej się handlem narkotykami i zabójstwami na zlecenie. Anna stopniowo odtwarza szczegóły swojej biografii. Okazuje się, że kiedyś była kurierem 'Szarych Wilków'

Jak mozna wywnioskowac z tego co przeczytaliście, książki te są mieszanina thrillera, kryminału i sensacji. Moim zdaniem połączenie świetne. Od pierwszej do ostatniej strone coś się dzieje ,nie ma przydługich opisów, rozmyślań bohaterów itp. Książki są napisane przejrzyście i lekko- bardzo lubię styl Grange'a. Akcja nie dość, że wartka, to jeszcze potrafi odwrócić się o 180 stopni w przeciągu kilku zaledwie stron-dlatego do końca nie wiemy jaki będzie finał.
Polecam wszystkim, którzy lubią książki z akcją, mnie musieli siłą od nich odciągać :D
Dodam jeszcze, że filmy nakręcone na ich podstawie nijak sie do nich mają, wiele faktów jest przeinaczonych, a fabuła taka...prosta. Nie umywaja się i tyle :p
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2008-10-28, 19:19   

Czytałam kiedyś Imperium wilków i stanowczo mówię NIE temu autorowi. Niektóre opisy tortur itp. zdecydowanie nie dla mnie, najwyraźniej zachowałam jeszcze resztki wrażliwości. Choć z drugiej strony takie np. American psycho przeczytałam bez torsji, więc chyba chodzi o styl - epatowanie obrzydliwościami dla samych obrzydliwości mnie nie pociąga. Poza tym dla mnie kompletnie nielogiczna, kiepsko skonstruowana historia. Jeszcze jeden dowód, że takie książki nie są dla mnie, szkoda czasu, który można lepiej wykorzystać.

Odpowiedz do tematu